N°. 8054. A0. 1892. oensdag 13 Juli, •es en veer tigs te Jaargang, erschijnt age jks, uitgezonderd Dinsdag, Buitenlanflsclie Bericliten. UITGEVER: J. ODÉ. PBASÏEUK. Tijdens de discussie over het ontwerp der tier belastingen in de Kamerzitting van Zater dag, heeft de voorzitter Floquet, aangezien zijn advies over den toestand der quaestie met teekenen van afkeuring werd begroet, gedreigd den voorzitterstoel te verlaten, zoo de Kamer aan zijne oprechtheid twijfelde. De afgevaardigden protesteerden hiertegen. In de Kamer heeft de heer Boissevin gis teren de regeering inlichtingen gevraagd be treflende Dahomey. De minister Cavaignac antwoordde dat de toegestane 3 millioen gediend hebben om het effectief te verhoogen, de aanwerving voor het koloniale leger uit te breiden, de huisvesting der troepen te verbeteren en eene vloot samen te stellen om de strijdmacht instaat te stellen de blokkade te doen eerbiedigen. De Kamer heeft, in strijd met het advies der regeering, met 287 tegen 150 stemmen eene door den heer Pourquery voorgestelde orde van den dag aangenomen, waarbij de regeering wordt uitgenoodigd aan een enkel opper-officier het bevel over de zee- en land macht in Dahomey op te dragen. De heer Cavaignac en de andere ministers verlieten daarop de zaal. De ministers hebben besloten aan het be wind te blij ven, met uitzondering van den heer Cavaignac. Het proces tegen Wilson, wegens onregel matigheden bij zijne verkiezing tot maire van Loches, is Zaterdag aangevangen. De debatten werden gekenmerkt door een paar incidenten, die ten gevolge hadden dat de gemeenteraad van Loches zijn ontslag heeft ingediend. De leden van het, op onwettige wijze opgerichte, werklieden-syndicaatNotre Dame de Usine", een vakvereeniging die een cleri- ■caal-socialistische tint bezat, zijn door de correctioneele rechtbank te Lille veroordeeld, elk tot 25 frs. boete, terwijl de vereeniginj ontbonden is verklaard. •DUITSCU.LAND. Bij het gouden huwelijksfeest van den -groothertog en de groothertogin van Saksen- Weimar, (prinses Sophie der Nederlanden) •op 8 October a.s., worden verwacht: keizer lhelm, vermoedelijk met de keizerin, de Koningin der Nederlanden met de Koningin- 'egentes, de koning en de koningin van .irternberg, de koning en de koningin van Saksen, de groothertog en de groothertogin van Baden, de hertog van Oldenburg, de eifprins en erfprinses van Meiningen, groot vorst en grootvorstin Wladimir van Rusland. egenover het bericht van de Montags- Zeitung wordt van offieieele zijde verklaard, dat te Beilijn noch de cholera noch een op cholera gelijkend geval is voorgekomen. ENGELAND. dusver zijn gekozen 195 conservatieven, nionisten, 168 Gladstonianen, oParnel- listen en 30 anti-Parnellisten. conservatieven wonnen 13 nieuwe zetels, nionisten 7, de Gladstonianen 50. Een opmerkelijk verschijnsel is wel dat, evenals de voorzitter van binnenlandsch be stuur Ritchie, ook diens secretaris Long is geslagen, waaruit zou mogen worden afgeleid, da men in Engeland weinig ingenomen is met de instelling van graafschapsraden waai >an lord Salisbury in zijn verkiezings manifest nogal zoo hoog heeft opgegeven. vat het graafschap Londen betreft, de liberalen behaalden daar eene schitterende overwinning. Was het vroeger vertegenwoor digd door 50 conservatieven en 12 liberalen, thans zendt het 37 conservatieven en 25 libe ralen naar het Lagerhuis. De anti-Parnellistische candidaat in het Ierse he district North Longford heeft zijne candidatuur ingetrokken voor die van het hoofd zijner partij, Justin Mac Carthy, die de vorige week de nederlaag leed. Gisteren hield Gladstone te Penicuiek zijne laatste verkiezingsrede. Hij zeide dat indien er eene liberale regeering aan het roer komt, haar eerste zorgen gewijd zullen zijn aan den algemeenen toestand. Vervolgens komt Ierland aan de beurt en daarna de vraagstukken van den arbeid. Hij verklaarde een voorstan- der te zijn van het stemmen van degenen, die tot de verschillende takken van nijverheid in iedere plaats behooren, teneinde voor die plaats de werkuren vast te stellen. OOSTENRIJK. De ICamer heeft gisteren de beraadslaging ovei de munthervorming aangevangen. Elm, van de partij der jonge Czechen, is bevreesd voor de gevolgen, die de in het oosten ge volgde staatkunde ten slotte hebben zal. Het ontwerp der munthervorming vloeit voort uit de triple-alliantie-poiitiek. Elm kan er zich niet mede vereenigen, doch erkent de goede bedoelingen van den minister van financiën. De regeering heeft zestien studenten verenigingen, behoorende tot de ultra-Duit- sche partij en die een staatkundig doel be oogden, ontbonden. De Hongaarsche Kamer beraadslaagde gis teren over de munthervorming en overeenige onderwerpen, die in verband staan tot de con versie van een deel der staatsschuld. In politieke kringen te Weenen vindt het s -estiging, dat de Duitsche gezant, prins Reuss, nog voor October a.s. zal aftreden. Als de reden geeft men op dat de prinses van Reuss bezoeken heeft afgelegd bij de familie Bismarck. B 8 L A D. ie staatsinkomsten bedroegen in het eerste trimester des jaars: gewone R. 199.30 mil lioen (1891 R. 203,31 millioen), buitenge wone R. 59.72 millioen (1891 R. 10.87 mil lioen). De uitgaven bedroegen gewone R. 217.93 millioen (1891 R. 197.31 millioen), buitengewone R. 49.93 millioen (1891 R. millioen). Trekt men van de buitenge wone inkomsten af R. 57.81 millioen op- engst der 3 pCt. Goudleening van 1891, Jan zijn de cijfers voor bet eeiste trimester te zamen ca. R. 80 millioen ongunstiger dan in hetzelfde tijdperk van 1891. De gemeenteraad van St.-Petersburg heeft thans besloten krachtige voorzorgsmaatrege len te nemen tegen de verspreiding der cho- era en voor dat doel een krediet toegestaan van 200.000 roebel. Uit Odessa verneemt de Daily News, dat de gouverneur der stad bevolen heeft, geen plaatsing of verzending van berichten omtrent de cholera te gedoogen zonder voorafgaande censuur. Het heet dat de cholera uitgebroken is te Batoem alsook in het stadshospitaal te >Qdessadoch de overheid weigert hieromtrent alle inlichting. Charkoff zond vijftig artsen naar lis en Bakoe, alwaar de dappere stads-gouverneur mede wegliep zoodra de cholera uitbrak. De Times verneemt uit St.-Petersburg dat de cholera is uitgebroken in Simbirsk. Uit Bakoe kwamen er geene berichten sedert 3 Juli. In Midden-Aziè verbreidt de ziekte zich zeer snelin vier dagen kwamen 565 sterf gevallen voor. ITALIË. In plaats van den heer Ellena, wiens ge zondheidstoestand geschokt is, is thans de heer Grimaldi tot minister van de schatkist en van financiën ad interim benoemd. Hq was het ook al onder Crispi en steunde later met zijn invloed, die groot is, het beleid van Rudini. Hij wil nieuwe belastingen ver mijden en door organisatiehervormingen betere toestanden scheppen. De algemeene opinie over de benoeming van den heer Grimaldi tot minister der schatkist is, dat de regeering zich hierdoor invloed wil verschaffen in de zuidelijke pro- vincies. Men acht het overigens onwaarschijn lijk Jat de heer Grimaldi lang aan het be wind zal blijven. Deze benoeming zou volgens anderen tevens ten doel hebben, de oppositie, waarvan de lieer Grimaldi een der aanvoerders waste verz wakken. komende, te Ivonstantinopei aan quarantaine zijn onderworpen. AMERIKA. De werkstakers te Homestead hebben Zater dag hunne dooden begraven; de stad ver keert in staat van beleg. De sheriff heeft de goedgezinde burgers bij proclamatie uitge noodigd de politie te helpen; slechts 23 hebben er aan die uitnoodiging gevolg ge geven. )e gouverneur van Pennsylvania weigert zijn tusschenkomst te verleenen; hij heeft - afgevaardigden der werkstakers ontvangen. Zij verklaarden tot den uitersten tegenstand bereid te zijningeval men te Homestead van de hulp van vreemde wei klieden gebruik maakt, ierhonderd goed gewapende politie agenten zijn van Cincinnati naar Homestead vertrokken om de vreemde werklieden te begeleiden. De werkstakers hebben het plan de fabriek- Carnegie in de lucht te doen springen. Zij beschikken over een goeden vooorraad munitie, dynamiet en geweren, die zij aan de 300 vroeger gevangengenomen agenten afhandig hebben gemaakt. Zij hebben patrouilles geor ganiseerd, die de treinen en de havens be waken, om elke aankomst van werkvolk te verhinderen. De gouverneur van Pennsylvania heeft 8000 man nationale garde gezonden naar lomestead, teneinde het gemeentebestuur te helpen in het dempen van den opstand. De sheriff had om hulp gevraagd. De kansen der opstandelingen in Venezuela schijnen plotseling te hunnen nadeele ge keerd te zijn. Offieieele berichten melden lans dat de strijdmacht van generaal Crespo totaal verslagen en op de vlucht ge dreven is dat drie zijner generaals zich aan het voorloopig bewind hebben overgegeven en dat het congres onverwijld zal worden bijeengeroepen om een president te verkiezen. AFRIKA. Vrijdag, bij gelegenheid van het feest van Aid-el-Kebir, wilde de Engelsche gezant de vlag van het consulaat hijschen, maar hij slaagde hierin niet. De bevolking is verbi: ei d, en de sultan zeide tot den gezant dat hij kon vertrekken. De gezant heeft hierop vo doening gevraagd voor de beieediging zijne zending aangedaan en ook voor de beieedi ging in den persoon van zijnen inlandschen agent Boe-Bekir, die op straat door de menigte mishandeld is. Deze voldoening zou bestaan in iet verleenen der concession die door Enge land gevraagd zijn. De toestand is zeer gespan nen. Naar de Times uit Fez verneemt, beleed len 600 huurlingen Engelschen en Ameri kanen, onder welke ook de Britsche consul. De Britsche gezant eischte en verkreeg erstond gehoor bij den sultan, waarna de laatstgenoemde den onder-gouverneur weg- SPANJE. Eerstdaags wordt de sluiting der Kamer van afgevaardigden verwacht, daar de oppo sitie, door het stelselmatig belemmeren van et debat, ernstigen arbeid verhindert. T D R K IJ E. Uit Konstantinopel verneemt de Times dat «Je cholera is uitgebroken in Akka, de zee- haven in Syrië, zoodat de schepen, uit Syrië SGHIEDAMSCli CMS,. 1.85. V - 2.50. - 0.10. A VBOTEBSï HAAT, E 27. Advertentieprijs: van 1—10 gewone regels tr.et inbegrip van eene Conrant1.10. Iedere gewone regel meerO JO üriemaai. geplaatst wordt tegen tweshiu beiekend. Abonnementsprijs, per kwartaal franco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nominers

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 1