A". 1892. Woensdag 17 Augustus. N°. 8079. Eerste Blad. KENNISGEVING. esenveertigrst© Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, Bnitenlandsclie Berichten. Abonnementsprijs, per kwart»! itcnco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers 1.85. - 2,50. - 0.10. UITGEVER: J. ODÉ. BUREiD: BOÜËSTRAAT, E 2 7. Advkrtkntikphjb: na 1—10 gewon* regels me inbegrip een «ene Courant. .140. Iedere gewone regel meer0.1R; Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Verordeningen tegen wier overtreding straf Is bedreigd. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Doen te weten: dat op heden de volgende door den Raad dier gemeente onder dagteekening van 29 Juli jl. vastgestelde verordeningen zijn afgekondigd 4o. verordening ter instandhouding van de goede orde op het buitenplein van- en de toegangen tot het spoorwegstation te Schiedam, 2o. verordening op de honden op den open baren weg en daaraan gelegen niet afgeslo ten erven en op vaartuigen te Schiedam, en 3o, verordening op het vervoeren van rund vee over den openbaren weg binnen de be- bebouwde kom der gemeente Schiedam. Schiedam, den lGden Augustus 1892. Burgmeester en Wethouders voornoemd VAN DIJK VAN MATENESSE. Be Secretaris, VERNÈDE. D U I T S C 11 L A N 1). De Beichsanzeiger meldt dat de keizer, op grond van door den rijkskanselier gedane voorstellen, besloten heeft, dat op de plannen tot het houden eener wereldtentoonstelling te Berlijn, van rijkswege niet zal worden inge gaan. Het blad bevat een desbetreffend nader bericht van den rijkskanselier. Alle bladen nemen nota van de offlcieuse verklaring, dat het niet waar is dat de Prui sische gezant te Weimar zoude hebben be proefd de ovaties aan Bismarck te verhinderen. Het huwelijk van 's keizere zuster, prinses Margaretha van Pruisen, met den prins van Hessen zal den ln November voltrokken worden. Een aantal eigenaars van cognac-branderijen hebben aan den Bondsraad het verzoek ge richt om het invoerrecht op wijn, die, be stemd tot het branden van cognac, betrokken •wordt uit staten met welke handelsverdragen zijn gesloten af te schaffen en het recht op wijn uit staten, met welke geene verdrag is gesloten, voor het vervolg te verlagen tot hoogstens 10 mark per 100 kilo, op grond dat de Duitsche wijn zoo schaarsch, zoo duur en in qualiteit zoo teruggegaan is, dat de Duitsche cognac-branderijen noodzakelijk buitenland- scbe wijnen moeten gebruiken. B L G I E. Luidens de Patriots, moet de ware oor zaak van den opstand, volgens een brief met den laatsten post uit Tanganyaka aangebracht, zijn het uit Mekka gekomen bevel, waarbij alle Arabische hoofden aangespoord worden om allerwegen den Heiligen Oorlog te ver klaren. Uit St. Paul de Loanda wordt van den 13n dezer gemeld dat de troepen van den vrijen Kongo-staat te Benakamba ten Zuid westen van het land Bakouba door de Arabieren in de pan zijn gehakt. Hodister werd gedurende drie dagen gemarteld en daarna onthoofd. Slechts twee blanken zjjn aan de slachting ontkomen. Het bestuur van den Kongo-staat tracht troepen samen te trekken in het Bassokko- kamp. Er zal een observatie-post worden gevestigd aan den mond der Lomani-rivier om de Arabieren te bewaken. FfiiSSBIJI. De Temps meldt, dat ook de eilanden Nieuw-Am sterdam en St.Paul ten Zuidoosten van Madagaskar door Frankrijk zullen wor den geannexeerd, of reeds in Fransch bezit zijn. Op eene vergadering van 3500 koetsiers van alle rijtuigmaatschappijen werd gisteren eenparig besloten het werk te staken. ENGELAND. In het Heerenhuis heeft lord Salisbury gisteren het ontslag van het Kabinet, dat door de koningin is aangenomen, aangekon digd. Hij vroeg of Kimberley eene verklaring wenscht te doen, betreffende de buitenland- sche en binnenlandsche staatkunde van het toekomstig KabinetKimberley zeide zijne ambtgenooten niet geraadpleegd te hebben en geen enkele verklaring te kunnen doen. Het Huis is tot Donderdag uiteengegaan. Gladstone is gistermiddag naar Osborne vertrokken. Tot dusver is er nog niets authen tieks omtrent de samenstelling van, het Kabinet bekend; doch het schijnt zeker dat Gladstone eerste lord der schatkist, Harcourt kanselier der schatkist, John Morley minister voor Ierland, Campbell Bannermann minister van oorlóg, Fowler president van den Local Government Board" en lord Hersc'hell lord- kanselier zal worden. De officieele lijst van het uieuwe ministerie zal niet openbaargemaakt worden vóór Gladstone's terugkomst uit Osborne, welke heden zal plaats hebben. Volgens de laatste berichten wordt lord Roseberry minister van buitenlandsche zaken en lord Brassey luitenant-gouverneur van Ierland. In het antwoord van den emir op het voorstel der Indische regeering om gevol machtigden naar Afghanistan te zenden tot bespreking van den toestand wordt verklaard, dat hij zulk een zending reeds sedert laDg wenscheljjk achtte, maar dat hjj thans plaats noch tijdstip voor een bijeenkomst zou kun nen bepalen, omdat die opstand derHazara's al zijn aandacht in beslag neemt. Men beschouwt dit antwoord als een uit stel der zending voor onbepaalden tjjd. OOSTEN BUK. De veldarbeiders in Slavonic hebben ge durende den oogsttijd het werk gestaakt en daardoor aanzienlijke schade veroorzaakt, aan gezien het graan op groote uitgestrektheden in de halm staat en niet kan gemaaid wor den, terwijl op de plaatsen waar reeds ge maaid is, dagelijks branden voorkomen, daar de werkstakers den oogst aansteken. B U S L A N D. Prof. Virchow heeft op zijn reis naar Moskou, waar hij het anthropologisch congres gaat bijwonen, Warschau aangedaan, om daar al de hospitalen te bezoeken. Na het congres gaat hij naar het binnenland, om studiën te maken betreffende de cholera-epïdemie. Volgens officieele opgaven stierven Zondag te Petersburg dertien en te Moskou op 12 dezer twee personen aan de cholera. De secretaris-generaal der internationale commissie voor het spoorwegcongres heeft aars den voorzitter dier commissie te Brussel geseind dat, ondanks de in minvermogende klassen voorgekomen gevallen van cholera, er geen gevaar bestaat en dat de overdreven berichten der dagbladen belachelijk zijn. Gisteren zou de graancommissie eene zit ting houden om te beraadslagen over de opheffing van het verbod tot uitvoer van rogge. De Begeeringslode meldt, dat in de uit werpselen van twee in een hospitaal alhier overleden personen het aanwezig zijn van de door prof. Koch gevonden Aziatische cholera-bacillen geconstateerd is. In de hospitalen te Petersburg kwamen van 1 tot 12 dezer te zomen 154 op cholera gelijkende ziekte-gevallen voor; 36 dier zieken werden als hersteld ontslagen, 31 zijn over leden, 87 zijn nog in behandeling. 28 dier gevallen zijn ongetwijfeld cholera. ITALIË. Te Rome zou Zondag van liberale zijde eene Columbus-demonstratie hebben plaats gehad, maar uit vrees voor nieuwe botsingen verbood dc overheid haar. PORTUGAL. De regeering zal den vrijen invoer van buitenlandsch graan toelaten, omdat de oogst in het land onvoldoende is. De bladen gewagen van een gerucht, dat de minister van buitenlandsche zaken zou worden vervangen en benoemd worden tot rector der uuiversiteit te Coimbra. B U L G A R IJ E. Stambouloff is Zondag van Konstantinopel te Sofiia teruggekeerd en werd door vorst Ferdinand ontvangen. InWeenen blijft men aan de reis van Stam bouloff een staatkundige bedoeling toeschrijven. B U M E N I E. Zaterdag is door de gevolmachtigden Rumenië en Engeland een voorloopige han delsovereenkomst ge toeken d, waarbij zij elkan der wederkeerig de behandeling opdenwflt der meest begunstigde natie verzekeren. S E B V I E. De ministerieele crisis is algemeen gewor den. Het Kabinet-Patchitch heeft ontslag ge nomen. Men vermoedt dat de regenten het ontslag zullen aannemen en Avakanovitchg hoofd der liberale partij, belasten zullen met de taak een nieuw Kabinet samen te stellen. P E B Z I E. De schach, die besloten had zich naar Teheran te begeven, heeft den raad ontvangen op de heuvels van Elbruz, op 24 mijlen afstands van de stad, te blijven kampeeren. Het getal sterfgevallen aan cholera is steeds toenemende. Er wordt geen ambtelijke statistiek uitge geven, maar het aantal overledenen bedroeg Zondag ten minste driehonderd. De spoor- en tramwegen hebben den dienst gestaakt; de bazaars zijn gesloten. Ook te Tabriz heerscht de ziekte hevig; er zijn daar dage lijks honderden sterfgevallen. AMERIKA. De werkstaking van de wissel wachters op den New-York-Lake Erie-spoorweg en op den Lehigh Valley-spoorweg begon Zaterdag en leidde tot ernstige wanordelijkheden. De werk stakers staken de goederendepots van den Lehigh-spoorweg in brand. 20 waggons met katoen en andere waren werden vernield; vele andere werden omgeworpen. De spoor wegbeambten, die in verzet kwamen, werden gewond. De werkstakers werden ten slotte verjaagd en de politie bewaakt de goederen- depots. Uit Nashville (Tennessee) wordt gemeld: Tengevolge van ontevredenheid over bét gebruik van misdadigers in de mijnen van misdadigers in de mijnen van Traeyville, werden Zaterdagavond de gebouwen in brand gestoken, waar de misdadigers waren opge sloten; 350 kwamen buiten en werden in een trein gebracht en de spoorwegambtenaren werden met de revolver op de borst gedwon gen hen een paar uur buiten de stad te bren gen, De misdadigers poogden te ontsnappen; revolverschoten werden gewisseld, een werd gedood, een gewond. Nadere bijzonderheden ontbreken, daar de mijnwerkers de telegraaf lijnen hebben afgesneden. Uit Buenos-Ayres wordt gemeld: De stemmingen in het congres, zoomede de verkiezing van een president voor dit lichaam bevestigen de zegepraal van presi dent Pena en vice-president Uriburu. Aan de New-York Herald wordt van Trinidad gemeld, dat de inneming vau Bolivar door een list is geschied. Schijnbaar trokkm de insurgenten terug, als waren zij verslage». GOURA

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 1