Bimieiilamlsehc Berichten. Dat is Uwe aandacht waard. igediend tot meer afdoende regeling der vestiging van vreemdelingen in Rusland, Daarbij wordt bepaald dat vreemde onder danen in het vervolg geen gronden buiten de grens der steden in eigendom kannen verkrijgen, terwijl zij, om eigendommen ten platten lande in bezit te kunnen verkrijgen, moeten beginnen zich als Russisch onderdaan te laten nnturaliseeren, De vergunning daar toe zal bun slechts door den minister van bmnenlandsche zaken bij bijzonder besluit kunnen worden verleend, op uitdrukkelijke voorwaarden dat zij vijf jaar ïn Rusland hebben gewoond en de taal en wetten des lands voldoende kennen, om den eed als Rus sisch burger te kunnen afleggen. Vreemde lingen, die bij de uitvaardiging dezer wet reeds gronden binnen liet rijk in eigendom hebben, zullen die slechts mogen behouden, wanneer zij Russische staatsburgers worden, terwijl zij, wanneer zij aan die verplichting, onder de bovengemelde voorwaarden, niet binnen drie jaar hebben voldaanhunne bezittingen ïn andere handen moeten doen overgaan en het rijk verlaten. De minister van financiën, Wyschnegradsky, die zich Donderdagavond reeds zeer vermoeid gevoelde, en desniettegenstaande zich gisteren, in gezelschap van dokter Bartels en den ge heimraad Kolcho, naar Gatchina hegeven heeft om den czaar voordrachten te doen, is aldaar zwaar ziek geworden, tengevolge van over vermoeidheid, voortspruitende uit te inge spannen en te lang volgehouden arbeid. De doctoren dringen er sterk op aan dat "Wysch- negradsky rust neme. E 6 P T De khedive heeft eene depêche ontvangen van den sultan, waarin deze aan den eerst genoemde het beheer opdraagt over het Sinaï- schiereiland. Men beschouwt de zaak als hier mede afgedaan, doch intusschen is de datum waarop de firman in het openbaar zal wor den voorgelezen, nog niet vastgesteld. AMERIKA. De Kamer heeft met 192 tegen 60 stem men de bill Springer, betreffende de vrij stelling van wollen goederen, aangenomen. De president heeft een decreet geteekend, waarbij de vreemde tentoonstellers te Chicago beschermd worden tegen elke actie, die hun aangedaan mocht worden, wegens het tentoon stellen van artikelen dié in Amerika gewaar borgd zijn door octrooien of fabrieksmerken. Uit Buenos-Ayres wordt geroeid, dat de gele koorts zich langs de kust van Brazilië tot diep in het binnenland uitbreidt en dat voornamelijk de Europeanen door die ver schrikkelijke ziekte worden aangetast. Aan gezien de regeering te Rio de Janeiro niets doet tot verbeteting van den gezondheids toestand, zullen de Europeesche regeeringen de belangen hunner onderdanen in Brazilië moeten ter harte nemen. is te kort om met de uitvoering van de door de christelijke zedeteer voorgeschreven wet van ver geven en vergeten te wachten tot de dood tus- schen beide treedt," Koenraad vertrouwde de plotselinge verande ring in het gedrag van mevrouw Brückner niet. Hij was te zeer gewend om jegens haar eene teruggetrokken houding aan te nemen, dan dat hij met haar thans ah zijns gelijke zou kunnen om gaan, Wanneer zij hare blikken op hem richtte, dan gingen die vergezeld van een welwillenden, vriendelijken glimlach, doch dit verhinderde niet, dat bij daarbij een gevoel kreeg, alsof hem eene slang van onder schoone bloemen tegenstste. Nochtans maakte hij zich zei ven een verwijt van dit gevoel en srhreef het toe aan zijn hooggestemd, voorheen zoo dikwijls beleedigd gevoel van eigen waarde, dat Inj thans verplicht was te bestrijden en dit te meer, nu uit alles bleek, dat mevrouw Brückner aan aller wenschen trachtte te gerooet te komen. De dagelijksche bezoeken werden door haar afgelegd. Slechts eens in de week ontving zij gezelschap. Bij zulke gelegenheden vermeed Koen- In Canada heeft het vernieuwen van den modus vivcndi in de Behrmgzee-quaes tie groote verbazing en veel ongenoegen verwekt. Van Victoria waren reeds 50 schepen ter robben vangst uitgezeild. Van een officieel besluit, waarbij aan robbenvisschers de toegang tot de Behringzee verboden wordt, is nog niets bekend. De commissie voor buitcnl, zaken uit den Senaat der Vereenigde Staten heeft besloten president Harrison te vragen of, als gevolg van de invoering der gestrenge wetten tegen de joden in Rusland, ook geen Amerikaansche burgers nadeel lijden en de tusschen Rusland en de Unie bestaande verdragen daardoor niet geschonden worden. Aan de Standard wordt uit Buenos-Ayres gemeld, dat de radicalen er voor het oogen- blik van afzien om deel te nemen aan de regeeringszaken. Het schijnt dat de regeering niet de arrestatie der radicale partij hoofden voorbarig heeft gehandeld, en ondanks het scherpste onderzoek geen enkel overtuigend bewijs van een samenzwering heeft kunnen vinden. De Times heeft een telegram uit Buenos- Ayres ontvangen, volgens hetwelk de gezant der Amerikaansche Unie en admiraal Walker dagelijks te Montevideo conferenties hebben rnet den minister van buïtenlandsche zaken van Uruguay en er reeds een geheime over eenkomst gesloten moet 2ijn, volgens welke Uruguay aanneemt aan de Unie af te staan een kolenhaven en een provisiedepot voor de marine der Unie, waartoe liet eiland Libertad in de baai van Montevideo ïn aanmerking komt, maar dat nog niet beschikbaar is. De Argentijnsehe regeering is voornemens de beschuldigde officiereu in hun rang in het leger te herstellen, op voorwaarde dat zij hun eerewoord voor trouw aan het gouver nement verpanden, als de beschuldiging wegens het smeden van een komplot onbe wezen blijft. Een telegram aan de Hew-York Herald uit Caracas meldt, dat er, volgens bericht uit Laguayra, tusschen de regeer i ngstroepen en de opstandelingen onder Crespo een ge vecht is geleverd, waarin de opstandelingen volkomen overwonnen zijn. ZUID-AFRIK A. De »trek" uit de Transvaal naar Humpata, in het Portugsesehe gebied, zal weldra be ginnen, en door den heer Ericksson, een der bedrevenste handelaars in Darnaraland en Ovampoland, die reeds voor de Bceren van den eersten »trek" veel gedaan heeft, geleid worden. Eenige trekkers, waaronder een Hol lander, de heer Van Looijen, die als onder wijzer meegaat, kiezen echter den weg over zee. President Kruger is tegen den strek", maar kan er weinig tegen doen. CHINA. Nu de ongeregeldheden beteugeld zijn en raad z'ck al te zeer met Biauca te bemoeien, teneinde zijn zeel geheim niet vóór den tijd wereldkundig te maken, doch het scheen alsof mevrouw hare gasten op eene kennisgeving wilde voorbereiden. Zij was het, die Koenraad in den kring trek en hem door herhaalde vragen en opmerkingen gelegenheid trachtte te geven van zijne kennis en zijn goeden smaak te doen blijken. De handelsraad was haar dankbaar voor die op lettendheid en Bi an ca bloosde van trots en vreugde, wanneer men zich in haar bijzijn gunstig uitliet over den heer Walt her, dien men zooals men zeide vroeger te weinig gewaar deerd had. Zoo stonden de zaken, toen het vonnis tegen Koenraad geveld en hem aangezegd werd. De beer Brückner ried hem aan zich er aan te onderwer pen en zich terstond ter beschikking der justitie te stellenna zijn terugkeer zoo dan het huwelijk kunnen plaatsvinden. Ook Bianca, hoezeer zij op zag tegen eene scheiding, oordeelde als haarvader, opdat deze laatste hindernis hoe eer boe beter uit den weg werdo geruimd. t het er op aankomt, de regeering tot schnde- j vergoeding te dwingen, blijkt het dat de Europeesche vertegenwoordigei*s in het Hemel- sche rijk het onderling lang niet eens zijn. De Belgische gezant heeft voor zijne land- gen oo ten een eisch van een miltioen taels ingesteld en daartoe de bemiddeling ingeroe pen van den vertegenwoordiger derFransche Tepubliekwelke voor zich de algemeene bescherming der Christenen in China eischt. De Fransche gezant acht het echter ongeraden dien eisch te steunendaar de Chineesche regeering hém aan de praat houdt over de bestelling van spoorwegmaterinal aan Fran sche maatschappijen. Üok weigert de Russi sche gezant dien van het Dujtsche rijk als deken van het corps diplomatique te erken nen en de bepleitim» zijner belangen aan dezen toe te vertrouwen, SCHIEDAM, 9 April 1892. Eenige werklieden, die tijdens de verbou wing zich aan of in het gesticht bevonden, hebben mevr. Stuten gewichtige mededee- lingen verstrekt. Onder meer verklaren zij Dat de koffie en thee, door de werklieden geproefd, niets was dan gootwater. Dat het eten slecht was en dikwijls aange brand en smakeloos bereid. Dat een patiënt, König genaamd, steeds dag en nacht in een cel zat en dat hok om de 14 dagen door een patiënt werd uitgemest. Dat de heer T., wïjnkooper, patiënt 1ste kl., aanhoudend in de cel zat en dikwijls om drin ken vroeg, waarop de oppasser dan riep, dat hij geen drinken kreeg en hij maar naar de verd.nis moest loopen. Een der werklieden -v. d. B., die het niet langer kon aauhooren, is toen eenmaal op een ladder geklommen om hem drinken te geven. Deze patiënt werd door de op pass tra steeds vreeselijk mishandeld. Dat een oude vrouw, Lens genaamd, voort durend ,in de cel zat en als haar eten was gebracht, haar werd toegevoegd»Zoo, vuile smeerlap, heb je gevreten", en zij dan door gaans nog een klap in het aangezicht kreeg. De oppassers H. en D., die het Haagsche gesticht ontloopen zijn, omdat het hun on mogelijk was, de patiënten te mishandelen, verklaarden: »dat zr met dikke knuppels gewapend bij de patiënten zaten, zoodat deze bibberende en trillende zalen te eten." Ook heeft een dezer oppassers staaltjes verteld van een opzichter, die 's avonds om negen uur de ronde moest doen en als hij (die opzichter) bij de vrouwenafdeeling kwam, dan moest hij (oppasser) met de lantaarn even wachten. De oppasser was nieuwsgierig en heeft den opzichter bespied en zaken gezien, die men moeilijk kan beschrijven. Wateringen. Gisteren is alhier overleden Koenraad gaf toe aan dien dubbelen aandrang, doch gevoelde zich angstig en beklemd. Hij had een voorgevoel, alsof gedurende zijne afwezigheid de vijandelijke machten, die zoo lang zijn geluk in den weg hadden gestaan, daartegen een nieuwen aanval zouden beproeven. Hoe minder grond hij had voor zijne vrees, des te meer kwelde zij hem, zooals dit meer het geval is bij menschan met een rijke verbeeldingskracht. De schrikbeelden van hunnen geest pijnigen hen meer dan het werkelijk gevaar. De dag van het vertrek was reeds vastgesteld. Reeds te voren had Koenraad zich beijverd alles zoo te schikken, dat zijne afwezigheid bij de zaken, nu door hem als firmant hoofdzakelijk gedreven, zoo weinig mogelijk gevoeld werd. Ook het af scheid was reeds genomen en op den avond voor de afreis wilde men" nog een uur wijden niet langer had de handelsraad bepaald om het den jongelieden niet moeilijker te maken dan noodig was aan een vertrouwelijke'samenkomst. Mevrouw had Koenraad in den loop van den dag nog eens bij zich bescheiden om hem nog over een de heer dr. H. Persoon, lid van den gemeente- Ingezonden ■nedcdecllngen, bctrelfende zaken van particulier hnmlcls- en nijverheidsbelang. 20 Ce t p e e reg e l. Rheumatisehe jicht en zenuwkwalen zijn, gelijk een ieder weet, alleen verschillende ge vallen van Rheumalieke pijnen en spruiten voort uit- de onzuiverheid en den staat van het ncied waarin zich het bloed bevindt, Segua&'s Prairie-Bloem met Seqmh's Olie te zamen genomen zal elk gevai van Rlieu- matiek ia twee of drie dagen genezen. Er is geen geneesmiddel dat met de wonderbare kracht van deze geneesmiddelen vergeleken kan worden voor deze afgrijselijke ziekten, In gevallen van Rheumatisehe jicht moet men voorzeker deze middelen een langeren tyd gebruiken. Daar is geen geval, hoe wan hopig ook, of men zal verlichting en eene vol kom ene genezing bekomen, indien men deze geneesmiddelen gebruikt zooals zij voor geschreven zijn. De dankbetuigingen welke wij van alle landen bekomen zijn ontelbaar, Seqaali's OlieSegualt's Prairie-Blami en Segtcah's Onmiddellijke Verlichting moeten In elk huisgezin voorhanden zijn. De heer W. T. D. Kappel, wonende Dapperstaat 21 Amsterdam, schrijft ons: s Ontvangt mijjnen hartelijken dank voorde oogenblikkelijke verlichtingen welke ik door Uwe geneesmiddelen bekomen heb; na vier en twintig jaren te vergeefs onder behan deling van Doctoren geweest te zijn, heeft Sequah's Olie mij genezen, sedert ik ze ge bruikt heb, heb ik niet de minste pijn meer". Indien deze geneesmiddelen bij uwen Apo theker niet verkrijgbaar zijn, schrijft dan aan: den Heer I. M, POLAK, Nieuwe Hoog straat 23, Amsterdam. C. I. W. SNABILIÉ, Steiger Rotterdam, Prijs 1.25 Gld. per flacon, en ander, hare zaken betreflende, te raadplegen, en deze had die uttnoorfiging met genoegen aan genomen, want nu zou hij nog ook eenige oogen- blikken kunne» afzonderen voor zijne bruid. Dit zou bet eigenlijke afscluzijn, want 'savende konden zij toch maar vluchtig eenige woerden met elkander wisselen, veel te kort om lucht te geven aan hetgeen hun hart vervulde, Veel spraken de gelieven niet. De taal was hun dit laatste oogenbllk te arm des te meer zeiden, de oogen, de handdrukken, de stomme liefdesbe tuigingen. Lang bielden zij elkaar omvat, doch eindelijk rukte hij zich los en trachtte nog met de schildering van een spoedig weerzien en van het. bestendig samenzijn na een korte scheiding het bedroefde meisje en zich zeiven te troosten. Want weder kwam de angst voor de gevreesde machten bij bem boven, welke bem de laatste dagen zoo zeer gekweld had. Wordt vervolgd.) raad en wethouder, in welke betrekkingen hij zich als een zeer werkzaam man had doen kennen. Prinsenhage. Het hand boogschutters- gezelschap ïGeen moed verloren", gevestigd in het koffiehuis sDe Pelikaan" bij den heer F. van Gils, geeft van 18 April tot 45 Augustus a.s. een grooten internationalen schietwedstrijd. De voornaamste prijzen bestaan uit een gouden remontoir met gouden plaat en 40 edelgesteenten, een regulateur, rijk met snij werk versierd, een volledig, echt porseleinen koffie- en theeservies en een zeer net remon toir met gouden randen.

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 6