Gemengde Berichten. 0 nderw ijs. V i s s c h e r ij. Van het rijk en van de gemeente werd subsidie toegezegd. Alle leden van het con gres zullen ten raadhuize worden gerecipieerd. Ook werd het programma der feestelijk heden vastgesteld, dat later zal gepubliceerd worden. Het aantal leden bedraagt ruim 200, waaronder vele dames. Bij den derden kegel wedstrijd van den jAlgem. Nederl. Kegelbond", Zondag te Sche- veningen op bet sportterrein gehouden, waren voor de korps- en den personeelen wedstrijd uitgeloofd 2 gouden, 2 verguld zilveren en 4 zilveren eereteekens. Alleen de kegelvereenigingen, leden van den kegelbond, mochten aan de wedstrijden deelnemen. De wedstrijd duurde van 12 tot 6V2 uur. Er waren ingeschreven 51 clubs uit 20 plaatsen opgekomen waren 50 clubs uit 19 plaatsen. De uitslag was als volgt: le pr. i)Regiment", uit Rotterdam, met 206 punten 2e prijs »Rand ot Zand", uit Enschede, met 198 punten3e prijs sJumbo". uit Delft, met 185 punten; 4e pr. illout of fout", uit Dordrecht, met 175 p.5e pr. »Columbus", uit Utrecht, met 171 p.; 6e pr. »Leerdam", uit Leerdam, met 169 p.7e pr. Concor dia", uit Gorinehem, met 166 p.8e pr. »'s-Gravenhage", uit Den Haag, met 166 punten. Door den heer Ferdinand van Dijck, koop man en molenaar te Broekhuizervorst, is naar aanleiding van den torenbrand te Roermond een inrichting bedacht tot dix-ecte hulpaan brenging in geval van brand aan hooge ge bouwen. Het systeem komt daarop neer, dat naar de hoogste punten van onderenop buizen omhooggeleid worden, die in fijnere straal- pijpen overal uitloopen en tegen 'brand beschut zijn. Bij het ontstaan van brand worden op de hoofdpijpen de brandslangen gezet of een perspomp, die het water omhoogperst en onmiddellijk alles op de bedreigde punten bevochtigt en onder water zet. Te Amsterdam is een vrouw in de Slotei-- dijkstraat getroffen door een uit het raam geworpen petroleum toestel, waar de vlam ingeslagen was. In een oogwenk stond de vrouw geheel in brand en niettegenstaande men haar dadelijk de noodige dekens en ver dere bluschmiddelen toewierp, waarvan zij door den schrik echter geen gebruik kon maken, zakte zij ineen en werd in deernis- waardigen toestand per brancard naar het Binnen-Gastbuis gebracht. Te Kudelstaart onder Aalsmeer heeft de vorige week eene. barbaarsehe strafoefening plaats gehad, die aan de middeleeuwen herin nert. Zekere getrouwde vrouw, die vermoed werd in ongeoorloofde betrekking te staan tot een metselaar bij de geniewerken aldaar, had met dezen een uitstapje gedaan naar Am sterdam. Dit wekte de verontwaardiging des volks op. Bij hare terugkomst des avonds werd zij aan het begin der buurt door eene joelende menigte opgewacht. Men bond haar aan een touw, overgoot haar eenige malen met vuil water uit de sloot, wierp haar met kroos in het gelaat en bemorste haar verder met modder en allerlei ander vuil. Met loshan gende haren en ten deele afgescheurde klee deren werd de vrouw onder groot rumoer en terwijl men haar aanhoudend met vuil wierp, over een afstand van meer dan een uur gaans van huis tot huis geleid en aan de bewoners vertoond bij het licht eener lantaarn. Toen men haar eindelijk bij hare woning had teruggebracht, werd haar dron ken echtgenoot opgeklopt, die haar ten aan- schouwe van allen duchtig afranselde, alvo rens haar binnen te laten. De justitie bemoeit zich zeer terecht met deze zaakreeds is proces-verbaal tegen de voornaamste belhamels opgemaakt. Tengevolge van het gebruiken van middag eten, dat eenigen tijd in een koperen ketel gestaan had, is te Ubachsberg (L.) een geheel gezin vergiftigd. Twee personen zijn reeds ge storven. Volgens den regenmeter der rijksland bouwschool te "Wageningen bedraagt de ge vallen regen over de maand Juli 72 mM, tegen lil mM over dezelfde maand van 1891. Onder de bootwerkers te Rotterdam heerscht in den laatsten tijd weder groote ontevredenheid. Onder meer is deze verbit tering opgewekt door het besluit der firma's om ijzererts en spoorwegrails tegen een vast loon te doen verwerken. Het bestuur der vereeniging sde Nedexlandsche Vlag" hield daaromtrent een bespreking met de patroons, doch de president kon slechts als resultaat hiervan mededeelen, dat deze op dit punt onverbiddelijk bleven. De bestuurders hadden de firma's verant woordelijk gesteld-voor datgene, wat er uit voort mocht vloeien. Al hoopten zij dat geene herhalingen van ongeregeldheden als voor 3 jaren zouden plaats vinden, toch wordt het ergste gevreesd. Men berekent n.l. dat voor dien zwaren arbeid, na aftrek der vergoeding voor de groote slijtage aan schoenen en kleederen en de kosten van de mondbehoeften ter ver drijving der stikstof, slechts f8 per week zou overblijven voor het gezin. De toestand van het jongmensch dat op den 25 Juli j.l. door de stoomtram nabij Scheveningeu werd overreden, is bevredigend. De arm is nog Diet afgezet, en men gelooft dat het ook niet noodig zal zijn. De toestand van den remmer, die Zondag j.l. bij het spoorwegongeval bij het station te 's-Hage werd verwond en naar het zieken huis werd overgebi-achtis gebleken van ernstiger aard te zijn, dan men aanvankelijk vermoedde. De man heeft blijkbaar inwen dige kneuzingen bekomen. Te Duisburgwaar het wemelt van Hol- landsche werklieden, hebber, twee beschonken grondarbeiders een hunner kameraden aan de nieuwe haven in het water geworpen. De ongelukkige verdronk. De daders zijn gevan gengenomen. Maassluis. Gistermiddag heeft alhier een ongeluk plaats gehad. Op het feestterrein bevindt zich ook eeu schiettent, waar eenige jongelieden zich vermaakten. Terwijl een hunner daar aan het schieten was, trof hij een daar voorbijloopenden jongeling van 48 a 49 jaai", waardoor deze zoodanig werd getroffen, dat de dood er het gevolg van was. De verslagene was varensgezel en eerst Zater dag van zee tehuis gekomen. 's-Gravenhage. De vorstelijke residentie had op den verjaardag van de Koningin- Regentes een feestelijken tooi. De vlaggen, wapperende van torens, rijks-, provinciale en gemeentegebouwen en uit een groot aantal huizen, en de versieringen van winkels en groote inrichtingen, gaven aan de stad een vroolijk aanzien, nog verhoogd door de aan wezigheid van vele vreemdelingen, naar de residentie gekomen ter bijwoning van de ge bruikelijke openbare feesten. In den zoöl. botanisehen tuin werd de vie ring reeds den vorigen avond ingewijd met een uitgezocht feestconcert van de kon. militaire kapel, dat eindigde met een groote taptoe. De leden van het Fransche comité en de Fransehe leden van de hoofd jury der inter nationale sporttentoonstelling, die dezer dagen hier ter stede vertoefden, hebben ter gelegen heid van den verjaardag van H. M. de Koning in-Regentes een telegram van gelukwensching aan H. M. naar Soestdijk verzonden. Haarlem. Tot lid van de Provinciale Staten is gekozen de heer 't Hooft (anti-rev.) en er moet eene herstemming plaats hebben tusschen de heeren Mysberg (lib.) die 1818 en mr. Waterschoot van der Gracht (ultram.) die 2040 stemmen verkreeg. Amsterdam. In de feestelijk versierde zaal van den x>Werkenden Stand" alhier had Maandagmorgen de jaarvergadering plaats van de ~s>Vereeniging tot bevordering van de belangen van den Nederlandschen Boek handel". Bij het openen der bijeenkomst wierp de voorzitter, de beer J. K. Tadema, een terug blik op het ontstaan van de vereeniging, en wees op het vele, wat door haar invloed was tot stand gekomen. Tot eereleden werden benoemd de heeren G. van Heteren, J. C. Loman Jr., Martinus Nijhoff, en S. E. van Nooten. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental stijgende is. Het met 4 Januari geopende verrekenkan- toor telt 72 deelnemers. Verder werd verslag uitgebracht over het ondersteuningsfonds, dat 8 weduwen met f 1000 ondersteunde. De rekening van het Bestelhuis wees een winst van ruim f6230 aan, tegen f5880 in 4890. Het aantal firma's dat van de inrichting gebruik maakt, steeg van 869 tot 880. Er werden 2,100,000 KG goederen ver werkt, dat is ruim 100,000 meer dan het jaar te voren. Van de winst werd 4 pCt uitgekeerd en ruim f5000 op nieuwe rekening overge bracht. Na afloop der vergadering begaven de leden zich naar het »Paleis voor Volksvlijt" tot bijwoning van de officieele opening der tentoonstelling, die daarop in een der zijzalen van het gebouw ten ongeveer 3 ure plaats vond. De ministers van binnenl. zaken en van --waterstaat, handel en nijverheid, die tot bijwoning waren uitgenoodigd, hadden te hennen gegeven, dat zij door ambtsbezighe den verhinderd waren tegenwoordig te zijn. Wel was de burgemeester van Amsterdam, als eere-voorzitter der internationale ten toonstelling aanwezig. De heer F. Adama van Schel'.ema hield, als voorzitter der regelings-commissie, een feestrede, welke beantwoord werd door den voorzitter der feestvierende vereeniging, den heer J. IC. Tadema. De eere-voorzitter, burgemeester Vening"* Meinesz, wenschte de vereeniging geluk met haar feest, en met de eigenaardige en waar dige wijze waarop zij dat feest viert. Daarop verklaarde de eei-e-voorzitter de tentoonstelling voor geopend. Gistermorgen heeft in de Aula van het universiteitsgebouw de aanbieding plaats ge had van de hulde aan de heeren mr. Yan Tienhoven en mr. Pierson, die ten vorigen jare hun werkkring in die gemeente ver lieten om zitting te nemen in het ministerie. De hulde bestond in de portretten van beide ministers, geschilderd door mejuffrouw Thérèse Schwartze. Zij zullen in de Senaats kamer der universiteit een plaats erlangen. De voorzitter der commissie, mr. J. F. T. van Yalkenberg, voerde het woord om beider verdiensten te huldigen, terwijl dr. Van Tien hoven, mede namens zijn aanwezigen ambt genoot, dank bracht voor de vele goede woor den te hunnen aanzien gesproken. Brenheleo. Voor de verkiezing van een lid der Provinciale Staten zijn uitgebracht 4656 geldige stemmen. Herstemming tus schen de heeren J. G, de Voogt (lib.) met 744 en J. H. de Waal Malefeyt (anti-rev.) met 601 stemmen.- De heer W. van Wijn gaarden (ultram.) verkreeg 312 stemmen. Internationale Sporttentoonstelling te Scheveningen. De ccnseil supérieur voor de bekroningen op de internationale sporttentoonstelling te Scheveningen is, na kennisneming van de rapporten der verschillende klassen-jury's, gereedgekomen met de vaststelling der be kroningen. De lijsten daarvan worden opgemaakt en zullen eerstdaags officieel verschijnen in het Journal Official de 1'Exposition. Te Frankfort a/M. is gisteren de behandeling van het proces tegen den ex kassier van het huis Rothschild, Jaeger, benevens 14 medebeschul digden, aangeklaagd van verduistering van 1.700.000 M. of van begunstiging van Jaeger's ontvluchting is heden aangevangen. Jaeger heeft voor het grootste deel zijn schuld beleden. Even beneden Emmerik is nabij een krib aan den Rijn een pakket aangespoeld, waarin voor een bedrag van 5C00 mark waarde aan papier geborgen was. Het pakket werd door een knaap gevonden, 1 oen de politie er mede in kennis was gesteld, berichtte zij de vondst aan de politie te Eerlij", omdat enkele der gevonden papieren betrekking hadden op eene Berlijnsche firma. Men verdiept zich in gissingen over deze raad selachtige vondst. De naweeën van het Buschhoff-proces bestaan hierin, dat. volgens bericht uit Wezel aan ver schillende Duitsche bladen, door de justitie de ge tuigen Junkermann, Bruckmann en Mallmann wegens meineed vervolgd zullen worden. Het Clever Kreisblatt meent ta weten, dat de minis ter van justitie den officieren van justitie heeft aangeschreven om alle couranten, die tijdens het proces van het openbaar ministerie, de deskun digen en gezworenen beschimpt of gelasterd hebben, gerechtelijk te vervolgen. Op den boulevard Saint-Germain te Parijs is de eerste fontein van warm water in werking gesteld, waarvan er voor de verschillende wijken tachtig zuilen komen. Het zijn sierlijke kolommen en men behoeft slechts een sou in een gleuf te werpen en vervolgens op een knop te drukken, om acht liter water, tot 65o verwarmd, te doen uitstroomen. fooral in den zomer, wanneer zij niet altijd vuur hebben, is deze ^nieuwigheid" voor de huishoudsters eene weldaad. In den winter zullen de koetsiers er gebruik van kun nen maken voor hunne stoven. Door een ver- nuftigen toestel zijn de fonteinen aangesloten bij de waterleiding en de gasbuizen. De ingeworpen sou opent te gelijker tijd water-en gaskranen en het gas verwarmt onmiddellijk het water. Hoe het gas ontvlamt is niet duidelijk. In het oostelijk en middengedeelte van Zwitser land heeft men Maandagochtend te 5 uur een vrij sterken aardschok in verticale richting waarge nomen. Berichten uit Catanië melden, dat de uitbars ting van de Etna steeds zeer hevig blijft. Te Catanië is alles meer dan vingerdik met fijn stof overdekt, een gevolg van den dichten aschregen, die overal doordringt en de lucht verduistert. Bij de gisteren te 's-Gravenbage gehouden examens voor de hoofdakte is geslaagd de heer P. H. Roest van Schiedam. VLAARDINGEN. Gisteren zijn alhier bin nengekomen 3 schepen, gezamenlijk aanbrengende 80 last baring en 7 bommen van Scheveningen, met 185 tot 420 kantjes pekel- en 10 tot 20 kan tjes steurharing. MAASSLUIS. Gisteren zijn alhier binnen gekomen 5 schepen, gezamenlijk aanbrengende 100y« last pekelharing en 3 bommen van Scheve ningen, die gezamenlijk 54 last peket- en 2Va last steurharingen aanbracht.

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 3