f verplaatst MME (fluim) uit Brouweri Aa. W. van Mannekes. zeer aan te bevelen voor zieken en herstellenden. WAAROM ABSHAUBBIN'S OF "Hi ADVERTENTIE#, van de KRUISSTRAAT naar de IVo. 96. Rma WINKEL Cf JfPELDOOEtf. Geen Grijs Haar meer!!! C. MONTFOORT, Coiffeur. Anti-Rheumatische Watten Gez. TVlllemsHoog- strantblj deitotterd. Poort, Schiedam. ÊÊsé&S fSSk 4 I ambtenaren, met verplichte opneming van alle partijen, Evenals voor de beetwortelsuikerfabrieken zal deze maatregel geheel op zich zelf staan en dus geen inbreuk behoeven te maken op den aanslag naar bet gehalte der ruwe suiker of op de wijze en de tijdstippen waarop deze moet worden aan gezuiverd. Wegens liet toezicht op de in- en uitslagen zullen meer ambtenaren noodig zijn dan thans, maar hierin zal geheel of grootendeels kunnen worden voorzien door verplaatsing van kommie zen, die aan de zuidelijke grens des rijks en elders beschikbaar zullen worden door de verla ging van den accijns op het zout en de afschaf fing van den accijns op de zeep. Door bedoeld onderzoek zal eene nieuwe alge- define regeling der heffing van den suikeraccijns wel niet vóór 1896 in werking kunnen komen. Intusschen zijn voorzieningen noodig om de op brengst van dit middel in de jaren 1894 en 1895 te verzekeren. Om de schatkist voor grooter opoffering te behoeden dan waartoe zij bereid is, ligt als eerste middel voor de hand verhooging van den aanslag per hectoliter sap, bepaald bij art. 56, eerste lid, der wet van 7 Juli 1867. Voor het werkjaar 1893/94 meent de minister echter zoodanige verhooging niet te moeten voorstellen, omdat de fabrikanten den omvang dier campagne thans met meer kunnen wijzigen. Voor de op brengst van den accijns in 1894, tot het bedrag van 1 8,500.000, dienen zij echter aansprakelijk gesteld te worden. Haar anders de gelegenheid zou bestaan om de opbrengst in 1893, die, naar het zich vootloopig laat aanzien, toch reeds hooger zal zijn dan m het laatst verleopen jaar, op te voeren door rien afzet van de overponden der aanstaande campagne tot 1894 uit te stellen. Tegen eene matige aanslagsverbooging voor het werkjaar 1894/95 geldt niet het bovenge noemd bezwaar, terwijl daardoor de gelegenheid zal ontstaan om meer ruimte voor uitbreiding der cultuur te laten. Vei boogt men den aanslag met 12 ten honderd, 't geen bij de tegenwoordige qualiteit der beet- ■woitels zeker met overdreven is, dan kan een ontslagvi ije aanslag worden toegestaan van 44,000,000 EG droge witte broodsuiker, zegge ongeveer een vierde meer dan die, toegestaan bij de wet van 1891, verhoogd in dezelfde ver houding als de aanslag per hectoliter eap terwijl tevens het maximum der bijbetaling, bij omslag te vorderen, van f6.tot f3 40 per 100 KG kan worden verminderd. Neemt men wegens verderen vooruitgang van de cultuur 12.5 pCt. tot grondslag, dan zal, om 5,500,000 KG overponden te verkrijgen, de aan slag moeten bedragen 44,000,000 KG (12.5 5,500,000 400: 44,000,000); terwijl per 100 KG van dien aanslag de accijns der overponden zal zijn f 3.37j£ (12,5 X f0.27). Internationale overeenkomst tot het tegengaan der mislruiken, voortvloeiende uit verkoop van sterken drank onder de visschers op de Noordzee huilende territoriale wateren* Bij het afdeelingsonderzoek van het ontwerp tot goedkeuring van het op 14 Febr. 1893 te 's-Gravenhage onderteekend protocol betreffende de uitvoering van de, den 16n November 1887 te 's-Gravenhage gesloten internationale over eenkomst, waren sommige leden van oordeel, dat door de onthouding van Frankrijk het doel der conventie ten eenenmale zal worden gemist en dat op grond daarvan ook wij ons thans zul len bebooron terug te trekken, te meer omdat door aanmerkelijke vermindering van het getal drijvende drankwinkels de drankverkoop tot zeer geringe verhoudingen is teruggebracht. Men achtte het ongewenscht aan commandanten van vreemde oorlogsschepen bet droit de visite ten aanzien van onze visschersvaartnigen toe te kennen. Anderzijds bracht men hulde aan de regeering voor hare bemoeiingen om de conventie in wer king te doen treden, niettegenstaande de onthou ding van Frankrijk, dat trouwens slechts in ge ringe mate bij de zaak betrokken is. Door het tractaat slechts voor éen jaar aan te gaan, zul len wij ons eventueel spoediger kunnen terug trekken. Dat art. 7 der conventie het droit de visite toekent ten aanzien van visschersvaartuigen werd ontkend. Vrijwillige oefeningen in den wapenhandel. De commissie, belast met het onderzoek van het beknopt verslag betreffende de vrijwillige oefeningen in den wapenhandel, thans voor het eerst ingezonden over het jaar 4891 4892, heeft voorgesteld bedoeld verslag voor kennis geving aan te nemen. Zij heeft echter eenige opmerkingen gemaakt omtrent de waarde der statistische gegevens, die wellichtkunnen bijdra gen, dat volgende verslagen in volledigheid win. nen. Zoo achtte zij het wenschelijk, ter juiste waardeering van het door den minister inge voerde stelsel, dat voor gemeenten, waar geen garnizoen aanwezig is, afzonderlijke cijfers om trent de deelneming en ook omtrent de kosten worden gegeven. Ook meent de commissie, dat de door den minister medegedeelde cijfers geene voldoenden grondslag geven voor het maken van positieve gevolgtrekkingen omtrent het resultaat der oefe ningen. Door de afdeelingen van de Tweede Kamer zijn benoemd tot rapporteurs over na te noemen wetsontwei pen 4o. afschaffing van bet registratiei echt op aanstellingen en akten van beeediging van ambte naren en wijziging der wet van 9 Mei 1890, betrekkelijk de kanselarij-leges, de heerenA. van Dedem, Van der Feltz, Van Gijn, Bevers en Rink; 2o. bepalingen op de fabneks- on handels merken en wijziging en verhooging van hoofdstuk III der staatsbegrooting voor 1893, de heeren Mutsaers, Van Bylandf, De Beaufort Wijk-bij- Duurstede), Van Betiningen en Mees; 3o. wijziging en aanvulling der wet van 25 Mei 1880, tot instelling fiener rijks postspaarbank, de heerenKerdykHeemskerkHeldt en Goeman Borgesius 4o. onteigening voor een spoorweg ter verbinding van spoorweg-stations te Rotterdam en onteigening voorde normaliseermgder Nieuwe Maas boven Rotterdam, de heeren Conrad, T. Mackay, Schimmelpentiinck van der Oye en Plate 5o. onteigening in de gemeente 's-Gravenhage voor den aanleg van eene straat met riool te Scheveningen en onteigening m de gemeente 's-Gravenhage voor het dempen van slooten enz. in het westelijk deel dier gemeente, deheeien: Conrad, Veegens, Schimmelpenninck van der Oye en Roessingh. Omtrent de onder 3o. en 5o. vermelde ont werpen waren de rapporteuis uit de eerste afdeeüng nog niet bekend. SCHIEDAM, 20 Mei 1893. Door den minister van financiën is den 12n Mei aan de directeuren der registratie en domeinen de volgende circulaire gericht om trent de toepassing der zegel-en registratie- wetten op stukken betrekkelijk gedingen Van onvermogenden „Door mijn ambtgenoot vanjustitie geraadpleegd, welke stukken in eene kostelooze procedure, van de zijde van de kosteloos procedeerende partij opgemaakt, vrijgesteld zijn van zegel en in debet kunnen worden geregistreerd, is door mij bij brief van heden het volgende te kennen gegeven „Het voorschrift van art. 868 W. V. B. R., volgens hetwelk de gerechtelijke akten van do zijdo van hem, die de toelating om kosteloos te procedeeren heeft bekomen, in debat zullen worden geregistreerd, moet worden toegepast ten aanzien van alle stukken, zoowel gerechtelijke als buiten gerechtelijke en burgerlijke akten. „Dientengevolge worden in debet geregistreerd: j,lo. alle akten, die na de toelating tot koste loos procedeeren worden opgemaakt; 2e akten, vóór dio toelating opgemaakt, die niet aan eenen gedwongen termijn van registratie onderworpen zijn on die geregistreerd moeten worden om daarvan in de kostelooze procedure gebruik te kunnen maken. „Akten, vóór de toelating tot kosteloos proce deeren opgemaakt, die binnen ceaett bepaalden termijn moeten geregistreerd worden, kunnen niet in debet geregistreerd worden, omdat de wet, door eenen termijn voor de registratie vast te Stellen, het tijdstip heeft aangewezen, waarop het recht vorderbaar wordt en dat recht dus betaald moest worden, zelfs al zou daarvan in de koste- loozo procedure geen gebruik zijn gemaakt. „Ia verband met het bovenstaande zal de vrij stelling van zegelrecht, bedoeld bij art. 27 A no. 22 der zegelwet, toepasselijk zijn „lo. op alle stukken, die na do toelating om kosteloos te procedeeren aan de zijde van de koste loos procedeerende partij worden opgemaakt; „2o. °p stukken van vóór cvenbedoelde toela ting, die niet opgemaakt zijn om tot bewijs te dienen, doch eerst in de kostelooze procedure door de kosteloos procedeerende partij daartoe gebezigd worden, zooals brieven, huiselijke papieren en der gelijke. Stukken, die vóór de toelating tot koste loos procedeeren worden opgemaakt met het doel om tot bewijs te verstrekken, zijn dadelijk zegel- plichtig en kunnen derhalve niet vallen in de voormelde vrijstelling van zegelrecht. Zijn die stukken met overtreding der wet op ongezegeld papier geschreven, dan zijn de zegelrechten bij de opmaking aan de schatkist onttrokken, waaruit volgt, dat zij niet ongezegeld in eene kostelooze procedure kunnen overgelegd worden, zonder aan de bij art. 27 A no. 22 der zegelwet bedoelde vrijstelling eene terugwerkende kracht te geven, die niet in do bedoeling van den wetgever gelegen heeft". Aan bekwame mannen heeft onze volks vertegenwoordiging geen gebrek, maar het parlementaire leven schijnt op de hai ten een nadeeligen invloed te oefenen. Daarvan ge tuigt hetgeen de Haagsche eonespondent van de Zutph. Ct. in herinnering biengt. Zooals men weet," 7egt hij, 5>is thans bij de Tweede Kamer weder een ontwerp tot wijziging van de pensioenwet aanhangig, die voornamelijk ten doel heeft om aan oude weduwen, die bij de nieuwe wet waren ver geten, alsnog een pensioen toe te kennen. Er is in de Kamer zeer op aangedrongen dat ontwerp toch schielijk in te dienen, daar vele van bedoelde weduwen zeer oud zijn en er anders allicht niet meer van zouden kun nen profiteeren. Maar nu de minister Pierson eindelijk aan dien wensch \oldaan heeft, maakt de Kamer met de behandeling al zeer weinig spoed. Het is zeker al twee maanden geleden, dat het ontwerp in de afdeelingen is onderzocht, en nog is geen voorloopig ver slag uitgebracht. Wacht men misschien tot die weduwen, uit den aard der zaak, hoogst bejaarde vrouwen, overleden zijn? Het heeft er den schijn van." C. Tan Khccnen. Toen verleden herfst Van Rheenen te Hil versum twee dagen en een nacht zijn leven had gewaagd, om dat van een ander te red den, ging door geheel Nederland de mare van deze daad van moed en zelfopoffering. Ieder gevoelde, dat zulk een zeldzaam blijk van menschlievendheid op de een of andere wijze erkend moest worden, en aan betui gingen en bewijzen van bewondering en sympathie heeft het den dapperen werkman dan ook niet ontbroken. Ook kwamen er bijdragen in geld in, die te zamen een kapitaaltje zouden vormen om voor Van Rheenen een huisje te kunnen koo- pen of te doen bouwen. Het blijkt nu, dat aan het bedrag dier giften nog een driehonderd gulden ontbreekt om den oppassenden werkman, die zes kin deren te zijnen laste heeft, een woning te verschaffen, welke zou voldoen aan zijne zeer bescheiden wenschen. De ondergeteekenden vertrouwen, dat zij dit aan het Nederlandsche volk, hetwelk zoo trotsch was op zijn v. Rheenen, slechts be hoeven mede te deelen, om weldra in staat te zijn het ontbrekende aan te vullen. Gaarne zullen ZIJ bijdragen daarvoor in ontvangst nemen. Hilversum, Mei 1893. A. L. ÖROTHË. G. W. VAN Neyerhoff. A. H. Hagedoorn. H. J. UYLDERT. J. DE Koo. De uitgave van het christelijk-democratisch volksblad Het Recht, dat sedert het begin dezer maand te Amsterdam verscheen en op dezelfde pers als Standaard en Heraut ge drukt werd, is reeds gestaakt; zooals het heet, voorloopig. De ondergeteekende heeft de eer, haren geachten Etadgenooten en cliënteele te be richten, dat zij hare ZAAK heeft Dankzeggende voor het tot dusver genoten vertrouwen, blijft zij zich bij voortduring aanbevelen. Kt JKI STOÖM-VgRVERlï'ïn -k Cv f/'vCiHI^BSdHEmSSCHERIJ Agentuur bij de firma CJEZ. WIlil.EMS, Hoogstraat. De Nieuwe London doet het grijze Haar binnen enkele dagen verdwijnen, maakt het glansrijk en zacht, is onscha delijk \001' de huid en verft niet. Prijs 85 cent de flacon en f 1.50 de dubbele flacon. Alleen verkrijgbaar te Schiedam bij zoudt gij langer lijden aan Rheumatiek 1 hebben reeds vele jaren bewezen, die kwaal te verzachten en bij langdurig gebruik geheel weg te nemen. A 30 cents per pakje bij de volgende depothouders J. Molenbroek, Boler- straat, Schiedam. Wouter Pleijsiei, Ylaar- dingen. L. J. B. Gnbbhng, Maas sluis. J. Krispijn, Maasland. A. Bos, Berkel. tserief Zonen, 's-Hage. S J. G. Wulff, drogist, West-Nieuwland, Rot terdam. J, H. Keiler Zooi., Rot terdam. A. van Wassenaar, Delfts haven. A. lleijmaiis Overs due. J. van Dorp. Zoctermeer. C. Weverhng, Chariots. P. KeuwenhovenOud- Beierland. r '■W *ry i K f A IVI

Schiedamsche Courant | 1893 | | pagina 7