Bnitenlandsclie BerlcIIten. Biimenlandsche Beric lit e n» Inderdaad, dit resultaat zou verrassend zijn, als het maar werkelijk bestondeen heerlijk resultaat zou het zijn, omdat het zou ver kregen zrjn in "weerwil van den stilstand in de zaken, den gedrukten toestand van den landbouw, den verontrustenden toestand, ■waarin zich het meerendeel der boeren be vindt, in weerwil van den hongersnood Maar als dit resultaat werkelijkheid was, zou dan datzelfde Rusland wel genoodzaakt zijn, zich tot het buitenland te wenden, om daar lee- ningen te sluiten, wel genoodzaakt nieuwe belastingen te belten zou dan datzelfde land niet in financieelen zin even bloeiend zijn als de rijkste zijner buren Met cjjfers wordt nu bewezen, dat deze «choone schildering totaal onwaar is, en dat, waar er van werkelijke aanwezige geldswaarde sprake is, deze geheel behoort aan de keizer lijke bank, geen Russische kopek (een kope ren muntstukje) aan de keizerlijke schatkist. Maar echt Russischde bank is de slavin van de regeering, die over haar naar goed vinden beschikt, en desnoods papieren geld in omloop brengt, waarvoor de dekkingsom ontbreekt. (Slot volgt.) F U A N K K IJ K. De Kamer besloot gisteren tot onmiddel lijke beraadslaging over de interpellatie van Millevoye betreffende de gerechtelijke en par lementaire gevolgen, die voortvloeien kunnen uit de tus«chenkomst van De Freycinet, Floquet en Clémenceau in de Panama-zaak. Millevoye beschuldigt de regeering, wijl zij niet de uitlevering van Herz heeft verkregen. De Engelsche regeering is niet de eenige, die de geheimen van Herz bewaart. Millevoye zeide dat landsvertegenwoordi- gers den toestand verergerd hebben door aan De Lesseps den raad te geven, zich de chan tage te laten welgevallen, teneinde een proces te voorkomen (van Cornelius Herz tegen Reinach). De regeering wist reeds in 1888 uit de depêches van Herz aan Reinach wat er gaande was. Hij eindigde met te zeggen dat er voor alle schuldigen gelijk recht moet zijn. De minister van justitie antwoordde en verklaarde met innig genoegen de afgevaar digden, die tijdelijk afwezig waren om voor bet gerecht te verschynen, hier weer te zien komen. De Kamer heeft bij het opsteken der han den de eenvoudige orde van den dag aan genomen. De heer Cazenove de Pradine heeft een -voorstel ingediend tot ontbinding der Kamer. De prealabele quaestie is te dien aanzien aangenomen met 314 stemmen tegen 200. De interpellatie betreffende den toestand Ju Dahomey is, in overeenstemming met de regeering, bepaald op aanstaanden Dinsdag. In de Senaatszitting van gisteren heeft de ïO mijnheer stamelde zij nog eens en twee groote tranen welden in hare oogen op en liepen over hare wangen. Het meisje zag er zoo be koorlijk zoo roerend uit in deze «meekende deemoedige houdingdat slechts de hevige jaloezie, waardoor de graaf verteerd werd, hem geheel blind kon maken voor deze schoonheid en deze stille toewijding, die uit hare houding en trekken sprak. ïSprcekwat verlangt gij van mij 1 Waarom bedriegt ge mij en roept mij naar beneden?" vroeg hij ïuw en tiok hare handen voor haar gelaat weg. Zij hief can "Og-nbÜk de v"chiige ooglede" op. zag hem vreesachtig, smeekend aan en sloeg 4e oogen weder neer. sO 1 vraag mij niet," hijgdo zij, maakte zich plotseling van hem los en ijlde, gloeiend van schaamte en veilegenheid weg. De graaf stond midden in de kamer en staarde haar na met eene uitdrukking op zijn gelaat, •waarvan bij zelf schrikte, toen hij toevallig heer Boulanger in het Jicht gesteld, dat de begrooting niet sluit. Er is vooral eene mis rekening in de raming van de ontvangst der tolrechten. De post betreffende den invoer van granen is door de commissie met 30 millioen vermindeid. Dé commissie heeft voorgesteld schatkistbons uit te geven, die zes jaar te loopen hebben. De rechtbank van arbiters betreffende de visscherijen in de Behring-zee beeft gisteren hare eerste zitting gehouden, die enkel van vormelijken aard was. De volgende zitting zal den -4n April plaats hebben. Uit Tanger wordt van gisteren gemeld, dat zes gemaskerde personen men ver moedt dat het Spanjaarden waren het domicilie van een kweekeling van den Fran- sclten tolk hebben geschonden en de dienst bode gebonden. Zij schoten vervolgens met eene revolver en kwetsten een Marokkaan- schen bediende. De Spaansche consul heeft «en onderzoek ingesteld. 1) f I T S C L A N D. De Beilijnsche correspondent der 27. R. Gt. schrijft van gisteren: Heden wordt mijn vermoeden van gisteren bevestigd, dat de papieren, die Ahlwardt gisteren aan de vertrouwelijke commissie van den Rijksdag ter hand heeft gesteld, uit sluitend de betiekkingen raken, waarin de Berlijnsche Disconto-Qeselhchaft in 1872 tot de Rumeensche spoorwegen stond. De bekende Oründer dr. Strousberg had de Aclicn-Oesellschaftder Rumeensche spoor wegen opgericht met Duitsch kapitaal. Deze maatschappij werd insolvent en het bestuur der Rumeensche spoorwegen dreigde met in trekking van de concessie. Toen kwam de Disconto-Qesetlschaft tusschen beide, zorgde dat de Rumeensche spoorwegen aan den staat kwamen en kocht de aandeelhouders van dr. Strousberg's stichting af met Rumeensche staatsobligatiën. Hierop nu hebben de docu menten van Ahlwardt betrekking. Zooals de vertrouwelijke commissie gisteren heeft uitgemaakt, heeft de Disconto-Gesell- schaft 'dMe, documenten, betrekking hebbende op de overdracht aan den staat, overgegeven aan den Rumeenschen minister van financiën, die later mededeelde dat hem die papieren ontstolen zijn. Ahlwardt verlangde gisteren dat de com missie van den Rjjksdag (het Senioren-Kon- vent) zijne mededeelingen als h vertrouwelijk" zou behandelen. De aanwezige rijkskanselier verklaarde dat in dit geval de leden der regeering dadelijk de zitting moesten verlaten. De commissie wees toen de vertrouwelijke behandeling d<*r zaak van de hand. Een der Berlijnsche bladen meldt, dat tus schen de Kabinetten van Rome, Weenen, Berlijn en Londen op het oogenblik druk wordt onderhandeld over eene bijeenkomst der ministers van buitenl. zaken dier landen, welke 27 April a s. te Florence zou plaats hebben. in den spiegel keek. Hij streek met de hand door zijn haar, deed eenige stappen naar Voren, schudde het hoofd en stiet eenige korteon samenhangende woorden uit klaarblijkelijk was hij ten prooi aan de heftigste ontroering. Daarna nam hij op eens een kloek besluit, greep zijne lampstapte de gang door en tradzonder aan te kloppen, Martha's kamer binnen. Deze zat op de canapéhad beide banden in het z wat te, verwaï de haar begraven, en studeerde vlijtig. De jongedame keek niet weinig verrast Op, toen de ontstelde graaf zoo plotseling vóór haar stond. Het volle licht der lamp, dat door een scherm eenigszins verzacht was, viel op haar fijn gelaat. »Wat wilt gij van mij?" vroeg zij streng, terwijl hare verbazing spoedig voor toorn plaats maakte. ïWaarom wacht gij niet tot ik u roep?" Daarna stond zij, eenigszins ontsteld door zijn voorkomen en houding, op. Het slimme meisje begreep aanstondsdat B E L 6 1 I. In de Kamer is gisteren bijna de geheele zitting ingenomen door den aanvoerder der gematigde liberalen Frère-Orban, die in eene lange rede het algemeen stemrecht aanviel en het de heerschappij der menigte, niet der rechtvaardigheid noemde. Het hof van gezworenen te Luik heeft gis teren de anarchisten Petit en Cybers schuldig verklaard aan moord van den rentenier Frésart en hen tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld. ENGELAND. De heer Balfour heeft gisteren in het Lagerhuis, tengevolge der uittarting van den heer Gladstone, aangekondigd dat hij eene motie zal voorstellen tot afkeuring van de handelwijze der regeenng, die in Ieiland transigeert met bedenkelijke misdaden en de wetten onuitgevoerd laat, iets wat ge schikt is om het stelsel van terrorisme en intimidatie in Ierland te bevorderen en min achting voor het bestuur en de wetten in te boezemen. Eene motie van den heer Barton, strek kende om te protesteeren tegen een besluit van den heer John Morley, die een gevan gene, welke in het bezit gevonden was van ontplofbare stoffen en deswege veroordeeld was tot zeven jaar dwangarbeid, na verloop van twee jaar in vrijheid heeft gesteld, i* terworpen met 262 stemmen tegen 222. Het voormalig lid van het Lageihuis, De Cobain, die naar Boulogne was gevlucht om zich te onttiekken aan eene gerechtelijke vervolging wegens onzedelijke handelingen, maar sedert vrijwillig is teruggekeerd, werd Maandag door het gerechtshof te Belfast tot 12 maanden dwangarbeid veroordeeld. Het ministerie van marine heeft bekend gemaakt, dat het oorlogsschip Undaunted bij het vertrek uit de haven van Alexandrië is vastgeraakt. Het schip heeft een lichte averij bekomen en wordt weder gereedge maakt voor de vaart, waarna het naar Malta zal vertrekken. Het bericht dat het schip veel schade zou hebben beloopen is onjuist. ITALIË. De commissie van enquête, uit het Parle ment, heeft zich geconstitueerd. Zij bestaat uit een lid der rechterzijde, een ministerieel der linkerzijde, een van het centrum, een ^onverzoenlijke" een lid der legalitaire-groep. een lid van de groep-Crispi, en een van de groep-Zanardellizoodat de parlementaire fractie er alle in vertegenwoordigd zijn. De Senaat heeft geweigerd, kennis te nemen van de stukken, door den minister-president aangaande de bankzaken overgelegd. Daar de bladen de door den voorzitter der Kamer gedane benoeming van zeven leden der commissie tot onderzoek van de bankzaken ongunstig beoordeeld h^^hen, hebben vijf leden der commissie ontslag \omen. graaf Hancke iets b.j.jnders overkomen was, en vermoedde bijnawat de oorzaak washij had door een toeval ontdekt, dat Garczinski bij haar was geweest, en hierdoor was hij ontsteld. sSlechts eenige minuten eerder." ging Martha voort, terwijl zij hem naderde, »en gij zoudt mij door uwe domheid in groote verlegenheid gebracht hebben. Mijnheer Von Garczinski heeft mij juist verlaten." Zij zag hem ernstig en Verwijtend aanen wees daarbij met de hand op de tafel, waarop naast eene landkaart een briefje met aanteekeningen lag. Zijne bleek heid veranderde eensklaps in gloeiend rood. Vergeef me 1" sprak hij, terwijl hij streed tusschen vrees en hoop. Zij zelve sprak het immers open uit, dat de gehate aan hier geweest was en toonde hem het doel zijner komst. Op dit oogenblik vielen hem de woorden, die zij eens tot hem gesproken had. weder ineen oolscb meisje, dat tusschen oproeren opge groeid is en oproerige geschriften in haar Bg het onderzoek, gevolgd op de opgraving van het lijk van dr. Ceccarelli is het vermoeden van vergiftiging in het miuit niet bevestigd. In het paleis Marignoli te Rome heeft nu weder een dynamiet-aanslag plaats gehad, waarvan de daders onbekend bleven. Er werd niemand gewond en de materieele schade is slechts gering. Men is te Rome zeer ongerust over de herhaalde ongestrafte aanslagen van dezen aard. De keizer en de keizerin van Duitschland zullen den 20n April te Rome aankomen. Het program der feesten is vastgesteld. Zij zullen den 27n naar Napels vertrekken en den 30n te Spezzia aankomen, waar een ontbijt zal plaats hebben aan boord van de Savoja. SPANJE. De schout-bij-nacht Posquin is benoemd tot minister van marine. De Daily News en de Standard melden uit Madrid, dat er eene tolvereeniging tus schen Spanje eu Portugal tot stand is ge komen. Portugal opent zijne grenzen voor den viijen invoer van Spanje's fabrieks- en landbouwvoottbrengselen, alsmede voor de voortbtengselen van Spanje's koloniën. Spanje van zijn kant staat aan Portugal een mini mum-tarief voor diens voortbrengselen toe en belooft dat de andere mogendheden nooit op gelijken voet met Portugal zullen behandeld worden. De stoomboot Malaga, gisteren van Ham burg te Malaga aangekomen, is wegens een op het schip voorgekomen verdacht ziekte geval in het lazaret gebracht. TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL, Zitting van 23 Maart. "Verschillende provinciale heffingen zijn be krachtigd, eveneens de onteigening vooreen stoomtramweg van Schouw naar Purmerend, ter kortere verbinding van Purmerend met Amsterdam. Over het ontwerp om overtredingen der spoorwegwet, begaan door niet-reizigers (O, a. op het perron komen zonder kaattje), te straffen, werd van gedachten gewissel!. De heer De Kanter wilde de macht der spoorwegbesturen tegenover het publiek niet uitbreiden ten behoeve van enkele gevallen en besptak daarbij de willekeurige en ver schillende toepassing van het perronkaartjes- stelsel. Maar de heer Havelaar meende, dat de regeering de middelen heeft, tegen machts misbruik der spoorwegbesturen te waken, omdat zij de reglementen vaststelt. Z. i. zijn maatregelen als het perronkaartenstelsel op vele stations voor de exploitatie en vei ligheid noodzakelijk. Nadat de minister Lely had kenbaar ge maakt, dat geen machtsuitbreiding der spoor wegbesturen, doch alleen het strafbaar stel len van sommige overtredingen, het doel van deze voordracht was, waai mede perron kaartjes, in zake waarvan ook de minister tegen willekeur is, in geen verband staan, betoogde de minister van justitie de onont beerlijkheid van den maatregel voor de veiligheid en het verkeer. werkmand heeftkan niet met dezelfde maat gemeten worden, als andere meisjes. De land kaart lag daar zij handen aizoo samen beraadslaagd en plannen ontworpen Maar waarom moest zulks hierop Mat tha's kamer gebeuren? Was er dan in het geheele huis geen passender plaats te vinden Weder kwam de ijverzucht boven, die knaagde aan zijn hart. Zij zag het en hernam daarom aanstondss Wij hebben gewichtiger zaken te doen, mijn vriend, dan hier werkeloos te staan en de kamer met onderzoekende blikken op te nemen. Zijt gij niet wel? Uwe houding komt mij /oo vieemd voor." 'j scheelt niets bet was de verrassing," antwoordde hij kortaf, terwijl hij moeite deed om zich te herstellen. zlk was juist op het punt. u te halen." ging zij voort, J>ik heb met Garczinski alles overlegd en besproken. Thans is het uwe beurt.Jfc bid u. neem plaats." Wordt vervtlgd.)

Schiedamsche Courant | 1893 | | pagina 2