Gemengdf* Berichten. Afdeeling A. Gemest vee (Nos, i, 4 en 5, met hard voeder gemest) C. van den Berg, te Overschie; J. G. Babold, te Amsterdam; 3. C. Koli, te 's-Gravenhage. Afdeeling A. Gemest vee (Nos. 2,3.6 en 7, met spoeling gemest) W. Kruijmel, te Dord recht; P. Rijnsburger, te Leiderdorp; M. van Zanten, ie Dordrecht. Afdeeling A. Gemest vee (Nos. 8,9 en 10, kalveren, schapen en varkens) G. Gopptnger, te RotterdamA. Rijnsburger, te Rotterdam A. Vromesteijn, te Leiderdorp. Afdeelingen B en C. Niet gemest, melk- en drachtig vee, C. Barendregt N.Rz., te Baren- drecht; Ph. van der Breggen, te Waddin» veen; F. C, Timmers, te Hoogvliet. Afdeeling D. AanFokvee, D. P. van Cappel- len, te Kapelle a/d. Use!P. K. van Daalen, te WilhelminadorpR. C. Dam, te Baren- drecht. Afdeeling E. Pluimgedierte, F. E. Blaauw, te 's-Graveland Armaud de Brauwere, te Antwerpen Job van der Have, te Nieuwer- kerk bij ZierïkseeJ. van Stolk, te Yelzen. Commissie van beoordeeling voor de prijzen, uitgeloofd door de rSchiedarnsche Spoeling- Vereeniging"M. van Zanten, te Dordrecht 3ohs. de Moll, te 's-Gravenhage; F. W. de Man, te Amsterdam. De heden plaats gehad hebbende bekro ningen rijn de volgende: B. Hiet gemest Vee. D, Aan fokvee. De directie der Rotte rdamsche tram wég- maatschappij*heeft eene verandering gemaakt in het tarief op hare sloom tram I ij o. Voor de lijn van de Oldebarneveltstmat tot oud- Delftshaven wordt het, gelijk als dat op de paard en tramlijn en, 7i/a cent, bij abonnement 6y+ cent. Dit treedt in werking den i n Mei. Tegen dien datum zat ook het tarief voor liet vervoer tusschen Rotterdam en Schiedam eene wijziging ondergaan, die echter op dit oogenblik nog niet definitief is vastgesteld. De commissie van rapporteurs voor de belastingwetten heeft heden hare werkzaam heden voortgezet. Naar wij vernemen, verleende de minister van waterstaat, handel en nijverheid gisteren eene audiëntie aan de commissie uit houders van abonnementskaarten der staatsspoorwe gen. De bezwaren welke men algemeen tegen de nieuwe verhoogde tarieven heeft, werden den minister medegedeeld. Ook in Den Haag is een comité in wor ding dat zich ten doel stelt al het mogelijke te verrichten om de aansluiting van Neder land aan de Middeneuropeesche tijdrekening te verkrijgen. Naar het D. v. Z.-M. verneemt, heeft dr. A. O. H. Teilegen, benoemd tot eersten direc teur-geneesheer in het krankzinnigengesticht te 's-Gravenhage, die betrekking aangenomen en reeds aanvaard. Voorts verneemt het blad, dat de heer Krab is gehandhaafd als directeur voor den luris- houdelijken dienst en de administratie, ter wijl, op verlangen van den eersten genees heer-directeur, later, op zijn aanwijzing, een jeugdig geneesheer zal worden aangesteld, die in liet gesticht zal wonen. Voorinwoning van den eersten geneesheer-directeur en zij n gezin is nog geen plaatsruimte beschikbaar. Uit Scheveningen bericht men ons, dat in den aanstaanden zomer de bezoekers van die badplaats gelegenheid zullen hebben niet alleen om een v. alvisch te zien, maar ook om in het zeemonster te zitten. De ondernemer zal zorgen, dat het verblijf in den walvisch zoo aangenaam mogelijk zal zijn. Dezer dagen zal men beginnen hetrdïerin elkaar te zetten op een terrein aan den strand weg naast het café »Seinpost". Zaterdagavond is tusschen Voorburg en Den Haag J. K,, stukadoor, wonende in de Hobbemastraat te 's-Gravenhage, die met nog een ander persoon tusschen de spoorrails liep, door een van Utrecht komenden trein aangereden en ongeveer 8 meter ver mede- gesleept. De man bekwam eene zware hoofd wonde en scheen ook inwendig gekneusd. Te Voorburg werd hem de eerste genees kundige hulp verleend, waarna hij, door de rijksveldwacht, per brancard naar Den Haag werd overgebracht. De toestand van den man was Maandag zeer bedenkelijk. Eigen onvoorzichtigheid en overtreding van de desbetreffende bestaande bepalingen moeten de aanleiding tot het ongeluk zijn. Zondagmiddag ongeveer 4 uur, then een trein uit de richting van Utrecht te Gouda arriveerde, zag de machinist dat een gedeelte der rail, ter lengte van een meter, op eenigen afstand van het station was omgebogen. Hoe dit geschied :s, is nog een raadsel, doch aan de oplettendheid van den machinist, die direct stopte, is het te danken, dat er geen onge lukken hebben plaats gegrepen. Na een oponthoud van ongeveer een uur was de weg weder veilig. D.) Maandag werd uit Heemskerk de hulp in geroepen van de politie te Beverwijk. Een deftig gekleed heer, gewapend met eene groote bijl en vergezeld van twee zijner knechtshad bezit genomen van het oude kasteel sAssemburg", dat sedert jaren niet bewoond wordt. Hg beweerde burggraaf te zijn en trachtte door middel van oude, bijna onleesbare boeken en oorkonden, die bij had medegebracht, te bewijzen dat hij graaf en heer was van verschillende graafschappen en heerlijkhedenzoodat hij eigenaar was van bijna geheel Nederland. Hij wenschte nu het huis Assemburg" te exploiteeren en om te beginnen de bjjl aan den wortel van het prachtig geboomte te leggen. Gelukkig werd h'y hierin gestoord, doch hem te verwijderen, daarin slaagde men niet gemakkelijk. De mandie krankzinnig schijnt en van wieu men de kerkomst nog niet weet, is door de bevoegde autoriteit aanvankelijk in het raad huis opgesloten, terwijl de zaak inmiddels bij de justitie aanhangig is gemaakt. Het feit veroorzaakte niet weinig beweging onder de bevolking van het anders zoo stille en vreed zame dorpje Heemskerk. In de gemeente "Wichen (Geld.) zijn de pokken epidemisch verklaard. Door de ambtenaren te Rozen daal zijn ver leden week in den kring dier gemeente niet minder dan 1012 KG gesmokkeld zout aan gehaald. Zondagmorgen is uit de haven te Breda ook het lijk opgehaald van den derden der sinds het carnaval aldaar vermiste drie veld-artil- le risten. De behanger H., te Breda, had een wondje aan de hand en kwam daarmede in aanra king met behangselpapier, dat met een ver giftige stof gekleurd was. Hij is kort daarna aan bloedvergiftiging gestorven. Zaterdagmiddag waren te Nieuwvliet een drietal werklieden bezig aan den molen van A. Luteyn eene nieuwe roede in te steken, toen de ball, die eem'gszins zwak was, tenge volge van de zware stukken die er oplagen brak, waardoor de werklieden naar beneden stortten. Twee hunner werden zeer erg ge kneusd, waarvan de een reeds Zondagmorgen is overleden, terwijl de toestand van den tweede vrij ernstig is. De derde is minder gekwetst. 's-Gravenhage. Het stoffelijk overschot van baron d'Ablaing van Giessenburg werd gisteren alhier in het familiegraf op »Eik en Duinen" bijgezet. Onder de talrijke aan wezigen behoorde eene deputatie van de ridderschap Utrecht, eene van den Oranje- bond, leden der hofhouding, Kamerleden en andere autoriteiten. Aan de groeve herdacht baron De Constant Rebeeque de uitstekende hoedanigheden van hoofd en hart van den overledene, diens ernstige levensbeschouwing, diep plichtbesef en groote rechtvaardigheid. Hazerswoude. Eene ontzetlende ramp heeft onze gemeente getroffen. Twee groote gebouweneven een doortocht latende voor den rijweg tusschen Leiden en Gouda, werden Maandag in enkele urenvan 's avonds 8Vj lO'/s ure, in de asch gelegd. De brand, in een klein winkelhuisje van P, van der Spek Sr. begonnen en ontstaan door het aanmaken van eene kachel met petroleum, tastte weldra eene broodbakkerij van C. Gaarkeuken en het perceel van den huisschilder A, Francken aan, welke huizen alle onder éene kap stonden, om vervolgens naar de herberg van P. Pijn- acker aan de overzijde over te slaan. Door het kloek optreden van de brandweer, die met drie brandspuiten op de plaats des on- heils Ier blusschiüg werkzaam was, eu het wenden van den wind werd verdere brand schade voorkomen. Hartbrekender looneel volgde echter, toen vier personen, nog even te voren gewaarschuwd, onder de invallende muren en eene vuurmassa werden bedolven, waarvan éen, A. van Stavereneen jeugdig arbeider van 24 jaar, na ongeveer een half uur lijd ens stierf. Van een ander, J. Schoften, werden beide beenen gebroken, terwijl twee anderen belangrijk werden gekneusd. De gebouwen en meubelen .van P. van der Spek, C. Gaarkeuken en P. Pijnacker waren tegen brandschade verzekerd, doch de huis schilder A, Praucken die niet geassureerd was, lijdt aan gebouw, materialen en huisraad groote schade. De spuiten zijn den geheelen nacht geble ven, terwijl de spuitgasten en zij, die vrijwillig hulp verleendenden geheelen nacht op de plaats des onheils aanwezig en bezig waren. Aan dr. Duyvis van Koudekerk endr.Bertel van Rijndjjk—Hazerswoude werd assistentie verzocht tot hulp van den plaatselijken ge neesheer, welke door beide heeren welwillend werd verleend. PERTELEGlt AA F. 'S-GRAVENHAGE, 6 April. Drie honderd leerlingen der kostelooze scholen brachten lieden op de binnenplaats van het paleis door de volksliederen en andere liede ren te zingen hulde aan HH. MM. de Koninginnen, die, op het bordes gezeten, het gezang aanhoorden. Het Wilhelmus in de oude toonzetting werd op verzoek herhaald- De directeur, de beer Ten Have, en de be geleidende onderwijzers werden voorgesteld aan de Koninginnen, die eigenhandig sinaas appelen en krentenbrood aan de kinderen uitreikten. No. tl. Voor den besten Or, niet onder dan S jaar •lste prijs f 30, 5de prijs f '20, 3de prijs f 1<K Zijn toegekend aan de heeren, lste prijs Jan de Jongste Pr. te Strijen, 5de prijs denieifde, 3de prijs denielfde. No. 12. Voorden besten Or, niet ouder dan 2 jaar: lste prijs f 25, 2de prijs f 15, 3de prijs f5. Zijn toegekend aan de heeren, 1ste prys Lsendert Punt ie Klundert, 2de prijs Jaeor Pons te Poortu gaal, 3do prijs Leendei t Punt te Klundert. No. 13 Voor de beste Foartcw lste prijs f30, 2de prijs f20, 3de prijs f 10 lijn toegekend mui Je. heeren, isle priji Jacob Por,» te PÓortugaal, 2de prijs wed. A. Dekker te Boon, 3de prijs D. A. Preuyt te Geervliet No. 14. Voor de beste guUte Schot: tsteprijs f25, 2de prijs f15, 3de prijs f3. Zijn toegekend aan de heert-n, lste prijs P. A. Hofstede te Loosiiuineit, 2de prijD. A, Preuijt te Geervliet, 3de prijs niet toegekend, C- Melk- en drachtig Vee. No. 15. Voor de beste Melkkoe, gekalfd hebbende in 1892: lste prijs f60, 2de prijs f 10,3deprijs f20. Zijn toegekend aan de heeren, lste prijs I'«lippus Qualm te Peints, 2de prijs Jacob Pons te Poortu gaal, 3de prijs A. G. var. deo Akker te Hvxerswouda. No, 16, '<*,r de beste Mellcechot, gekalfd hebbende j« 1892I ste prijs f 45,2de prijs f30, de prijs 15. Zijn toegekend aan de heeren, lste prijs A. 1. M. baron vai Brienen te Wassenaar, 2de prijs Kors Versteeg Ti. te Giesendaro, 3de prijs Jan de Jongste Pz. te Strijen. No. 17, 'oor de beste Melkvaart, gekalfd hebbende In 1892: lste prijs f30,2de prijs f20, 3de prijs flO, Niet ingezonden No, 18. Voor de beste kalf dragende Koe, minsten» 7 maanden drachtig: lste prijs f60, 2de prijsf40, 3de prijs f20 Zijn toegekend aan de heeren, tste prijs S. (ler- wijer Sr. te Maasdam, 2Je prijs Jacob Pons te Poor tegaal, 3de prijs A. Dorrcpaal te Koudekerk-aan- den-Rijn. No 19. Voor de beste kalf dragende Schot, minste ns 7 maanden drachtig: lste prijs f45, 2de prijs f 30, 3de prijs f '15. Zijn toepekend aan de heeren, lste prijs Philippos Qualm U Pernis, 2de prijs Jan Maris Adrzn. te Fijnaar!, 3de prijs Jacob Pons te Poortegaal. No. 20 Voor ile beste kalfdragende Foor», min stens 7 maanden drachtig: lste prijs f30,2deprijs f20, 3de prijs f 10. Z ij 11 toegekend aan de heeren, lste prijs C, Kraan te Koudekeik-aan-den-Rijn, 2de prijs A. 'aandrager Gz. te Chailois, 3de prijs niet toegekend. No. 21. Voor de beste Bukte Paar#, oud 2 jaar 1ste pnjs f25, 2de prijs f iS 3de prijs f5. Zyti toegekend aaii de iieeren, lste trijs S. Ier- wij Sr. te Maasdam, 2de prijs FhiUppus Qualin |e l'ernis, 3de prijs C. W. Maris Jr. te Klumtm. No. 2Vooor liet beste Pink~Kuitkalf, oud 1 jaar: lste prijs f20, 2de prijs MO, Alt* prijs f5. Zijn toegekend aan de heeren, lste prijs W. Schaberg te Poortugaal, 2de en 3Jc prijs niet toe gekend. No. 23. Voor den besten Bijstier, niet ouder dan 2 jaar: lste prijs f 73, 2de prijs f50. 5de prijs *25. Zijn toegekend aan de heeren, 1st prijs A. J. S wee re Willemstad. 2de prijs A. J. N. M. baron van Grienen -te Wassenaar, 3de prijs F. ran der Vorm te IJsehooitde Nol 24. Voor den boston Bijstier, niet ouder dsn 1 jaar: lste prijs f50, 2d« prijs f30, 3de prijs f15. Zijn toegekend aan de heeren, lste prijs Adr. van der Wilt te Numausdorp, 2de pi ijs Jan Timmers te Poortugaal, 3de prijs Dionisius Dekker Az. te Baren- drecht No. 25. Voor de zes fijnste en zwaarste eenjarige Weide-Schapen, onverschillig van welk raslste prijs f 1 'i, 2de prijs f 10, 3de prijs f5. Zijn toegekend aan de heeren, lste prijs C SI. Ham te Vlaardinger-Ambaeht, 2de prijs A. van Vliet te Overschie, 3de prijs denzelfde No. 26. Voor de 4 beste Schapen, met mins'ens 3 lamineren1 ste prijs f 15, 2de prijs f 10, 3de prijs f 5. Zijn toegekend aau de heeren, lste prijs Anthonie Groenewegen te Bleiswïjle, 2de prijs C. M. Ham te Vlaardinger-Ambacht, 3de prijs niet toegekend. No. 27, Voor deu besten Sprint/ram, twee jaar "F ouder: lste prijs f20, 2deprijs flö, 3de prijs F5 Zijn toegekend aan de heeren, lste prijs Gebr. Kranenburg te Baiendiecht, 2de prijs D. Mostert te Bergschenlioek, 3de prijs P. J, van der Kooij Pz. te Delft. No. 28. Voor den besten Springram, éen jaar oud: lste prijs flO, 2de prys f5, 3de prijs f2.50. Zijn toegekend aan de heeren, lste prijs eigenaren Wiliielminapolder, 2de prijs denzelfden, 3de prijs Hui- brecht de Baan te Geen-liet, No. 29. Voor den besten Beer, twee jaar of ouder: lste prijs f 15, 2de prijs 10, 3de prijs f5, Zijn toegekend aan de heeren, 1st prijs J. den Toom te Bei bel en Rodenrijs, 2de en 3de prijs niet toegekend, No. 30. Voor den besten Beer, èen jaar oudlste prijs f 10, 2de prijs f 5, 3de prijs f2.50. Niet ingezonden. No. 31. Voor de beste Zevg van inlandsch ras, niet ouder dan twee jaar, met biggenlste prijs flO, 2de prijs f5, 3de prijs f2.50. Zijn toegekend aan de heeren, 2de prijs J. ÖUshoorn te tel, lste en 3de prijs niet toegekend. Bij de gisteren vermelde bekroningen lijn abusie velijk een tweetal eervolle vermeldingen achterwege gebleven, n.J. de heeren: 11. Coert te Molenaars graaf onder e Cochin China (patrjjskleurig en J. L. J. Opmeer te Bennekorn onder u> Goudpellen. De 61-jarige hertog Lode wijk van Beieren zal hertrouwen met de populaire actrice Clara Hees» van München. De hertog was eerst getrouwd met de actrice Mendel, die voor een jaar stierf. Zijn eenige dochter huwde met graaf George Lariscb. Zij was een lieveling van de keizerin van Oosten rijk, haar tante, maar moest voor 3 jaar de hof kringen verlaten, omdat zij de hand bad gehad in liet liefdesdrama van kroonprins Rudolf. In eene afdeeling der buskruitfabriek te St.- Petersburg zijn Maandagavond 350 pud pyroxy lin e ontploft. Met het gebouw vlogen 9 arbeiders in de lucht, wier uiteengereten lichaamsdeel en met kalk en puin tot op groeten afstand werden weggeslingerd. Ook de aangrenzende gebouwen der fabriek werden beschadigd en 5 arbeiders gewond. Op een afstand van 2 werst van de fa briek zijn er nog vensterruiten gesprongen. De oorzaak der ontploffing is niet bekend. Aan iiet Hbtd. wordt uit Ancona in Italië ge meld, dat Zondag bij de trap van hel Casino Bo- rique aldaar, tijdens een voorstelling, een dyna- mietbom is ontploft. Onder de bezoekers ontstond eene groot» paniek, doch persoonlijke ongelukken hadden niet plaats en ook de schade is niet zeer aanzienlijk,

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 2