1 J. R. Prol de danse. POETS PASTA PILLEN HOLLOWAY ROTTERDAM. H Benaderde Stelles Damast voor al] Gh ODÉ. Erasmusstraat 42, 3 DB NIEUWE ■waarin hg op het welslagen van de betooging wees, die het karakter van een protest- meeting had gekregen. Met een»Leve het algemeen stemrecht! Leve de arbeiderebe weging door hoerah's en met de Mar seillaise begroet, eindigde ten 4 ure de mani festatie. In de Zondagavond gehouden bijeenkomst in Walhalla" van gedelegeerden van onder scheiden afdeelingen van den bond voor algemeen kies- en stemrecht en socialisten- vereenigingen, is de volgende motie aange nomen >De vergadering, overwegende dat er geen schijn van billijkheid is aan het tegenwoordig kiesstelsel; dat de geschiedenis van den laat- sten tijd voldoende bewezen heeft dat ver andering dringend noodigis; dat de arbeiders zonder twijfel in staat, zijn beter te kiezen en te beheeren dan de tegenwoordige kiezers en heerschers; verklaart het algemeen kiesrecht een eisch van oogenblikkelijk belang. De motie is gistermiddag door Baye en Adam aan den minister van binnenlandsche zaken in diens kabinet aan het departement persoonlijk overhandigd. Haarlem. HH. MM. De Koninginnen komen Vrijdag alhier, op denzelfden tijd en hetzelfde uur als reeds vroeger was bepaald. Bourn. Op het paleis »Soestdijk" is Vrijdag eene afscheids-receptie gehouden. Ver scheidene families alhier hebben hare opwach ting bij HH. MM. gemaakt. Kunst en Wetenschap. Voor den grooten schilder Millet zal den 22n dezer maand te Cherbourg, zijn geboorte plaats, een gedenkteeken onthuld worden. Het monument bestaat uit een buste van Millet (door Chapu) op een granieten voet stuk, waarop twee voorstellingen in brons: de attributen der schilderkunst te eener zijde en aan den anderen kant een boerin met een kind op den arm, dat Millet een palm tak toereikt. Gemengde Berichten. In het paleis van den graaf van Vlaanderen te Brussel is Vrijdagnacht ingebroken en voor 10.000 francs aan zilver ontvreemd. Het beroemde stadje Trarbach aan de Moezel is Zondag door een grooten brand half vernield. Nabij Darmstad heeft een spoorweg-ongeluk plaats gehad, waarbij twee officieren en ongeveer dertig soldaten, die van een wapen-oefening terugkwamen, gekwetst werden. Terwijl Engeland zich met goed gevolg tegen de cholera verdedigt, wordt het hevig door rood vonk en diphtheritis geteisterd. Te Londen bedraagt het aantal roodvonklijders 3279, terwijl 300 personen aldaar door diphthe ritis zijn aangetast. Het voorstel is gedaan de scholen te sluiten. In de hospitalen komt plaats te kort. De bibliotheek der stad Parijs heeft van een bijna tachtigjarig man ten geschenke gekregen eene verzameling van 100.000 uitknipsels uit dagbladen, bevattenbe zaken, die als documenten eenige waarde hebben, en in 59 jaar zijn bij eengebracht. Zij zijn methodisch genummerd en geclassificeerd en in groote in perkament gebonden registers geplakt. Dit is eene verza meling die zeker nog niet het minst geraadpleegd zal woiden. De vermaarde Oostenrijkscbe plantenkundige Rudolph Hinterhuber is te Mondsee, dïstsict Salz burg, overleden, in den ouderdom van 95 jaar. Hij had een bewonderenswaardige kennis van de Alpenflora. Zijn zeer volledig herbarium ver- I maakte hij aan het museum «Francisco Caroli- num" te Linz. Een bloem uit de sneeuwstreek der Cordilleras is iHinterbuberia" genoemd, naar den geleerde, die haar ontdekte. Hinterhuber heeft verscheidene zeer gewaar deerde werken geschreven. In het Champ de Mars te Parijs wordt eerst daags een tentoonstelling van postzegels geopend. In genoemde stad wordt de rijkste verzameling aangetroffen, die van Ferrari, zoon van wijlen de hertogin Di Galhera. waarvan de waarde op 3 mtllioen francs geraamd wordt. Na hem komen de czaar, de prins van Wales en de hertog van Edin- burg. Dr. Legrand te Neuilly, voorzitter van het regelings-comité, bezit voor 250.000 frs. postzegels. Te Gent kan men in het gesticht der broeders van Johannes de Deo een behangsel zien, vervaardigd van 1 millioen postzegels, voorstellende een Chi- neesch landschap met bonden, vogels, kapellen. Te Bazel is een zaal, versierd met 1.800.000 postzegels van alle landen en te Leipzig moet een daarvan vervaardigd behangsel zijn, voorstellende de twee vorige Duitsche keizers, den koning van Saksen en Bismarck. In de telephoongesprekken over grooten af stand is de zuiverheid van de uitspraak en de gevoeligheid, waarmede het gehoor het overge brachte geluid opneemt, een belangrijk factor voor de overbrenging van liet woord. Op de telephoon ParijsLonden, waar de overbrenging van het woord moeilijk is en het tarief 10 francs per drie minuten bedraagt, zijn dan ook personen, die zich bijzonder hebben toegelegd om in den kortst mogelijken tijd een groot aantal woorden over te brengen. Deze personen, die zich voor bet telephonee- rende publiek beschikbaar stellen, komen tot verrassende uitkomsten. Men heeft o. a. in de reglementaire 3 minuten 576 woorden overge bracht, dus 192 woorden per minuut. Het over gebrachte bericht bevatte eigennamen en ver schillende nieuwstijdingen, maar het werd in de Fransche taal overgebracht. Volgens de waarne mingen, die dagelijks gedaan worden, is het En- gelsch veel minder zuiver over te brengen, door het aanzienlijk aantal sisklanken, dat het bevat en die altijd moeilijk over te brengen zijn. De stenograaf-telephonisten, die dezen dienst onder nemen, hebben bet aantal woorden, dat zij in 3 minuten zullen overbrengen, vastgesteld op 400. Zij vragen eene vergoeding, die volgens hun tarief 26 francs bedraagt met inbegrip van alle kosten, zelfs van 10 francs, dat aan de regeering ver schuldigd is. De telegraphische overbrenging zou 80 francs kosten en een aantal personen zouden veel meer betalen, indien zij hun bericht zelf per telephoon overbrachten. Bovendien zouden zij zich bloot stellen aan fouten in de overbrenging en niet de minuut van hunne depêche behouden. In de Japanscbe provincie Tokubima heeft een orkaan groote schade aangericht. Er zijn 300 personen gedood, terwijl 200 hectaren lands met 42.000 huizen vernield zijn. Kinshua en Spikou worden door eene epide mische dyssenterie geteisterd, die ettelijke per sonen ten grave sleept. PEK TELEGRAAF. 's-GRANENHAGE20 September; De tocht van H. M. de Koningin-Regentes naar en van de Staten-Generaal heeft geheel volgens program zonder eenig incident plaats gehad. Bij het vertrek van en de aankomst in het paleis groette Koningin Wilhelmina voor het venster Haar Moeder. Langs den geheelen weg werd de Koningin- Regentes minzaam door de volksmenigte be groet. Vooral op het Buitenhof ging een luid en hartelijk gejuich op. Tweede Kamer. De heer Van der Schrieck hield een hartelijke toespraak met een be roep op de Kamer om de regeering en de Koninginnen te steunen. Op de candidaten- lijst voor het presidium der Kamer zijn ge plaatst de heeren Gleiehman, Van Houten en Van der Schrieck. Besloten werd tot een adres van antwoord op de troonrede. Eerste Kamer. De heer Van Naamenvan Eemnes heeft het presidium aanvaard en besloten een adres van antwoord op de troon rede op te maken. Stedelijk Nieuws. BURGERLIJKE STAND. Geboren t 16 September. Jacobus Cor nells, zoon van D. J. van Vooren en C. L. Dekker, Lange Achterweg17, Huibrecht, zoon van H. van Gent en N. van der Neut, Bolterdamsche dijk. Johannes, zoon van C. de Vries en H. van Loenea, Dwarsstraat. 18. Elisabeth Maria, dochter van G. C. J. Vrauwdeunt en M, C. Eikmans, Broersveld. 19. Adriana Johanna, dochter P. C. Voogd en C. C. L, Lohstroh, Broersveld. 20. Josina Jacoba Hendrika, dochter van M. de Kort en J. P. C. Verwaijen, Buitenhavenweg. Maria Johanna Liduina, dochter van M. G. Hassing en L. Janssens, Lange Saven. Kor- nelis, zoon van "W. K, Seis en J. Brussaart, Nieuw- WestfranJcenlandsche laan. Overleden j 19 September. Dirk van Eldijk, oud 61 jaar, Singel. Al) VERTENT IEN. III. TWEE goed onderhonden, van waterleiding voorziene WOON HUIZEN en ERVEN, met bleekveld, aan den Spoorsingel te Schiedam, wijk A, no. 7916 h en c, kadaster sectie J, no. 272 en 271, samen groot 183 cent. Verhuurd elk voor f 8.15 's weeks. Bi; velling op Vrydag 33 September 1893, des voorm. ten elf ure, en afslag op den volgenden dag, des avonds ten acht ure, beide in het VERKOOPLOKAAL aan de Korte Haven te Schiedam; zijnde de goederen te bezichtigen op Woensdag en Donderdag voor de veiling, van des voorm. 10 tot des middags 12 en des nam. van 2 tot 4 ure, op vertoon van een bewijs van toegang, door Notaris H. W. M. ROELANTS te Schiedam afgegeven, te wiens kan tore nadere inlichting te bekomen is. Mejuffrouw KRABBENDAM, Singel, vraagt met November eeu ztndeiyke Loon f 80 en f 30 waschgeld. op een der beste standen alhier, een voor alle affaires geschikt, met veel ruimte tot werk- en bergplaats, alsmede achter-uitgang. Brieven franco onder letter X bij den Boekhandelaar G. ODÉ te Schiedam. van miver linnen met pracÈüge Bloeien, Sterren en sisrlijien rei. 1 Tafellaken 165 x 240 c/m. van f20.— 12 Servetten 75 x 80 voor - 8.— Stalen op aanvraag franco. Schrijft onder motto „HAMAST" aan het Bureau der Schiedarasche Courant. is Het beste Gener&al-Agonten voor Nederland en KolonlSi: H. P. PIEPER ZONEN, Worm ervoer. Engros-verkoop voor Schiedam en Omstreken uitsluitend bij den Heer J. VAN RHIJN, Spinhuispad te Schiedam. zijn verkrijgbaar in den boek handel van vMÜtfJ Kortheid van adem, verkoudheden, hoest buien. Duizenden getuigschriften kunnen afgegeven worden, om de kracht te bewijzen die deze heelmiddelen bezitten in gevallen van asthma, beginnende tering, en alle kwalen der borst en der longen. De zalf, goed op de borst en op den rug gewreven, dringt door de huid, wordt opgezogen en onmiddellijk in de longen overgebracht, -waar. zij, in onmiddellijke aan raking met het omloopende bloed komende, alle onzuiverheden onschadelijk maakt of ver drijft, die de grondslag zijn van tering, asthma, bronchitis en longziekte. AUe kwalen der longen worden aldus gemakkelijk genezen. De aamborstige, wiens ademhaling bij mistig, vochtig weder bijna verstikt wordt, wordt door Holloway's Zalf en Pillen vrijgemaakt, die mede den korten, drogen en teringachtigen kuch genezen, en ook het zware spuwen, waarvan bronchitis vergezeld gaat. Doosjes Pillen en Potjes Zalf S f 0.80, f 1.85, f 3.f 6.75, f 13.50, f 20.50 zijn op franco aanvrage a contant te bekomen bij de heeren D. Maltha Gz., Hoogstraat, te Schiedam, S. S. Reintema te Leeuwarden, C. Rikkers, te Graningen, J.Straatman, te 's-Hertogenboseh en verder bij alle apothekers in Holland, alsmede n H o 11 o w a y's Etablissement te Londen, VAN

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 4