A". 1892, Woensdag 23 Maart. N°. 7976. Eerste Blad Kennisgeving. Zesenveertigste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, Buitenlandse!!e Berichten. Abonnementsprijs per kwartaal JraMto per post, door het geheete Bgb Aftomleriijk Hommers UITGEVER: T ODÉ. BIRBAt: BOÏKRBTRAir, K 2 7. tD»!*ï8irn»*n»! T*» 1—10 gewone regels met inbegrip van «ene Courant(1.10, Iedere gewone regel meer- 0.10 Omental, geplmatst wordt tegen tweemaal berekend. Bu RG EM EES T R en "WETHO U DERS van Sc Hl ED AM Doen te weten Dat de Baad der gemeente, in zijne openbare vergadering van den Sösten Januari j.I., beeft vastgesteld het volgende BESLUIT tot heffing van opcenten op de hoofd som der personeele belasting ten behoeve der gemeente Schiedam. De Baad der gemeente Schiedam Heeft besloten Er zullen, te rekenen van af den Isten Mei -1892, ten behoeve dezer gemeente worden ge heven honderd opcenten op de hoofdsom der personeele belasting. De invordering geschiedt overeenkomstig de verordening op de invordering van heden. Gedaan te Schiedam, ter openbare raadsver gadering, den 29steti Januari 1892. De Burgemeester, VAN DIJK. VAN MATENESSE. De Secretaris, VERNÈDE. Mij bekend, De Minister van Binnenlandsche Zaken, {gel.) TAK VAN POORTVLIET. Overeenkomstig het oorspronkelijke, De Secretaris'Generaal van Binnen- landsche Zaken. ((jet.) DIJCKMEESTER. Voor eensluidend afschrift, De Griffier der Provinciale Staten pan Zuid-Holland, F. TA VENRAAT. Behoort bij Koninklijk besluit van 8 Maart -1892, No. 44. Dat in dezelfde openbare vergadering door den Baad der gemeente is vastgesteld de volgende VERORDENING op de invordering der opcenten op de hoofdsom der personeele belasting in de gemeente Schiedam. Eenig artikel. De opcenten op de hoofdsom der personeele belasting worden overeenkomstig art. 263 der wat van den 29sien Juni 1851 (Staatsblad No. 85) te gelijk met deze door 's rijks ambte naren ingevorderd, en vóór het einde van elke maand, volgende op die, waarin zij zijn ontvan gen, aan den gemeente-ontvanger uitgekeerd. Gedaan te Schiedam, ter openbat e raadsver gadering, den 29sfèn Januari 1892. D« Bargemtester, VAN DIJK VA MATENESSE. De Secretaris VERNÈDE. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 22sten Maart 1892. Hurgsmiesitr ei Wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. D* teint, VERNÈDE, KV1T3CHUNI). Volgens de conservatieve Meichsbate heeft de keizer op Caprivi's verzoek om ontslag de aanteekening gemaakt: sar genehmige es •niemals". Dit lijkt opmerkelijk veel op het historisch geworden niemak!dat Wilhelm I op Bismarck's eerste verzoek om ontslag schreef De rijkskanselier Von Caprivi is op tele- gr&phïsch bericht des keizers Zondag naar Hubertusstock vertrokken, van waar hij des avonds terugkeerde. Gisteren te 9'A uur begaf hij zich naar Bötticher, tot het houden eener conferentie. Graaf Caprivi heeft van den keizer zekere waarborgen ontvangen, en zal aan het bewind blijven. Het ontslag van den minister van «eredienst is aangenomen. Von Caprivi vs reis naar Hubertusstock op Zondag heeft in de mimsterïeele crisis nog geen verandering gebracht. Het aftreden van graaf Zedlitz als minister van onderwijs en eeredïenst blijft zeker. Het denkbeeld om de ambten van rijkskanselier eD Pruisisch minis ter-president te scheiden, moet wel ter sprake gebracht zqn, maar men is daar niet verder op ingegaan. De zitting van het Pruisische Huis van afge vaardigden, waarin ook het ontwerp beu-ef fende de opheffing van het beslag op het Welfenfonds aan de orde was, werd, zoover de ministers betreft, alleen bijgewoond door den minister van financiën Miquelde minis ter-president Von Caprivi was tot dusver niet verschenen. Bij de behandeling van het ontwerp in zake het Welfenfonds in het Pruisische Huis van afgevaardigden, stelde de heer Richter verzending naar eene commissie voor, daar hij nadere meededeeling verlangde omtrent de personen, die uit dat fonds voordeel ge nieten. De minister Miquel antwoordde, dat die bijzonderheden ook niet aan eene commissie kunnen worden medegedeeld. De bedoeling is, dat het gansche kapitaal van het "Welfen fonds hij de Pruisische kroon in beheer zal blyven en dat in de wjjze van beheer geen verandering zal gebracht worden buiten mede werking van den Landdag. De hertog van Cumberland zal terstond de renten van het in beslag genomen vermogen genieten, voor zoover dit als fidei-commïs aan het Welfenhuis toebehoort; een ander ge deelte, ten bedrage van een millioen, zal hem terstond geheel worden ter hand gesteld. Tegen verzending naar eene commissie had de minister overigens geen bezwaar. Het daartoe strekkend voorstel-Richter werd ten slotte aangenomen. Het voornaamste orgaan van het centrum, de Germsnia, is buitengewoon verstoord. Het merkt boosaardigljjk op dat de bladen van de midden-partijen, die indertijd zoo vijandig tegen Caprivi gezind waren, hem nu dringend verzoeken voorloopig toch te blijven, omdat zq bang zyn dat indien Caprivi en Zedlitz te gelijk heengingen, dit den keizer te kras zou wezen en hjj den tegenovergestelden kant op zou willen. Volgens de Qermonia is eigen lijk de minister Miquel de man, die achter de schermen zit en de draadjes trekt, al blijft Caprivi ook rijkskanselier en al mocht Böt ticher ook als Pruisisch minister-president optreden. De Krmtz-Zeitung en de Freisinnige Zeitung houden de afscheiding van liet kan selierschap en het presidentschap van den Pruisisch en ministerraad voor onhoudbaar. Het laatstgenoemde blad betoogt dat wanneer de twee waardigheden ophouden in éenen persoon vereenigd te zijn, de rijkskanselier in den bondsraad niets uitrichten kan zoodra hij niet de stemmen der Pruisische ministers vóór zïch heeft. Over de mogelijke opvolgers van Zedlitz en Caprivi loopen ontelbare gissingen, waarbij alleen op te merken valt dat er onder de namen die genoemd worden, niet een van groote beteekenis wordt aangetroffen. Voor bet overige wordt Caprivi's aanblijven, zelfs in zijne meer beperkte betrekking, nagenoeg algemeen slechts als voorloopig beschouwd. Naar aanleiding van de gisteren in het Huis van afgevaardigden gevoerde redewisseling over het Welfenfonds, brengt de Nationak Zeitung de vermakelijke bijzonderheid aan het licht, dat de bekende kardinaal Meiciters uit dat fonds het geld gekregen heeft om de kosten zijner verheffing tot de hoogste geeste lijke waardigheid te bestrijden, Eugen Richter beweert zelfs dat genoemde prelaat geregeld uit het Welfenfonds eene toelage beurt. Verschillende geruchten, volgens welke de keizer uithoofde van ernstige bezorgdheid over zijne gezondheid te Hubertusstock ver toeft, worden beslist tegengesproken. Niets dan eene hardnekkige verkoudheid, die in het gure klimaat van Berlijn en in het paleis, waar geen tuin is, niet verkoos beter te wor den, maakt een verblijf van eenige weken te midden der uitgestrekte dennenwouden van Hubertusstock wenschelijk. Te Leipzig heeft men op Bismarck's bronzen ruiterstandbeeld 's nachts een papier geplakt met dit rijmpje Lieve Bismarck, stijg toch afl Grijp weer den regeerdersstaf, En laat in deez' nare tijden Liever Caprivi maar rijden 1 'Volgens de Hamburg. Oom-esp. is vorst Bis marck, tengevolge van zijne reis naar Ham burg op j.I. Zaterdag, ongesteld, zoodat hij van zijne tegen heden voorgenomen reis naar den Kreistag te Ratzeburg heeft afgezien. BELGIS. De officieele statistiek der hulpbehoevende betrekkingen van de slachtoffers der vreese- lijke mijnramp van Anderlues, door het comité van onderstand en de mijndirectie opgemaakt, wqst naast de enkele oudjes wier kostwinners bij de ramp zijn omgekomen, 83 weduwen en 255 weezen aan. In navolging van een voorstel in de laatste zitting van den Paiijschen gemeenteraad ge daan, om eene premie van 100,009frs, uitte loven voor de ontdekking van een doeltreffend middel ter voorkoming van mqngasontptof- fingen, en de Kamers en alle gemeenteraden uit te noodigen iets tot verhooging dezer premie bij te dragen, teneinde die tot een millioen te kunnen brengen, geeft de Béferme in overweging, in de Belgische Kamer het volgende voorstel in te dienen: »Een premie van 100,000 frs. zal van rijks wege worden toegekend aau hem, die een in de praetijk goed uitvoerbaar middel ontdekt, om met mïjngas bezwangerde mijnen te exploiteeren, zonder tot ontplofbare middelen 2qn toevlucht te nemen". De Héforme namelijk is overtuigd, dat de rampen als van Anderlues alleen het gevolg zijn van het gebruik van dynamiet bq het openen der kolenaderen. De Mouvement gcographique, het gemach tigde orgaan voor Kongo-zaken, zegt, dat nu de Kamer der Pairs en die der afgevaar digden van Portugal de ratificatie van de Brusselsche akte hebben goedgekeurd, liet succes van het werk der conferentie is ver zekerd, Van nu tot 2 April blijft alleen nog de formaliteit door Nederland te vervullen. De Mouvement géographigue doet verder uitkomen, dat het voorbehoud door Frankrqk gemaakt ter zake van het recht van bezoek, Nederland in geenen deele raakt. Nederland toch heeft dit recht van den aanvang af goed gekeurd. Het blad zegt nog, dat het denkbeeld dat om deze reden de Nederlandsche Kamers de Iaatverkregen ratificatie zouden kunnen intrekken, wel bij niemand zal opkomen. fBlSKBUK. Gelijk ieder jaar op 18 Maart, hebben zich Vrijdag een hoop revolutionnairen naar Père Lachaise begeven bij den bekenden muur, waar de gevallenen der commune begraven zijn, om er de gebruikelijke rede voeringen te houden ofte hooren uitspreken. Mme Sévérine had pen krans van immortellen gezonden. De rust werd «let verstoord, "s Avonds hadden er, ook naar gewoonte, in verscheidene gedeelten der stad, feestmalen plaats ter viering ven den verjaardag der commune, Zeker aantal personen uit de voorname kringen te Parijs heeft, buiten de officieele medewerking, besloten aan den keizer van Rusland een geschenk aan te bieden, be staande uit eene genealogische geslachtslijst zijner familie op eene plaat, gevat in eene zilveren van een meter in het vierkant, en versierd met émail en edelgesteenten. Het geschenk zal den keizer in den loop der volgende maand aangeboden worden. ENGELAND. In het Hoogerhuis deelde lord Knutsford comim. 1.85. - 2.50. - 0.10.

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 1