A". 1892. Donderdag 28 Juli. !M°. 8065. Kennisgeving. JAGHT~ Zesenveertigste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, Buitenlandsclie Berichten. UITGEVER: J. ODÉ. DENEMARKEN. 00 MIT. Abonnementsprijs, per kwartaal 'ranco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nominers 4.85. - 2.50. - 0.10. BÜRE4V: BOïBÜSïKAAT, F. 2Ï. Advertentieprijs: van 1—10 gewone regels me inbegrip van eene Conrant4.10, Iedere gewone regel meer - 0,10- Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. De Burgemeester van Schiedam, geeft bij dezen kennis aan de ingezetenen, dat de PATENTEN voor het dienstjaar 1892/93 zullen wor den afgegeven ter secretarie der gemeente, an Maandag den isttn tot en met Zaterdag den Oden Augustus aanstaande, des voormiddags van 10 tot 12 uur, en dat de patenten, die na het verstrijken van dien tijd niet zullen zijn afgehaald, aan de patent- püchtigen, tegen betaling van tien cents per stak, zullen worden te huis gebracht. Een ieder wordt aangemaand, om bij het afhalen •van zijn patent, het aanslagbiljet mede te brengen teneinde de afgifte te bevordeteii. En is hiervan afkondiging geschied, waan het behoort, den 27sten Juli 1892. Do Burgemeester van Schiedam, VAN DIJK VAN MATENESSE. De Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, Gezien het besluit van de. Gedeputeerde Staten dier provincie van den 48den Juli 1892, no. 85 Gelet op art. 11 der wet van den 134en Juni 1857 SLaastblad n°. 87); Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat, ingevolge bovengenoemd besluit 1°. de opening der jacht op klein wild, vermeld in de 2de zinsnede van art. 17 der wet van den 13den Juni 1857 Staatsblad no. 87), voor dit jaar in de provincie Zuid-Holland is vastgesteld op Zaterdag dan derden Sep tember aanstaande met zonsopgangmet uitzondering van de jacht op fazanten, waar van de opening is vastgesteld op Zaterdag den eersten October aanstaande 2°. van die opening voorts is uitgezonderd de uitoefening van het jachtbedrijf, vermeld in art. 15, lett. e, der aangehaalde wet; 3°. de korte jacht dagelijks err de lange jacht slechts drie malen 's tvecks, en wel des Woens dags, Vrijdags en Zaterdagsmag worden uitgeoefend. En zal deze kennisgeving, in plano gedrukt, worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks -te doen gebruikelijk is, alsmede in het Provinciaal Blad en in de Nederlandsche Staastcouranl worden geplaatst. 's-Gravenhage, den 21 sten Juli 1892. De Commissaris der Koningin voornoemd, FOCK. BELGIE. De Kamer heelt met 104 tegen 18 stem men het voorstel aangenomen om een com missie te belasten met de herziening van het reglement, voor zoover betreft de grondwets herziening. De Indépendance bevat eene interview met den markies De Beauchamps, die Zaterdag uit Afrika in Europa is teruggekeerd. Hij schrijft de verantwoordelijkheid voor de te Nyangwé voorgevallen gebeurtenissen toe aan misslagen, die door de missiën tot bestrijding van den slavenhandel te Tanganyika begaan zijn. Verscheidene bladen melden dat graaf John d'Oultremont, grootmaarschalk van het hof, die deel uitmaakte van de commissie voor den handel in Opper-Kongo, als zoo danig ontslag genomen heeft. Le Patriots bevat eene intervisie met den heer Storms, van wien de plannen tot bestrij ding der slavernij in Midden-Afrika zijn uit gegaan. Deze gelooft dat degenen, die deze plannen uitgevoerd hebben, geen schuld heb ben, en schrijft het verzet der Arabieren toe aain hunnen tegenstand tegen de Belgische expeditie onder kapitein Van de Kerckhove in Ouellé en Bomou. De bestrijders van den slavenhandel bevinden zich op driemaanden reizens van de streek waar de jongste troe belen plaats hebben gehad en hebben met de beweging volstrekt niets te maken. Het hof van assises te Luik, gisteren uit spraak doende in het anarchisten-proces, heeft Moineau veroordeeld tot 25 jaar, Wolffs en Beaujean tot 20 jaar, Mateyssen, Marcotty, Lacroix en Nossent tot 15 jaar dwangarbeid, Hansen tot 10 jaar eenzame opsluiting en Guilinot tot 3 jaar gevangenisstraf, terwijl Esch, Naniot, Beduin, Berré, Charles en Jacques Heusx en Schlebach werden vrijge sproken. Uit Spa wordt gemeldUit de bekentenis sen, afgelegd door een in het naburige Sart gearresteerd manspersoon, die revolverschoten op een agentnvan politie had gelost endoor dien agent bij rijn zelfverdediging was gewond, blijkt dat er, te Spa een bende misdadigers bestaat, die jjch ten doel stelde zekere aan gewezen eigendommen in de lucht te doen vliegen, teneinde dan van de verwarring gebruik te maken om diefstal te plegen. De medeplichtigen zullen zeker ook spoedig in handen der justitie zijn. Bij den aangehou dene werd een pak dynamiet-patronen ge vonden. DülTSCHLAND. De Kaiseradler kwam Maandag te Bergen de keizer dineerde hij den consul Mohr en vervolgde 's avonds zijne reis naar Wilhelms haven. De keizer wordt hedenavond te Wilhelms haven terugverwacht, waar hij tegenwoordig zal zijn bij het afloopen van een pantserschip. Onmiddellijk daarna vertrekt de keizer naar Berlijn, om den 30n dezer weer naar Wil helmshaven te gaan en zich daar in te schepen op de Kaiseradler, welk jacht, ver gezeld van het pantserschip Beowulf, gezag voerder prins Hendrik, hem naar Cowes brengt. De Reichs-Anzeiger van gisteren bevat een uitvoerig bericht over ambtelijke maatregelen tot afwering van het gevaar voor het over brengen der cholera uit Rusland over land of over zee. Voorts wordt medegedeeld dat er spoedig overal openbare gelegenheden tot ontsmetting bij cholera-gevallen, volgens de nieuwste aanwijzingen der wetenschap, ge opend, alsmede eenige populaire raadgevingen, hoc men persoonlijk te handelen heeft bij het uitbreken eener cholera-epidemie ten beste gegeven zullen worden. Intusschen heeft de National-Zeitung een, naar het schijnt, van hoogerhand ingegeven artikel, waarin aan ieder Duitsch koopman zoo be slist mogeljjk de raad gegeven wordt niet naar de kermis te Nishny-Nowgorod te gaan, dewijl de cholera daar het meest dreigend van aard is. De 2i«fts-correspondent te Lucern heeft een onderhoud gehad met graaf Waldersee. Deze sprak alle praatjes tegenover hetkom- plot, waarbij hij heet betrokken te zijn, tegen Caprivi, om eene verzoening tusschen den keizer en Bismarck tot stand te brengen. Waldersee verklaarde voorts dat er geen pogingen beproefd zijn om Zwitserland over te halen tot aansluiting aan het Drievoudig Verbond. Zwitserland is bij de Duitsche operatie-plannen voor eenen oorlog met Frankrijk uitgeslotenmaar er is geen oogen- hlikkelijk gevaar voor den vrede in Europa •zichtbaar, behalve in den Balkan.' Duitsch- land zou het optreden van Gladstone als premier niet onbedenkelijk achten. Het ont ruimen van Egypte zou eene ernstige fout zijn, want de Engelsche bezetting van het Nijl-delta is van grooter gewicht dan zelfs het bezit van Konstantinopel zou zijn. F R A N K R IJ K. Voor de Parijsche gezondheidscommissie is door dr. Proust de verklaring afgelegd dat de cholériforme epidemie in de voorsteden reeds aan het afnemen is, en er in Frankrijk geen sprake kan zijn van overgebrachte cholera. Intusschen is te Bonneval, bij Chüteaudun een herleving der cholériforme ziekte ge constateerd. Binnen enkele dagen werden 40 personen aangetast, waarvan er 20 overleden zijn. ENGELAND. Volgens de World zal eerstdaags de ver loving bekend worden van den hertog van York met prinses Victoria van Sleeswijk- Holstein. De minister van justitie heeft een besluit uitgevaardigd, waarbij de invoer van lompen uit Rusland verboden wordt. NOORWEGEN. De rechter- en de linkerzijde van de Stor thing zjjn het gisternamiddag eens geworden om een voorstel te doen, waardoor het mini sterie-Steen verzocht wordt, uithoofde der noodzakelijkheid om in 's lands belang de crisis een einde te doen nemen, aan het be wind te blijven en de vraag tot nader uit te stellen. Aangezien de koning aan deze oplos sing zjjne goedkeuring gehecht heeft, kan de crisis hiermede als geëindigd beschouwd worden. Het bovenbedoelde voorstel is eenparig en zonder beraadslaging aangenomen. RUSLAND. Te St.-Petersburg heeft een deel der scheepssjouwers den arbeid gestaakt, maar de overheid heeft terstond gelast dat de werklieden, die weigeren het hun opgedragen werk uit te voeren, aan de politie zullen worden overgeleverd. Aan den gouverneur van Uralsk is door de regeering bevel ge zonden de hulp van kozakken in te roepen, wanneer de spoorwegwerklieden tot verzet overslaan. Er hebben zich thans ook cholera-gevallen voorgedaan te Griasi, Koslow, Taganrog, Novo-Tcherkask, Sarapol, Nisjni Novgorod en eenige andere plaatsen in de Krim. SPANJE. Het bericht van het vormen eener Spaan- sche legerafdeelingbestemd voor Marokko, wordt officieel tegengesproken. Donderdag a.s. zal de staat van beleg te Barcelona worden opgeheven. Ter gelegenheid van de kermis te Santan der heeft er eene botsing plaats gehad tus schen soldaten en een aantal belhamels. Ten slotte moest de gewapende macht tusschen beiden komen. Er vielen twee dooden, terwijl negen lieden gekwetst werden. PORTUGAL. Men verzekertdat tengevolge van den slechten oogst van het graan in de aanstaande lente de invoer van ongeveer een millioen quintalen buitenlandsch graan noodig zal zijn. AMERIKA. De heer West heeft bij den Senaat een voorstel ingediend, waarbij de president der Unie gemachtigd wordt de invoerrechten op geweven goederen, ijzer, klein ijzerwerk, pottebakkers-artikelen en glaswerk, welke uit Frankrijk, Duitschland en Engeland wor den ingevoerd, met 25 pCt. verlagen om door die concessie genoemde staten te verlokken deel te nemen aan eene internationale over eenkomst tot vrije zilver-aanmunting. Een telegram uit Curapao meldt, dat gene raal Crespo, de aanvoerder der opstandelingen in Venezuela, ondanks zijn jongste nederlaag, zich weder met 20,000 man te Loz Teicis, op een afstand van twee dagmarschen van Caracas, bevindt. Men gelooft niet, dat de stad weerstand zal kunnen bieden. Barcelona is beter versterkt, maar dit is de laatste stad, die weerstand zou kunnen bieden aan gene raal Crespo. De stad is op het oogenblik door generaal Velatich met 3000 man bezet. Uit Pittsburg wordt gemeld dat de politie zich overtuigd houdt dat de aanslag tegen den heer Frick het resultaat is van eene anarchistische samenzwering, even uitgestrekt als die, tengevolge waarvan Spies en andere deelnemers te Chicago werden opgehangen. Er zjja in onderscheidene steden vertakkin gen ontdekt. Most zou medeplichtig zjjn aan de zaak.

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 1