Vrijdag 9 September, A". 1892 N°. 8096. KENNISGEVING. eeenveertigste Jaar a n g. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, Bnitenlandgche Berichten. Binnenlandsclie Berichten. UITGEVER: j' ODÉ. BUREAUS BOIrKESiBAAT, E 27. Inrichtingen, welke gevaar, schade oi hinder kannen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Gezien het verzoek van A. VAN DIJK, om vergunning tot oprichting van een hcrstelplaats van koper-, Wik- en zinkwerk, in een loods staande op het perceel weiland gelegen aan de Nieuw West-Frankelandsche laan alhier, kadaster sectie M no. 561. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van den -2den Juni 1875 (Staatsblad no. 95); Doen te weten: dat voormeld verzoek met de bijlagen op de secretarie der gemeente is ter visie gelegd; dat op Donderdag den 23sten Septem ber a.s., des namiddags ten halftwee ure, ten Raadhuize gelegenheid zal worden gegeven, om bezwaren tegen het toestaan van dat ver zoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen, vóór het tijd stip hierboven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. Schiedam, den 8sten September 1892. jBurgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, VERNÈDE. F E A N K R IJ JL Gedurende de maand Augustus hebben de belastingen fr. 1,433,000 meer opgebracht dan de raming was en fr. 1,316,900 minder dan in dezelfde maand van het vorige jaar. De opbrengst gedurende de achtmaanden van dit jaar heeft de raming met fr. 34,619,700 overtroffen en wijst, vergeleken met hetzelfde tijdvak in het vorige jaar, eene vermeerde ring aan van fr. 61,870,600. Kolonel Dodds, bevelhebber van het expe ditiekorps van Dahomey, meldt dat hij tot Lode de rivier is opgegaan en de onderwer ping verkregen heeft van Anaouisse en het dorp Décamó. De vijand heeft het koninkrijk Porto Novo geheel ontruimd en concentreert zich te Allada. Eene kolonne bevindt zich te Kesounaude cavalerie is te Sanoier en rukt op den vijand aan. De gezondheidstoestand is uitstekend. Dinsdag is voor het hof van assises der Seine de zaak behandeld van Greiner, die, als beambte bij het ministerie van oorlog ge plaatst, schrifturen en teekeningen uit het archief van het departement gestolen en die aan den militairen attaché bij het Amerikaan- sche gezantschap den heer Vorup, ter hand gesteld heeft. De behandeling van het proces had met gesloten deuren plaats. Greiner werd veroordeeld tot twintig jaren dwangarbeid, en na het verstrijken van zijn straftijd is hem het verblijf in Frankrijk gedurende twintig jaren ontzegd. Zooals men zich herinneren zal, is de heer Vorup, die zich wegens deze zaak onmogelijk heeft gemaakt als militair attaché bij het gezantschap te Parijs, schier onmiddellijk door zijne regeering teruggeroepen. Maandagavond is te Parijs in de Rue des Colonnes, Quartier de la Bourse, een koperen buis ontploft. De buis was 15 cM lang en met IJzerdraad ontwikkeld. Zij was geplaatst vóór de poort van het commissariaat van politie. De vergadering gisteravond door de uit voerende commissie van de arbeidsbeurs te Parijs georganiseerd ten behoeve der werk stakers te Carmaux, werd door 3500 personen bijgewoond. Er werden verscheidene resolution aangenomenwaarbij de exploiteurs der arbeiders worden prijsgegeven aan de open bare verachting en de werkstakers aange maand worden geweld tegen geweld over te stellen. DUITSCHLAND. De keizer heeft afgezien van zijn bezoek aan Lotharingen, nu de keizer-manoeuvres niet doorgaan. De uitlatingen op het katholiek congres te Mainz, die in Duitschland veel ergernis heb ben gewekt, zijn door de Nordd. Allg. Ztg. in bescherming genomen, hetgeen de Nat. Ztg. noopt te verklaren, dat indien de regeering het eens is met haar officieus orgaan, voor de nationaal-liberale partij de tijd is geko men, tegen ieder voorstel, dat op eenige wijs een compromis vordert, te stemmen. »De regeering moge zoo iets van het centrum zien te verkrijgen." Overigens zal eene regeering, die zoo zwak is, of zich zoo zwak gevoelt, dat zij zich aan het centrum onderwerpt, niet lang kunnen leven. Van gisteren tot hedenmiddag zijn te Hamburg voorgekomen 655 ziekte- en 315 sterfgevallen aan de cholera. Hiervan waren er op Woensdag 261 aangetast en 181 over leden; de overige zijn de later aangegeven gevallen. Gisteren zijn er 162 zieken en 92 lijken vervoerd. S E I G I Uit Loanda wordt gemeld 250 werklieden voor den Congo-spoorweg, onlangs te Boma aangekomen aan boord van een Duitsch stoomschip, hebben geweigerd aan wal fe gaan. De gouverneur begaf zich aan boord om de werklieden tot rede te brengen, maar hg werd met revolvers be dreigd en riep daarop de hulp in van 50 soldaten. Bij het vuurgevecht dat daarop volgde werden 3 werklieden gedood en 12 gewond. Ook een blanke passagier werd ge dood. Het oproer is onderdrukt. EIGEIiAO. De emir van Afghanistan heeft eene pro clamatie uitgevaardigd, waarin hij de kom=t meldt van het Indische gezantschap onder generaal Roberts. Reeds is die officier met 50 ruiters te Jandulla aangekomen en door de stammen in het land van Botani wel willend ontvangen. ITALIË. Generaal Cialdini, hertog van Gafeta, is te Rome overleden in den ouderdom van 81 jaar. Hij was een der roemruchtigste generaals van Victor Emanuel en nam een werkzaam aandeel aan al de gebeurtenissen, waardoor de eenheid van Italië tot stand kwam. Cial dini was ook lid der volksvertegenwoordiging en vervulde belangrijke diplomatieke zendin gen te Weenen, aan het Spaansche hof en later als gezant te Parijs. Het Fransche eskader is gisteren de haven van Genua binnengeloopen en heeft met andere smaldeelen salvo's ter begroeting ge wisseld. Het admiraalsschip werd begroet met een sieve Frankrijksieve Italië' 1' Admiraal Rieunier en zijne officieren beant woordden dien groet met hunne vlag. De haven biedt een ongewoon levendig schouwspel aan. SPANJE.. De Qaceta bevat een besluit, hetwelk eene quarantaine voorschrijft voor personen en goederen uit Groningen. AMERIKA. De gezant van Venezuela te Washington heeft van den president Villegas Pulida een depêche ontvangen, gedagteekend uit Caracas van 5 dezer en waarin wordt gemeld, dat dr. Guillermo Teil Villegas, oud-voorzitter van den Bondsraad, naar New-York is ver trokken. De president voegt er bij, dat hij een nieuw Kabinet heeft gevormd, bestaande uit invloedrijke leden der liberale partij. Generaal Mendoza bevindt zich. thans te Caracas met 6000 man. De Standard verneemt uit Buenos-Ayres, dat men daar Dinsdag geen vrees meer koesterde voor een onmiddellijken opstand. Uit Rio de Janeiro wordt aan de Nmgorh Herald gemeld, dat van het fort te Santa Cruz (Brazilië) geschoten is op de Briische stoomboot Ghauser, op weg naar Chili, zoodat zij zonk. Komende van eene besmette haven, had zij bevel ontvangen om stil te houden, maar zich daaraan niet gestoord. CHINA. Aan de Times wordt uit Shanghai gemeld dat, blijkens een telegram uit Saigon van gisteren, een Europeesch zendeling en de inlandsche Christenen te Shensie verminkt zjjn. SCHIEDAM, 8 September 1892. De commissie, die verleden jaar door onzen gemeenteraad werd benoemd om de moge lijkheid en de wenschelijkheid te onderzoeken van een pensioenfonds voor gemeente-ambte naren, is thans met haar arbeid gereed. We ontvingen het door haar samengestelde ontwerp van een pensioenregeling, waaraan zij het volgende schrijven aan den gemeente raad laat voorafgaan. Aan den Gemeenteraad van Schiedam. Uw vergadering van 21 September 11. nam het volgende besluit (zie bladz. 257 Verslag der Handelingen): »De Raad benoeme uit zijn midden peene Commissie, om met deskundige phulp te onderzoeken de mogelijkheid en »de wenschelijkheid der oprichting van »een pensioenfonds voor gemeente-ambte- snaren en voor hunne weduwen en wee- »zen en om, indien die mogelijkheid en ^wenschelijkheid blijken, aan den Raad Deen volledig organisatieplan in te dienen. »Deze Commissie zal bestaan uit drie sleden van den Raad en in overleg treden smet twee gemeente-ambtenaren". Nog in dezelfde zitting werden de onder- geteekenden benoemd tot leden dezer Com missie. Ze koos tot secretaris den heer De Groot; de heeren S. A. Vernède en J. van der Hout als gemeente-ambtenarenvervolgens Prol. Legebeke van Delft als deskundige. Genoemde personen lieten zich allen de keuze welge vallen. Na eenige besprekingen werd overeenge komen, dat de deskundige een advies zou uitbrengen. Met dit advies is langere tijd verloopen dan de Commissie aangenaam was. Het verzamelen der gegevens omtrent de gemeente-ambtenaren (aantal, ouderdom en bezoldigingen) en de berekeningen, daarop gegrond, hebben natuurlijk een vrij aanzien lijken tijd vereischt; daarbij kwam, dat de pensioen-kwestie ook in de gemeente Amster dam aanhangig was en hierover door de Professoren Van Geer, Van Pesch en Lege beke een onderzoek werd ingesteld; met op den uitslag daarvan te wachten, kon onze gemeente haar voordeel doen zonder ver hooging van kosten. Het advies vau onzen deskundige, met verschillende bijlagen, leggen wij hierbij over. Wij kunnen ohs met zijn beschouwingen geheel vereenigen, terwijl wij natuurlijk bij zijn vonnis over het bekende plan der ge meente-ambtenaren en bij zijn verdere be rekeningen niets te voegen hebbende bere keningen maken op leeken zoozeer den indruk van volledigheid en nauwkeurigheid, dat wij er ten volle op vertrouwen. Abonnementsprijs, per kwartaal franco per post, door bet geheele Rijk Afzonderlijke nominers 1.85. - 2.50. - 0.10. Advertentikpeus: na 110 gewou* regels met inbegrip van eene Courant. f .10 Ieders gewone regel meer0.10 Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend.

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 1