Burgemeester en Wethouders van Schiedam A0. 1892. oensdag 7 December. N°. 8159. Nationale Militie. Kennisgevi ag. KENNISGEVING. Buitenlandsehe Berichten. 9 veertig-s te Jaargang, erschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. ÜITGEVEKiv ODÉ. ABONNEMENTSPRIJS, per kwartaal Jranco per post, door het geheels Rijk Afioaderiijke nommers brenger ter kennis van de belanghebbenden, dat d militieraad in het 2e distric van Zuid- Holland, voor deze gemeente op Vrijdag den December aanstaande, des voormiddags ten 10'A we, zijne eerste silting zal houden te ROTTERDAM, in het Oude-Mannenhuis aan de Hoogstraat aldaar. Zij brengen tevens in herinnering art. 91 der wet betrekke k de Nationale Militie van den 19den Augustus 1861 (Staatsblad no. 72), luidende In de eerste zitting van den militieraad wordt uitspraak gedaan omtrent De verschenen vrijwilligers voor de militie; e lotelingen die redenon van vrijstelling hebben ingediend Do Jotehngen in de artt. 55 en 56 bedoeld He overige lotelingen. Dientengevolge roepen zij op de lotelingen voor de lichting van 1893, om ten bepaalden dage, ure en plaatse voor gemelden militieraad te ver schijnen. Sn is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 5den December 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris VERNËDE. De Burgemeerter van Schiedam brengt bij rezen ter kennis van de ingezetenen: Dat het kohier van iet Patentrecht No. 8 dezer Gemeente, over het Dienstjaar 1892/93, door den Heer Provincialen Inspecteur der Directe Belastin gen te Rotterdam, op den 2den December 1892 executoir verklaarden op heden aan den Ont zanger dei Directe Belastingen, ter invordering is overgemaakt. oorts wordt bij dezen herinnerd, dat een ieder verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen; alsmede dat beden de termijn van fris maanden Ingaat, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag behooren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 5n December. Be Burgemeester voornoemd VAN DIJK VAN MATENESSE. F B i H E B U I. Nadat ook de heer Casimir Perier, wegens weigering der voornaamste republikeinen om met hem mede te werken, het mandaat tot vorming van een ministerie had moeten wederleggen, en de heer Bourgeois onver zettelijk bleef, heeft president Carnot zich gewend tot den minister van landbouw, Jules Develle. Zonder aan dezen de vorming van een Kabinet op te dragen, heeft de president met hem herhaalde conferentiën gehad, en <Jaarop heeft Develle met Bourgeois, Kibot en Casimir Perier onderhandeld over de mogelijkheid eener combinatie, onder voor zitterschap van den heer Ribot, minister van buitenlandsehe zaken. In een onderhoud, dat de heer Loubet 1.85. - 2.50. ttUaEAUi BOTEufiKAAT, B 3 7. AnvKRTEMTixpRUs: van 1—10 gewone regels met inbegrip vsn eene Courantf .10, Iedere gewone regel meer- 0.10 Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. gisteren met president Carnot had, verklaarde hij dat hij zijne gehechtheid aan de republiek zoover zou drijven, eene portefeuille in een rainisterie-Develle aan te nemen, maar dat hjj zich in geen geval de aangewezen man achtte om het voorzitterschap te aanvaarden. eer ément, commissaris van politie voor de afdeeling justitieele zaken, heeft terdag aan de Panama-enquête-commissie eene chêque overgelegd, bij het huis Thierrée in beslag genomen. De heer Bouge, afgevaardigde van het departement der Monden van de Rhdne, is voornemens een verzoek in te dienen tot ver daging van de werkzaamheden der enquête commissie tot 10 Januari, op welken dag de behandeling der Panama-zaak voor de recht bank zal worden hervat. Bij de Kamer heeft de lieer Letellier gisteren een voorstel ingediend, strekkende om dagelijks aan de Kamer en de pers een beknopt verslag mede te deeien van de werk zaamheden der Panama-enquête-commissie. De heer Briss'on bestreed dit voorstel, dat daarop verworpen werd. Tijdens de zitting werd een afgevaardigde ongesteld en zakte ineen, zoodat hij per bran card buiten de zaal moest gebracht worden. In de couloirs zegt men dat president Carnot genoodzaakt zal zijn den heer Brïsson opnieuw bij zich te ontbieden of zich tot den heer Ribot te wenden. De heer Bouge heeft aan den president der Kamer, den heer Floquet, kennisgegeven dat hi zijn voorstel tot verdaging der werk zaamheden van de enquête-commissie zal uitstellen. Met 333 tegen 182 stemmen heeft de Kamer gisteren een voorstel-Pourquery urgent verklaard, strekkende om de enquête-com missie te machtigen, zich eenen rechter van instructie toe te voegen. De beraadslaging over het voorstel is echter tot heden uitgesteld. Een voorstel-Ponchois, om de commissie zelf de bevoegdheid toe te kennen van rechter van instructie, en die om personen in staat van beschuldiging te stellen, werd door den president Floquet bestreden als strijdig met de grondwet. De zitting werd daarna opgeheven. In den Senaat werd de urgentie verwor pen voor een voorstel om aan de enquête commissie de uitgebreidste volmacht te geven, en te gelasten dat de omvettiglijk verkre gen gelden terugbetaald zullen worden in de kas der Panama-maatschappij. In de Moniteur Universe! wordt als ge rucht gemeld dat de raad van bestuur over de orde van advocaten voornemens is, Albert Grévy en Leon Renaud ter verant woording te roepen wegens hun aandeel in de Panama-zaak. Te Algiers heeft Zaterdag de begrafenis van kardinaal Lavigerie plaatsgevonden. Zjj geschiedde met groote plechtigheid en mili taire eer, in tegenwoordigheid van alle over lieden en onder toevloed eener ontzaglijke volksmenigte. Uit Dahomey komt bericht, dat de kust steden Whydah, Godomey, Godmofgobo en sAbomey-Kalavy hare onderwerping hebben "geboden. Whydah is reeds bezH en gisteren zou zulks ook met de andere steden geschieden, waar evenwel reeds deFransche vlag wappert. De commissie voor de gemeentelijke be grooting te Roubaix heeft besloten de uit gaven voor den eeredienst te schrappen. Napoleon Bonaparte-Wyse is te Cannes overleden. DÜ1TSCIÏLA5D. femand te Berlijn, die beweert goed inge licht te zijn, meldt in een particulier telegram dat er op het oogenblik pogingen gedaan worden door voorstanders van de zilver- aanmunliug te Berlijn, waarvan het gevolg waarschijnlijk zal zijn dat deze uitgebreid zal .worden. De bewuste persoon gelooft te weten dat in den Rijksdag over de zilver-aanmun ting gehandeld zal worden vóórdat de munt- conferentie uiteengaat, met het doel de keizerlijke regeering te bewegen voorstellen aanhangig te maken, die verder zouden gaan dan hetgeen door de Duitsche gevolmach tigden op de conferentie van 1881 voorgesteld is geworden. De minister van financiën Miquel lijdt aan eene luchtpijpontsteking en moet het bed houden. In het proces Ahlwardt legde de beklaagde Zaterdag ter zijner verdediging zes geschre ven stukken aan het gerechtshof voor, welke door het O. M. werden verklaard te zijn officieele stukken, die alleen door misbruik van vertrouwen in het bezit van den be schuldigde konden gekomen zjjn. Het O. M. heeft nog getracht de openbaarmaking te verhinderen. - Met toestemming van het ministerie van oorlog werden gisferen bij de voortzetting •.van het proces de overgelegde geheime stuk ken voorgelezen. Daaruit blijkt dat na de oefeningen van de landweer te Wezel, van de 939 geweren uit Loewe's fabriek er 520 herstelling noodig hadden. In 69 daarvan was in de Kamer een driehoekig stuk uit gebroken: in 21 sloten waren scheuren en van 45 geweren waren de aftrek-veeren onbruikbaar geworden. De directeur der koninklijke gewerenfabriek te Spandau Oierst-Leutnant Lange, was opgeroepen om berieht te geven over den staat van tien Kamers van defecte geweren, die aan zijne fabriek schei en natuurkundig onderzocht zijn geworden. Hij deelde echter mede dat het rapport daaromtrent nog niet opgemaakt was. Vóórdat dit voorviel, had de vertegen woordiger van het ministerie van oorlog reeds gewaarschuwd tegen het maken van verkeerde gevolgtrekkingen uit gebreken van onderge schikt belang aan sommige deelen van ge weren. De door den overste Brakel gedane mede- deeling kwam hierop neer, dat de verhouding van de defecte geweren na vroegere oefenin gen even groot was als ditmaal; dat daar uit omtrent de bruikbaarheid der geweren in oorlogstijd echter geen gevolg te trekken isdat het onbeduidendste gebrek aanleidin; geeft om de geweren als defect op te geven, zonder dat hunne bruikbaarheid daaronder in eenig opzicht lijdt. Een ander deskun- dige, Barella, bevestigde dit. B E L G I E. De Béforme bevat een particulier schrijven uit Boma van 21 October, meldende, dat thans te Boma officieel bericht is ontvangen, an het vermoorden der expeditiën onder Jacques, Joubert en Bia. De bijzondere commissie van de muntcon- irentie is gisteren, na in den namiddag het voorstel-Tietgen onderzocht te hebben, uiteen gegaan zonder eene beslissing te nemen. Seraing, bij Luik, ïs Zondag een dyna- miet-aanslag gepleegd. Voor de poort der ijzer-afdeeling van het etablissement-Cocke- rill deed men een dynamiet-patroon sprin gen, zoodat de deur aan splinters vloog, twee bedienden gekwetst werden en veel schade werd aangericht. De justitie heeft de zaak in handen. OOSTENRIJK. In antwoord op eene interpellatie van ener over het ontbinden van den gemeente raad van Reichenberg, heeft graaf Taaffe gezegd dat de minister van binnenlandsche zaken daarover geen inlichting kan geven maar goedkeurt wat de gouverneur van Bohemen gedaan heeft. Graaf Taaffe somde op wat de gemeenteraad misdreven heeft, voornamelijk het geven van Sedan-feesten. ITALIË. De Kamer beraadslaagde gisteren over het adres van antwoord op de troonrede. Barzilai y.eide dat het noodig isde quaestie der buitenlandsehe staatkunde af te scheiden van ie over het leger. Er moet een leger zijn, beter geëvenredigd aan 's lands staathuis- oudkundige krachten, 'erscheidene radicalen keurden het programma van hervormingen, door de regeering medegedeeld, onvoldoende. Het adres van antwoord is met groote meerderheid van stemmen goedgekeurd. Men verzekert dat het eerstvolgend con sistorie in de eerste helft van Januari zal plaats hebben. De paus zal daarin tot kar dinaals benoemenmgr. Persico, bisschop van Breslau, de aartsbisschoppen van Keulen, Westminster, Sevilla, Tours en Rouaan, de nilötiussen te Madrid en Weenen en ver moedelijk den aartsbisschop van Dablin.

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 1