Gemengde Berichten. beleefdheid, die op enkele uitzonderingen na in onze Tweede Kamer gehuldigd wordt, en wilde niet zien wat anderen wèl zagen. Als ridderlijk debater prees bij zijne tegenstan ders, hen bestrijdende. Zeker had hij niet verwachtdat die tegenstanders van zijne hoffelijke woorden gebruik zouden maken om daaruit het bewijs te putten, dat zij niet vijandig en niet kleingeestig waren door eene wet te verwerpen, waarvan verscheidene van hen het goede hadden doen uitkomen. AmhCt.) Aan de Ingenieur is het voleende ontleend omtrent de verhindingshaan te Rotterdam De aansluiting met den Ilollandscben ijzeren spoorweg, bij station Rotterdam D. P., heeft plaats bij het westelijk eind van bet bestaande emplacement, en die met den staatsspoorweg van Rotterdam naar Utrecht bij bet station Rotter damMaas, ongeveer 200 M beoosten het oos telijk eind van het aldaar bestaande emplacement. De richting in den Blijdorpschen polder, rakende aan de aansluitingsboog, is ongeveer noord, even wijdig aan de perceelscheidingen en nagenoeg haaksch op da Schie. Deze wordt gekruist nabij het stoomgemaal van genoemden polder. Onmid dellijk daarop buigt de baan in ongeveer oostelijke richting af, passeert den Bergweg even bezuiden den tol aan »de Koot", gaat langs de fabriek »de Oranjeboom" de Rotte over en daalt af in den polder «Prins Alexander". Genaderd tot den tocht van Terbregge, een der voornaamste afvoerkana len van dien polder, buigt de baan in ongeveer zuidelijke richting af, en loopt dan evenwijdig dan dien tocht. In dit gedeelte wordt een rangeer station gemaakt. Even vóór den overgang van de Ringvaart wordt de richting rakende aan de aansluitings boog met den staatsspoorweg. Zij klimt uit den polder Prins Alexander, doorsnijdt den polder Kralingen evenwijdig aan de perceelscheidingen en passeert daarbij 's-Gravenweg. Schielands hooge zeedijk wordt niet gesneden, daar het punt van aansluiting met een staatsspoorweg nog ongeveer 100 M oostwaarts iigt van den bestaan- den overweg. De takken, uitgaande van de verbindingsbaan in de richting van Schiedam en van Kapelle, zijn niets anders dan cirkelbogen met 500 M straal beschreven, rakende aan de verbindings baan en aan den Hollandschen spoorweg eener- zijds en aan de verbindingsbaan en den staats spoorweg. In de boofdbaan komt voor1 brug over de Schie, wijd 26.50 M1 brug over de Rotte met 3 openingen, elk wijd 24 M44 bruggen of duikers, 3 poorten of viaducten, 10 ijzeren buizen en 7 publieke overwegen. In den tak naar Kapelle komt voor4 brug. De lengte van de hoofdbaan, tusscben de aansluitingspnnten gemeten, is 11.030 M, die van den tak naar Schiedam 858 M en die van den tak naar Kappelle 920 M. De afstand van Rot terdam D. P. tot RotterdamMaas bedraagt langs deze verbinding 16.3 KM. Gelijk wij mededeelden, is te Amsterdam besloten tot oprichtiug van een radicalen bond. In eene samenkomst van ongeveer een zestigtal personen is eene commissie be noemd om de statuten vast te stellen. Tot lid van die commissie werd o. a. ook benoemd de heer Treub, die evenwel wegens drukte van bezigheden bedankte. Hoe nu? vraagt het Nbl, v. N. De heer Treub, tot dusverre de zie! en de hoofdman van het radicale clubje, de man, die, gedurende de laatste jaren, tijd noch moeite heeft ontzien, om propaganda te maken voor zijn denkbeelden, de man, van wien ook die vergadering uitging en die haar zelfs leidde, de man, die nog kort geleden den heer Hugo Muller als voorzitter der kiesver- eeniging j> Amsterdam" deed wijken, wijl hij te weinig uitvoerde, die man bedankt thans wegens druïde van bezigheden Zou het waar zijn? Zou achter dat be danken niet diepe teleurstelling over de weinige belangstelling schuilen Wij gissen slechts. De Oeneesh. Courant deelt mede, datdr. d Espine en Marignac bij een lijder aan rood vonk in het bloed een microbe hebben gevon den, zijnde een streptococcus, en dat het hun is gelukt daarvan reinculturen te maken. Deze streptococcus heeft bepaald karakteris tieke kenmerken, waardoor hij zich van andere onderscheidt. Op het te Parijs gehouden internationaal congres voor binnenscheepvaart is besloten dat de eerstvolgende bijeenkomst in Nederland zal gehouden worden. De Londensche correspondent der Avnh. Ct. schrijft, onder dagteekening van 28 Juli 1.1. Hedennamiddag heb ik met een vertegen woordiger van ïgeneraal" Booth in het hoofd bureau van het Leger des Heils, een inter view gehad, die mij naar aanleiding van den te houden velddag nabij Vogelenzang, in het begin van Augustus, de volgende bijzonder heden mededeelde: Behalve de sgeneraal" zullen 25 Engelsche muziekkorpsen overkomen, die tegen vermin derd tarief op de lijnen van de Great Eastern Railway Company, gratis door de Neder- landsche spoorwegen, zullen worden vervoerd: Van 's ochtends 8 uur tot 6 uur's namiddags zal de dag met predikatiën worden doorge bracht en naar aanleiding van de groote be langstelling, waarin het Leger des Heils zich bij u te lande mag verheugen, verwacht men een zeer talrijk publiek. De generaal heeft verder in zijn reisprogram het bezoeken van Arnhem, Dordrecht, Amsterdam, Den Haag en Rotterdam opgenomen. Kolonel Bramwell Booth liet zich zeer tevreden over de vorde ringen van het Leger des Heils bij u te lande tegenover mij uit en roemt ten zeerste de wijze, waarop zijne aanhangers door de autoriteiten worden behandeld. Aan de vereeniging sMoed, Beleid en Trouw" te Amsterdam is door wrjlenjhr. C. I de Casembrooty oud-zeeofficier, broeder van onzen bekenden admiraal vermaakt een legaat groot f2000. Wegens ongesteldheid van vele oud-strijders van 1831 ging het voorgenomen reuniefeest van den provincialen bond van het ïMetalen mis heden op den Hondsberg niet door. Het feest is tot later uitgesteld. Naar De Tijd verneemt, vordert de finan- cieele medewerking ter oprichting van het standbeeld van Thomas a Kempis zoo goed, dat vermoedelijk reeds in 't volgend jaar de prijsvraag voor het schoonste ontwerp zal kunnen worden uitgeschreven. Zondag zijn voor het Kurhaus te Scheve- ningen genomen 1778 dagkaarten. Het aantal abonnementskaarten is geklommen tot 4948. Het aantal betalende bezoekers dersport- tentoonstelling bedroeg Zondag 5947, In de afgeloopen week (2431 Juli) gingen door de tourniquets 44177, en sedert de opening 243880 personen. De paardententoonstelling werd Zondag bezocht door 2562 personentijdens den gehee- len duur door 21085 betalende personen. Onder dit cijfer is niet begrepen het aantal abonnementen. Op den dag van het bezoek van HH. MM. de Koninginnen waren er 1945 betalende bezoe kers. Volgens opgave van Bureau Veritas zijn in de maand Juni van dit jaar verongelukt 40 zeilschepen, als: 4 Duitsche, 4 Ameri- kaansche, 16 Engelsche, 1 Argentijnsch, 1 Oostenrijksch1 Chiieensch 3 Deensche, 1 Fransch, 1 Nederlandsch, 2 Italiaansche 4 Noorsche en 2 Zweedscheonder deze is 1 als vermist opgegeven. Door stranding verongelukten 14, door aanvaring 4, verbrand 1, gezonken 8, ver inten 7, afgekeurd 5, vermist 1. In dezelfde maand zijn verongelukt 9 I stoomschepen, als1 Duitsch, 5 Engelsche, Belgisch, 1 Braziliaansch en 1 Grieksch. Door stranding verongelukten 6, door aan varing 1, verbrand 1 en gezonken 1. Bij het binnenkomen te 's-Gravenhage van trein 22 der Hollandsche spoorweg-maat- schappij zijn Zondag de bagagewagen en het achterste stel wielen van den tender ont spoord, waardoor twee remmers gewond werden. Imtrent deze ontsporing wordt nader ge schreven: Door een tot nog toe onbekende oorzaak geraakte de goederenwagen in den sneltrein, die te 1 uur uit Rotterdam alhier moet aan komen, even voorbij het seinhuis aan de Van- it westeynstraat uit de rails. Door het wrin gen van den gederailleerden bagagewagen werden ook de achterste wielen van den ten der uit het spoor gezet, waardoor de koppe ling met den wagen verbrak en de locomotief zonder den trein een eind weegs doorreed met tamelijk snelle vaart. De bagagewagen met passagiersrijtuigen stond kort daarna stil. Daar de deuren van den bagagewagen ge opend waren, omdat men het station naderde, werden door den schok, dien de ontsporing veroorzaakte, twee remmers uit den wagen op den spoorweg geworpen. Een werd ernstig gewond opgenomen en naar het station gedragen, waar hij de eerste hulp ontving van dr» v. d. H., uit Rotterdam, die zich in denzelfden trein bevond en 's mans overbrenging naar het ziekenhuis noodig oordeelde. De andere beambte kwam met den schrik en eenige ontvellingen vrij en is kort daarna naar zijne woonplaats teruggekeerd. Van het station Den Haag uit werd on middellijk na het gebeurde een trein naar de plaats gezonden, waarin de passagiers over stapten, zoodat het geval een oponthoud van 20 minuten veroorzaakte. Te Kuilenburg is gisternacht de stoomkis- tenfabriek van de heeren Sillevis Zonen afgebrand. De oorzaak van den brand is nog niet be kend. De vlammen namen reeds spoedig zulk een omvang, dat aan blusschen niet te denken viel en alleen gezorgd kon worden voor de nabij gelegen stapels planken en de belendende huizen. Bij het verzenden van dit bericht woedde de brand nog steeds voort. Te Boertange heeft een vreeselijke brand gewoed. Door eene onbekende oorzaak wer den achtereenvolgens de huizen van de heeren Van Lessen, H. Smeek, A. D. van der Brug, het kantoor der directe belastingen van den heer D. H. Hillinga, benevens een perceel be woond door W. Velema en den rijksambte naar Weggemans, eene prooi der vlammen. Al deze perceeleu waren verzekerd, met uitzondering van dat, hetwelk bewoond werd door v. d. Brug. Al de inboedels, behalve die van Velema, waren eveneens verzekerd. Met buitengewone inspanning wisten de be woners der plaats het vunr, dat door een aan zienlijken voorraad turf en hooi gevoed werd te stuiten. Brandspuiten zijn te Boertange niet, en water is er evenmin overvloedig. Het Vaderland bericht, dat weldra een nieuwe nan van mevrouw Elize van Calcar het licht zal zien, getiteldVruchten van het gezaaide. De werkman, wiens handen door ruwen arbeid verhard worden, kan niet beter doen, dan zich van puimsteen-zeep te bedienen (Sand-Soap), welke evenals de andere zeepen wordt bereid, maar waaraan fijn zand is toege voegd. De puimsteen-zeep houdt de hand rein en schoon, de bovenhuid dun en bewaart daardoor de buigzaamheid en elasticiteit der hand. Pernis. In verband met de plannen om de door de gemeente loopende grindwe gen door klinkerbestrating te doen vervangen, is in de zitting van den gemeenteraad beslo ten een deskundige te belasten met het maken van plannen en teekeningen voor dat werk. s-Grnvenliage, De erfgroothertog van Baden heeft gisteren Schevewingen verlaten en vertrok naar Keulen. leiden. Ten huize der familie Kuenen. vond Zatermiddag eene eenvoudige plechtig heid plaats. De bijdragen der talrijke leer lingen en vrienden van wijlen den hoogleeraar voor zijn portret in de senaatszaal der univer siteit waren der commissie zoo rijkelijk toe gevloeid, dat deze het besluit kon nemen, om met alleen een photographischen afdruk ervan te zenden aan allen, die hadden bijgedragen, maar ook om eene kopie naar het oorspron kelijk doek van mejuffrouw Therèse Schwartze te laten vervaardigen. De heer J, H. Neuman, te 's-Gravenhage, kweet zich op voortreffelijke wijze van die taak. De heeren C. G. Cha- vannes, Johs. Dyserinck en B. G. Hagen boden heden die kopie in lijst gezet den kin deren aan, met de herinnering dat hun dit portret werd aangeboden uitnaam van allen, die voor de oorspronkelijke schilderij hadden bijgedragen. De commissie was overtuigd, dat zij daarmede eene daad van piëteit volbracht. Mocht de beeltenis van den geleerde de senaatskamer sieren: in de huiskamer van zijn gezin moest dezelfde beeltenis van den geliefden vader eene blijvende plaats innemen. (N. B. Ct.) Amsterdam. Ilare Majesteiten zullen lug. ten elf ure alhier aankomen per extra trein en van het station per rijtuig naar de boot gaan. I en einde oponthoud te voorkomen en dade lijk te kunnen doorgaan, zijn de civiele en militaire autoriteiten uitgenoodigd bij de aankomst van Hare Majesteiten aan het station niet tegenwoordig te zijn. Hare Majesteiten zullen te ongeveer 3i/ uur te Vreeswijk aankomen -en van daat pei rijtuig naar Soestdijk terugkeeren. Na teiugkomst op 4 Aug. wordt de tegen woordige dienst vervangen door jhr. mr. H. Hoeufft van /eisen, kamerheer, jhr. W. J. P. van den Bosch, adjudant, jhr. C. L. van Suchtelen van de Haare, ordonnance-officier, en jhr. P. J. Vegelin van Claerbergen, referendaris van liet Kabinet der Koningin. Soestdijk. Op het paleis zal de heer- Bonnety, die sinds eenige dazen bij het ge zelschap Carré is opgetreden, heden met zijn geleerde dieren eene voorstelling geven voor Koningin Wilhelmina. Te Milaan zal van 17 tot 24 September het veertiende internationaal letterkundig en artistiek congres gehouden worden. Vrijdag kwamen te New-York 98 plotselinge sterfgevallen voor, welke rechtstreeks of zijde lings het gevolg vvarer van de verschrikkelijke hitte. In het geheel zijn aldaar Vrijdag 233 personen overleden, waarvan 111 kleine kinderen. Het getai der door zonnesteek getroffenen was Vrijdag en Zaterdag zeer groot. De hospitalen zijn vol. Te Chicago is er in het lijkenhuis geen plaats meer. Aldaar heerscht gebrek aan water, re lew-York zijn Donderdag ook 162 paar den tengevolge van de hitte bezweken. Een Engelsch blad bevat nog eenige bijzon- derbeden betreffende het »Pinkerton-deteciiva- stelsel waarvan men ïn den laatsten tijd bij de

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 3