A0.1893. Vrijdag 27 Januari. N°. 8196. KENNISGEVING. KENNISGEVING. Feuilleton. enenveertigste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. UITGEVER: J. ODÉ. AAN DB GRENS. Biiitenlandsclie Berichten. OMIT. SüH EDAM iroNNKHENTSPRUS, per kwartaal Jranco per post, door bet geheele Rijk Afzonderlijke nominers 1.85. - 2.50. - 0.10. BUREAU: BOTRRSTKAAT, E 2 Advkrtentibprij inbegrip van een- Iedere gewone rege' Driemaal geplaatst Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kannen veroorzaken. Burgemeester EN Wethouders ■van Schiedam; Gezien het verzoek van A. BERKEL, om vergunning tot uitbreiding zijtier bran derij aan de Overschiescheslraat alhier, wijk A, no. 404a, kadaster sectie I, no. 184, met een stoomwerktuig van 2 paardenkracht en ketel met een verwarmingsoppervlak van •2.50 M\ Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van den 2den Juni 1875 {Staatsblad n°. 95); Doen te weten: dat voormeld verzoek met de bijlagen op de secretarie der gemeente is ter visie gelegd; dat op Donderdag den Oden Febru ari a.S., des namiddags ten halftwee ure, ten Raadhuize gelegenheid zal worden gegeven, om bezwaren tegen het toestaan van dat ver- -zoek in te brengen en die mondeling of .schriftelijk toe te lichtenen dat gedurende drie dagen, vóór het tijd- -Stip hierboven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar liet behoort, den 26sten Januari 1893. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE, De Secretaris VEBNÈDE. DE Burgemeester VAN Schiedam brengt bij dezen ter kennis van de ingezetenen: Dat het kohier der grondbelasting op de gebouwde en ongebouwde eigendommen dezer Gemeente, over het Dienstjaar -1893, door den Heer Provincialen Inspectenr der Diiecte Belastingen te Rotterdam, op Jen 24sten Januari 1893 executoir verklaarden Roman van JOHANNES VAN DEW ALL 30. De wagen en het paard dat den kop diep liet hangenstonden daar uren lang en de korporaal wachtte met klimmend ongeduld even zoo lang, terwijl graaf Hancke binnen aan tafel zat, maar geen voerman kwam opdagen. Ten laatste kwam een medelijdende zielleidde het voertnig ter zijde en bracht het arme paard in den stal. Den volgenden morgen stond het er ROg, maar de oude was verdwenenen korporaal Fareza kon hem nazien. Bassamal Dus bad hij zich niet vergist, de kerel was gevlucht hij had dus geen zuiver gewetenNu hij zou hem op heden aan den Ontvanger der Directe Belastingen, ter invordering is overgemaakt. Voorts wordt bij dezen herinnerd, dat een ieder verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden roet te voldoen; alsmede dat heden de termijn van drie maanden ingaat, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag behooren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 26n Januari 1893. De Burgemeester voornoemd VAN DIJK VAN MATENESSE. DUITSCHLAN». De keizer heeft den grootvorst-troonop- volger van Rusland deil ketting bij de orde van den Zwarten Adelaar verleend. De Berlijnsche corespondent der N. S. CL schrijft van gisteren De heden gehouden vier vergaderingen van werkloozen werden bijgewoond door om streeks 5000 personen zij hadden een rustig verloop. Gemachtigden der werkloozen deel den mede, dat de minister Berlepsch twee deputatiën in het geheel niet ontvangen heeft, maar haar schriftelijk heeft kenbaar gemaakt, dat hij in het toestaan van het vei zoek om een onderhoud geen practises! nut zag en theore tische uitweidingen moest hij afwijzen. De derde deputatie heeft de minister ten gehoore ontvangen, en aan deze heeft hii ge zegd, toen hq vernam dat zij tot het bouwvak behoorde, dat werkloosheid in den winter haar toch niets nieuws kon Zgu. Daarentegen ontving de opperburgemeester te Berlijn, de heer Zeiler, de deputatie vrien delijk en beloofde hij te zullen doen wat hij vermocht. Ook de verzochte verhooging van loon bij het opruimen van sneeuw (thans be taalt de stad twee mark daags) zal ter ge legenheid toegestaan worden. Maar met een verhoogd loon dreigt het aantal arbeiders van buiten af sterk hier te vermeerderen. nog wel eens ontmoeten op een geschikter plaats, dan zou hij hem zeker vasthouden. De heeren officieren aten dezen middag bijna geheel alleen; slechts graaf Bianiczki en nog twee of drie heeren verschenen aan de groote tafel. De anderenzoowel dames als heeren. waren allen druk met de gewonden bezig. Een bediende te paard was reeds vertrokken, om een dokter te halen, en men bracht den zwaar ga- wonde onderwijl in eene kamerwaaruit de tegenwoordige bewoner zonder complimenten verwijderd werd men trok hem de kleeren uit en legde hem te bed. Daarna begonnen de dames haar werkzij onderzochten de wonden, wieschendie met bare zachte handen uit en verbonden ze tamelijk goed want elke Poolsche vrouw of meisje is steeds ter verpleging gereed en de meesten van baar hebben zich eenige kennis van de behan deling van wonden eigen gemaakt, in het bijzonder die, welke buiten wonen. De wond, door een lans veroorzaakt, zag er bedenkelijk uitde gewonde scheen zeer zwak De vergaderingen namen van de gedane mededeelmgen akte en besloten te protestee ren tegen de handelwijze van den minister. Verder verlangden zij van alle autoriteiten, om door invoering van een korter werktijd zooveel mogelqk werkloozen arbeid te ver schaffen. De Pruisische staatsschuld bedroeg volgens de staatsschuld-commissie in het loopend dienstjaar M. 6 043.507 255 en bereikte voor het begrootingsjaar 1893AJ4, na aftrek van amortisatie en met bijvoeging der nieuwop- genonien verplichtingen, een cijfer van M. 6.243.773.430 of M. 200 inillioen hooger dan het jaar te voren. F B A N K B IJ E. De Kamer heeft gisteren met 244 tegen 213 stemmen een voorstel van Le Provost de Launay verworpen, om de begrooting van het Legioen van eer met 100 Ir. te vermin deren, teneinde daardoor aan de regeering te verstaan te geven, dat de Kamer voortaan in het Journal officïel de benoemingen van vreemdel igen in het Legioen van eer ver langt medegedeeld te zien. Paul Déroulède heeft den minister-president verwittigd, dat hij hem in de Kamer zou interpelleeren, indien de rechter van instruc tie concludeert tot de buiten-vervolgingstelling. De regeering is door lord Duffei'in, Enge- lands gezant, verwittigd nat u.» Engelsche regeering besloten hreft hare tioepen in Egypte te vermeerderen. Lord Duffenn voeg de er bij dat dit besluit geen vemiidering aanduidt in de door zijne regeering gegeven verzekeringen, noch eeriige verandering in de politiek. De heer Waddington, Fransen gezant te Londen, heeft nu last ontvangen Jttl akte te nemen van die verklaringen en lel'd Rosebery geworden te zijn, had koorts en leed zichtbaar veel pijn. Men troostte hem en gaf hem soep en wijn. Martha drukte zijn hoofd tegen 'iare borst terwijl de vorstin en mevrouw on Bordowski de wonde verbonden. Meta verbond den "student uit België, die er min of meer avontuc.iijk uitzag, en een schamp schot in den schouder hadnauwelijks diep genoeg, om hef vei laten van het slagveld te kunnen rechtvaaidigen. De ander w:lde 'in verband niet laten afnemen hij beweerdedat hij pas verbonden was en wellicht zou de weid daardoor slechts erger worden. Hij had een sabelhouw aan het hoofd en vreesde, daar deze meer achter aan het hoofd was, dat men daart it minder vleiende gevolg trekkingen aangaanc e zijne dapperheid zoude makenin weerwildat hij dapper gevochten had en zijne kleedervn de sporen van het ge vecht droegen. Iedereen nlldc helpenmoest iets vragen of doen en daardoor ontstond er eene geweldige drukte ln de kamerwaardoor 10 imet 1 .10 r, to 'geü TWESMAAI Ofeiïiië te verzoeken het incident in Egypte te preci seeren en de maatregelen, door Engeland genomen, uiteen te zetten. De officier van justitie heeft gisteren aan den rprhter \an instructie zijneeischen doen toekomen, die hem tot grondslag zullen die nen van de door hem te nemen conclusiën. De commissie van enquête wacht met het voortzetten van haar onderzoek de conclusiën van den rechter van insti notie af B E t G 1 E. Het Groot-Oosten van België heeft gisteren te Brussel een biljet laten aanplakken ten gunste van het algempen kiesrecht. ITAtJS. Uit Rome wordt gemeld dat in de eerst volgende zitting van den gemeenteraad de katholii ke leden zullen vcoi stellen de be noeming van een delegatie om den paus de gelukwenschen van den gemeenteraad aan te bieden ter gelegenheid van zijn bisschoppelijk jubileum Het voorstel heeft zeer weinig kans aangenomen te worden. In Vaticaansche kringen wordt het gerucht, dat de paus in liet huis Gen ine, hetwelk een deficit heeft van tier mdlioen, zou betrokken zijn voor een som van andeihalf millioen, beslist tegengesproken de Heilige Stoel had geen depots meer in genoemd huis en even min in de Romeinsche Bank. De minister van landbouw heeft een lang durig onderhoul gehad met den_diiecteur der Nationale Bank over maatregelen en voorkoming \an veuleie fiiuueieelecatastro- phes. De directeur der Batik heeft de regeering zijn vollen steun loegezegd. Het onderzoek naar den staat van zaken der Romeinsche Bank is bqna geëindigd. Het tekort wordt geschat op 40 rmliinen lire. In de Kamer tan afgeva udigdeu heeft de niemand het wcm'd nemen "f een ander ver staan kon. Daarna weid ?r tri een groote zijkamer een tafel gerlekt de heide lirhtgewondpn moesten plaats nemen en zich versterken. Het beste,jvat er te krijgen was, werd door de dames gehaald en de helden voorgezetdaarna zagen zij hen met vuiige. 'oe .vondei on le b'ikken aan. Nauwelijks ha ideu zij pc la.tn met eten, toen men hun opnieuw veizocht, iets te verhalen. De dames namen iil.iat-.<!e heeren stonden achter haar en allen lin-teiden in ademlooze spanning. "Volgens hun beweieu -hm iden zij alle drie tot het leger, hetwelk dom gcnetaal Longowicz gecommandeerd werd dezelfde onbekendedie de Russen bij Saiviokij.. ei slagen had. De generaal had ten nm.ideti van Zandomir over de vijf duizend man in het hoschi ijkeheuvel achtige terrein te zamon gehracht. Bijna al de jongelieden uit Waischau waren daar. (Hier volgden uitroepen van verbazing en vroohjke verrassing.) s

Schiedamsche Courant | 1893 | | pagina 1