Geïllustreerd Zondagsblad A0. 3892. Donderdag 21 Januari. N°. 7932. POLITIE Feuilleton. ^Zesenveertig-s te Jaargang:. Aan de lezers. BuUenlamlsehe Berichten. Verschijnt dagef ks, UI TG KV ER: J. K F. A r r B «TE KnfRAAT, uitgezonderd Dinsdag. ODÉ, Wegens de vele bestellingen op het nog na Donderdag j.L ontvangen, heb ik den uitgever verzocht mij i staat te willen stellen daaraan nog te kunnen voldoen, waaraan hij met de meeste bereidwilligheid heeft ge volg gegeven, zoodat aan alle in- teekenaren de verschenen drie num mers zijn toegezonden. Bovendien be richtte de uitgever mij dat hij van de reeds verschenen nummers voldoende liet bijdrukken voor later komende in teekenarendaardoor blijft de in- -fceekening op het Geïllustreerd Zon dagsblad voor de Lezers op de Schie- damsche Courant ten allen tijde opengesteld. J. ODÉ. d i) rr s c li l i u. abohncmentspriJS, per kwartaal franco per post, Hoor liet poheele Kijk Afiumietlijke lioimners 1.8&. - 2.Ó0, - O.IO, E 3Ï. Advertentieprijs: <*n 1—10 gewone regels met inbegrip van eene Courantf 1 10. Iedere gewone regel meer - 0.10 finirwatl, geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Aon het commissariaat zijn als op straat gevonden aangegeven een monsterzakje, gemerkt Wamitz, met 3 sleutels, twee ver koop briefjes ten name van Baron, een blauw zijden dasje, zes sponsen, een gou den ring met de letters K. N., een zilveren j'injje Ijc, een blauw zijden dasje met roode streepen en een grijze want. F J» A X K R IJ K. In de Kamerzitting van gisteren vond Laur, in Freycinet's weigering om op zijne interpellatie te antwoorden, aanleiding tot eene klacht over schending van de rechten eens sprelrers en der minderheid Indien, zeide hij, den fgjerpéilator niet vergund wordt zijne interpellatie uiteen te zetten, dan is dit om eenen minister te dekken, die sinds lang door de openbare meening beschuldigd en gebrand mei kt is. Na dezen uitval vloog Constans naar de tribune en diende aan Laur, toen deze afdaalde, eenen slag in het aangezicht toe. Er ontstond eene hevige opschudding. Terwijl men Laur naar zijne plaats terugbracht, werd Constans door al de afgevaardigden der linkerzijde levendig ge complimenteerd. Men deed de tribunes van het publiek en de pers ontruimendoch de afgevaardigden ver lieten de zaal niet. In de couloirs vroeg men elkander af, of Constans zijne ministerieels functiën zal nederleggen. Uit disciplinair oogpunt bestaat er voor zijne handelwijze geen precedent. Het regl ment voorziet in het geval, dat een afgevaardigde een delict begaat binnen de muren der Kamer. Doch Constans is geen afgevaardigde. De meening is dan ook, dat het reglement op Constans niet toepasselijk is. Nadat de Kamer de zitting had hervat, zeide Constans, dat hij, naar men wel begrij pen zou, zich had laten meesleepen tot gebrek aan eerbied jegens de Kamer. Hij herinnerde hoe hij gedurende 17 jaren nooit lot de orde had behoeven geroepen te worden en hij vroeg verontschuldiging wegens het verstoren der beraadslagiugen. Doch, zeide hij, er zijn oogenblikken, op welke het onmogelijk is zjjne koelbloedigheid te bewaren. De zitting werd hierop, onder een betrekkelijke kalmte, tot Donderdag verdaagd. De «ationaal-liheralen beschuldigen de sociaal-democraten, bij de jongste verkiezin gen voor den Rijksdag te Htldcsheim hunne stemmen voor klinkende specie (50 pf. tot 1 m. per stem) aan de ultmmontauen te heb ben verkocht, terwijl zij zeiven geeue kans hadden op de overwinning. Vermoedelijk zal deze zaak nog wel meer van zich doen hooren. Het wetsontwerp tot beteugeling der dron kenschap is gisteren bij den Rijksdag ingediend. Het is voornamelijk gericht tegen de dronken schap op den openbaren weg en in openbare lokalen. De onverbeterlijke dronkaards zullen ouder vooudij worden gesteld. De Rijksdag heeft het wetsontwerp betref fende de belasting op granen in transito verkeer, naar de nieuwe larie! be patin gen, commisso riaal gemaakt. 8EL61E De regeering heeft bij de Kamer gedepo neerd een wetsontwerp betreffende de onder handelingen voor de handelstiactaten. De regeering vraagt machtiging om te onderhan delen met die landen, die geen verdrag meer hebben met België. Daarbij zal de regeering als conditie stellen, dat deze landen aan België de laagste tarieven toestaan. De re- geering verklaart, dat de Fransche minimum tarieven geen aaunemelijken grond opleveren voor deze onderhandelingen. E N tó E L A N I». De Standard, het orgaan van het mini sterie van buiten!, zaken, bevat een uitvoerig artikel, waarin betoogd wordt dat geen der groole mogendheden, Ftaukrijk wellicht uitgezonderd, eene Turksche bezetting van Egypte wenscht, en dat de nieuwe khedive, Abbas-pacha, nog zooveel te leeren heeft, dat hij zeker nog zeer langen tijd de raad gevingen en den steun van Engeland zal behoeven. Sir Henry Drummond AVolff is benoemd tot gezant te Madrid, ter vervanging van den naar Konstanlinopel overgeplaatsten sir Clare Ford. OOSTEN» IJ K, De Kamer heeft gisteren met 254 tegen 42 stemmen de handels tra ctaten met Duiisch- land, Zwitserland en België aangenomen. Het traetaat met Italië werd mede met 21*1 tegen 88 stemmen aangenomen. De Weener bladen ontvingen telegrammen, dat te Buda-Pest opnieuw ongeregeldheden uit braken tengevolge van de verkiezingsagi tatie. Het bloed vloeide op verschillende plaatsen. Te Kastan namen de troebelen, tijdens het verblijf aldaar van den minister van justitie, een autisemietisch karakter aan. ZWITSERLAND. De Staatsraad heeft met 27 tegen 10 stemmen een voorstel verworpen om het verbod om op Zondag te jagen af te schaffen. RUSLAND. Volgens de Zfovojc Veemja zal eerstdaags in Rusland eene wet worden afgekondigd, waarbij de sluiting van winkels en magazijnen op Zon- en feestdagen verplichtend wordt gesteld. De rooverbenden nemen toe. Bij Lodz in Russisch Polen worden geregelde gevechten geleverd tusschen grondbezitters en boeren. Bij Batoem werd een spoortrein door roovers aangevallen en geplunderd. Twaalf boeren werden daarbij neergeschoten. De noodlijdenden worden thans te hulp gekomen dooi" het Engelsche Kwakergenoot schap, dat eene circulaire heeft uitgevaardigd, Eene Schels naar het leven. Naar het Hoogduitsch door Gkeooh Samakow. 59. «Melsberg, Melsberg!" riep een dor officieirn lachend rgij verhaalt ons daar waarlijk wei e interessante geschiedenis. Gij lost ons daar op eens bet raadsel op, waarmee wij ons allang het hoofd hebben gebroken. Wij vroegen elkaar af waarom gij den Inmeten tijd zoo verstrooid waart, waar om gij het huis der Biückners vermeedt, dat toch door u zoo trouw bezocht werd, toen mevrouw nog alleen den baas speelde. Zeg nu nog eens, wie gold dut rendezvous, waarbij die bediende u stoorde?" En loid lachend vervolgde hijGij zijt een deugniet, vriendje, dat wisten we al lang, maar ik heb het nooit zoo goed geweten als nu. Laat die aanslagen nu na. liet wordt u te ge vaarlijk in dat koopmanshuis, nu moeder en dochter, elk een stuk van uw hart begeeren en gij tusschen Scylla en Charybdis verzeild zijt geraakt." fik begrijp u niet recht," zeide graaf Melsberg, terwijl hij met eene coquette beweging aan zijn knevel (haaide. »ïk heb u dat niet gezegd en zal het u ook niet zeggen. Maar als het waar was, kunt gij mij dan euvel duiden, dat men zich van de volle roos ook eens tot het ontluikende knopje wendt?" Een luid gelach was het antwoord op deze aardigheid. »De ontbladerde roos de ontwikkelde knop riep er een. «Ja ja, dat is goed, dat is schoon, en weinigen die het u zouden nadoen. Voor 't overige heb ik respect voor uwe discretie. Dat doet iedeieen gelooven, dat hij een prachtig korfje heeft gehaald, en in tusschen is hij reeds van do bloem op den knop neergestreken, die zich geurend voor hem ontsloot." Wat wilt gij zeide de graaf, voor wien de algemeens vroohjkheid aanstekelijk scheen te zijn. sik noem een dwaas, die het korte leven niet besteedt om te grijpen wat er voor zijn voeten groeit en bloeiten nu, van den knop gesproken, iaat die mijnheer Waither dien plukken, nu ik er het mijne van heb. Ik zal hem niet langer in den weg staan." Nauwelijks had de graaf deze woorden gespro ken, of de gordijn werd weggeschoven en trad de generaal het vertrek binnen. Bleek en met ge strenge blikken trad hij op den spreker toe en legde zijne hand op diens arm, «Vergeef mij, mijnheer, dat ik uwe vroolijkheid kom storen." kionk het op een toen, die werke lijk op eens aan al de aanwezige heeren den lust tot schertsen benam; «ikj ben zoo vrij u te zeggen, dat gij daar zooeven gelogen hebt Het was op eens doodstil in de zaal geworden. Zelfs de kellners achter het butfet verbleekten bij het hooren van deze beleediging, den trotschen en schitterenden graaf Melsberg aangedaan door een onbekende. Laatstgenoemde stond als door den bliksem getroffen. Hij staarde den ouden heer met wijd geopende oogen aan, waarta echter meer ver bazing dan verontwaardiging te lezen stond. »Gij zijt tiiet wel bij het hoofd, man sprak hij, een paar schreden terugtredende. «Hoe komt gij hier Hoe kent gij mij Gij zult u in den per soon vergissen!" En dit zeggende, wierp hij een medelij den den blik op den generaal, dien hij werkelijk van krankzinnigheid verdacht. sik heb," zeide deze, «door de heeren uwen naatn hooren noemen en weet derhalve dat gij graaf Melsberg zijt. Ik vergis mij dus niet in den persoon en herhaal nog eensgij hebt xooeven gelogen «Welnu, mijnheerbarstte de graaf toornig uit, «nu gij mij schijnt te kennen en uwe onbe schaamde aantijging durft herhalen, zeg mij nu ook wie gij zijt," opdat ik wete of ik u moet antwoorden of u door den kellner de zaai moet laten uitwerpen. Het schijnt wel," vervolgde hij met hoogmoedig schouderophalen, dat op het oogenblik al wat laag is tegen mij satnemptnt en dat men mij tot het uiterste wil brengen.1* Wordt vervolgd.)

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 1