A°. 1892. Vrijdag 15 Juli N°. 8056 KENNISGEVING. KENNISGEVING. Zesenveertigste Jaargang. Verschijnt dagei ks, uitgezonderd Dinsdag, Bnitenlandsche Berichten. Binnenlandsche Berichten. 1.85. UITGEVER: J. ODÉ. COURANT. abonnementsprijs, per kwartaal franco per post, door bet geheele Rijk Afzonderlijke nommers - 2.50. - 0.10. B CBEjl 11: BOÜEBSTBAiT, E 27. Advertkntikfxub: van 1—10 gewon* regels met inbegrip van eene Courant..if 1.10. Iedere gewone regel meer 0.1 Oi Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Inrichtingen, welke gevaar, schade ol hinder kannen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Gezien het verzoek van C. KEMP tot oprichting van een koperslagerij en loodgieterij in het pand aan de Ooievaars- steeg alhier, wijk E no. 22, kadaster sectie B no. 2585 Gelet op de Artt. 6 en 7 der Wet van den 2den Juni 1875 Staatsblad no. 95); Doen te weten: Dat voormeld verzoek met de bijlagen op de Secretarie der gemeente is ter visie gelegd; dat op Donderdag den 28sten Juli a.s., des namiddags ten halftwee ure, ten Raad- huize gelegenheid zal worden gegeven, om bezwaren tegen het toestaan van dat verzoek in te brengen en die mondeling of schrif telijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen, vóór het tijd stip hierboven genoemd, op de Secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 14den Juli 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. JDe Secretaris, VERNÈDE. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gelet op Art. 8 der wet van den 2den Juni 1875 Staatsblad no 95); Geven kennis aan de ingezetenen, dat p heden vergunning is verleend aan H. P. VAN DER DRIFT te V1 a a r d i n g e n, en zjjnè rechtverkrijgenden, tot uitbreiding ner branderij aan de Westmolenstraat alhier, wijk A no. 140, kadaster sectie C no. 984, door plaatsing daarin van een stoomwerktuig van 12 paardenkracht en ketel met een ver warmingsoppervlak van 10 M3, ter vervan ging van het bestaande stoomwerktuig met ketel. Schiedam, den 14den Juli 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, VERNÈDE. BELGIE. De rechterzijde zou heden eene zeer be langrijke vergadering houden. Men heeft het gerucht verspreid, dat de minister-president Beernaert bereid zou zijn af te zien van het referendum en daarom trent in eene bijeenkomst zijner partijgenoo- ten eene verklaring zou afleggen. Blijkens ingewonnen inlichtingen is dat ge rucht echter van grond ontbloot. Zeker schijnt het echter te zijn dat de minister-president de meerderheid voor het alternatief zal stel len te kiezen tusschen hem en den heer Woeste. Wanneer de meerderheid geneigd scheen den heer Woeste te volgen, zouden de heer Beernaert en zijne ambtgenooten wel kunnen aftreden. Het bureau, waaraan de taak is opgedragen om de uitwisseling van documenten, die de mogendheden elkaar moeten mededeelen, bijeen te brengen, is thans aan het ministerie van buitenlandsche zaken geconstitueerd. De samenstelling van dit bureau is voorzien bij de algemeene akte der Brussel-conferentie ter beteugeling van den slavenhandel. Het bericht van de Daily News, dat België door Duitschland en Oostenrijk zou onder vraagd zijn naar zijn voornemens ten aanzien van de Parijsche tentoonstelling, is van allen grond ontbloot. Er heeft noch met deze mo- gendgeden, noch met Frankrijk eenige ge- dachtenwisseling plaats gehad. DUIISCUIASD. Het blijkt den Pruisischen minister van financiën, dr. Miquel, ernst te zijn met zijne plannen tot belastinghervorming. Een der eerste ontwerpen, dat de Landdag na de vacantia zal hebben in overweging te nemen, zal zijn dat, waarbij aan de gemeenten de gansche opbrengst der jErtragssteuern (grond belasting, belasting op de gebouwde eigen dommen, patent- en mijnbelasting) wordt toegewezen, met de verplichting om uit die inkomsten, vermeerderd met de opcenten op de inkomstenbelasting, hare uitgaven geheel te bestrijden. Een ander ontwerp, dat nader zal worden ingediend, strekt tot invoering eener vermogensbelasting. Vorst Bismarck ontving Zondag te Kis singen een deputatie uit Jena, die hem tot een bezoek aan die universiteitsstad kwam uitnoodigen. Aangezien hij echter reeds dergelijke uitnoodigingen uit Stuttgart, Karlsruhe, Mainz, Göttingen, Osnabrück en andere steden had ontvangen, waaraan hij, met het oog op zijne gezondheid, nog geen gevolg kon geven, kon hij ook die voor Jena slechts voorwaardelijk aannemen, 's Middags ontving de oud-kanselier eene 700 man sterke deputatie uit Wurtemberg, die hem hulde kwam betuigen. FBASKBUK. In den Senaat heeft de heer De Sal den minister Ribot gevraagd of de regeering zal tusschen beide komen om de schuldeischers van Portugal te beschermen, en of de mogend heden een gemeenscbappelijken stap zullen doen. De minister Ribot antwoordde dat, aange zien in deze quaestie ernstige belangen zjjn betrokken, de regeering niet onverschillig mag blijven. Hij erkent dat Portugals toestand moeilijk is, maar wanneer de Eransche regee ring niet handelend optreedt, zullen de schuld eischers tijd verliezen. Er zullen daarom onderhandelingen worden geopend en de regeering zal zien welke middelen haar ten dienste staan. De Senaat heeft het ontwerp, waarbij de stad Parijs gemachtigd wordt eene leening van 200 millioen te sluiten, goedgekeurd. De zitting der Kamers is vervolgens ge sloten. De heer Burdeau, tot minister van marine benoemd, heeft den kolonel Dodds bevel ge zonden, om het commando over de troepen der land- en zeemacht in Dahomey op zich te nemen. De heer Goron, chef van den veiligheids- heidsdienst te Parijs, meent de zekerheid verkregen te hebben dat de daders van den dynamiet-aanslag op den boulevard-Magenta zich te Brussel bevinden. Hij heeft de Bel gische regeering om uitlevering doen ver zoeken. ENGELAND. Tot dusver werden gekozen 228 conserva tieven, 40 unionisten, 214 Gladstonianen, 7 Parnellisten en 42 anti-Parnellisten. De con servatieven wonnen 14 nieuwe zetels, de unionisten 7 en de Gladstonianen 65. Bij de verkiezing te Midlothian werd de heer Gladstone verkozen met 5845 stemmen, tegen 5155 op zijn conservatieven tegenstander kolonel Wanchope. "Vergeleken bij de ver kiezing van 1885 is de meerderheid van Gladstone met 3948 stemmen gedaald. Lord Salisbury is Maandag naar "Windsor vertrokken om met de koningin over den toestand te beraadslagen. RUSLAND.. De minister van binnenlandsche zaken is gereed met zijn wetsontwerp ter bestrijding van het stundisme. Bij dit wetsontwerp wordt den stundisten het bekleeden van alle staats ambten ontzegd. Het stundisme is vooral sterk ontwikkeld in de provinciën van het zuid westen en bestaat uit eene vermenging van het Grieksch katholicisme en den Lutherschen godsdienst. De Russen beweren, dat dit stun disme niets dan een Duitsche propaganda is. Zoodra een Russische boer stundist wordt, draagt hij zijn baard op Duitsche wijze, leert de Duitsche taal en kleedt zich op Duitsche manier. Hij verwijdert de beelden der heiligen uit zjjn woning en zingt Duitsche kerkgezan gen. Bij het wetsontwerp worden strenge straffen gesteld op het bekeeren van Grieksch- katholieke hoeren tot het stundisme en ook worden stundisten, die zich oneerbiedig over den Grieksch-katholieken godsdienst uitlaten, met straf bedreigd. De regeering heeft thans bepaald, dat ook te Petersburg aankomende spoortreinen aan een gestreng geneeskundig onderzoek zullen onderworpen worden, terwijl voorts gestrenge voorschriften zijn gegeven betreffende de ge zondheid in fabrieken en werkplaatsen. OOSTENRIJK. In de Kamer heeft de anti-semiet Hancke de regeering geïnterpelleerd over zekere speculation ter graanbeurze, en gevraagd of de minister geneigd was een wetsontwerp in te dienen, houdende verbod van den termijn- handel. In het Hongaarsche Huis van afgevaardig den is de beraadslaging geëindigd over de muntwet. De stemming zou heden plaats hebben. De heer Ugron heeft de regeering geïn terpelleerd over de woelingen van Rumeenen in Hongarije. Graaf Apponyi zou heden eene interpellatie ontwikkelen over de agitatie der nationalitei ten in Hongarije. ZWITSERLAND. Het hoofd van het departement van buitenl. zaken heeft den heer Arago zijn leedwezen er over betuigd, dat in den nacht van 10 op 11 dezer eenige jongelieden, vermoedelijk Italianen, de Fransche vlag van uit het venster der Fransche ambassade hebben weggenomen. ilEEIEA. Reuter seint uit Washington dd. gisteren: In de Kamer van afgevaardigden is het voor stel gedaan om het ontwerp van den senator Steward, betreffende de vrije aanmunting van het zilver, heden en morgen in behandeling te nemen. Dit voorstel werd verworpen. Hierdoor wordt elke beslissing over de vrjje aanmunting van het zilver gedurende deze wetgevende periode ondoenlijk. Generaal Porfirio Diaz is opnieuw voor vier jaar tot president van Mexico gekozen. AFRIKA. De sultan van Marokko heeft ten slotte de meeste eischen van den Britschen gezant sir Evan Smith ingewilligd. Berichten uit Monrovia melden, dat in de neger-republiek Liberia, op de westkust van Afrika, weer een oproer is uitgebroken, dat kennelijk door Engelsche agenten aangestookt wordt, terwijl van uit Sierra Leone een aanval op Robertsport gevreesd wordt. TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL. Zitting van 13 Juli. In deze zitting is de beraadslaging over de vermogensbelasting voortgezet- Langdurig werd gedebatteerd oyer een amendement van den heer Levy, om den minister alleen te laten beslissen over de vraag of en waar iemand belastingplichtig is. Na voldoende verklaringen van den minister van financiën trok nu de heer Levy zijn voorstel in.

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 1