Openbare Yrijiige Verkooping Opeeta Vrijwillige Mooping G7a. PUTTO, VOORTZETTING Hermanns Joiannes SwitMs, Korte Dam E 337, Schiedam. liCl a f180 per stuk. Spotprijzen. Gemengde Berichten. A1) Y E R TE N TIE N. PLANKEN, DELEN, BINTEN, DEUREN, RAMEN, BRAND HOUT enz. GROOTE KEUZE Hoogstraat 130. mailcar aan liet spelen, toen eensklaps een kwajongen, wonende in de Tollenstraat een der wielen oplichtte, waardoor de mailcar omsloeg en de kinderen er uitvielen, met het gevolg dat een hunner, een meisje van 8 jaar, wonen ~.c op dien Singel, den rechter arm brak. (.N. JR. Ct.) Eene juffrouw, woonachtig in de Benthem- straat te Rotterdam, is gistermiddag door een straatjongen zoodanig met een steen in het gelaat getroffen, dat een harer oogen vrij ernstig gewond is. Bij den storm van Donderdagmiddag wer den van een landbouwer te Kralingen al zijne in het land opgestapelde bergen hooi opgenomen en in de lucht geslingerd. De schade is belangrijk. Door Heldersehe visschers is in de Noord zee drijvende gevonden en te Nieuwediep aangebracht een groote luchtballon, zonder mand of schuitje, tweemaal voorzien van den naam Votefor en Qibls Yica°-y. Te ICudelstaart, nabij Aalsmeer, is door de arbeiders aan den inundatiedijk een belangrijke vondst gedaan, bestaande uit 112 goudstuk ken van verschillende grootte, sommige van een rijksdaalder, het meerendeel van een gulden, enkele van een tienstuiverstuk. Alle zijn aan beide kanten gestempeld en de meeste hebben aan de eene zjjde een Grieksch kruis en aan de keerzijde verschillende figu ren een bisschop met myter en stafeen schip met zeilen en roeiers, of wel een ge- harnasten ridder, een wapen of afbeelding van een vorst of vorstin. De randschriften zijn moeilijk te ontcijferen. Op sommige staat»Karo!us. Dei. Gracia. Francorum. Bex.", op eenige andere »Benedictus". Daar bijna alle van de Bourbonsche leliën voor zien zijn,, is het waarschijnlijk dat het Fransche munten zijn uit den tijd van Karei IX, het laatste gedeelte der zestiende eeuw. De juiste waarde valt nog niet op te geven. Te Gass'elte is de vrouw van G. Vos, uit Eexter-Zandvoort, na het drinken van koud water, terwijl zij door warmte en dorst verhit was, plotseling doodgebleven. Op den spoorweg BredaTilburg is Don- dagmiddag nabij Gilze-Bijen een wegwerker door een trein overreden, met het ongeluk kig gevolg, dat de man terstond een lijk was. Door de marechaussee te Helmond is een man aangehouden, wiens kleeding en signa lement geheel en al overeenkomt met dat van den persoon, die verdacht wordt van den onlangs gepleegden moord te Neeroeteren op Jean insens. De verdachte is Woensdag ter beschikking van den officier van justitie te Breda gesteld. De superieur van bet missiehuis weer spreekt het in eenige bladen medegedeelte bericht, dat het voornemen zou bestaan om te Steil een geneesinrichting volgens de Iineippsche methode te openen. Te Dusseldorf is een Nederlandsche schip per gearresteerd, die vaische muntbiljetten aan een koopman in betaling gaf. De schipper bood na de ontdekking het viervoudig bedrag in ruil aan tegen echte munt. Maassluis. Bij de Donderdag gehouden •verkiezing voor drie leden van den gemeente raad bekwam niemand de volstrekte meer derheid. Herstemming moet plaats hebben tusschen de h.h. N. Mi Dirkzwager en dr. Th. G. den Houter, W. H. de Meijer Jr. en J. P. Wimmers, en W. Prins Pzn. en C. Doelman. De heer A. R. van Beekum Maurisse heeft ontslag genomen als lid van den gemeenteraad. 'B-Gravenzande. De liberale kiesvereeni- ging alhier heeft met algemeene stemmen besloten, zich bij de herstemming op 12 dezer voor een lid der Provinciale Staten, tusschen de heeren: A. W. Schippers (a.-r.) en A. H. C. M. J. ÏJzermans (R.-k.), van aanbeveling van een candidaat te onthouden. De Lier. De liberale kiesvereeniging ^Burgerplicht*' alhier heeft met algemeene stemmen besloten bij de herstemming voor een lid der Provinciale Staten, den candidaat der katholieken, den heer A. H. C. M. J. Uzermans. te steunen. Loosduïnen. De vrijzinnige kiesvereeni ging alhier heelt met algemeene stemmen besloten, bij de herstemming voor een lid der Provinciale Staten tusschen de heeren Uzermans en Schippers den eerstgenoemde, candidaat der katholieke partij, te steunen. 's-Gravenhage. - Prins Max van Baden is heden aan het Oranje-hotel te Scheveningen aangekomen. Amsterdam. Ter eere van Koningin Wilhelmina zal de onderofficiersvereeniging der zeemacht: »Yan Speyk" een kinderfeest organiseeren op 31 Augustus in den be kenden speeltuin )>het Vosje". Het feest zal bestaan uit verschillende spelen, optochten, enz. en worden besloten met een tombola. Ook zullen ververschingen worden aangeboden. Het bestuur zal den toegang ook openstellen voor kinderen van niet-leden, op dezelfde voorwaarde ais voor die der leden. Baarn. - Naar men verneemt, zal de groothertogin van Saksen-Weimar in het begin der volgende week het lustslot Soest- dijk verlaten, en zullen de Koningin en de Koningin-Regentes 15 dezer de sporttentoon- stelling te Scheveningen bezoeken. Vlisslngen, Donderdagavond kwamen alhier met den Hollandschen trein aande ministers van buitenlandsche zaken, van waterstaat, handel en nijverheid en van marine, die, na een kijkje op de tot vertrek gereedliggende mailboot Willem Prins van Oranje genomen te hebben, zich aan boord van den transportschoener öoertzen begaven, aan boord waarvan de nacht werd doorge bracht. Gisterochtend vroeg vertrokken de Sieeren met dat vaartuig naar Antwerpen. Naar men zegt, staat dit bezoek in verband met een in België aan te leggen kanaal. In September zal in het paleis op het Champ de Mars eene groote tentoonstelling van postze- gelkunde geopend worden. Men verwacht, dat al daar de rijkste en meest volledige verzamelingen der wereld te zien zullen zijn. Een hevige brand waarschijnlijk moedwillig gesticht heeft te Chateau Latour, bij Bordeaux, een groote hoeveelheid wijn in vaten en flesschen vernield. De schade wordt geschat op 600.000 francs. Caiman Levy, de bekende Fransche uitgever te Parijs, was bij het begin van zijn loopbaan de eigenaar van een klein boekenstalletje in de open lucht, terwijl zijn kapitaal uit f7.20 bestond. Hij liet bij zijn dood een vermogen van f 36,000,000 na. Gemiddeld verkocht hij per jaar 1,725,000 boeken en 2,500,000 tijdschriften. Hij was eige naar van veertien papiermolens, dertigdrukkerijen, twaalf boekbinderijen. Op het Wannmeer bij Berlijn zijn door electri- cïteit gedreven booten Jter overvaring van den eenen oever naar den anderen in gebt uik gesteld. Binnen eenige maanden zal nog eene boot in gebruik worden gesteld, uie geheel uit aluminium is vervaardigd. Op den gletscher La Casse, bij Pralognan, in Savoye, zijn drie officieren en een soldaat, die zonder gids den berg beklommen hadden, op een hoogte van 3800 meter, door een windvlaag in een afgrond geslingerd. Twee der officieren werden gedoodde andere officier en de soldaat bekwamen slechts onbeteekenende verwondingen. In de Itaiiaansche provincie Como is een kwaad aardige ziekte, de pestzweer, onder het vee uitge broken. Twee personen, de eigenaar van een der aangetaste beesten en een slager, werden mede be smet en stierven weldra aan de gevreesde ziekte. De opening op 1 Mei 1893 van de tentoonstel ling te Chicago door markies Yeragua schijnt echt Amerikaansch door dezen met veel moeite opge spoorden bejaarden nazaat van Columbus te zullen geschieden uit Madrid. De markies zal in zijne kamer te Madrid op een knop drukken en door een electrischen stt oom langs den onderzee- schen kabel worden dan te gelijk te Chicago alle machinerieën in beweging gebracht. Dezer dagen is te Pittsburg (Pennsylvania) de wonderdokter P. Mollinger overleden, wiens voor naamste geneesmiddel bestond in bidden. Dui zenden zieken uit alle staten der Unie kwamen naar hem toe, in de hoop door zijn gebed te wor den genezen, en zijn plotselinge dood heeft hon derden patënten, die onder zijne behandeling waren, tot wanhoop gebracht. Mollinger, een Nederlander van geboorte, stn- deerde eerst in de medicijnen, en later werd hij priester. Zijn nalatenschap wordt geschat op 2 a 3 millioen dollars. Hij was 70 jaar oud. Groote hoeveelheden knoopen worden tegen woordig uit aardappelen gemaakt. Het is niet algemeen bekend, dat wanneer de substantie van den aardappel met sommige zuren behandeld en dan geperst wordt, die bijna zoo hard wordt als steen en dan in vele gevallen in de plaats van hoorn, ivoor en been kan gebruikt worden. Deze eigenschap van den aardappel maakt hem bijzonder geschikt voor het .fabriceeren van knoopen. De aardappelknoop kan van andere knoopen slechts door een nauwkeurig onderzoek van een deskundige worden onderscheiden, daar deze knoopen al naar Irun gebruik dienovereen komstig gekleurd worden en uiterlijk volkomen gelijk zijn aan beenen of ivoren knoopen. De goedkoope prijs van deze soort knoopen zal aan het gebruik er van in de toekomst een groote uitbreiding geven. Ondertrouwd HENRI HUBERT ADAMS EK HENRIETTE HUBERTHA MARIA DERCKS. Delft, 1 Juli 1892. Receptie: Zondag 17 Juli 1892. Van-Leeuwenhoeksingel No. 10. Bevallen van een MEISJE C. I. VAN KATWIJK— Kleijkenberg. Schiedam, 8 Juli 1892. Heden overleed in het Ziekenhuis te Rotterdam tot ons aller innige droefheid, na voorzien te zijn van de HH. Sacramenten der Stervenden, onze dierbare Echtgenoot, Schoonzoon en Aanbehuwdbroeder in den ouderdom van ruim 39 jaar. Dit aller naam, Wed. H.J.SWINKELS— Hf.ggei.max. Daar de overledene eene vrouw en zeven kinderen nalaat, waarvan het meerendeel te jong om dit zwaar verlies te beseffen, beveelt de versla gen familie de weduwe met hare kinderen bij alle Heeren Factors en Graanhandelaren minzaam aan. Rotterdam, n Schiedam, 7 Juli 1892. van Een JIEEREimtttS en ERVE, van waterleiding en vele gemakken voorzien, en bevattende beneden twee kamers met keuken en plaats, en boven twee slaap kamers en een voor- en achterzolder met slaapplaats voor dienstboden, staande en gelegen te Schiedam, aan de west zijde van de Lange Saven, wijk A, no. 189, kadaster sectie C, no. 318, ter grootte van 95 vierk. ellen. GI(O.\0IBELlf)Tl.\'« f 31.UVs. Aanvaarding 15 Augustus 1892. Betaling der kooppenningenj De veiling zal plaats hebben op Vrij dag IS .lull 1893, des voormiddags ten elf ure, en de afslag op den volgen den dag, des avonds ten acht ure, beide in het Verkooplokaal aan de Korte Saven te Schiedam; kunnende het huis inmiddels bezichtigd worden op Woensdag 13 en Donderdag 14 dier maand, des voor middags van 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 ure, op vertoon van een bewijs van toegang, door den Notaris Mr. H. M. C. POORTMAN te Schiedam afgegeven, te wiens kantore aangaande de koop voor waarden inlichtingen te bekomen zijn. van I. Een WöüflNC met open grond en ERVE te Schiedam, achter de west zijde van het Broersveld, nabij de Baan, wijk C no. 753, kadaster sectie B no. 2704, groot AO centiaren. li. Een WOJSIKG met open grond en ERVE te Schiedam, inde Spoorstraat, wijk A no. 16935/1, kadaster sectie I no. 437, groot 43 centiaren. Bii velling op Vrijdag 15 Juli 1893, des voormiddags te II uur, eD bij afslag op Zaterdag 19 Juli 1893, des avonds te 8 uur, in het VERKOOPLOKAAL aan de Korte Haven te Schiedam; terwijl de woningen zijn te bezichtigen Woensdag en Donderdag vóór de veiling, des voormid dags van lO tot 13 en des namiddags van 3 tot 5 uur, en omtrent de koopvoorwaarden inlichtingen te bekomen ten kantore van den Notaris W. J. A. ROLDANUS te Schiedam. De Deurwaarder A. BOSMAN is voor nemens op Vrjjdag 15 Juli a.s., des voommhlags ten IC ure, -aan den Noordmolen alhier publiek te verkoopen Er wordt gevraagd tegeu Augustus eene zindelijke en een MEISJE beneden EG jaar. P. G. Te bevragen bij den Boekhandelaar II. A. M. ROELANTS. U"VlUÜUj Uiterst solide van zeer Hjne Constitutie, naar verkiezing vóór of achter open, worden onder garantie van uitstekende coupe in den kortsle moge- lijken tijd naar maat of modelhemd geleverd VAN DEN Deze goederen vrorden niet op zicht gegeven.

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 3