Zaterdag 4 lun A0. 1892. N°. 8027. POLITIE. Zesen Verschijnt dagelijks, i tgezonderd Dinsdag, Buitenlandsche Berichten. veertigste Jaargang. AnoHNESKNTSPftus, per kwartaal fraoco per post, door bet geheel» Rijk Afzonderlijk» nominers UITGEVER: ODÉ. 8 VUB A Or BOTEUSïKA AT, B 2 ff. A onmrENTiKPRjjs: fan 110 K«w<tp» mot inbegrip ven oen» Coorant1,10. Ieder» gewone regel meer- o.to DttnuL geplaatst wordt tegen twrrhaaL bereden.!. Aan het commissariaat zijn als op straat gevonden aangebracht ot aangegeveneen pennemesje, 4 stuks nagchgoed, als: 4 handdoek, 4 servet, 1 kussensloop gemerkt B. v. E. en een grijze kous, een roodkoralen ktnderarmbandje, een bont schort, een prot. kerkboekje, een zwart zyden kinderparasol met gelen, stok, een wit klnderscbort en een stukkenxakje. BOlTSCIIliSD. De Koningin-Regentes der Nederlanden is niet, gelijk aanvankelijk gemeld is, benoemd tot chef van het vierde garde-regiment, maar d la suite daarvan gesteld. Wèl daarentegen is zij benoemd tot chef van het 15e regiment infanterie, dat bij het leven van prins Fre- derik der Nederlanden gedurende meer dan 30 jaren diens naam gedragen heeft, en dat behoort tot die regimenten van het Pruisische ieger, welke het roemrijkste verleden hebben. Voor zoover bekend geworden is, heeft Ko ningin Wilheimina wegens hare jeugd nog -geen onderscheiding van militairen aard naar Pruisische begrippen gekregen. Aan den Nederiandschen gezant, jhr. Van der Hoeven, heeft de keizer, als blijk van waar deering van hetgeen de gezant gedurende vele jaren heeft gedaan tot instandhouding en bevordering der vriendschappelijke betrekkin gen tusschen Nederland en Duitschland, zon portret geschonken, terwijl hij tevens last heeft gegeven, dat de buste, door mevrouw Van der Hoeven, naar onlangs reeds gemeld werd, van den keizer gemaakt, in marmer zal worden uitgevoerd om steeds in des keizers bezit te blijven. Teneinde te groote vermoeienis voor de jeugdige Koningin te vermijden, woonde zij Woensdag de theater-voorstelling in het nieuwe paleis niet meer bij. Koningin Wil helmina heeft, in strijd met hetgeen wel beweerd wordt, geen voet te Berlijn zelf gezet. Aan alle meisjes die Dinsdag j.l. in hét nieuwe paleis bij het Koninginnetje ten bezoek geweest zijn, is, ter herinnering, een gouden ring met edelsteen en met den datum er op gegraveerd, alsmede een dichtwerk geschonken. Toen te 7 uur het diner, dat een uur geduurd had, voor de kleine dames afgeloopen was, werd er gedanst. Den eersten dans deed de jeugdige Koningin, die een wit kleed met zwarte sjerp droeg, met den oudsten zoon van prins Albrecht van Pruisen; den tweeden met den tweeden zoon van dien prins. Tot besluit van haar verslag van het be- -zoek der Koninginnen schrijft de Post o. a. sDit bezoek heeft by het publiek veel sym pathie gewekt. Men bleef niet ongevoelig voor -de vriendelijke, ja hartelijke wjjze waarop de Koningin-Regentes de eerbiedige begroe ting van liet publiek beantwoordde. Levendige belangstelling betoonden alle toeschouwers in het *Majestatchen", zooals het publiek het Koninklyk kind noemde. Zij werden aange naam getroffen door den ernst, en het waar- digheidsgevoel, welke uit het jeugdige gelaat spraken zonder afbreuk te doen aan de kinder lijke goede natuur, die tel kens boven kwam". Thans wordt als zeker gemeld dat de czaar Dinsdagochtend den 7n Juni aan boord van zijn jacht te Kiel aankomen en den geheel en dag met keizer Wilhelm doorbren gen zal, waarna hij des nachtsnaar Kopen hagen wenseht terug te keeren. Het jacht Hohcnzolïern ligt te Kiel stoomklaar, waar uit afgeleid wordt dat de keizer voornemens is ïijnen gast een eind te gemoet te varen of terug te begeleiden. De Taglichc Mtmêsé&att zegt, uit goede bron vernomen ie hebben, dat de sedert geruimen tijd in het werk gestelde pogingen om de persoonlijke verhouding van prins, Bismarck tot den keizer aangenamer te doen worden, niet zonder eenig gevolg zullen Wij ven. Men zegt, dat Bismarck binnenkort eene geschikte gelegenheid waarnemen zal om den keizer persoonlijk te groeten. De Rundschau voegt hierbij, dat naar haar berichtgever woordelijk gezegd heeft, bij die ontmoeting ongetwijfeld de mogelijkheid bestaan zal om den keizer te overtuigen, dat de in sommige binnen- en buitenlandsche bladen voorgekomen aanvallen op den keizer en diens regeering, ten onrechte vermoed werden uit Friedrichsruli afkomstig te zijn. FRAK K E IJ K. Den 22sten September zal het eeuwfeest der afkondiging van de eerste republiek plechtig gevierd worden. Zoo heeft het parlement beslist. De 14n Juli, de verjaardag van den val der Bastille, is sinds lang een nationale feestdag. De commissie van den Pnrijschen gemeenteraad, vter viering van de groote revolutionnaire dagen" wil nog verder gaan. Zij heeft besloten aan den Raad het vol gende voorstel te doe»Overwegende dat de 40e Augustus 1792 het volk het vaderland heeft gered door de monarchie omver te werpen, besluitart. 1Er is reden om deu honderdsten verjaardag van 40 Augustus 4792 te vierenart. 2 een krediet van den 200,000 fr, wordt toegestaan tot goedmaking der kosten van dat volksfeest". Aan de aanneming van dit voorstel kan niet getwijfeld worden. De koning van Zweden is Woensdagavond te Parijs aangekomen. Hij deed een wandeling over de groote boulevards. Gisteren bracht de koning een bezoek aan president Carnot. De directeur van de posterijen en de telegraph ie heeft Woensdag de telephooiilyn ParijsAntwerpen geopend. Jn de algemeene vergadering te Parijs van aandeelhouders der Suez-Kanaalmaatsehappij wgrd medegedeeld, dat de tonnentnaat der schepen, die het kanaal waren gepasseerd, in 13&1 met 1,807,263 is toegenomen. Het drjiidend werd vastgesteld op fr, 105,50. Het wordt van 4 Juni 1893 af verlaagd met 5v etms. per ton. De vier aftredende admi nistrateuren werden herkozen. EHGELAN». fOndanks het besluit van het Lagerhuis om opjden dag der Derby-wedrennen geen vaean- tié te houden, kon de zitting van Woensdag geen voortgang hebben. Toen de voorzitter die opende, waren bijna alle banken ledig; du meeste leden waren naar de wedrennen. In het Lagerhuis heeft de onder-secretaris van buitenlandsche zaken, Lowther, gisteren verklaard dat de onderhandelingen met Spanje over eene handeisconvenlie tijdelijk gestaakt zijn. Spanje is niet bereid aan Engeland toe te taan de behandeling op den voet der meest begunstigde natie, noch om de bestaande con ventie te verlengen. Het is, naar de heer Lowther voorts ver zekerde, onmogelijk eene mededeelmg te doen aangaande de gebeurtenissen in Oeganda, zoolang niet de rapparten van kapitein Lugard ontvangen zijn. Naar de regeering hoopt, zullen zij niet lang meer uitblijven. De heer Worms verklaarde dat de woor den, door president Kruger in diens rede tot opening van deu Volksraad gebruikt, niet waren, zooals in de dagbladen openbaarge maakt is: dat hij steeds er naar streeft Swaziland te verkrijgen, dochdat hy aan dringt op eene definitieve oplossing van het Swaziland-vraagstuk. Voor het oogenblik worden er in het geheel geen onderhande lingen met de Transvaalsche republiek ge voerd over eene herziening der conventie van 4890, De Time* is gemachtigd te verklaren dat prinses Marie van Edinburgh met den troon opvolger van Rumenië verloofd is. OOSTESBIJE. De verkiezingen hebben in Croatië geleid tot de keuze van 64 leden der nationale partij, 6 leden der rechterzijde, 2 Servische radicalen en '1 onafhankelijke. De nationale partij heeft 5 zetels gewonnen en 4 verloren. Woensdag heeft eene deputatie van Rume- nlërs uit Hongarije aan het kabinet des keizers een bezwaarschrift ingediend tegen de verkorting hunner nationale rechten in het rijk. RUSLAND, Volgens de Wiedomosti, een te Moskou verschijnend blad, is een uitgebreide vereeni- ging ontdekt, welke zich ten doel zou stellen het oude koninkrijk Polen te herstellen. Met dit doel zou de bond een drukke beweging hebben levendig gehouden. De ongeregeld heden te Lodz zouden met deze beweging in verband hebben gestaan. ITALIË, De begrootingscommissie is tegen heden bijeengeroepen, teneinde het ontwerp van den voorloopigen dienst te onderzoeken. I De heer Crispi had een langdurig onder houd met den minister-president Giolitti. In regeeringskringen acht men het bijna zeker dat de Kamer vier voorloopige twaalfden zal toestaan en dat de Kamer in Augustus zal ontbonden worden. De berichten omtrent 's pausen gezondheids toestand zijn van bevredigenden aard. De Kamer heeft het uit éen artikel be staande wetsontwerp aangenomen betredende de intrekking van de bepaling, in liet Itali- aausch-Oostenrij ksclte handels tractaat voor komende ten opzichte van wijn. Imbriani zeide in den loop der beraadslaginghandels- tractaten zoowel als andere verdragen vallen als zij niet meer nuttig zij n. Als het tractaat met Oostenrijk-Hongarye zijn nut verliest.* zal men wel het middel vinden om het te verbreken, (Langdurig gemompel.) De democratische studenten zonden aan de studenten van Nancy een telegram om hun Fransche broeders te groeten en de solidari teit te bevestigen, die geen grenzen of gou vernementen kunnen verbreken. De koningin van Rumenië (Carmen Syl va) is in goeden welstand van Pallanza naar Bazel vertrokken, SPANJE. In den Senaat zetde de minister van bui tenlandsche zaken, dat geen verbintenissen met Frankrijk of andere landen waren aan gegaan of zouden worden aangegaan zonder machtiging van het parlement. De senator Catalan vroeg vermindering der belasting op binnenlandsche wijnen. PORTUGAL. De ontvangsten der douane te Lissabon en Porto zijn in de maand Mei 1,820,000 reis beueden die van 4891 gebleven. Over de afgeloopen 41 maanden van het fiscale jaar bedragen zij 4 2,917,000 reis minder dan over het overeenkomstig tijdperk van het vorig jaar. De regeering deelde de commissie mede, dat zij tengevolge van de laatste ministe- rieele crisis te Lissabon toestemt in verlen ging tot 7 Juni van den termijn voor de ratificatie van de overeenkomst betredende de buitenlandsche schuld. AMERIKA. In Chili is het Congres heropend met eene redevoering van president Montt. Daarin wordt goede verhouding met het buitenland geconstateerd en aansluiting der verschillende Zuldamerikaansche republieken aanbevolen. Het land is rustig. Men verwacht spoedig 11.85. - 2.50. - 0.10. comm.

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 1