OPZICHTER, Cl Ejai Slobbe. [Hei C. van teuton. Iff. P.J.TAN DER SM. Schie, E 360, VEEES EN SCHEIE. CorrssjoüflBBtie. CLASSICAAL MUZIEK-ONDERWIJS. Aanraas m fa lientf cms kmmw ran Leerlingen Leerieli Elementaire üasse 140.- p. jaar. SoMlase -?0.- JULIUS EGENER. Te Koop gevraagd Van-Hogendorps-plein CHEMCALIÈN, VERFWAREN aanverwants Artiielen, hoek Ooievaarstee. SCHIEDAM. Gemengde Bericliten. Land- en Tuinbouw. Stedelijk Nieuws. ADYEttTENTIEN. met vijfjarigen Cursus te S eliie dam Nijmegen. Sinds eenige dagen heeft men ■veel last van allerlei straatrumoer, hetwelk veroorzaakt wordt door een aantal manschap pen van de koloniale reserve, in vereenïging met vele lieden uit de lagere volksklasse aldaar. In groote benden trekken zij des avonds zingende, schreeuwende en tierende door en om de stadzij vechten en plegen allerlei baldadigheden en verzetten zich met geweld tegen de politie of marechaussees. De militaire en burgerlijke autoriteiten hebben maatregelen genomen om daaraan voorgoed een einde te maken. "Vanwege de alhier bestaande nVereeniging tot ondersteuning van behoeftige gerechtigden tot het dragen van het Metalen Kruis, in Jigmegen en het Schependom woonachtig", is Dinsdag, ter herinnering aan den tien- daagschen veldtocht, aan alle hier bekende behoeftig® oud-s traders een gift in geld uit gereikt, terwijl hun, die in de godshuizen verpleegd worden, een pijp, tabak en sigaren bezorgd werd. Arnhem. Donderdag overleed alhier op vijfenzestigjarigen leeftijd de heer A. L. de Bruyn Kops, oud-hoofdingenieur van den waterstaat. Sedert vele jaren was hij in onze stad gevestigd, waar hij, ook nadat hij in 1890 eervol ontslag uit zijne betrekking had gevraagd, zijne weinige jaren van rust doorbracht. Hij was een van de eersten, die aan de Deiftsche academie hunne opleiding genoten en onderscheidde zich daar reeds door zijne groote gaven, waarvan hij in zijne verdere loopbaan menig bewijs gaf. Achter eenvolgens bekleedde hij de verschillende ran gen bij bet korps ingenieurs van den waterstaat en genoot overal de achting van ondergeschikten en van allen, met wie hij in aanraking kwam. Dit bleek ook door zijne be noeming tot verschillende eerebetrekkingen, onder andere bij het departement Arnhem der maatschappij van nijverheid, de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs enz., die hij vroeger hier bekleedde. Een zeer korte ziekte, waardoor hij ook voor enkele jafcen reeds was aangetast, maakte plotseling een einde aan zjjn nuttig en vroeger zoo werkzaam Jleven. ACt.) Ingezonden «nedcdeellngen, betreffende zaken van particulier handels- en nijverheidsbelang. 20 Cent* per regel. Vrees, zegt het spreekwoord, is de ziekte der zwakken. Niet het werk, maar de onze kerheid omtrent alles wat het alledaagsche leven betreft, brengt verwoestingen op het mensehelijke lichaam teweeg: Die onzeker heid wordt bij menige menschen eene fol tering zoo vreeselijk als zij ziekelijk is. Er zijn mannen en vrouwen die aan een voort- durenden schrik lijden, alléén maar, omdat zij de onzekerheid van den volgenden dag, overdrijvenzij stellen zich zeiven dui zenden onbegrijpelijke vragen: »Zalikwerk hebben? Zal ik wel gezond blijven? Zal ik leven? Zal ik tijd hebben om te sparen Zal ik geen groot verlies ondergaan?" enz. Het leven wordt den vreezenden onverdra- gelrjk. En het is maar al te waar, dat die vrees meestal de verzwakte menschen aan valt, en over 't algemeen diegenen die de kloekheid en werkzaamheid van hun ver stand na langdurige ziekten, of dikwijls door den ellendigen staat hunner gezondheid ver loren hebben. Wie kent er zulke personen niet? Wie heeft er niet eens de gelegenheid gehad een beklagenswaardigen en bedroefden vriend te zeggen »Ge hebt geen moed, mijn vriendAllU moet voor uwe gezondheid zorg dragen!" Een gezond mensch kan het werk van twee doen, want zijn humeur is goed, zijn verstand helder en sterk, hetwelk hem in staat stelt de groote en kleine ellen den des levens te weerstaan. Men leze den volgenden brief, dien mijnheer L. C. van Dorst, voorzitter van het ziekenfonds "Voor zorg," Stokwijkersluïs te Gouda, den 25 April 1892, ons geschreven heeftsGisteren ben ik met mijne medeleden ooggetuige ge weest van de krachtdadige werking der Seguah's Olie. Zekere Cornelis Achten, oud 71 jaren, wonende in de Kandeelsteeg, had gedurende vier jaren door hevige rhumatiek- pijnen het bed niet kunnen verlaten, gedu rende die jaren heeft hij ondersteuning uit het ziekenfonds genoten. Hij werd door Cor nelis Baron, oud 21 jaren, ingewreven, en heeft nu, in het bij zij u van mijne medebe stuursleden, verklaard dat hij niet de minste pijn meer gevoelt. Wij moeten u ook onzen oprechten dank betuigen, omdat Cornelis Achten door uwe geneesmiddelen in de ge legenheid gesteld is zijne lichaamsdeelen weder als voorheen te kunnen bewegen." Uitsluitend verkrijgbaar bij D. MALTHA Gzn., Drogist, Hoogstraat 343, Schiedam. Prijs 1.25 CSId. per flacon. De Belgische dierenseliihler Joseph Stevens is te Ixelles overleden, in den ouderdom van 73 jaar. Hij was vooral vermaard als schilder van hon den. Het British Medical Journal meldt het over lijden van dr. Tilden, die aan typheuse koortsen overleed, de ziekte opdeed bij zijn onderzoekingen naar de typhus-bacillus. Dr. Tilden had het plan, sommige resultaten zijner pathologische onder zoekingen op de vergadering van de British Medical Association te Nottingham mede te deelen. Men zal zich herinneren, dat dr. Mahomed insgelijks een slachtoffer is geworden zijner weten schappelijke onderzoekingen. Drie studenten van St. Thomas hebben ook min of meer lichamelijk lijden moeten doorstaan, tengevolge van smet stoffen, welke zij bij hunne onderzoekingen hadden overgenomen. De stille heldenmoed van de onder zoekers der wetenschap wordt zelden door het groote publiek waargenomenmaar verdient daarom niet minder booge waardeering. De uitspraak in liet proces van Jaeger, den gewezen kassier van Rothschild, die de kas van dit bankiershuis bestal, is als volgtJaeger is veroordeeld tot 10 jaar gevangenisstaaf en eer loosverklaring voor den tijd van 5 jaarHensen tot 5 jaar gevangenisstraf en 5 jaar eerverlies juffrouw Klotz tot 3 jaar, de familie Gerloff ieder tot 2 jaar gevangenisstraf en Adolf Gerloff boven dien tot 3 jaar eerverlies; de vrouw van Jaeger en hare ouders ieder tot 1% jaar, het dienst meisje Messer tot 1 jaar, Nicolaas Messer tot 6 maanden en Constance Ochs tot 3 maanden, alles gevangenisstrafMungersdorff tot 6 weken hech tenis, die echter gerekend worden door het voorloopig arrest reeds geboet te zijn. Yogt is vrijgesproken. Een boer, die op zijn eigen grond zich had meester gemaakt van het ei eener patrijs, is door een der Belgische rechtbanken tot 50 fr. boete, of 14 dagen gevangenisstraf veroordeeld. Tusschen Hamm en Neusz aan den Rijn had dezer dagen eene interessante militaire oefening plaats. Uit Deutz was een afdeeling pioniers met 15 pontons aangekomen, waarmede huzaren en ulanen uit Dusseldorf over den Rijn zouden wor den gebracht. Men deed dit op eene geheele nieuwe wijze. De paarden werden, drie rechts en drie links, bezijden de pontons gedreven, waarin de manschappen, die de paarden menden, plaats hadden genomen. Zoo zwommen de paarden over den Rijn en zij trokken de geheele schipbrug, welke door 1 pionier werd bestuurd en waarop de ammunitie geborgen was, er mede over. Het over varen ward aldus in 7 minuten in de beste orde volbracht. Honderden toeschouwers woonden hst vreemde schouwspel bij. Volgens de Nette Freie Presse hebben 1300 mijnwerkers in de zilvermijn te Przibram, waarin onlangs zulk een noodlottige brand plaats greep, aan den keizer van Oostenrijk gratie gevraagd voor hunne makkers, door wier onvoorzichtigheid de brand was ontstaan. Evenals te Chicago, zoo zal ook te Genua de Columbus-tentoonstelling worden opgeluisterd door een kolossaal bouten sei van Columbus," 25 meters hoog, van buiten als een eierschaal geschilderd en van binnen met drie verdiepingen, ingericht als restauratie. Tusschen Uskwerd en Uithuizen, noordkust van Groningen, worden thans 400 bunders buitenland ingepolderd, een werk van f230.000, waarbij 800 polderwerkers aan den arbeid zijn. Reeds zijn benoorden die plaatsen benevens boven Warfum, honderden bunders vruchtbaar weiland aan de zee ontnomen, zoodat men thans IVs uur loopen moet van die plaatsen om de Wad den te zien, terwijl voorheen die dorpen aan zee lagen. Het ingepolderde land is door drie zware «ijken omgeven, en nu zal buiten den laatsten dijk het bedoelde werk van 400 bunders tot stand komen. BURGERLIJKE STAND. Geboren 5 Augustus. Wilhelmina Johanna, dochter van C. W. Kruining en A. IIu: ken, Frankenland. Adriaan Johan, zoon van A. J. Schreuder en A. C. Zoeteman, Hoogstraat. Overleden 1 5 Augustus. Willem Ger- hardus van Put, oud 59 jaar en 5 maanden, Lange Achterweg. Ondertrouwd5 Augustus. N. van Meurs en C. Berck. G. Uw artikel ontvingen wij te laat voor dit nummer. Het zal in een volgend geplaatst worden. De Red. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onzen ge liefden Echtgenoot en Vader, den Heer MICHIEL VAN WAART, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam Wed. M. VAN WAART, Buter. Schiedam, 6 Augustus 1892. TE De herexamens en het tweede toe» latings>cxamen beginnen op Maandag Si September e.k., des morgens ten 9 ure. Voor JONGELIEDEN, die nog niet voor dit toclatlngs-examen zijn aange geven kan zulks nog geschieden tot 1 September. He Directeur, A. A. BEEKMAN. P°. September e.k. op Dinsdag 916 en 23 Augustus e.k., des namiddags van lVs tot 2Vs uur in de voorzaal van Musis Sacrum. Aanbiedingen met prijsopgaaf en stand plaats worden verzocht met franco brieven onder letter II, aan het Bureau der S c b i e- damsche Courant. Voor de 'Fereenlglng *N IE li W- gïïCHT" WORDT GEVRAAGD een die, van zijn gewone dagelijksche bezigheden, genoegxaam tijd beschikbaar heeft, om deze betrekking naar behooren te vervullen. De voorwaarden zijn, behalve het genot van een groote woning met waterleiding, een salaris van f fiO.per drie maanden. Sollicitanten vervoegen zich, uiterlijk tot 8 Augustus e.k., des morgens tusschen 8 en 9 uur, bij den Heer Dr. C. J. VAIL- LANT, Voorzitter der Vereeniging. Schiedam, HET BESTUUR. 30 Juli 4892. Bij dezen heb ik de eer mijne geachte cliënteele en verderen stadgenooten te berich ten, dat ik mijne Zaak in heb overgedaan aan Mejuffr. C. VAN L1TSENBÜRG. Dankzeggend voor het vertrouwen dat ik gedurende zoovele jaren mocht genieten beveel ik mijne opvolgster ten zeerste in uwe gunst aan. Hoogachtend UEd. dw. dienaresse, Onder referte aan bovenstaande, heb ik de eer mijn geachten Stadgenooten en verderen belangstellenden te berichten, dat ik de Zaak in van Mejuffr. C. M. E. VAN SLOBBE heb overgenomen. Mij beleefd in ieders gunst aanbevelende, heb ik de eer te zijn, Met de meeste hoogachting, UEd. dw. dienaresse, Schiedam, 6 Aug. 1892 is gedurende de Rotterdamsche Kermis met voor» en nadagen dit jaar weder geplaatst op het in de onmiddellijke nabijheid der ROTTER DAMSCHE TRAM. Zich beleefd aanbe velende. EN

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 3