""kennisgeving. A". 1892. Woensdag 7 September. N°. 8094. Eerste Blad. POLITIE. w esenveert g-st© Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. UITGEVER: T ODÉ. Aan onze Abonnés. Met den uitgever van »M ARLITT'S Geïllustreerd e W erken", opnieuw in het Nederlandsch vertaald en met oor spronkelijke platen voorzien heeft onze uitgever een overeenkomst getroffen, waar door hij in staat is den abonnés een buitengewone aaubiediug te doen, n.l. om de werken van de gevierde Duitsche schrijfster, op een gemakkelijke wijze voor zeer geringen prqs in eigendom te bekomen, wat naar wij vertrouwen, door onze lezers met ingenomenheid zal worden begroet. Bij het begin van elke maand zal n.l. onzen lezers de gelegenheid worden aangeboden om tegen betaling van slechts vijftig cents voor de abonnés binnen de stad en zestig cents buiten de stad, (tegen toezending van postwissel) een deel der geïllustreerde werken van M a r 1 i 11 in eigendom te verkrijgen. Beginnende met nUet Geheim van de Oude Juffrouw" zal o. a. een maand later »Het Heide-Prinsesje", worden aange boden, daarna j>Rijksgravin Gisela" enz. enz., alzoo elke maand een nieuw werk tegen betaling van slechts vijftig centstotdat alle Romans en Novellen van M a r 1 i 11 com pleet zijn en desverkiezende in twee Pracht banden, mede voor lagen prijs verkrijgbaar, kunnen worden ingebonden. Hoewel onze uitgever verwacht dat de lezers gaarne gebruik zullen maken van de gelegenheid, om op goedkoope en gemak kelijke wijze alle werken van 91 ar li tt in hun bezit te krijgen, stelt hij de intee- kening slechts per deel open en behoudt ieder de volkomen vrijheid op éen of meer deelen in te teekeneu. Voor verdere bijzonderheden omtrent het eerst verkrijgbaar gestelde werk van E. Harlltt: „Het Geheim van de Oude Juffrouw" leze men achterstaande adver tentie. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Gelet op Art. 8 der wet van den 2den Juni 1875 Staatsblad no. 95); Geven kennis aan de ingezetenen, dat, ver mits A. VAN DIJK zijn aanhangig verzoek om vergunning tot oprichting van een iierstelplaats van koper-, blik- en zinkwerk, in het pand aan de Nieuw- vt-Frankelandsche laan alhier, wijk G no. '686, kadaster sectie M no. 514, heeft Inge trokken, hun College beslist heeft, dat ver zoek buiten verdere behandeling te laten. Schiedam, den 3den September 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, VERNÈDE. Aan het commissariaat zijn als op straat gevonden aangebracht of aangegeveneen flacon met gouden dop in étui, een granaten broche, een inschje met 2 donzen grifleis enz., een zilveren oorbelletje (nieuw dub beltje) een lucifersdoosje, 3 paar witte kousjes, een melsjeshoed. een onder stuk van een gouden oorbel, een blauw jakje, een vrouwenborstrok en 4 paar wollen kousen, een étui met 2 defecte broches, een bloedkoralen kettinkje, een sleutel, en een vrouwenzak met 1 bal enz., en als opgeviscbt uit de Sehie een pakje, inhoudende een hemd, een onder broek en een boezeroen. Buitenlandsche Berichten. DUIISOHHSB. Volgens de Nordd. Allg. Zt. heeft de keizer de voorstellen ontvangen en onderzocht van den rijkskanselier, den staatssecretaris voor biunenlandsche zaken en den Pruisischen minister van oorlog, en is er besloten dat de keizer-manoeuvres van het 8e en 16e leger korps niet zullen plaats hebben. Het ofBcieele cholera-bericht luidtte Ham burg op 2 dezer 581 ziekte- en 245 sterf gevallen; op 3 dezer 528 ziekte- en 379 sterfgevallen; op 4 dezer 501 ziekte-en 158 sterfgevallenop 5 dezer 674 ziekte- en 264 sterfgevallen. Sedert Zaterdag zijn te Berlijn geen nieuwe ziektegevallen voorgekomen. De politie te Hamburg heeft afgekondigd dat hoofden van gezinnen, die niet binnen 24 uren aangifte doen van het voorkomen van cholera in hun gezin, zwaar gestraft zullen worden. Dientengevolge is heden het aantal aangiften belangrijk grooter, zonder dat daaruit direct een toenemen der epidemie behoeft te worden afgeleid. Te Hamburg heeft zich thans een comité van 60 personen, burgers en geneeslieeren, gevormd, dat zich, in overleg met de politie, zal belasten met de ontsmetting der wonin gen in alle wijken der stad. De Hamburgsche Senaat heeft eindelijk gehoor gegeven aan de dringende vertoogen van tal van gemeentebesturen om alle van daar vertrekkende reizigers eerst te doen ontsmetten, maar geweigerd om dien maat regel ook op hunne bagage toe te passen, zoodat van den voorzorgsmaatregel weinig heil is te verwachten, wanneer niet van an dere zijde krachtdadig wordt opgetreden. De president der koninklijke regeerïngte Dusseldorf heeft, wegens het heerschen der pokken en cholera-epidemie, alle buitenland- sche en ook Hollandsche bedevaarten verboden. Te Berlijn is de in- en doorvoer van boter uit Hamburg of uit den omtrek verboden, onder bedreiging van twee jaren gevange nisstraf. De vereeniging van hotelhouders te Berlijn heeft besloten geen vreemdelingen in de hotels op te, nemen, komende uit besmette streken. P K A N K R IJ K. De president der republiek is Zaterdag morgen te acht uur uit Fontainebleau naar Cbambéry vertrokken, vergezeld door den heer Ribot. De lieer De Freycinet is Vrijdag avond te Aix-les-Bains aangekomen. Op het feestmaal, den president der repu bliek Zondag door het gemeentebestuur aan geboden, zeide Carnot dat de republiek geen trouwer burgers heeft dan de bevolking van Savoye. Hij prees hen, omdat zij de belan gen van het vaderland stellen boven de worstelingen der partijen, die voor den nationalen wil de wapens moeten neerleggen, om zich eendrachtig te scharen om de vaan der republiek. Dat is vaderlandsliefde wat Frankrijk voorspoedig maakt, geacht door allen, rustig en vredelievend, en zoo boe zemt men de wereld vertrouwen in de republiek in. De heer Carnot bracht gistermiddag om halfdrie een bezoek aan den koning van Griekenland. Het was bloot een beleefdheids bezoek, dat geen staatkundig karakter had. De koning deelde mede, dat hij over "Weenen naar Athene hoopte terug te keeren. In de salons der mairie bracht de koning op zijne beurt een bezoek aan den heer Carnot. De heeren De Freycinet en Ribot, minis ters van oorlog en van buitenlandsche zaken, hebben een bezoek gebracht aan den koning van Griekenland en aan den hertog van Leuchtenberg. Zij brachten ook een bezoek aan den heer Giers, en hadden met den Russischen minis ter en den gezant Mohrenheim een onderhoud vau een half uur. De lichaamstoestand van den heer Giers neemt in beterschap toe; in December hoopt de heer Giers zijue werk zaamheden te hervatten. Vergezeld van den heer Ribot, heeft de heer Carnot Aix-les-Bains om vier uur verlaten, teneinde naar Parijs terug te keeren. Uit Aix-les-Bains wordt gemeld De koning van Griekenland bracht giste ren tegen den avond een bezoek aan den heer De Freycinet, met wien de vorst ongeveer een kwartier zich onderhield. B E L G I E. In België is eene vereeniging tot bevor dering der Zondagsrust gesticht. De stichting is een gevolg van het in 1889 te Parijs ge houden internationaal congres «voorde weke- lijksche rust." OOSTENRIJK. De keizer is gisteren naar Bohemen ver trokken hrj zal verscheidene steden bezoeken. De groote keizers-manoeuvres, welke bij Fünfkirchen moesten plaats hebben, zijn op keizerlijk bevel afgecommandeerd. RUSLAND. Blijkens eene oflicieele statistiek in het regeeringsblad zijn binnen het rijk 107,647 personen aan cholera overleden. ITALIË. Volgens de Cittadino zal de redevoering, door den koning te Genua te houden bij de ontvangst der vreemde eskaders, een zeer vredelievend karakter hebben. De koning onthulde gisteren het monument voor Victor Emanuel te Spoleto. Men verzekert, dat de algemeene verkie zingen in de eerste helft van November zullen plaats hebben. PORTUGAL. Een demonstratie van werklieden zonder werk heeft Zondag te Lissabon voor het ministerie van openbare werken plaats gehad. De minister zeide, dat hij hun toestand niet kon verbeteren. De werklieden bestorm den het ministerie, maar werden door de politie verdreven. Velen werden gevangenge nomen. B L G A R IJ E. De veroordeelden in de zaak Deltscheff, met uitzondering van Maraveloff, zijn over gebracht naar de provincie. De vrijgespro- kenen zijn in verschillende steden gehuisvest. AMERIKA. Uit Pittsburg wordt gemeld Terwijl een stoomboot met plezierreizigers Zaterdagavond Homestead voorbijvoer, schol den eenige passagiers op de werklieden, die voor Carnegie werkten. Dadelijk werden sol daten ingescheept, die de stoomboot vervolgde, aanklampten en een charge met de bajonet deden tegen de passagiers. Dit veroorzaakte een paniek, waarbij een vrouw haar been brak en vier kinderen ernstig werden gewond. Vijt en twintig passagiers zijn gevangenge nomen, beschuldigd wanorde te willen hebben verwekken. Biunenlandsche Berichten. SCHIEDAM, C September 1S92. Hare Majesteiten zullen na de opening der zitting van de Staten-Generaal, in de tweede helft van September naar het Loo vertrekken. Namens den minister van binnenlandsche zaken zijn de burgemeesters in deze provincie uitgenoodigd, van de tijdelijke waarneming SCHIEDAMS I CQURAIT. abonnementsprijs, per kwartaal fmtco per post, door het geheele Rijk Ahonderlijke nomraecs 1.85. - 2.50. - 0.10. BDRGAC: BOTEBSïRAAT, fi 37. Advertentieprijs: ran 1—10 gewone regels met inbegrip van eens Courantf .10 Iedere gewone regel meer .-0.10 Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Burgemeester en Wethouders van 'Schiedam,

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 1