Woensdag 26 October. Kennisgeving. A". 1892, N°. 812© ©senveertgst© Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, uitgever/X odé. Biiitenïandschc Berichten. GOURA FIT. Abonnkxbntsprus, per kwartaal tfMCO per post, door het geheels Rijk Afzonderlijke nommers i 1.85. - 2.50. - 0.10, BVKEAV: BOfËBK.ÏBA AT, B 2 7. Advkrtentibpriis: tm 110 gewon* regels met inbegrip ven eene Courantf .10. Iedere gewone regel meer .- 0.10 Driemaal geplaatst wordt tegen twskmaaL berekend. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gezien de aanschrijving van den heer Com missaris der Koningin in doze provincie van den 4den October j.l. A, no. 1113, (3e Afd.) prov. blad no. 69, Herinneren bij dezen ieder, dien zulks mocht aangaan, dat wanneer men, volgens de artt. 27 en 42 der wet op de personeele belasting, van den 29sten Maart 1833 {staatsblad no. 4), zooals die zijn gewijzigd en aangevuld bij de artt. 7 en 14 der wet van den 9den April 1869 {staatsblad no. 59), ter oorzake van nieuwe aanschaifmg, verandering of verwisseling van belastingvoorwerpen, vallen mocht in de termen van art. 27 der eerstgenoemde wet, daarvan suppletoire aangifte moet worden gedaan, in voege als bij art. 30 dier wet is voorgeschreven, te welken einde een biljet ter invulling bij den ontvanger der directe belastingen bekomen kan worden. Bij het geheel achtei laten, of het doen van te geringe aangifte, zijn op de belastingschul digen de strafbepalingen van toepassing, vervat in de artt. 35 en 39 van meergemelde wet van den 29sten Maart 1833 {staatsblad no. 4) sooals die zijn gewijzigd bij art. 13 der wet van den 9den Apiil 1869 {staatsblad no. 59). En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 25sten October 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, VERNÈDE. Dül.TSCHLASD. De militaire voorstellen bepalen de aan wezigheid onder de wapenen in vredestijd gedurende het tijdvak van 1 October 1893 tot 31 Maart 1899 van gemiddeld 492,068 man 'sjaars. Als grond tot deze voorstellen wordt in de memorie van toelichting aangevoerd, dat de militair politieke toestand ten onzen nadeele is veranderd en doortastende maatregelen vereischt. Ons vroeger overwicht is ver dwenen. Frankrijk heeft eene krijgsmacht die 4,053,000 man sterk is, Rusland 4,556,000 man. Door de voorgestelde hervorming zal Duitschland eene krijgsmacht van 4,400,000 man erlangen. De RöVn. Zeitg. meldt, ten aanzien der legervoorstellen, dat de uitgaven voor eens bedragen 66,800,000 mark, waarvan 61 mil- lioen voor 1893/94 en de rest voor later, terwijl de jaarlijks wederkeerende uitgaven bedragen 64 millioen, waarvan 56,400,000 terstond en de rest in den loop des aars. De legersterkte wordt vermeerderd met 2138 officieren, 234 officieren van gezondheid, 209 geweermakeis en zwaardvegers, 23 paarden artsen, 11,857 onderofficieren, 72,037 min deren en 6130 dienstpaarden. De Reichsameiger meldtDe Kölnische Zeiturtg maakt den tekst openbaar der leger- •ontwerpen en hunne toelichting. Aangezien die ontwerpen den Bondsraad zijn medege deeld als geheime stukken, welker openbaar making onder de tegenwoordige omstandig heden, dat is tijdens het overleg tusschen den Bondsraad en de regeering, niet in de bedoeling lag, kan de Röln. Zeitg. slechts op onrechtmatige wijze kennis gekregen hebben van de ontwerpen. Zaterdagnamiddag te 5 uur heeft in het Nieuwe Paleis de doop plaats gehad van 's keizers dochter. De groothertogin van Baden hield de jonge prinses ten doop, die de namen ontving van Victoria Louise Adelaide Mathilda Charlotte. Naar aanleiding der geboorte van 's keizers dochtertje is aan 400 vrouwelijke veroordeel den kwijtschelding van straf verleend, met bevel tot onmiddellijke invrijheidstelling. De ontvangsten der Pruisische staatsspoor wegen zijn gedurende de maand September, tengevolge van het heerschen der cholera, 6 millioen mark gedaald. Te Hamburg zijn sedert Zaterdagmiddag tot hedenmiddag aangegeven 15 cholera- en 2 sterfgevallen, ENGELAND. De Daily Telegraph meldt dat tegen 28 dezer de geheime raad te Balmoral is samen geroepen en dat de koniDgin in die zitting vei schillende belangrijke stukken zal teekenen en het Parlement opnieuw tot het midden van Januari zal verdagen. Van het, als straf voor zijne muiterij, van Windsor naar Shorncliffe overgeplaatst le reg. der lifeguards zijn twee manschappen tot 12 maanden gevangenisstraf en verwij dering uit de gelederen veroordeeld, terwijl acht onderofficieren van het oproerige eska dron zijn ontslagen. Sir Henry Loch, de gouverneur van de Kaap, is Zondag te Plymouth aangekomen. In antwoord op een adres van welkom, door den burgemeester aangeboden, zeide Loch, dat hij geloofde in een rijk gezegende toe komst voor Zuid-Afrika. De Engelschen en Hollanders zijn thans een volk, dat samen werkt voor het welzijn van het land, dat zij bewonen. OOSTENRIJK. Daar de regeering geweigerd heeft het programma voor de onthulling van het gedenkteeken der Honveds te wijzigen, heeft het hoofdbestuur der Honveds geweigerd aan de plechtigheid deel te nemen, zoodat deze niet zal doorgaan. De Hongaarsche Kamer heeft besloten de desbetreffende interpellatie niet verder te behandelen. In den boezem van het Hongaarsche ministerie schijnt over deze zaak verdeeldheid le zijn ontstaan. De minis ter Fejervary is naar Gbdölló vertrokken om met den keizer te beraadslagen. Uit Buda-Pest wordt gemeld De quaestie van de onthulling van het monument voor de Honveds is een hevige slag voor het ministerie. Men spreekt van het ontslag van Szapary. Graaf Szapary is door den keizer in een bijzonder gehoor ontvangen en heeft zijn ont slag aangeboden, dat de keizer niet wilde aannemen. Het staat intusschen vast dat Szapary heengaat. Als zijn opvolger wordt genoemd Kaillay, thans met de portefeuille van financiën heiast. De regeering heeft den gemeenteraad der Boheemsche stad Reichenberg ontbonden en tgdelijk vervangen door een keizerlijken commissaris, wegens de herhaaldelijk geble ken vijandige houding van dat lichaam jegens de dynastie en zijne voortdurende tekort koming in de handhaving van de wetten des rijks. De Duitsche linkerzijde en de Duitsch- nationale club in de Hongaarsche Kamer zullen de regeering te dezer zake interpelleeren. ITALIË. In een rede te Isio poogde Zanardelli de noodzakelijkheid de betoogen van een nieuwe vorming der partijen. Hg prees het Kabinet Giliotti. Zanardelli wil geen bezuinigingen op de begrooting van oorlog. De groote revue te Genua, zeide hij, was met oprechte geest drift in Italië begroet als een bewijs, dat wij in vriendschap met andere volken leven. Het verbond met de centrale mogendheden heeft het behoud van den vrede ten doel. Hij wees op het gewicht der Fransche vriend schap en zeide, dat Italië bewondering ver diende het heeft een einde gemaakt aan groote en kleine staten en aan een macht, die, door haar eeuwenlang bestaan, onaan tastbaar scheen. Aan het hof is men niet aangenaam ge stemd over het gedeelte van Zanardelli's rede, dat op Frankrijk betrekking heeft. Colombo zal Pelloux beantwoorden en aan- toonen dat het voor de regeering onmogelijk is tot nieuwe belastingen hare toevlucht te nemen. Di Rudini rechtvaardigt in eenen brief aan zijne kiezers zijn staatkundig en financieel beleid. De gezant te Madrid heeft van zijne regee ring last ontvangen, zich te beklagen over de wijze, waarop men zich op het katholieken congres over Italië heeft uitgelaten. SPANJE. De Oaceta meldt dat de koning in beter schap toeneemt. Door de koningin-regentes is een feestmaal aangeboden aan de prelaten, die deelgenomen hebben aan het katholieken-congres te Sevilla. Het katholieken-congres te Sevilla heeft de volgende besluiten genomen: De leeke-scholen moeten worden bestreden. Er zullen commissies van katholieke advoca ten worden ingesteld, belast met het voor de rechtbanken doen vervolgen van de dagbladen welke den katholieken godsdienst aanvallen. Er zal worden aangedrongen op herziening van het strafwetboek in dezen zin, dat de schrijvers van aanvallen op den katholieken godsdienst strafbaar worden gesteld. Er zal vrijheid van onderwijs worden verlangd voor de godsdienstige genootschappen alléén, ais- mede herstel van de schouwburg-censuur. Er behoort, ten behoeve van den paus, een zegelrecht van 10 centimes te woiden gehe ven van alle quitantiën, afgegeven door gods dienstige genootschappen. Ook moet er van de rijken eene vrij willge bijdrage tot den St.- Pieterspenning worden gevraagd. PORTUGAL. Zondag hebben de Kamer-verkiezingen plaats gehad, die de meerderheid gaven aan de zoogenaamde Regeneradores'en progres sisten. Serpa Pinto en de oud-minister van financiën Carvalho zijn herkozen. Te Cintra en elders hadden wanordelijk heden plaats, maar van weinig beteekenis. De Kamer zal zijn samengesteld uit 60 reformisten, 30 progressisten, 3 republikeinen, 2 parlijgenooten van Miguel, 1 onafhankelijke, 40 partijgenooten van den tegenwoordigen voorzitter van den ministerraad. De regeeriDg zal de meerderheid hebben, gesteund door reformisten en progressisten. AMERIKA. Chicago vierde Vrijdag feest ter gelegen heid van de inwijding der tentoonstellings gebouwen. De dag werd begroet met het losbranden van geschut. Daarna werd de groote optocht gehouden. De plechtigheid der inwijding, welke voorgezeten werd door den vice-piesident der republiek, den heer Morton, tengevolge van verhindering, door huiselijke omstandigheden, van president Har rison, had met grooten luister plaats in het grootste lokaal, dat ia Amerika bestaat, namelijk de zaal voor vrije kunsten en voor ambachten. Nooit was daar zulk eene tal rijke menigte, uit alle naties afkomstig, bijeen geweest. De tentoonstelling werd met godsdienstige plechtigheid ingewijd, waarna Chauncey Depew, bekend als een der wel sprekendste redenaars van de Vereenigde Staten, de feestrede hield. Uit Buenos-Ayres wordt gemeld: In de provincie Corrientes is eene omwenteling uit gebroken. Drie districten zijn onder de wapenen. De tusschenkomst van het centraal bestuur is onvermijdelijk. Er hebben gevechten plaats in de provincie Santiago en Delotero. De Kamer van afgevaardigden heeft een voorstel aangenomen om de regeering te verzoeken den gouverneur der provincie, die door de opstandelingen gevangengenomen is, te her stellen.

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 1