Maalt n Haai waarfl van te laven. Gemengde Berichten. Kechtzaköü. is 23 M lang, ruim 5 M hoog en iets minder breedhet weegt 50.000 KG. Het zal in een soort van schuitenhuis worden tentoongesteld. Na Amsterdam zullen Rotterdam, Antwer pen en Brussel bezocht worden, om, als 't dan nog bij het beest uit te houden is, er een eind mede den Rijn op te sjouwen. Te Bergen-op-Zoom is door de politie een valsche gulden in beslag genomen, die bij den rijks-ontvaijger aldaar was ontvangen. Te "Waubach (L.) is een begin gemaakt met de werkzaamheden voor de boring naar steenkolen. In het liefdegesticht te Deursen, hij Raven- stein, heerscht de influenza in zeer hevige mate. Binnen éene week stierven aldaar vier liefdezusters aan die ziekte; bijna al de ove rigen zijn er door aangetast. Te Groesbeek breidt de pokziekte zich zeer uit. Een tiental gezinnen zijn weder aange tast en verscheidene lijders bezweken. Ook te Suchtelen, bij Venio, zijn de pokken uitgebroken. 's-Gravenhage. H. M. de Koningin-Re gentes bracht gistermiddag een bezoek aan de industrieschool voor meisjes. De vice-president der Transvaalsche repu bliek is gisteren met zijn zoon naar Utrecht vertrokken om aldaar, gedurende zijne behan deling door dr. Snellen, te verblijven. Alvorens naar Transvaal terug te keeren, zal de heer Smit nog eenïgen tijd hier komen doorbrengen. Amsterdam. Professor Koch uit Berlijn, die hier eenige dagen vertoefde, is heden middag naar Rotterdam vertrokken. Zaandam. Een zesjarig meisje alhier kwam Donderdagavond uit haar bedje om te drinken. Het Water stond in eene kan op eene ptank in de keuken en een brandend nachtlampje eene plank lager. Daar het kind op een verhevenheid moest staan om het kannetje te kunnen bereiken, kwam haar rokje in aanraking met liet lamplicht, met het treurige gevolg dat het kind zich plotse ling geheel in vlammen zag gehuld, voordat de ouders baar op haar geroep konden ter hulp snellen. Reeds denzelfden nacht overleed de kleine onder vreeselijke pijnen. Incexonden mededeel In gen, betreffende taken van particulier handeld en nijverheidsbelang. 8*1 fentr per r e ff e I. Gij kunt uw lichaam waard maken van te levenalleen door u te herinneren dat slechte spijsverteringen en hare gevolgen genezen worden door het gebruik van Sequah's Prairie' Bloemwanneer men het gebruikt zooals het voorgeschreven is. De teekenen dezer afgrijse lijke kwaal, inderdaad zeer onverdraagbaar en pijnlijk voor den lijder, zijn niet zichtbaar zoodat wanneer eene genezing voorkomt, het zoo wonderbaar niet schijnt voor uwe vrien den en kennissen, als waart ge een kreupele en in staat zonder krukken te gaan. Maar gy zei ven die verlichting en troost bekomt zult wel weten dat het eene werkelijke ge nezing is. De hevige maagpijnen zullen ver dwijnen even als het zuur in den mond en in plaats van zware gevoelens, ongerustheid en geesteszwakte zullen deze veranderen in gezondheid vau geest en hart. Somtijds zult gij door een enkel fleschje genezen zijn, maar meestal is een flesch of twee noodig deze kwaal geheel en al te genezen. Voor inwen dige pijnen moet Sequah's Onmiddellijke Ver lichting gebruikt worden.. Sequah's Olie ïs met geen ander uitwendig geneesmiddelte vergelijken. Deze drie wonderbare genees middelen mogen in geen een huisgezin ont breken. De heer L. I. Plomp, Nieuwer-Amstel schrijftNooit zal ik vergeten wat uwe wonderbare geneesmiddelen mij gedaan heb ben na zes en een halfjaar aan de vreeselijkste pijnen geleden te hebben, kan ik betuigen dat van het oogenblik dat ik uwe genees middelen gebruikt heb, ik niet de minste pijn meer bespeur. Mijne wenseh is, dat mjjne landgenooten den zelfden troost in deze genees middelen mogen vinden als ik. Indien deze geneesmiddelen bij uwen Apo theker niet verkrijgbaar zijn, schrijft dan aan den Heer T, M, POLAK, Nieuwe Hoog straat 28, Amsterdam. C. T. W. SNABIL1Ë, Steiger Rotterdam. Prijs (.85 Gld. per flacon. Te Braunsrath, Pruisen, nabij de Limburgsche grenzen, is een oppassend jongeling in een twist doodgesinken. Twee vermoedelijke daders zijn gearresteerd. Een drievoudig familiefeest, een gouden, een zilveren en een groene bruiloft, is Dinsdag te Bens terg (Rijn-Pruisen) gevierd. Daar herdachten Heinr. Hillin en zijne vrouw hunne 50-jarige echtvet eenigmg, hunne dochter was 25 jaar getrouwd en een dochter van het zilveiett bruids paar werd op dten dag in het huwelijk verbonden. Prof. Cornïl en dr. OUantewesse te Parijs deden in de Academie van Geneeskunde" verslag van hun onderzoekingen omtrent den influenza-bacil, waarbij de resultaten van de Beilijnschedokters Pfeiffer en Kitasato geheel werden bevestigd. Te Parijs is een congres van de sVereeniging voor Zondagsrust" door Léon Say geopend, liet aantal leden van dezen bond. dat In het vorige jaar nog geen 1000 bedroeg, is thans meer dan 2300, Dat de bond met otmoudig is, blijkt uit de mede- deelmg ju openingszitting, dat naar schatting in Frankrijk aan niet minder don 10.000.000 man nen, vrouwen en kindeien de Zondagsrust wordt onthouden. a» Te Vienne. in fsèie, heeft men eau oud kerkhof ontdekt, vermnednlijk uit de vijfde eeuw. De ring muur was meter onder den giond. De ge raamten zijn goed bewaard. Een der zerken draagt een Latjjrtscb opschrift. Ook zijn bronzen munten aangetiolfen uit de v iet de eeuw. Engeland heeft een van zijn eerste landbouw kundigen verb.ren door den dood, tengevolge van influenza, van sir James Caird. Do iisfluesiza-epideroie te Londen blijkt aan bet afnemen. Maar er kwamen verleden week nog 2500 sterfgevallen voor, of 098 meer dan het ge middeld cijfer. Dr. Fox, van Nantvrich, maakt in een jaarver slag d.' opmerking, dat bet is of de ïnflitema-bacil andere ziektekiemen verdelgt, zooveel geringer is net aantal steifgevallen aan roodvonk, mazelen en andere ziekten. Te Manchester schoot zich Maandag een jong artist, die dien dag was getrouwd, tijdens het bruiloftsmaal dood. Een firma te Londen bestelde dezen winter 32.000 lijkjes t au zangvogels, 80.000 watervogels en 800.000 paar vleugels. Op éen veiling aldaar werden 404 389 Wesünrfische en Braziliaanscbe vogels verkocht, en 356,389 Oustindiscbe, onge rekend de duizenden fazanten en paradijsvogels. Eetige soorten zijn dan ook in een paar jaar reeds zoogoed als verdelgd de Smirnasche alcyon, een ju weekje, is goh eel in de strikken ondergegaan en op de markt, waar men nog niet weet dat het die laagte zij", die verkocht worden, gelden zij een hal ven stolling. De vogels werden in den paartijd gezocht en levend gevild, omdat dan de kleuren schitterender blijven. De vereemging tegen het dragen van kleine vogels, door de hertogin van Portland opgericht, telt nog ma.ir 950,leden. Uit Wennen wordt aan de Timen gemeld dat daar sedert eenïgen tijd een katarrhale aandoening van de ingewanden epidemisch voorkomt, die door sommige geneeskundigen geacht wordt wil, door anderen niet met de influenza in verband te staan. Men heeft haar aanvankelijk aan het drinkwater toegeschreven, maar deze meening is onjuist ge bleken. In Oostenrijk-Hongarije wordt eene proef geno men om den ontlaadstok der geweren (poetsstok) zoodanig in te richten, dat hij bij het schieten in knielende of liggende houding dienen kan om het geweer er op te laten rusten en daardoor een zekerder schot te kunnen afgeven. Deze poetsstok, die evenals de vroegere ontlaadstok, onder den loop bevestigd is, bestaat uit twee door een scharnier verbenden deelen ais men hem gedeel telijk uittrekt, valt het eene stuk naar beneden en kan men dus hierop het geweer laten rusten, tn Zweden heeft de bevoegde macht uitge maakt, dat de Duitsche veestapel door mond- en klauwzeer is aangetast en diensvolgens waar schijnlijk ook den invoer verboden, In deze tijden, nu dat euvel nogal eens ter sprake komt, mogen we misschien nog wel eens aan de aardige anek dote herinneren van de jongedame, die vroeg waarom men het niet fatsoenlijk b kiespijn en likdoorns" noemde. Een kunsttentoonstelling van anoniem ingezon den stukken is dezer dagen te Kopenhagen geopend. Er zijn 120 schilderijen, welker inzender niemand kent en waarover het publiek zich nu zelfstandig, zonder invloed van den naam des makers een oor deel kan vormen. Zulke tentoonstellingen, welke men ook al eens in Zweden heeft gehouden, hebben voorat voor jonge kunstenaars, die nog schroomvallig zijn om hunne wei ken in in het openbaar te ver to on en, veel voor. Een proces over het uitsnijden van menschen- vleesch wordt eerstdaags behandeld, niet op het tooneei in Shakespeare's «Koopman van Venetië", maar in vollen ernst voor de rechttenk te Darmstadt. Een ziekenverpleegster, die zich voor eenïgen tijd een stuk vleesch uit het lichaam liet snijden, om daarmee een open wond eener dame te laten dichtmaken, die daardoor genas heeft nu een eisch tot schade vergoed i n g ingesteld tegen den dokter, die deze kunstbewerking ver richtte, omdat hij, naar zij beweert, meer vleesch dan noodig was afgenomen en haar daardoor misvormd heeft. Uit Valencia wordt aan de Kölnische Zeitung geschreven Als de druifluis zich zoozeer blijft verspreiden als tot dusver, zal spoedig de zooveel besproken wijnquaestie uit zich zelf verdwijnen. Uit de betichten in verschillende streken verza meld, blijkt dat alleen in de provincie Tarragona ongeveer 1000 HA zijn aangetastin de provincie Cordova bijna alle wijnbergen van Ag u dar, Ru te, Montilla en Lucenaook in nagenoeg alle andere provinciën vindt men eenige districten die ge ducht van de plaag te lijden hebben. De Butgaarsctie roover hoofd mat) Lefter, die dezer dagen in een gevecht met gendarmes dood geschoten is, had negentien jaren lang roet zijne bende verscheidene districten van Bulgarije on veilig gemaakt. Hij ging ook wel alleen op roof uit, In spoortreinen en op stoombooten maakte hij passagiers door bedwelmende middelen weer loos en beroofde hen dan, In hotels logeerde hij onder een mlsehen naam, beroofde 's nachts de andere gasten en wist altijd intijds te ontsnappen. Het hoofd van den dood en roover werd afge houwen en naar middaneeuwsche manier in verscheidene plaatsenSara Mussa, Burgas en elders op een paal of stang ten toon gesteld. Op het terrein van de Chicago-wereld ten toon stelling wordt de postdienst zoo geregeld, dat elk uur aan 150.000 personen brieven en drukwerken kunnen worden bezorgd. De pos tinrichting zal even groot zijn als die van de stad Milwaukee, In alle katholieke kerken van Canada heeft de geestelijkheid een herderlijk schrijven doen voorlezen, waarin aan katholieken verboden wordt hunne kinderen te zendén naar scholen, waar ook kinderen van andere gezindten schoolgaan. Onlahgs zag men te Chicago een nieuw middel tegen drankgebruik in practijk brengen. Er reed een wagen rond met een groot orgel en een reusachtige koffiekan. Al spelende deelde de voer man van 't orgel gratis koffie uit. De bierhuizen moeten er den invloed zeer sterk van ondervinden. De kleine stad Seattle, in de Vereenigde Sta ten van Noord-Amerika, past de eiectricileit op- eene zeer uitgebreide wijze toe. Er bestaan thans zes eiectrische tramwegen in votie werkings een zevende is in aanleg. Drie centrale verlichtingsta tions voeden 8500 gloeilampen en 900 booglam pen. Eindelijk worden al de dagbladen, die er verschijnen, met uitzondering van een, gedrukt met eiectrische machines. Eenige jaren geleden verscheen in Duitschland een beschrijving van een idealen staat door dr. Hertzka, en wel in den vorm eener novelle. Het weikje werd in het EngeIsch vertaald onder den titel aFreeland". Eenige be wonderaars van de daarin voorgestelde staatsinrichting schijnen nu van plan te zijn in Afrika een kolonie zFraeland" te stichten, die den bedoelden idialen siaat zooveel mogelijk nabij zat komen. De nederzetting zou ge vestigd worden op Engelsch gebied, in de equato riale hooglanden en in de vallei Kenia". Alle- Afrika-rei/igers hebben dat gedeelte van het don kere werelddeel als een aardscb paradijs beschre ven. Men kan het bereiken door middel van de Tana-rivïer, die over een afstand van 300 KM bevaarbaar is. In Freeland zijn dan nog kapitaal, noch privaat bezit worden aangetroffen en allen Freelanders wordt de vrucht van eigen arbeid gewaarborgd. Men zegt, dat de ondernemers der nieuwe kolo nie reeds een stuk gronds van het bedoelde gebied bezitten, doch zich voor de verwezenlijking hunner plannen van de welwillendheid der Engelsche overheden willen verzekeren. De Times-correspondent te Weenen deelt mede, dat 28 vereenigingen, te zanten 1000 leden tel lende, gereedstaan aan de onderneming deel te nemen. Zij beschikken voorloopig over een kapitaal van ongeveer 2000 p. st, naar men zegt, door een- enthusiast geschonken. Twee leden zijn reeds naar het toekomstige Freeland onderweg om een- onderzoek ter plaatse tn te stellen, Hoe de uitslag ook zij. er bestaat in allen gevalle kans, dat een- nieuwe bloeiende kolonie het gevolg van de onder neming wordt. Een handelaar in Natal ging zes en twintig jaar geleden failliet. Hij week uit naar de Trans vaal en is daar ai sedert vete jaren advocaat met drukke praktijk. Nu onlangs heeft hij zijn schuld- eischers in Natal uitbetaald en hen daarenboven- nog honderd percent aangebeden. Daarna heelt hij te Pietermantzburg de noodige stappen gedaan- om zijn boedel van de sequestratie te ontheffen. Deze zaak verwekt in Zuid-Afiika groote ver bazing, vlntusschen zegt een blad «zal het door den heer Hollard gegeven voorbeeld van nauwgezette eerlijkheid in zaken toch altijd wei eenigen invloed hebben op de vooruitschrijdende- otitwikkeling van het geweten onzer Zuidafri- kaansche samenleving." In het Zuidafrikaansche district Bloemhof ia- dezer dagen een oude voortrekker overleden, de heer Adr. J. G. de Ia Rey. Hij werd in het jaar 1812 geboren in het district Ceorge (Kaap-kolo nie). Op 32-jarigen leeftijd trok hij naar den Oranje-Vrijstaat en in 1851 naar do Zuidafri kaansche republiek. Sinds 1844 nam hij een werk zaam aandeel aan de oorlogen, en zoodra zijne zoons den vereischten leeftijd hadden bereikt, moesten ook zij in het vuur. Zoo nam bij aan den vrijheidsoorlog met zes zijner zonen deel. In 1882* was hij een der eersten, die zich bij David Mas- kouw tegen Mankorana voegden, in welken strijd' bij eveneens blijken van veel moed gaf. De overledene was in Zuid-Afrika zeer geacht en zijn heengaan wordt door velen diep betreurd. Naar gemeld wordt, laat hij 90 kinderen en klein kinderen na. De steariue-Uaarsenfnbriek Apollo" te Schiedam werd over het dienstjaar 1891 doer

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 2