A°. 18 Woensdag 6 April N°. 7986, Eerste Blad. KENNISGEVING. KENNISGEVING. eeenyeert gste JTaar ang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, Buitenlandsclie Berichten. UITGEVER; J. ODÉ. CODMIT. AeoaNtcmKfvrspitijs, |ter kwartaal tranco jter past, tiaar liet geheete Rtjk Afiaistlei lijke itomtners 1.85. - 2,50. - O.tO. «PHBA I'; BOTE It ST BA AT, E 97. ADVKftTKNTlSPRue; ran t10 gewone rege's met lubegnp van enne Courantijo. Iedere gewone regel meer- 0.10 Drigmaai. geplaatst wordt tegen tttsiattt betekend. EüftOEMceSTBn en Wethouders van Sciiie- OAK, brengen ter kennis van de ingezetenen Dat het 2de suppletoir kohier der plaatselijke ■directe belasting dezer gemeente, voor den dienst 1891, den 24sten Maartj.l. door den Gemeente raad vastgesteld en den 29sten dienelfde maand door heet en Gedeputeerde Staten dezer provincie goedgekeurd, aan den Ontvanger der gemeente ter invordering is uitgereikt en in afschnft ge durende vijf maanden, te rekenen van beden, op -de secretarie der gemeente voor eeri ieder ter lezing, Ww dende voorts ieder aangemaand zijnen aan slag op de bepaalde termijnen te voldoen, op straffe van veivolgmg volgens de wet. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 5den April 1892. Burgmeester en Wethouders voornoemd, VAN DUE VAN MATENESSE. De Secretaris, VERNÈDE. liet lokken van Kcderlandsche Werk lieden naar ïlultschland. De Burgemeester van Schiedam; Voldoende aan het verlangen der Regeering: Vestigt bij voortduring de aandacht op het volgende extract uit de missive van den let 'Minister van Binnenlandsche 2aken, d.d°. 22 Mei 1890: Herhaaldelijk komt hel voor dat Nederlamlsche werklieden door berichten in de tueuwsMarfen of door daartoe uitgezonden agenten, soms met verstrekking van reisgeld voor de heenreis; naar Duüscldand, len behoeve van induslrtcele onder nemingen worden gelokt, terwijl bij kun aankomst ter plaatse blijkt, dal daar niet gebruikt /runnen worden. Ret is daarom geradendat die werklieden, ■alvorens op zulke berichten en voorspiegelingen der agenten af te gaanof self f door tusschen- komst van den Burgemeester hunner woonplaats sick tot den Nederlandschen consul tn de streek waar die ondernemingen stek bevinden, om inlich tingen wenden omtrent de vooruitzichten in het bekomen van werk, de loonen en de huurprijzen der woningen aldaar. Voorts deelt hij tnede, dat hij bereid is, de -door den Minister bedoelde tusschenkomst te verleetten. Schiedam, den 5den April 1892. De Burgemees/er tan Schiedam, VAN DIJK. VAN MATENESSE. B 1 I S e II t A 5 D. Aan den optocht met fakkellicht, die Vrij dagavond op Friedrichsruh ter eere van prins Bismarck werd gehouden, hebben ongeveer ■5000 personen deelgenomen. In weerwil van de koude is Bismarck in de open lucht komen staan om den stoet te zien defileeren. In een korte toespraak ter dankbetuiging zei de hij onder anderen; nWanneer wy vasthouden aan het verkregene, zijn wij sterk genoeg om ons naar rechts en links te weren; maar aanvallen willen wij niet". it in den namiddag waren Vrydag op F iedriehsruh reeds aangebracht ongeveer vijfhonderd aangeteekende brieven van geluk- wensching, nagenoeg vijf duizeud telegrammen, tweehonderd pakketten, enz. ilgens alle ingekomen berichten is liet feest van Bismarck zoowel in de Pruisische provinciën en in de verdere deelen van het rijk als te Friedrichsruh zelf schitterender geweest dan ooit te voren. Vrijdagavond heb ben ongeveer tien duizend met de treinen aan gekomen bezoekers eene soort van vreedzaam beleg om het kasteeltje van Friedrichsruh gelegd. Onder de gelukwenschen, welke de telegraaf bracht, was er een van de bejaarde zuster van den overleden keizer Wilhelm, de groothertogrn-moeder Alexandrine van Mecklenburg. Verder kwamen er gelukwen schen van keizerin Frederik, den koning van- Saksen, den prins-regent van Beieren en an- npFP tJÖIi gelukwensch des keizers heeft men niets ver nomen. Volgens personen die hem gezien hebben, is Bismarck altoos even levendig en kloek. Onmiddellijk nadat de zittingen van den Rijksdag waren gesloten, is de socialistische afgevaardigde Kunert aan de zijde zijner vrouw te Bresiau op straat gevangengenomen. Be Beichsanzeiger deelt de benoeming mede van den heer Hanauer tot staatssecre taris by het rijksdepartement van justitie. Be militaire post voor de kazerne van het 3e garde-regiment te Berlijn werd Zaterdag te middernacht door een persoon aangerand en met een mes bedreigd. Be militair vuurde, tengevolge waarvan de aanvaller zwaar ge wond werd. Een tweede persoon, die voor den vluchtende uitliep, werd licht gekwetst. B 1 G 1 E, By koninklijk besluit van den 2n April is de minister van financiën, de heer Beernaert, ad interim belast met de portefeuille van buitenlandsche zaken. De Gourrier de Bruxelles meldt, dat als cleri- caal candidaat voor den Kamerzetel van Philippeville, opengevallen door den dood van den minister van buitenlandsche zaken, prins Be Chimay, in aanmerking komen de heer Be Villermont en de zoon van den over ledene, prins Pierre de Chimay, mits deze zich stellig verklare tegen het koninklijk referendum. Be Fairieeen clericaal blad hetwelk ta Brugge verschijnt, bericht dat in deze week baron Be Coninck de Merchern, lid van den Senaat voor de aarondissementen Veurne Dixmuydeeen wetsvoorstel zal indienen waarby spelen, zooals er te Ostende, Spa, Namen enz. plaats hebben, in de casino's, kurzalen en andere openbare inrichtingen verboden worden. ,De Monümr behelst de wet, waarbij de generale acte der Brusselsche conferentie en de aangehechte verklaring, worden goedge keurd. De in werking treding is bepaald op 2 April 1892. EHEIAKD. In het Lagerhuis werd gisteren door Lowther een telegram van den consul-gene raal Johnston medegedeeld, gisteren ontvangen en gedagteekend Zomba 8 Maart, waarin be vestigd wordt dat Zarafi eenen aanval der Engelschen afgeslagen, doch zijn voordeel niet vervolgd maar zich naar de bergen terug getrokken heeft. Zijn verlies bedroeg 32 doo- den, waaronder zijn broeder en zijn raadsman Berghash, Behalve aan de Zuid-oostkust van het Nyassa-meer, heerschte er overal rust en was de handel toenemende. Zaterdag is een gerechtelijk bevel uitgevaar digd tot liquidatie der zaken van de M urrieta- comnagnie onder toezicht der rechterlijke overheid. Uit Stafford wordt gemeld: In de zaak-Walsall is gisteren vonnis ge wezen. De beschuldigden Cailes, Battoula en Charles kregen ieder tien jaar dwangarbeid. Deakin, die schuld bekend heeft, kreeg vijf jaar. Twee anderen zyn vrijgesproken. RUSLAND. Het gerucht, als zou in de laatste dagen eene bijeenkomst zijn gehouden van invloed rijke personen om te beraadslagen over een handelsverdrag metDuitschland, is ongegrond. Niet alleen heeft zoodanige bijeenkomst niet plaats gehad, maar zelfs is niet aan zulk een handelsverdrag gedacht. Het Journal de St. Fetersèourg meldt, dat in den toestand van den minister Giers eene belangrijke verbetering gekomen is. De Bif&hewya Wedomosti vestigt de aan dacht op het gerucht, als zouden tusschen Duitschland en Rusland besprekingen gevoerd zijn over de financieele staatkunde. Het blad zegt, dat de jongste reis van den gezant te Berlijn, graaf Schouwaloff, met deze aange legenheid in verband stond en dat de door de Russische regeering benoemde commissie om de Duitsche voorstellen te onderzoeken ze niet heeft afgewezen, ITALIË. De minister-president verklaarde Zaterdag ia de Kamer, op een vraag van den heer Damiani, dat het waar is, dat de regeering Italië'-! ïnrioed uitbreidt langs de kust van •tuba en aan de Kaap Guardafui. De staat kunde van het Kabinet is logisch. De mi nster kan nog niet zeggen of de forten en de sta tions, die onderhoorlg zijn aan den sultan van Zanzibar, al of niet bezet zullen worden. Dit zal van de regeering van Zanzibar afhangen. Een oorlogsschip is naar Zanzibar gezonden om Itaiie's reebtmatigen invloed in den Indi- schen Oceaan te handhaven. De minister ontkende verder, dat de regee ring den Ras van Tigré tegen koning Menelik tracht op te zetten. In den Senaat heeft de minister voor de schatkist Zaterdag medegedeeld wat het kabinet alzoo tot stand gebracht en vei kregen heeft. De opbrengsten der douane-rechten overtreffen de raming. Het deficit van dezen zomer is beperkt. De minister noemt de maatregelen op, noodig om het wisselen der kansen te matigen en de duistere bende van baiese-s pec u I an len te bestrijden, tegen welke de regeering besloten is op te treden. De procureur-generaal van het gerechtshof te Rome is in beroep gekomen legen het vonnis, over de schuldigen aan de ongere geldheden op i Mei uitgesproken, hetwelk door hem veel te zacht wordt geoordeeld, daar |y van meening is, dat de anarchisten gelykgestekl moeten worden met misdadigers. SPANJE. In den feenaat neert zien een menieitt vooi- gedaan, dat ver strekkende gevolgen kan hebben. Toen de minister van koloniën, Romero Robledo, door de liberalen was aan gevallen over een voorschot van 5 millioen -aan de Transatlantische maatschappij, ant woordde hy, in een oogenblik van opgewon denheid, dat de liberalen, die vroeger minister van koloniën geweest zyn, wel eens berouw zouden kunnen hebben over hun oppositie, daar zij geen van allen een zuivere rol hebben gespeeld. Deze woorden van den minister lokten niet alleen heftige protesten uit, maar daar de latere explicntiën van den heer Robledo onvol doende geacht werden, hebben de liberalen besloten, de zaak tot het uiterste door te zetten. In eene vergadering van liberale Senaats leden en afgevaardigden is besloten eene tegen-ontwerp-begrooting in te dienen waarbij 30 millioen pesetas bezuinigd is. De heer Gamacho heeft zijn ontslag Inge diend als gouverneur der Spaansdie bank; de regeering heeft besloten het aan te nemen. Izara, oud-minister van openbare werken, is tot gouverneur van de bank benoemd. S E R V I E. Het ministerie is gevormd. Patchich heeft het presidium met buitenlandsche zaken en voorloopïg financiën, Velimïrovetsch, publ, werken, Milovlawjevitch bïnncnlandsch zaken, kolonel Djouitch oorlog, Djordjevitch juni tie, Nicolitch eeredienst en onderwijs, Donchraa- nitch handel. G J P T E. Eyoub pacha is gisteren te Alexandria met den keizerlijken firman aangekomen en door een vertegenwoordiger van den khediie en de autoriteiten ontvangen. Britsebe troepen vormden de «erewacht.

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 1