ParijsRoger, directeur der fondsen en van de comptabiliteit aan gemeld departement; Beau, gezantschapssecretaris, werkzaam aan hetzelfde ministerie, en d'Amgelin, consul- generaal van Frankrijk te Antwerpen, alwaar de heer Floquet en mevrouw Floquet, die haren echtgenoot vergezelt, laatstelijk ver toefde. Hoewel omringd door zoovele hooge staats ambtenaren, heeft de reis van den leider der beraadslaging in de Fransclie Kamer echter geen het minste staatkundige doel. Genoemde heeren behooren tot- den kring van vrienden van den afgevaardigde-voorzitter, in wier ge zelschap hij thans met zijne echtgenoote en de dochter van den heer d'Angelin louter een plezierreisje door Nederland maakt. Zooals vreemdelingen gewoonlijk doen, be zocht de heer Floquet Zondag de museums, het Haagsche Bosch en Scheveningen. Heden vertrekt de staatsman met zijn reis- genooten naar Amsterdam, Tot lid van den gemeenteraad te Vlaar- dinger-Ambacht is gekozen de heer J. Rodenburg Az. De lieer C. S. Adama van Scheltema, oud predikant te Amsterdam, heeft te IJmuiden 2810 meter grond gekocht, om daarop een gebouw te plaatsen, hetwelk den naam zal dragen van Zeemansrust". In dit gebouw zal gelegenheid zijn voor loodsen en zeelieden om te logeeren, en alles zal daar verkrijgbaar zijn, behalve sterke drank, Voor dit doe) zijn f 25,000 noodig. De heer S. ontving reeds f1000 in kleinere gaven, ter wijl de heer X. hem eene gift zond van f300. De vijfde hoofdprijs van de Haarlemsche verloting van paarden, rijtuigen enz., zjjnde een bakwagen, bespannen met éen paard, is heden niet afgehaald en blijft tot en met 14 Sept. a.s. ter beschikking van den houder van het lot No. 21003. Na dien tijd zal tot publieken verkoop worden overgegaan en de opbrengst, na aftrek van de kosten van voeding enz., tot 1 Nov. 1892 voor rekening van den houder van het lot blijven, doch na dien datum aan de kas van het comité vervallen. Zaterdagavond ontstond in het lokaal der sociaal-democraten, het koffiehuis Voorwaarts aan de Delftschestraat no. 32, tusschen be zoekers twist, die weldra in een gevecht overging, dat in en voor het huis werd voort gezet. Om hieraan een einde te maken werd de hulp der politie ingeroepen en verschenen ter plaatse de agenten van politie 3e klasse R. van den Berg en M. B. Beijl. De agent Van den Berg, een bedaard en degelijk politieman, ging als oudste het eerst het lokaal binnen, trachtte de vechtenden tot bedaren te brengen en een stok te bemach tigen, waarmede geslagen werd. Op het oogen- blik dat hij, den stok vasthoudende, bij den ingang van het koffiehuis stond, hoorde men eensklaps een schot vallen en zag zijn makker hem wankelen en ruggelings achteroverslaan, aan de rechterzijde van den hals door een revolverschot getroffen, tengevolge waarvan de dood bijna onmiddellijk intrad. Een onder inspecteur van politie en eenige agenten, in middels ter plaatse verschenen, bezetten ter stond de uitgangen van het koffiehuis en beletten de aanwezigen naar buiten te gaan, teneinde tot de ontdekking van den dader van dezen verraderlijken moord te geraken. Men legde daarna den versiagene op het bil jart, waar de dood door de te hulp geroepen geneesheeren De Meijereen /roesom de Haan geconstateerd werd. De afdeelings-comtnissaris, de heer W. J. C. Strang, terstond gewaarschuwd, was even eens ter plaatse gekomen en ving het onder zoek aan, hetwelk later door den substituut- officier van justitie en den rechtercommissaris aan het bureau Meermansstraat werd voortge zet, werwaarts het lijk van v. d. Berg en een 30-tal personen, in deze zaak betrokken, gebracht waren. Het voorloopig onderzoek, in het koffiehuis Voorwaarts ingesteld, had inmiddels tot de ontdekking van de revolver geleid, die men, met nog 5 patronen geladen, in het privaat vond, waarin het wapen door A. W. Ockeloen, een 23-jarig horlogemaker, te Kralingen aan de Rubensstraat woonachtig, zou zqn geworpen, welke persoon op het privaat gezien was nadat alle aanwezigen, hoewel tevergeefs, gevisiteerd waren. Deze Ockeloen is Zondagnamiddag als ver dacht den moord gepleegd te hebben, naar de strafgevangenis aan den Noordsingel over gebracht. Hij ontkent echter de daad bedreven te hebben, niettegenstaande de gehouden instructie aanleiding tot zijn overbrenging was. Het lijk van den verslagen politieman is naar het ziekenhuis vervoerd, waar gisteren de gerechtelijke schouwing heeft plaats gehad. De agent Van den Berg, een zeer fatsoenlijk man en oppassend huisvader, wonende aan de Linker Rottekade No. 88, is ongeveer 8 jaar in zijn tegenwoordige betrekking werk zaam geweest en laat eene weduwe met vijf onmondige kinderen achter. Zondagavond werd in de Delftschestraat wederom de hulp der politie vereischt, thans om het koffiehuis Voorwaarts te bewaken tegen baldadigen, die hun ongenoegen over het gepleegde misdrijf wilden toonen. Onmiddellijk nadat de misdaad ruchtbaar was geworden, hebben eenige ingezetenen het plan opgevat de weduwe van den ver siagene geldelijk te steunen, om daardoor blijk te geven van hunne waardeering van plichtsbetrachting in het belang der goede orde. Omstreeks 12 ure in den nacht van Zaterdag bracht Adriaan de Raad, een 20-jarig matroos, een bezoek aan de tapperij »Het Molentje", in de Zandstraat no. 14, te Rot terdam, in welke tapperij zijn meisje Jacoba Besselink, ond 19 jaar, als dienstbode in be trekking was. Door jaloezie was hunne ver houding meermalen gespannen en reeds vroeger had hij gedreigd, haar te zullen doodschieten, indien zij wederom met andere jongens danste, hetgeen nogal eens voor kwam. Toen nu De Raad gisternacht reeds eenigen tijd in de tapperij vertoefd had, gebeurde het wederom dat zijn meisje met een anderen jongen danste. Dit schijnt in hevige mate zijne gramschap te hebben opge wekt; althans hjj loste eensklaps, bijna a bout postant, een revolverschot op het meisje, waardoor zg, in de borst getroffen, op den vloer viel. Hij nam de vlucht, loste, volgens ooggetuigen, een schot in zijn mond, hetgeen niet doodelqk bleek, wierp daarna de revolver weg en verdween, zonder dat tot nu toe eenig spoor van hem te vinden is. Sommigen beweren, dat hij aan de Coolvest in het water gesprongen is en zich verdronken heeft. Het meiqe werd inmiddels door de politie naar het ziekenhuis vervoerd, waar gebleken is dat de kogel in de long is doorgedrongen. Haar toestand is vooralsnog niet gevaarlijk. De revolver is in de Zandstraat op straat gevonden en bij de politie gedeponeerd. (IF. K. Cf.) Zondag is door de laatste tram van Rot terdam naar Overschie, even buiten den tol, de bootwerker Pieter Strikker overreden. Naar het ziekenhuis gebracht, bleek hij hij aankomst aldaar reeds overleden te zijn. De man was ongehuwd en 33 jaar oud. Te Rotterdam hebben zich Zaterdag in een groot gezin aan de Yan-der-Werffstraat bij de vrouw en twee kinderen pokken ge openbaard. Te Rotterdam is een meisje van 6 maan den aan de Slaakkade tengevolge van bloed vergiftiging overleden. De vergiftiging schijnt ontstaan te zijn door een roodgekleurd kousje, dat men het kind over het beentje, dat zij had opengekrabd, had aangetrokken. Gistermorgen omstreeks 6 uur had in de rivier de Noord een droevig ongeluk plaats. De schroefboot Nijmegen No. 2 kwam in aanvaring met het beurtschip van schipper Van Straaten, van Rijsoord op Rotterdam. Door den schok sloeg de medeopvarende zoon van den schipper, een jongeling van 22 jaar, overboord, met het noodlottig gevolg, dat hij onmiddellijk in de diepte verdween. Een 15-jarige zoon van den landbouwer C. W., wonende aan de Haagsche trekvaart te Zoeterwoude, is Zondag j.l. des morgen met een melkwagen en een hond in een sloot geraakt ea verdronken. TJit Katwijk wordt gemeld, dat de laatste typhus]jjder, die aldaar in het ziekenhuis verpleegd werd, die inrichting heeft kunnen verlaten. Men mag aannemen, dat de typhus heeft opgehouden te Katwijk te iieerschen. Uit Amsterdam meldt men, dat de jonge dame die tengevolge van verstikking door gas Vrijdag in het gasthuis werd opgenomen, aan de beterende hand is. Men heeft hoop dat zij weldra naar het huis harer ouders zal kunnen worden vervoerd. Te Amsterdam hebben Zaterdagavond weer socialistische oploopjes plaats gehad. Hier en daar moest de politie van haar wapens ge bruik maken. De bekende socialistische colporteur Bos, die vóór anderhalt jaar een gevangenisstraf ontweek door naar het buitenland te vluchten, was naar hier teruggekeerd, en werd gear resteerd. Zaterdagmiddag stoi tte te Amsterdam aan boord van het stoomschip Conrad, door bet breken van een stelling, de schoorsteen, die aan boord geheschen zou worden, in het water. In zijn val sleurde hij den 5S-jai igen werkman Hendrik Bierling mede. Uit het water gehaald, werd hij naar het burger ziekenhuis vervoerd, waar hij kort daarop overleed. De vrouw te Dedemsvaart, die bij den brand in hare woning j.l. Donderdag brandwonden bekwam, is Zaterdag aan de gevolgen over leden. Een zestienjarig meisje is Zondag te Assen door een schommel getroffen en den volgen den dag aan de gevolgen overleden. Vrijdagavond is te Zutfen een schippers vrouw, moeder van zes jonge kinderen, in den IJsel overboord gevallen en verdrenken. Haar lijk is nog niet gevonden. Zondagavond is op het station Boxtel het lijk van een man gevonden, die door den trein was overreden en gedood. Op zijn lichaam werd gevonden een vrijbiljet s.s. van Utrecht naar Breda, ten name van H. A. Werkmeester, agent van politie 2e klasse te Utrecht, bene vens een rijkspenning. 's-Hertogenboscli. Vrijdag j.l. kwam alhier een gezin kermisreizigers in een ker miswagen aan. Het geheele gezin, bestaande uit man, vrouw en drie kinderen was lijdende aan typhusde man overleed zeer spoedig en de overblijvenden werden in het gasthuis aldaar liefderijk opgenomen. De omstandigheden waarin bedoelde luidjes verkeerden was allertreurigst. Domburg. Ons anders zoo stil dorp is thans een toonbeeld van levendigheid nog nooit is onze badplaats zoo druk bezocht geweest als thans. Onder de bijna 800 bad gasten, die hier vertoeven, zijn verscheiden vorstelijke personen, die zich allen onder be handeling van dr. Mezger stelleD, die op zijn villa ïlrma" zijne praktijk uitoefent. Alle hotels zoowel als particuliere gehou wen zijn overvol, zoo zelfs, dat deze week eenige personen geen logies konden krijgen en onverrichter zake moesten terugkeeran. Kunst en Wetenschap. Over de bewering der beide Russische bacteriologen. Haffkïne en Gamaleia, dat zij een middel gevonden hebben, dat bij inspui ting iemand beschut tegen de cholera, zegt dr. Roux van het Pasteur-instituut, dat de methode van dr. Haffkine veel belooft. Er blijven echter altijd nog twijfelingen over, die slechts weggenomen kunnen worden, als hon derden personen, die de inspuiting hebben ondergaan, te midden van choleralijders onge deerd blijven. Dr. Haffkine zal zich weldra naar Rusland begeven en de districten waar de cholera heerscht, bezoeken. Gemengde Berichten. Aan boord van het te Antwerpen van Bordeaux aangekomen Fransche stoomschip Saint Paul waren vier matrozen lijdende aan kvvaadaaidige cholerine. Naar het gasthuis overgebracht, zijn drie hunner ovetleden de vierde is herstellende. De oorzaak hunnet ziekte wordt toegeschreven aan het overdadig gebruik van mosselen. Het stoomschip is ontsmet en gisterochtend naar Hkvre vertrokken. Geen der officieren is aangetast; onder de bemanning komen nog verscheidene gevallen van cholerine voor. De hofmeesteres is overleden. De op cholera gelijkende ziektegevallen hpbben in de laatste dagen te Hamburg een aanzienlijken omvang aangenomen. Zondag kwamen 27 gevallen voor, waarvan enkele een snellen doodelijken atloop hadden. Gistei voormiddag zijn verschei dene nieuwe ziektegevallen vooigekomen. Het sanitair toezicht bij de ziekenwagens is versterkt, opdat de zieken terstond naar het hospitaal ge bracht kunnen worden. Gevallen van Aziatische cholera zijn tot dusver niet voorgekomen. Betreffende den btand in Grindelwald vvoidt uit Bern gemeld dat ten noorden van het hötel ïZnm Baren" slecht enkele huizen zijn blijven staan, Ook de Engeïsche kerk is afgebrand. In het geheel zijn honderd gebouwen een prooi dei- vlammen geworden. Te Cesa, bij Napels, werd het feest van den be schermheilige der plaats op da gebruikelijke wijze, door het afsteken van vuurwerk, gevierd. Een groote menigte stond te kijken naar de vuui pij len, fonteinen en zonnen, toen opeens een bom ontplofte in het mortier, dat daardoor sprong. De stukken vuur en gloeiend metaal vlogen onder de menschenmassa, wier pret nu in schrik en angst was verkeerd. Zes menschen werden gedood, twaalf zwaar gewond en twintig minder ernstig gekwetst. Gisternacht ten 2i/3 ure heeft weder eene ont ploffing plaats gehad in de buskruit- en dynamiet- fabriek te Arendonck. De herhaling van dit onge val doet aan kwaadwilligheid denken. Men meent te weten dat de anarchisten aan de zaak niet onbekend zijn. De directeur der fabriek beroofde zich de vorige week van het leven. In Wales en zuidwestelijk Engeland werden Donderdag zeer merkbaar lichte schokken Van aardbeving waargenomen. In de Oostenrijksche Alpen hadden op éen dag drie onheilen plaats, waarbij twee bergbeklimmers den dood vonden en vier andere zwaar gekwetst werden. Nabij Zermatt, in Zwitserland, is een dorp, Tasch genaamd, grootendeeis vernield door het neervallen van een der gletschers, door welke dit plaatsje omringd wordt.

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 3