A0. 1892. Maandag 20 Juni. N°. 8038. Tweede Blad Feuilleton. Plaats „Wildebeest". Zesenveertigste Jaargang* Verschijnt dagelijks, i tgezonderd Dinsdag. Ruitenlandsclie Berichten. UITGEVER: J. ODÉ. SCHUIE GO IIIIT. abous RMKNTSPRUSper kwart»'. Jtance per postdoor bet gcheele Rijt Afzonderlijke nominers 1.85. - 2.50. - 0.10. B VBEA O: BOIERSTRA AT, E 27. Adtzbtshtikpkijs: fan 1—10 gewone regels naet inbegrip san «ene Courant1.10. Iedere gewone regel meer.•0.10 Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. S 1 T 8 C U L i S 1. Te Berlijn is een bond van handels- en nijverheids-vereemgingen opgericht, die in het najaar zijne werkzaamheden zal aanvangen. Het doel is, de aanraking en samenwerking tusschen de onderscheidene takken van be drijf levendig te houden. Daartoe zuilen o. a. geregeld openbare vergaderingen gehouden worden. Ook zal de bond voor de gemeen schappelijke belangen van handel en nijver heid naar huiten optreden. Een van de eerste onderwerpen waarmede hij 2Ïch zal bezig houden, is het plan eener-wereldtentoonstelling te Berlijn. Te Berlijn legt men zich niet neder hij de oppositie van den rijkskanselier tegen het tentoonstellingsplan. Onder voorzitterschap van den heer Delbriick vergaderend, heeft de oom missie-van kooplieden er. nijverheids mannen, die het groote werk voorbereidt, besloten haar mandaat te bandhaven en aan stonds de zaak verder krachtig aan te vatten. Petermann's Qeogr. Mittheihingm melden, dat, volgens een telegrsphisch bericht, ook Emin Pacha behouden in Bukoba aangekomen zou zijn. Uit München wordt gemeld, dat de krank zinnigheid van koning Otto van Beieren steeds verergert. De ongelukkige vorst kent zijne omgeving niet meer, weigert het nooctige voedsel te gebruiken en bl ft soms gansche ■dagen onbeweeglijk op dezelfde plaats. F S 15 K E IJ E. De royalistische rechterzijde der Kamer heeft Woensdag onder voorzitterschap van den hertog Larochefoucauld-Doudeauville weer eene vergadering gehouden. Daarin heeft de hertog medegedeeld, dat hij tal van brieven heeft ontvangen, waarin instemming wordt betuigd met het manifest, dat in de verga dering der vorige week was goedgekeurd, ter verklaring dat men, tegen !s pausen dringende aanbeveling aan de katholieken in, op het royalistisch standpunt blijft en mitsdien de republiek zal voortgaan te bestrijden. Gehoor zaamheid aan den paus in zaken den gods dienst betreffende, zelfstandig in alwat de staatkunde aangaat. De regeering heeft Donderdag van de blok kade der kust van Dahomey kennisgegeven aan Engeland en Duitschland en gisteren daarvan aan de andere mogendheden mede- deeling gedaan. B E L G I E. De Patriate meldt, dat de koning in persoon de zitting der Constituante zal openen. De Kamers zouden 12 Juli bijeenkomen. De minister-president Beernaert dineerde gisteren met den koning op het paleis te Brussel. De ministerraad zal heden den datum voor de bijeenkomst der nieuwe Kamers vast stellen. Men zegt dat de raad zich ook bezig zal houden met het Kabinet voltallig te makenmen zal er een kleine verandering in aanbrengen. ENGELAND. In het Lagerhuis heeft de heer Balfour gisteren medegedeeld, dat de ontbinding van het Parlement den 28n of 29n dezer zal plaats hebben. Uit Belfast wordt gemeldDe vergadering van gedelegeerden der provincie Ulster, gis teren bijeengekomen, werd door 11,400 per sonen bijgewoond. De hertog van Abercom, tot president be noemd, hield eene krachtige rede tegen de Gladstomaansche homerule, welke Ulster nim mer zou goedkeuren, omdat zij zou gelijkstaan met eene scheiding van Ierland van het ver- eenigd koninkrijk. De rede werd met de grootste geestdrift toegejuicht. Vervolgens werden bij acclamatie motion aangenomen, waarin de Unionisten van Ulster hun trouw betuigen aan de Kroon, en hun voornemen om aan bet tegenwoordige bewind vast te houden, en niets te doen te willen heb ben met een Iersch parlement, dat zeker be staan zou uit mannen verantwoordelijk voor de misdaden en misdrijven der Landliga, voor haar togenwoordigen veldtocht en voor het. boycotten. Met deze motiën verklaren alle mannen van Ulster, zonder onderscheid van geloot of partij, in te stemmen, I T A LIE. De gewezen minister-president Dl Rudini heeft, ter ontspanning van zijne vele beslom meringen, die nu achter den rug zijn, een reisje aanvaard naar Parijs en Londen. Hij zou anders, hoogst waarschijnlijk, met het koninklijk echtpaar mede naar Berlijn gegaan zijn, waarvoor Giolitti nog te kort in functie is. SPANJE. De Times verneemt uit Madrid, dat de bladen wantrouwen en wangunst aan den dag leggen ingevolge, naar zij beweren, Engelands kuiperijen in Marokkorij roepen Frankrijk en alle andere belanghebbenden op, samen te werken met Spanje om deze kuiperyen tegen te gaan. JiKËfilEA. Te Chicago beginnen thans de toebereid selen voor de conventie der democraten, tot het benoemen van een en candidaat voor het presidentschap. De aanhangers van Cleveland zij a vol vuur. Met eenen troep van een duizendtal trekken zij New-York door om in dien staat, van welken alles afhangt, voor Cleveland stemmen te werven en zijnen democratische o tegenstandergouverneur Hill, den voet te lichten. Volgens berichten uit Pittsburg dreigt aldaar eene werkstaking van ongeveer 100,000 ijzerwerkers, ingevolge ooeenigheid over de met Juli aanvangende niéuwe rege ling der loonen. Opnieuw heeft men, ditmaal te Seattle, in den staat Washington, de lynch-viet toe gepast op een viertal Italianen. Dit viertal had met yzeren stangen den opzichter van Monte-Cristo-spoorwegwerken bij Sedro, zeke ren Nelson, doodgeslagen, waarop een zestig tal van diens kameraden de vier Italianen grepen en ter dood brachten. Het is dus geen geval als te New-Orleans en zat der halve wel niet tot een diplomatiek conflict leiden. De gezant der Vereenigde Staten te Caracas EEN VERHAAL UIT I>E DIAMANTVEI.DEN. (Slot.) Walter zag plotseling zijn makker met ont zetting aan. Deze woorden van den eenvoud igen boer wierpon zijn hoop en zijn verwachtingen den bodem in. Vertel zulks aan wien go wilt, en niemand zal u gelooven," riep deze. In dit gansche oord 5 nergens een spoor van diamanten t Wij wecschen bovendien onze eigene gevoelens daaromtrent te behouden." Wacht," zeide de boer, tik zal u iets laten zien," Dij stond op, ging in huis en kwam terug met iets, dat hij in de gesloten vuist hield. «Ziehier, wat mijn veehoeder ginds bij het tKopje" gevonden heeft," en wok naar hot plat- koppïge gebergte, waar Hartmaan en Walter bun schatten aan allen onbekend gewaand hadden. Het was een groote, heldere diamant van omtrent vijfden karaat) tik wist reeds lang," ging hij voort, »dat ik diamanten op mijn plaatshad, doch ik wilde er geen ruchtbaarheid aan geven, uit vrees van door Engel- sche delvers overstroomd te worden. Dit nam ik mij echter voor, dat als ik de vWildebeestf&rm" zcu verkoopen, het voor veel geld zijn zou. Tienduizend pond wil ik voor mijn r plaats" hebben en niets minder." Toen stak hij zijn pijp, die uitgegaan was, weder aan en rookte voort, alsof het hem geheel onver schillig was of men zijn aanbod aannam of niet. «Indien gij er dit niet voor kunt geven, laat ik door anderen den grond ontginnen en dezen er mede speculeeren." Hartmann en Walter verwijderden zich om te zamen te overleggen. Wat denkt gij er van V' vroeg hij Walter, sik kan voor mijn deel twee duizend pond aanbrengen, doch niet meer. Toch zou ik niet willen, dat het ons uit de vingers gleed en anderen in het bezit der schatten kwamendie daar verborgen liggen." Walter bezat juist achtduizendpond, dat wist hij, en na lange bespreking besloten zij toe te geven en den koop te sluiten. Hij berekende, dat hij nu recht had op vier vijfden van de opbrengst der mijn. Men besloot nu naar Kimberley terug te koeren, waar de boer ook zou komen om de verkooppen ningen in'ontvangst te nemen, en sWildebeest- tarm" zou in andere handen overgaan. Wat zal men in Kimberley zeggen, als men hoort, dat er gronden zijn zooveel rijker aan diamanten dan men daar vermoedt 1" riep Walter vrootijk uit en ook Hartmann scheen bijzonder vergenoegd en tevreden. De boer verscheen op zijn tijd, en de overdracht van het goed had in den gebruikelijken vorm plaats. Het was eene groote som gelds, die Walter te betalen had, doch het was de overtuiging, dat de schatten, die daar in den grond verborgen waren, oneindig meer waard waren, die er hem gewillig toe maaktei. Den volgenden dag reeds had zich het groote nieuws over geheel Kimberley verspreid. Walter bad de gewoonte zich des middags naar het r Queens Hotel" te begeven om de couranten te lezen, die ai de berichten omtrent de mijnen mee deelden. Velen hadden zich met opzet naar bet hotel begeven om den keeper van de welbekende >Wildebeestplaats" te zien. Het streelde Walter aldus het middelpunt van aller opmerkzaamheid te zijn. Hij liet zich met geringschatting over de waarde der Kitnberley-mijnen uit en vermaakte zich bij voorbaat met hun verbazing hierover. «Well, mister Schwarz," zeide een Engelsch- man, die '-.an het buffet «brandy and water" stond te drinken, vis het waar, dat gij onder de specu lanten zijt, die landerijen en «plaatsen" koopen en verkoopen «Men schijnt een groote belangstel ling voor mijn privaat-aangelegenheden aan den dag te leggen," antwoordde Walter koel en onverschillig. >A!s men het echter wil weten ja, ik heb de «Wildebeest farm" gekocht." «Ge wilt dus uw geluk als veeboer gaan be proeven vroeg een gouddelver, die het hoorde. «Daarover heb ik nog geen besluit genomen. Ik geloof intusschen bij mijnen koop niet slecht te zullen varen," zeide Walter niet bijzonderen nadruk. Zijn woorden hadden echter niet de gewensebte uitwerking, want vele aanwezigen begonnen te lachen. «Wat hebt ge Bill Hartmann voor die «plaats" moeten betalen V' vroeg de delver. w Bill Hartmann? Van William Hartmann heb ik niets gekocht, die is mijn «partner" en heeft eon aandeel in mijne speculatie. Doch hebt ge het

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 5