Maandag 4 Januari. N°. 7920. Tweede Blad A°. 1892 Feuilleton. Zesenveert gste ,Taargang. Verschijnt dagel ks, uitgezonderd Dinsdag, Buiten!andsche Berichten. UITGEVER: J. ODÉ. 8CHIE 3) IB, I. AHONNfUKNTSfHus, f>4r kwartaal tranto per pactdoor liet gehele Rijk Afzonderlijke tininiiiers 1.*r>. - 2.S0. - 0.10. IIPKKAV! ROTBItSTRAJlT, B 2 ff. ADVRRirsrmKP&iJs: ran 1—10 gewone «nats mek inbegrip van mm Conranti 1.t0, Iedere gewone regel meer- 0.10 Okirxam. geplaatst wordt tegen t«kkkaal betekend. FKA5KBIJE. Bij de beraadslaging ïn de zitting der Kamer op Donderdag jl. over het douane tarief hebben Méline en Jules Roche aange drongen op aanneming van het tarief voor petroleum zooals het door den Senaat vast gesteld is. Jules Roche beloofde eerlang by bet parlement een wetsvoorstel betreffende petroleum te zullen indienen. Ondanks het aandringen van Méline en Roche, zijn de door den Senaat vastgestelde eïjfers door de Kamer verworpen met 261 tegen 347 stemmen. Er bleef daarna nog te beslissen over de door den Senaat geschrapte overgangsbepa lingen ten aanzien van meelsoorten. De Kamer heeft de oorspronkelijk daarvoor ge stelde bepalingen, met rechten van 6,7,10, 7.10 en 8.10 francs, al naar gelang van het gehalte, iur-tehl Het tan el-o ut werp in zijn geheel, aldus gewijzigd, is vervolgens aangenomen met 401 tegen 86 stemmen, en wordt Dinsdag a.s. aan den Senaat teruggezonden. Alle artikelen van de begrootingen van binnenlandsche zaken en koloniën zijn daarna aangenomen, waarop het budget naar den Senaat verzonden is. Dit lichaam heeft in ïijn laatste zitting wetsontwerpen van plaatselijk belang aangenomen. De president deelde mede dat de Kamer uiteengegaan is tot den 4en Januari. Men is voortgegaan met de stemming over onderwerpen van plaatse lijk belang, in afwachting van het tarief- ontwerp. Op aandrang van Rouvier en Jules Roche heeft de Senaat, ondanks den tegen stand van Trarieux, besloten tot Diusdag a.s. uiteen te gaan. De president der republiek zefde, in ant woord op de gelukwenscben \au het corps diplomatique, bij monde van den pauselijken nuntius, dat het jaar 1892 een jaar van vrede zal zijn, waarin de regeeringen hare zorg zullen kunnen wijden aan het onderzoek der oeeo- nornische belangen. De republiek is innig gehecht aan de staatkunde van internatio nalen vrede en eensgezindheid. ENGELAND. De bisschop van Portsmouth onderhandelt op het oogenblik, namens de regeering, met het Vsticaan over een herstel der katholieke hiërarchie in Egypte, teneinde de benoeming van Engelsche in plaats van Italiaansche bisschoppen te verkrijgen. Naar het zich laat aanzien, zal het Vaticaan toegeven. Er heeft Donderdagnamiddag eene ont ploffing plaats gehad in Dublin Castle, den zetel van liet Ierse lie bestuur. De oorzaak scliynt te moeten worden gezocht in eene ont ploffing in den kelder. Het daarboven gelegen bureau is vernield, doch niemand werd ge wond, daar alle pei"Sonen afwezig waren om te ontbyien. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken dat de ontploffing in het kasteel veroorzaakt is door schietkatoen. Men gelooft dat het oogmerk van de daders dezer euveldaad is geweest, de raad zaal in de lucht te doen springen, terwijl de raad hedenavond vergaderde. BE161E. Het wetsontwerp betreffende de onder wijzers-wachtgelden is ook door den Senaat aangenomen, na heftig bestreden te zijn door den heer Dupont, namens de linkerzijde. OOSTENRIJK. De Politische Corresponds»? verzekert, dat prins Albrecbt geen enkele politieke zending medegekregen heeft naar Spanje. Het hoofdorgaan derjong-Czechische partij in lohemen, Narodni Listyis in beslag genomen, terwijl tegen den redacteur eene gerechtelijke vervolging is ingesteld, wegens de opneming van een artikel, instemming betuigende met de heftige en onvaderland lievende rede, door den heer Gregr in den Rijksraad uitgesproken. RUSLAND. De ad el-land bouwbank is weder genood zaakt 1552 adellijke landgoederen wegens het niet betalen der hypotheek-rente te verkoopen. ITALIË. Op de Nieuwjaars-receptie verklaarde de koning aan de deputation dat de staatkundige toestand van Europa reden geeft te gelooven, tfat liet vredelievende werk der regeering kalm kan worden voortgezet. Ook gaf de koning te kennen dat hij groot vertrouwen stelde in de handelsti-actaten, die goedgekeurd zullen worden en tot gun stige uitkomsten leiden. De Massagero bevestigt bet gerucht van het ontslag van den minister van justitie. De minister-president Di Rudini zou het interim waarnemen. De ministerraad heeft besloten den koning voor te stellen, het verzoek om ontslag van Ferrari aan te nemen en hem tot minister van staat te benoemenvoorts den minister van landbouw, Cheremi, te benoemen tot grootzegelbewaarder en Di Rudini tot minister van landbouw ad interim. De Afonileur de Home bevat een artikel over de quaestie, wie mgr. Freppel in de Fransche Kamer zal opvolgen. Het blad is van oordeel dat de bisschop niet door een ander geestelijke moet worden vervangen, opdat de schijn worde vermeden alsof de katholieke kerk zich bij eenige staatkundige partij aansluit. SPANJE. De officieele Gacaeta maakt de nieuwe tarief wet openbaar. Zij is gesplitst in twee deelen. Het lage tarief zal toegepast worden op alle landen, die aan de voortbrengselen van Spanje de gunstigste voorwaarden van hun tarief toestaan. Inzonderheid de rechten op alcohol zijn aanzienlijk verhoogd. Volgens tijdingen uit Madrid is te Manilla bericht ontvangen, dat de Japansche regeering eenige eilanden in de Stille Zuidzee heeft bezet. De Spaansche vloot zal de voornaamste eilanden-groepen bezoeken om Spanje's supre matie te handhaven. De eilanders zeggen, dat Spanje geen inbreuk van vreemden op zijne rechten dulden zal. De koningin heeft generaal Roberts tot het pairschap verheven. Volgens tijdingen uit Kaïro hebben de der- wischen van den mahdi aan Emin Paciia belet noordwaarts voort te dringen. Laatstgenoemde beeft eene stoomboot van den mahdi verbeurd verklaard. GRIEK EN L 4 ND. Te Athene zyu onderhandelingen begonnen om de handelsovereenkomsten tusschen Frank rijk en Griekenland te verlengen. De regee ring vraagt aan de Kamer >2 vootloopige 42en". In al de stemmingen, deze week Eene Schets naar het leven. Naar het Hoogduitsch door G[troon Samarow, 53. Bianca ging door het salon. Mevrouw Etröckner was er niet, en al had deze haar zien gaan, zou <haar dit niets bevreemd hebben, want Bianca ging wel meer in schemeravond eene wandeling door den tuin doen. Snel liep zij langs do bloembedden, doch toen zij zich tusschen de donkere boomen bevond, werd baar gang at trager en trager. Voorheen had zij in het goed gestoten park, ook bij nacht, nooit vreet gevoeldnu deed elk neervallend blaadje haar ontstellen en zij stond meer dan eens op 'tpunt terug te koerendoch daar kwam .dan weer baar trot tegen op en do gedachte aan het wederzien deed weer de vrees wijken, al mocht dat wederzien nog zoo smai telijk zijn. Zij bereikte de afgesproken plaats, 't Was er alles doodstil. Zij luisterde. In het park noch op den weg vernam zij «enig geluid. Zij vlijde zich op de zodenbank neder en leunde het kloppend hoofd tegen een zware linde. Wat zij straks nog gevreesd had, werd na blijde verwachting. Hij alleen beheerschte al haarden- ken telkens levendiger trad zijn beeld voor haar on vol verlangen zag zij zijne komst te gemoeb. Het leven der tuenschen, ja dat van goheele volken wordt niet steeds beheerseht door de wet van oorzaak en gevolg. Ook hot toeval of wil men eene voorzienigheid weikt er op in, nu een storend, dan weldadig, steeds spottend met 's menschen wil en berekening. De macht zou ook op de eigenaardige toestanden en om- tandigheden, waarvan ons verhaal melding maakt, baar invloed doen gevoelen. Koen raad had op den namiddag van dien dag bezigheden in de stad gehad en keerde, na zijne bezoeken te hebben afgelegd, langs den weg, die voorbij deu achtermuur vau liet park liep, naar de fabriek terug. Ook in de voorstad, die in deze richting was uitgebouwd, had hij moeten zijn. Op het vrije veld gekomen, bespeurde hij op eentgen afstand voor hem uit een gesloten rijtuig. Dat was eene gronte zeldzaamheid op dezen weg, die uitliep alleen op do fabriekswoningen, en hot trok dus zijne opmerkzaamheid, te meer daar bij in weerwil van de schemering zeer goed onder scheidde dat liet rijtuig er vrij elegant uitzag en door een edel tweespan getrokken werd, dat door een koetsier in wijden overjas en zonderden be kenden livrei hoed met moeite in den stap gehou den werd. Het kon een bezoek aan de villa gelden, doch dan was de weg, die nergens verlicht en bier en daar vrij smal was, at zeer slecht ge kozen. De jengeling verhaastte zijne schreden om het rijtuig meer van nabij te kunnen opnemen, Plotseling bleef hij staan. Met verbazing zag bij de equipage stilhouden vlak tegenover den ingang van het park. Het portier werd geopend en eene donkere) gestalte verliet het rijtuig. Zonder te weten wat dit alles moest beteekeneu, maar toch vermoedende, dat de vreemde verschij ning in verband stond met de eene of andere omstandigheid, die de familie Biuckner van nabij betrof, vet school hij zich achter don muur onder de overhangende takken en wachtte onrustig af wat er gebeuren zou. De man, die uit het rijtuig was gesprongen, wierp zijnen mantel af en legde die op de bank. Dadelijk herkende Koenraad met het scherpe oog eens medeminnaars de hooge, trotsr.no gestalte van graaf Melsberg, niettegenstaande deze niet zijn uniform, maar een donker burgerpak droeg. Het hart van den bespieder begon haast hoor baar te kloppen. Wat kon de graaf op dezen ongewonen tijd en deze nog ongewoner plaats toch voorhebben 1 Hij dacht aan Bianca en het bloed stolde hem in de aderen. Voorzichtig en steeds gedekt door de schaduw der booaaett deed hij eenige schreden voorwaarts. De graaf wisselde eenige woorden met zijnen koetsier, waarop deze, niet zonder moeite wegens de smalheid van den weg, het rijtuig liet wenden en op slechts weinige passen aistands Koenraad

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 5