A". 1892 Vrijdag 18 November. N°. 8146. KENNISGEVING. Feuilleton. AAN DE GRENS. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, UITGEVER: ~J~. ODÉ. Buitenlaiidgche Bericliten T 1.85. - 2.50. - 0.10. BUKBACi K OTE «STRAAT, E 2 7. ADVERTENTIEPRIJS: tan 1—10 gewon* regel» mat inbegrip tan «ene Courant. .10. Iedere gewone regel meer - 0.10, Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Abonnementsprijs, per kwartaal franco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Gezien lo. hun verzoek van den 7den November j.l., gericht aan heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie, om vergunning tot oprichting van een desinfectie-oven, op het terrein van het stads-ziekenhuis aan den Langen Achterweg alhier, kadaster sectie B no, 2770; 2o. het verzoek van de firma J. M. VAN DER SCHALK Co., dd. 14 November j.l., om vergunning tot uitbreiding harer bierbrouwerij aan de Westvestalhier, wijk B no. 38, kadaster sectie L no, 455. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van den 2den Juni 1875 (Staatsblad n°. 95); Doen te weten: dat voormelde verzoeken met de bijlagen op de secretarie der gemeente zijn ter visie gelegd; dat op Donderdag den lslen Decem ber a.s des namiddagsten halftwee ure, ten Baadhuize gelegenheid zal worden gegeven, om bezwaren t°gen het toestaan van die ver zoeken in té brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen, vóór het tijd stip hierboven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 17den November 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd) VAN DIJK VAN MATENESSE Be Secretaris, VERNÈDE. DUIXSOHiASD. De Beichsameiger bevat een besluit der regeering, waarbij voor den tijd van 2 jaar Roman van JOHANNES VAN DEWALL. 12. Met eene beleefde buiging groette hij de vreemde heeren daarna vestigde hij zijn groote, schitterende oogen op hen en begon op de gewone, hoffelijke wijze van een welopgevoed man, die gewoon is zich in de deftigste krin gen te bewegenden heer Van Bordowski te verontschuldigen. »De heeren moeten het niet kwalijk nemen mijn zwager heeft juist een onaangenaam bezook ontvangen. Beroepszaken verhinderen hen, u persoonlijk te begroeten; veroorloof mij, dat ik, zijn zwagerden huisheer vervang, graaf JSraniczki is mijn naam. Luitenant-kolonel prins Looz, luitenant ?an in Duitschland de verspreiding en de verkoop verboden zij n van het te Londen verschijnend anarchistisch dagblad Economy De keizer heeft den Russischen gezant, als een aandenken aan de jongste ontmoeting met den czaar te Kiel, een kostbare Yaas ten geschenke aangeboden. Het cadeau werd den gezant Maandag j.l. door den staatssecre taris Von Marschall overhandigd. Keizer Wilhelm zal de nieuwe zitting van den Rijksdag openen. Ze zal buitengewoon belangrijk zijo wegens de legervoorstellen. Opmerkelijk is, dat, hoe meer ze nadert, des temmeer de mogelijkheid van een schikking tc opzichte van dit ontwerp besproken wordt, niettegenstaande alle partijen van de uiterste linkerzijde verklaard hebben, het te bestrijden. De Koln. Zig. gelooft, dat zelfs het min ver- zoenlijke deel van het centrum geen conflict zal willen uitlokken, dat noodzakelijk de ont binding van den Rijksdag moet veroorzaken. De militaire partij werkt daarentegen niet mede om de aanneming van het ontwerp te bevorderen. Bevatte haar orgaan, het Militair Wochenhlalt, de vorige week een artikel waarin de landweer geducht gehekeld werd en waardoor aan velen aanstoot werd ge geven, nu weer komt dat blad voor den dag met de verzekering, dat de regeering aan invoering van den tweejarigen dienst niet denkt en den driejarigen als grondslag wil behouden, alleen met de bevoegdheid om hen, die 2 jaar onder de wapenen geweest zijn, met onbepaald verlof naar huis te zen den, maar dat na te laten, wanneer zjj meent dat de omstandigheden zulks niet gedoogen. Het staat dan ook te wachten dat de meer derheid van den Rijksdag met zoodanige concessie geen genoegen zal nemen en de regeering, wil zij het ontwerp redden, verder zal moeten gaan; maar zelfs al werd het Parschner," stelde de majoor zijne onderge schikten voor. »Ik verzoek u plaats te nemen," ging de graaf met eene uitnoodigende beweging der hand voort. »Gij hebt een ermoeienden tocht achter u, naar ik vermoed." »Wij komen van Krakau en reden slechts tot aan de grensde vermoeienis is dus niet grootslechts het weer begunstigde ons juist niet. "Wij ontmoetten onderweg eene bloedver wante van uen hadden helaas het ongeluk haar misnoegen op te wekken," haastte majoor Edler zich er bij te voegen. Over het donkeredoor een ravenzwarten baard omlijste gelaat van den graaf vloog eene bijna onzichtbare schaduwen zijn sprekend helder oog verduisterde voor een oagenblik. »Ik beb er van gehoord," zeide de graaf, en leidde daarna oogenblikkehjk het gesprek van dit onderwerp af. »De heeren zullen zeker voor langen tijd de gemakken van het garnizoen moeten ontberen Wij zijn daaromtrent geheel in het onzekere/' verworpen, dan denkt zij toch niet aan ont binding van den Rijksdag, omdat die maat regel haar in het minst niet zou baten. Volgens gerucht heeft de Russische regee ring geweigerd, in het handelsverdrag met Duitschland eene verlaging der invoerrechten op ijzer en steenkolen op te nemen. In de gistermiddag voortgezette vergade ring der sociaal-democraten te Berlijn werd de beraadslaging over de werkzaamheid der partijleden in den Rijksdag hervat. Een voor stel van Singer om tegen de legerwet te stemmen, werd eenparig aangenomen. Een voorstel, volgens hetwelk na elke zit ting van den Rijksdag een kort verslag over de handelwijze der sociaal-democratische partij uitgegeven zal worden, werd insgelijks goedgekeurd. Alle andere voorstellen, onder welke tot invoering van den werkdag van acht ureD, tot afschaffing van den godsdienstige» eed, tpk uitbreiding der wetgeving ter bescherming van de arbeiders, tot aanstelling van vrouwe lijke fabrieksinspecteurs, werden in over weging genomen. Ook zijn in overweging genomen voorstellen betreffende eene nieuwe indeeling der kies districten, afschaffing der misdaad van majesteitsschennis. Een voorstel, strekkende om de twee jaren eene algemeene vergadering te houden, werd verworpen. Bij de beraadslaging over een voorstel tot viering van den eersten Meidag, stelde de rapporteur eene resolutie voor, om het vol gende jaar de viering van dien dag, wegens de tegenwoordige ellende, slechts te beperken tot een avondfeest. BELG1E. De koning ontving gisteren de deputatie uit den Senaat ten gehbore, welke hem het hernam de majoor met dezelfde voorkomendheid. ïOns verblijf alhier, in de nabijheid der grens, zal hoofdzakelijk van de omstandigheden, van hot gedrag der opstandelingen afhangen dat wil neggen pardon wanneer ik opstande lingen zeg, maar ik ben een keizerlijk officier en hoewel wij allen in vrede levenook mijne gevoelens sO, ik bid u, geneer u in mijne tegenwoordig heid niet de zaak bij den rechten naam te noemenheer majooralzoo zocht de graaf den zeer lood en .steeds verlegener woidenden, kleinen heer geiust te stellen; hij glimlachte fijn, waarbij onder de zachte, donkere knevel zijne roode lippen en het schitterend wit der tanden een weinig te voorschijnt! kwamen. «Naar de gewone begrippen is de uitdrukking opstandelingen" volkomen geoorloofd. Wij zullen dus waarschijnlijk, voor eenige weken de eer hebben, de beeren bij ons te zien T' sZeer waarschijnlijk, heer graaf, en ik betreur het, dat wij genoodzaakt zijn, u zoo lang tot last te zijn. De dienst eischt echter gehoor- adres van antwooid op de troonrede kwam aanbieden. Hij zeide, dat het vaderland over tuigd is dat de werken van den Senaat steeds doordrongen zijn van de grootheid en het welzijn des lands, en dat liet weet dat zijne pogingen steeds daartoe strekken. Hij bedankte den Senaat voor diens gevoelens en den loyalen steun, door hem aan de regeering verleend. In de zitting der commissie van den Senaat voor de grondwetsherziening diende de heer De Koning, van de rechterzijde, gisteren een voorstel in ten gunste van het algemeen kiesrecht. Over het voorstel zal in eene vol gende zitting gestemd worden. De heer De Koning zal zijn voorstel uit breiden, daar bij het kiesrecht ook uitgestrekt wil zien tot vrouwen. In een Dinsdagmiddag gehouden vergade ring hebben de Brusselsche studenten beslo ten,onder de socialistische werkliedenpartij over het geheele land, de belangstelling in en den drang naar algemeen stemrecht, aan te wak keren. FEAÏKEIJK. De algemeene rapporteur der begrootings- commissie heeft zijn ontslag aangeboden omdat hij zich niet kan vereenigen met het amendement-Turrel, betreffende de wijziging van den accijns op dranken. Het ontslag werd echter geweigerd. De begrootings-com- missie schat de ontvangsten, welke een gevolg zullen zijn van de opheffing der vrijstelling der bouilleurs de cru op 20 millioen en de meerdere ontvangst voortvloeiende uit de verhooging van het vergunningsrecht op 35 millioen francs. Te Compiègne is een soldaat uit de gele deren getreden, en heeft onder den kreet: sieve de anarchie, weg met het leger I" den bevelvoerenden officier in het gezicht zaamheid. Wij hopen dus, dat gij ons lastig indringen niet persoonlijk zult laten ontgelden." «Zeker niet," antwoordde de graaf met eene hoffelijke handbeweging, terwijl hij zijn door dringend -oog van den majoor op de beide luitenants vestigde, sik vrees slechts, dat de heeren zich hier buiten zullen vervelen en vele gemakken moeten ontberen, waaraan zij tu het garnizoen gewoon zijn. Wij hebben heden juist eene familievergaderinghet huis van mijn zwager is bijna geheel gevuld met familieleden, daarom verzoeken wij u vooruit, het ons niet kwalijk te nemen, indien de een of ahder sO, ik bid u, heer graaf gij zijttegoed," viel do majoor hem hier haastig en diep buigende in de rede. «Integendeel wij verzoeken om verschooningNog eenswij betreuren hoewel de eerons aangedaan, groot isde oorzaak, waarom *wij hier zijn, en de stoornis, die wij in uw huis brengen." Met eene lichte hoofdbuiging en een gebaar, zoo karakteristiek en voornaam, dat zij een vorst tot eer zou verstrekt hebben, toonde de graat

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 1