Sequah's goede raad. Gemengde Berichten. 0 ben te doen, zijn daarin te vinden. Verder vindt men daarin eene tabel van nood peilen langs ile hoofd-rivieren. Een ingezonden hoofdartikel in de Maasbode bespreekt de mogelijkfieid tot samenwerking van katholieken en antt-rev. bij de stembus van Mei a s. voor de verkiezing van leden der Provïnc. Staten. De inzender meent, dat het program der anti-rev. daartoe in den weg staat. Vele practische ariti-rev. zouden bet willen I in sommige gevallen zou ieder sterve ling logisch redeneeren ditmaal ïs samenwer king plicht. Maar dan komt het Aroster- damsch orakel plechtig uitroepen: «Neen, onmogelijkdat verbiedt het program Waar ier wereld zou een partij zich zóo laten hinden door zulk een politieken Bijbel, die eer lang de Achilleshiel der anti-rev. partij zal blijken? De katholieken hebben geen program, en de liberalen zullen evenmin zóu dom, on- noozrl en onprnctisch zijn om hun vonnis te gaan (eekenen. Ih't vorig ministerie zon met de mensehen- kennis van het huidige, zoogenaamd liberalis tische Kabinet nog aan het bewind zijn. Maar liever dan naar de stem van inenschcnkennis en beleid te luisteren, geeft men toe aan de nokken en verlangens van dr, Kuyper, De schr. zou liet eeu vooirechtaehlen om met duizenden gemoedelijke protestanten een bolwerk tevounen tegen het ongeloof. Waar om kan dat niet? Omdat elk an li-liberaal als een lioop vuil goed wordt beschouwd, indien dr, Kuyper hem niet eerst de calvinisti-clie signatuur op het voorhoofd heeft gedrukt. Iedere cundjdaat wordt gewogen op de weeg- 1 schaal der calvinistische beginselen. Dr. Kuyper en de zijnen spreken steeds van liberabsti-'chen overmoed. Is hun de vergelij king onbekend van splinter en balk? Dat zij bun i oedemen sc hen niet zwarter maken tl an zij zijn, niet iedereen t«ketteren, die hen tegen het lijf loopt, niet tie lieden afsnauwen, die zij op luuitieu weg ontmoeten. Dan kun nen ze nog eens victorie roepen en toonen, dat het hun ernst is om de zaak en niet om de personen, Tc Prinsenhage is op tien leeftijd van 54 jaar overletten de heer M. L. van Deventer, oud-consul-generaal van Nederland in Brazilië. Volgens de Maasbode kan met den aan staanden zomer de invoering verwacht wor den van nieuwe, aanmerkelijk verlaagde tarieven voor reizigers en goederen op onze spoorwegen, ook voor groote afstanden. Te Ruhrort heeft zich, ouder eere-voor zitter'schap van den aldaar ge vestigt) en Neder- larxlschpii consul, den heer A. Uoltkott, een comité van daar gevestigde Nederlanders ge vormd. tot het oprichten van een hond tot ondersteuning van behoeftige 1 andgenooten. Hoe ongelooflijk liet klinken moge, liet is niettemin waar, dat zelfs in Rotterdam nog inenschen ge vo ml en worden, die aan too ver kollen gelooven, T Is schande, men moest zoo iets liever overlaten aan domme liédjes die ergens op een heide, afgezonderd van de wereld, leven. In de Eïj en oord straataan de overzijde der Maasis een meisje van ongeveer 2 li jaar ziek. Het kind roept maar steeds »het kussen, het kussen moet ik hebben Men opende het kussen en vond natuurlijk kran sen van samengepakte veerendie men in alle gebruikte bedden kun aan treilen. Nu die kransen gevonden waren stond bet bij de goedgeloüiige familie als een paal boven water, jat de kleine meid behekst wasdaar ging niks van af. De raad werd gegeven om een kip te koken in een nieuwe pan. Dit geschiedde en, o wonder boven won der, bet wit van de pan was niet eens aan geslagen f Nu naar de kaartlegster. Deze zeide dat de vi ouw, die het kind ge- baketd had, de toovenareswas. Eu daar deze baker toevallig ook in de Fyenoordslrnat woont, werd zij onmiddellijk ontboden om bet kind te genezen. De arme baker, die dat natuurlijk niet kon, heeft nu heel wat van baar lom roe buren te ierduren. {B. j¥bL) Onder de gemeente Hof-van-Delft zijn Don derdagnacht ontvreemd, ten nadeele van den find bouwer V. S., niet minder dsn 50 kippen en 2 hanen. "Voor eenigen tijd wnl de verpachting van he t ge hou w der so ci aa! -é emoe raten Wal hal la" te 's-Hagc hij openbare inschrijving aange kondigd. Tot nu toe was de bekende Van Asdonk paehter van dat gebouw- In li. v. A. komt de volgende advertentie voor «Den bezoekers van «Walhalla" wordt ver zocht de vertering te betalen aan de com missie (omdat Van Asdonk weigert af te rekenen met de commissie). Mocht de com missie niet tegenwoordig zijn, gelieve het dan te bewaren tot meu een der commissie leden ontmoet." De politie te ScIleveniugen stelt een onder zoek in naar den plotseliugen dood van een 10-jarig meisje, dat gisternacht na hevige brakingen overleed. Naar de publieke opinie rnoet er van vergiftiging sprake zijn. (Avondp.) Het onderzoek naar de oorzaak van den dood aener B-jarige jougedochter te Scheveningen heeft tot dusver niet aan het licht gebracht, dat haar dood liet gevolg is van misdrijf. Veeleer vermoedt men, dat zij door het gebruik valï olie en loog zich zelf' vergiftigd Beeft. Volgens bericht van sommige smakken heeft er een hevig stormweder gewoed in de Noordzee en hebben vele zeerampen plaats gevonden. IM nieuwe steam tra wier Albion is vermoedelijk met de geheele bemanning ver ongelukt. Sedert het vertrek op Nieuwjaars dag heeft men er niets van vernomen. De bemanning bestond uit negen koppen, waar van vier gehuwd zijn. Sedert eenïgo dagen zijn te Bolnes in omloop gebracht vaIsclie guldens, vervaardigd uit lood. Naar men zegt, zouden zij zijn gemaakt door een fabrieksarbeider op zijue werkplaats, eri is de dader reeds by de politie bekend. Van 2 tot 28 Januari zijn te Gouda 110 sterfgevallen voorgekomen, tegen 62 in den zelfden tijd vau liet vorige jaar. Waarschijnlijk door te haastigen spoed om op zijn post te komen, had de wissel wachter W. Dunne te Dordrecht het ongeluk te vallen, waardoor bij onder den trein geraakte. Hij bad evenwel de tegenwoordigheid van geest om stil tusscben de rails te blijven liggen, met het gelukkig gevolg, dat bij nu slechts aan den voet gewond werd. Donderdag werd te Amsterdam iemand op de openbare straat een portefeuille meb f 13000 ontrukt. Een eind verder werd de dief, in het bezit van bet gestolen©, aange houden. Twee jongens uit Alkmaar waagden zich Dinsdagnamiddag met priksleden op bet "broze ys van het Noord holla ndsch kanaal. Beiden zakten er door. Terwijl de een zich wist te redden, schoot de ander, een zestienjarige knaap, onder het ijs en verdronk. Hulp was uiet nabij. Door der» brigadier der marechaussee te St.-Anna-Parochie is Donderdagavond in eene vergadering van Broedertrouw" legen den spreker, den socialist Heisdingen, van Rotter dam, pi*oces-ver baal opgemaakt wegens op ruiende taal. Ondanks de weigering van den burge meester van I.Tlst om zijne toestemming te geven tot liet houden van een schantsen- wedstrijd, als zijude in zijn oog een zondig vermaak, heeft de IJlster ijs ub toch een hardrijderij gehouden, waaraan 21 rjjders deeluamen. Tegen bestuursleden, keurmeesters enz. is proces-verbaal opgemaakt. De burgemeester had op verschillende openbare plaatsen de volgende waarschu wingen iaten aanplakken: a De burgemeester van de gemeente IJlst waarschuwt de leden van de alhier bestaande jjsclub, en alten die zich door genoemde vereeniging op een verkeerd spoor laten leiden van verzet tegen de openbare macht, door hardrijderijen te organiseeren, welke speciaal door den burgemeester verboden zijn, De buigemeesier doet tevens een beroep op al de weldenkende burgers in de gemeente om in dagen van krankheid onder de bezoe kende hand Godstot het vet'leenen van hunnen oprechten en zedelijken Steun om dergelijke ij del heden mede tegen te staan. 1st, 22 Januari 1892. get. L. Huisman. Burgemeester." Te Lemmer had Woensdag een wedstryd op schaatsen plaats, waartoe de deelnemers met een bootje naar het terrein werden vervoerd. Het is thans gebleken, dat de man, die naar het heette dezer dagen te Utrecht op den zolder van een tuinhuisje, tengevolge van koude en gebrek zoude zijn overleden, niet tegenstaande hij over een kapitaaltje van f 50,000 had te beschikken, niet alleen uiet dood, maar zelfs friscli en gezond ïs en zijne gewone bezigheden verricht. Dat de erfgenamen, die zich Woensdag avond bij de politie, omtrent hetgeen er met hun erfoompje was voorgevallen, kwamen informeeren, by het vernemen dat deze friscli en gezoud was, nu juist geen vroolijk gezicht trokken. Iaat zich denken, evenals het zeer goed te begrijpen is dat zij daarna blijkbaar teleurgesteld de terugreis aanvaardden. Uit Zevenaar wordt aan de ArnhCt. ge meld: Bij een biet-huishouder in deze gemeente trad dezer dagen een man binnen, welke daar 45 cent verteerde, zonder in staat te zijn te kunnen betalen. Zijn horloge werd in pand gegeven en genomen. Den volgenden morgen tiad een arbeider binnen, zich voorgevende zijn broeder te zijn, betaalde de 45 cent en bestelde een borrel. De kastelein, hoewel geen vergunning hebbende, gaf die, waarna de arbeider zich bekendmaakt als rijksveldwach ter en proces-verbaal opmaakt wegens ver koop van sterken drank zonder vergunning en het houden van een pandjeshuis. In den vroegen ochtend van gisteren kwam in de margan nefabriek der firma Antoon Jurgens te Os een arbeider met zijn jas met de machine in aanraking; iiy werd medegeslingerd en was in weinige oogen- blikken verpletterd. De ongelukkige was weduwnaar en vader. Een aantal met zout beladen smokkelaars werd deze week door de bereden politie nabij Sprundel (N oord -Bra ban l)ach terh aalden twee huuuer werden gevat, terwijl 19 zak ken, inhou dende 783 KG zout, in beslag werden genomen. Te Geuite (Limburg) moet de landbouwer K. overleden zijn tengevolge van het gebruik van voor de gezondheid schadelijk vleesch. Ook zijne kinderen liggen gevaarlijk ziek. De overledene had in de afgeloopen week een varken geslacht, dat ziek geworden was. Allen, die er van genuttigd hebben, zijn ongesteld. Te Echterbosch liep dezer dagen bet ge rucht, dat de vrouwenmoordenaar uit Haren zich aldaar in de bosschen zou ophouden. Door de politie werd een onderzoek ingesteld, doch lm werd niet ontdekt. Een 3-jarig jongetje te Zieriksee, dat door de moeder een «ogenblik alteen was gelaten, is door het spelen bij de brandende kachel in brand geraakt en dermate met brandwonden overdekt, dat liet aan de gevolgen is overleden. Nfeuwveen. De heer S. van Drie!, die veertig jaar lang burgemeester en secretaris der ge mee ill e Nieuw veen en Zevenhoven is geweest en de algemeens achting genoot, is op 72-jurigen 'eettijd overleden. Ingezonden mededeel In gen, betreffende Mkcn van particulier handels- en nijverheidsbelang. ïO Cents ji r e e g e l. Een ieder weet dat wanneer men door slechte spijsvertering en leverziekte aange tast wordt, de toestand van het bloed ver andert en er eene te groote hoeveelheid zuur gevormd wordt, 'twelk roet andere onzuiver heden geheel het lichaam bederft. Het zijn deze onzuivere zuren die rheumatiek en andere ziekten veroorzaken, en wanneer uw bloed zich in dezen staat bevindt, zult ge immer aan deze pijnen onderhevig zijn. Zoolang als de klieren en spieren door eene steeds toe nemende werkzaamheid bekwaam zijn eenig zwaarder werk te verrichten dat veroorzaakt wordt door de werklooze lever, zoolang kan die persoon ontsnappen, maar wanneer hij door eene verkoudheid overvallen wordt, zullen rheumntische pijnen ongetwijfeld er het gevolg van 2ijnen is het noodig Sequah's welbekende geneesmiddelen te gebruiken. De heer Z. Hoolwerg, te Nieuwer Amstel was jaren en jaren lang lijdende geweest aan lievige pijnenhij heeft Sequah's genees middel gebruikt en verklaart nu openlijk dat hij door Sequah's geneesmiddelen genezen is geworden. Een andere lijder, met name Arie Mommers, Slakade, Rotterdam, schrijft ons 't volgendenik heb mijne genezing te danken aa a het gebruik van Sequah's geneesmiddelen, na voorheen 48 weken onder behandeling van verschil lende Doctoren geweest te zijn. Ge durende dien tijd was het my onmogelijk te werken, maar thans is het mij een genoegen te kunnen verklaren dat ik geheel en al ge nezen ben en in staat ben te werken. Dit attest moet u voldoende geiuigen dat SequaVs Olie het beste geneesmiddel is voor uitwendig gebruik, Sequah's Prairie-Bloem het beste aller huismiddelen en Sequah's Onmiddellijke Verlichting het beste voor hoest, verkoudheid en pijn op de borst. Nooit zou een huisgezin zonder deze geneesmiddelen moeten zijn. Indien deze geneesmiddelen bij uwen apo theker niet verkrijgbaar zijn, schrijft aan: Den heer T. M, Polak, Nieuwe Hoogstraat 28, Amsterdam, Hoofd-depothouder. C. T. W. Snabilié, Steiger, Rotterdam. Prijs 1.3d Old. per flacon. Volgens do jongste berichten uit Menton© is Spurgeon's toestand nagenoeg hopeloos. Vofgens do sociaal-detnocentrische Vorwürts bedraagt het na mal werkloozen alleen te Hamburg niet minder dan 44.000. De Duitsche»Reichsanzeiger" waarschuwt tegen het aanknoopen van betrekkingen met een zooge naamde nVerein Deutsche»- Kaufleuie German Mercantile Society" in Bishopsgate Street te Lon den, die zich aanbiedt tot het verschaffen van be trekkingen en overzeesdie plaatsen. Het proces tegen het vreeset ijk echtpaar Schnei der te Weenen maakt veel «sensatie. Zij bekenden thans beiden diie dienstmeisjes beroofd en geworgd te hebben, terwijl vijf andere meisjes beroofd en door den man, met medewerking van zijn vrouw, geschonden werden. Voor de misdaden ging de vrouw steeds uiet het slachtoffer naiu* de kerk. Schneider zat vroeger meermalen gevangen wegens diefstal of inbraak, ter wij) zijn vrouw als keukenmeid bij goede families diende. Woens dag had bij de terechtzitting een hevige woorden wisseling tusscben man en vrouw plaats Schnei der, die zes jaar jonger is dan zijn vrouw, beweerde, dat zij hem tot de misdaden aanzei te. «Lieg niet langer en beken schuld," riep hij haar toe, «wij ziilfen toch beiden worden opgehangen." «Beiden," herhaalde hij lachend, blijde dat ook sijn vrouw dat lot wacht De sterfte tengevolge der influenza heeft aan de italiaansche schatkist van 15 November tot 15 Januari eene jaarlijksche besparing vau ll/ï millioen francs aan pensioen bezorgd. Een proces tegen paus Leo XHI is thans te Rouaan in behandeling. Het betreft een eisch tot schadevergoeding, ingesteld door den architect Renault aldaar. Deze stond in 1887 ongevraagd een aantal teekeningen en plannen voor versie* ring van kerken en bisschopspaleizen naar bet Vaticaan. Die stukken raakten daar zoek onder papieren en eerst voor eenigen tijd kwamen zij terecht. Men wilde ze nu teruggeven aan den heer Renault, maar deze weigert ze aan te nemen, om dat men wel kopie er van genomen en zoo het ge heim van zijn uitvinding tot gemeen goed had kunnen maken. Hij eischt nu een som van 5000 fr. voor de waarde der stukken en teekeningon en daarenbo ven nog 5000 fr., aJs vergoeding voor de moeite en kosten, aan de samenstelling verbonden. De «Bell Telephone Cy." zal een telephoonlijn- aanleggen van New-York naar Chicago. Zij denkt daarmede vóór de opening der wereldtentoon stelling te Chicago gereed te zijn. Deze telephoon tijn zal de langste der wereld zijn, de afstand is meer dan 1600 KM. Het gebruik van elect rische licht werpers op de locomotieven neemt In de Vereenigde Staten van Noord-Amerika zeer toe. Het blijkt, dat deze voor werpen eene zeer groote lichtkracht hebben, on geveer van 2500 kaarsen, en dat de voorwerpen van zeer ver gezien kunnen worden. De-machi nist ziet zeer goed op 800 meter vóór de locomo tief h'j kan groote vooi werpen op 2 KM afstand zien, en men haalt een voorbeeld aim, dat do weerkaatsing van de geworpen lichtstralen gezien- werd ep een venster op 3 Va KM afstand gelegen.

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 2