I A0. 1893. Zaterdag 1 Juli. N°. 8305, m. KENNISGEVING. "vn ii vr t i g*st Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, Builenlandsclie Berichten. T UITGEVER: J. ODÉ. "'I J5& "Sb \SX 4&*| Mi GOURA Abonnementsprijs, per kwartaal f 1.85. Franco per post, door het geheele Rijk2.50. Afzonderlijke nommers- 0.10. BVREA O i BOTE RITRAAT, E S 7. Advertentieprijs: van i10 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10. Iedere gewone regel meer. 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. De Burgemeester van Schiedam Brengt bij dezen ter kennis van de ingezetenen: Dat het kohier van het Patentrecht No. 6, bevattende de wijken F en A (Mathenesse), dezer gemeente, over het dienstjaar 1893/94, d^or den Heer Provincialen Inspecteur der Dnecte Belastingen te Rotterdam, op den 28n Juni 1893 executoir verklaard, op heden aan den Ontvanger der Directe Belastingen, ter invorde ring is overgemaakt. Voorts wordt bij dezen herinneid, dat een ieder ver plicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te 'oldoen; alsmede dat heden de termijn van th ie maanden ingaatbinnen welken de reclames tegen dezen aanslag behooren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 30n Juni 1893. De Burgmeester voornoemd VAN DIJK VAN MATENESSE. De Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, Gezien het besluit van de Gedeputeerde Staten van den 20sten Juni 1893, no. 87 Gelet op art. 11 der wet van den 13den Juni 4857 Staatsblad n°. 87); Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat bij voornoemd besluit door de Gedeputeerde Staton is bepaald, dat de afzonderlijke jachten op waterwild voor dit jaar zullen worden geopend op Dinsdag den Isten Augustus aanstaandeen dat mitsdien van dat tijdstip af de uitoefening der jachlbedujven, vermeld in art. 15, htt. cl, /en Ji, der wet op de jacht en visschenj, is geoor loofd wotdende tevens heiinnerd aan de be paling van art. 4 van het Reglement op de uitoefening der jacht en visscherij in deze pro vincie, krachtens welke die jachten niet anders -znogen plaats hebben dan op het water, langs de stranden, oevers van meren, plassen, rivieren en op moeiassige landen. En zal deze kennisgeving, in plano gedrukt, worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in het Provinciaal blad en in de Nederlandscha Slaaslcourant worden geplaatst. 's-Gravenhage, den 24sten Juni 1893. De Commissaris der Koningin voornoemd FOCK. ENGELAND. In het Lagerhuis verklaarde de onder-staats- secretaiis Grey gisteren, dat hij op het oogen- blik geen nadere inlichting kon geven om trent de geruchten betreffende vijandelijk heden tusschen Franschen en Siameezen in •de nabijheid van Mekong. Het is niet waar dat een deel der Fransche vloot voor eene versperring in de Menam-rivier is aange komen de Fransehe vertegenwoordiger heeft aan de Siameesche regeering gezegd, dat de Transche vloot voor Saigon ligt en naar Bang kok kan opstoomen, indien de toestand het noodzakelijk mocht maken. Frankrijk heeft ons verzekerd, dat wig daarvan vooraf mede- deeling zullen ontvangen. Vooraleer dit ge schied is, acht de Britsche regeering het niet wenschelijk noch geschikt van haar eene ver klaring te vragen omtrent staatkunde, welke Engeland noodzakelijk znu achten te volgen, indien de toestand kritk k werd. Deze staatkunde m 3et afhangen van de omstandig heden, welke thans nog niet te voorzien zijn. Voor de bescherming der Engelschen en hunne bezittingen is er reeds een oorlogsvaartuig voor Bangkokeen tweede zal er worden heengezonden en een derde wordt gereed ge houden om zoo noodïg daarheen te vertrekken. Buxton verklaarde ten aanzien van de voort zetting van den spoorweg aan gene zijde van Mafeking, dat de regeering hare toestemming heeft gegeven onder zekere voorwaarden, Het bestuur van Bechuanenland mag een jaar- lij ksch subsidie van 40,000 p. st. gedurende 40 jaren beloven voor de door haar goed te keuren voltooiing der lijn tot Gabevones en gelijke som voor gelijken termijn voor de doortrekking tot Palapye. Eene motie van Gladstone tot schorsing van het reglement gisteren tot middernacht werd aangenomen met 302 tegen 271 stem men. Vervolgens stelde Gladstone de reeds bekende resolutie voor betreffende de wijze van behandeling van het Home-lt ule-ont werp hij betoogde dat het Huis zijne zittingen niet verdagen en niet uiteengaan kon voor de afdoening der begrooting van uitgaven en voor de afhandeling van het Home-Rule-ontwerp. Ook moest alle kracht worden ingespannen om de andere belangrijke quaesties, welke aan de oide zijn, voor het einde van het jaar tot oplossing te brengen, en hoewel het hem hoogst pijnlijk is de vrijheid vsn discussie te beperken, ziet hij in de bestaande omstan digheden toch geen anderen uitweg wegens de houding der oppositie. Balfour bestreed de resolutie ten krachtigste. Chaplin vraagt verdaging der discussie. Deze motie, door de regeering bestreden, wordt met 308 tegen 279 stemmen verworpen. Een door Russell voorgesteld amendement werd verworpen met 206 tegen 279 stemmen. Deze vermindering van het cijfer der meer derheid lokte de toejuichingen der oppositie uit. Voor eenen specialen krijgsraad op Malta zal Bourke, de overlevende hoofdofficier der Victoriaterstond terechtstaan wegens den ondergang van het pantserschip. De uitspraak zal heslissen of admiraal Markham en de andere hoofdofficieren op de Camperdown mede moeten terechtstaan. Het bericht van de Word te New-York, betreffende een gevecht met messen onder de verdrinkende bemanning der Victoria blijkt gelukkig onjuist te zijn. Het waren de rondwentelende schroefbladen die als messen werkten en waartegen de drenke lingen in wanhoop vruchteloos streden. Eene volksinschrijving wordt, geopend voor de oprichting van een monument in de Sint-Paulskerk te Londen voor de om gekomen zeehelden. De admiraal sir Michael Culme Seymour is, als opvolger van wijlen admiraal Tryon, tot bevelhebber van het eskader der Middel- landsche zee benoemd. Volgens bericht aan de Times uit Bangkok blijkt, dat de drie vaartuigen, welke de Siameezen in de rivier deden zinken, jonken waren door de Chineesche kolonie geschon ken. Het heet thans dat de zending van den Franschen admiraal eene vredelievende strek king heeft. De correspondent zegt, dat een vredelievend onderhandelaar de Fransch- Siameesche geschillen gemakkelijk zou kunnen bijleggen, maar de Fransche regeering en natie worden onjuist ingelicht door de scheeve voorstellingen der Fransche chauvinisten te Saigon. D L G I E. In de Kamer heeft de heer Anspach- Puissant gevraagd, de regeering te iiiterpel- leeren over de te nemen maatregelen voor het geval de Latijnsche muntunie mocht worden opgezegd en over de daling van het zilver, voortspruitende uit den toestand in Britsch Indiè. De minister Beernaert verzocht de verdaging dezer interpellatie wegens redenen van internationale betamelijkheid hij zeide dat de muntconferentie binnen twee maanden weder te Brussel bijeenkomt en de regeering der Amerikaansche Unie aan de Belgische regeering verzocht had hare samen komst voor te bereiden. Het bestuur van den Kongo-staat heeft een telegram ontvangen, méldende dat com mandant Chaltrin, na Benakamba bezet te hebben, vergezeld van een aantal gewapende inlanders het versterkte kamp Tehari heeft genomen en Ribariba is binnengetrokken. Jan "Volders, da bekende leider der socia listische werkliedenpartij, heeft ontslag ge nomen als redacteur van de Peuple, wegens verschil van inzicht tusschen hem en het bestuur der party met betrekking tot het vraagstuk der reorganisatie van den Senaat. Te Namen hebben Woensdagnacht twee hevige dynamiet-ontploffingen plaats gehad, de eene voor het huis van den schepen Lecocq, de andere voor dat van het gemeen teraadslid Deonny. De schade is weinig belangrijk; omtrent de daders van deze aanslagen is niets bekend. F K A N K E IJF K. De Senaat heeft het voorstel tot wijziging van het douanetarief voor mandenmakers- werk goedgekeurd. Iff de Kamer is gisteren het voorstel der commissie, om de rechten op 9 en 12.50 fr. vast te stellen, aangenomen, hetgeen indirect de goedkeuring beteekent van de Fransch- Russïsche overeenkomst. De garner nam een wetsontwerp waarbij de invoerrechten op fourage-artikelen worden geschorst. De cholera-epidemie te Alais is geheel geweken. Koning Behanzin van Dahomey schreef aan president Carnot en deed het voorstel hoofden te zenden tot het sluiten van een eervollen vrede op Franschen bodem. Hij ver klaart te vertrouwen op de eer en rechtvaar digheid van de groote Fransche natie. De heer Arthur Mayer, hoofdredacteur van de Qauloisis door den rechter van instruc tie Atthaïin verhoord. Hij verklaarde dat Norton in het laatst van Maart stukken hal aangeboden, volgens zijn voorgeven ont vreemd bij liet Britsche gezantschap. Onder die stukken bevond zicb ook de bekende lijst, door den heer Millevoye voorgelezzen, Norton was bij het veihoor tegenwoordig en maakte geen aanmerking op deze ver klaringen. De maatschappij der sPetites Voitures" heeft een aantal koetsiers, niet tot het syndicaat behoorende, in dienst genomen. De werkstaking duurt voort. K S L A N D. De onderhandelingen over het Russisch- Duitsche handelsverdrag werden tot hiertoe nog geen oogenblik afgebroken. Medio Juni werd te St.-Petersburg het antwoord van Duitschland ontvangen, waarop Rusland voorstelde te Berlijn een conferentie te hou den om rechtstreeks te onderhandelen. Daarop is het antwoord van Duitschland nog niet ontvangen. Inmiddels wordt echter het in werking treden van liet maximaal tarief geschorst, totdat aan Rusland mocht zijn gebleken, dat de onderhandelingen geen resultaat kunnen opleveren. ITALIË. De Kamer heeft de tegenwoordige bank- wet geprorogeerd tot 24 Augustus a.s. In staatkundige kringen gelooft men niet aan eene opzegging der Latijnsche muntunie. SPANJE. De officieele Gaceta bevat beden een decreet, waarbij de bezuinigingen op de uit gaven, voor zooveel betreft het ministerie van oorlog en de militaire divisièn, worden uitgesteld. AMERIKA. Het door den Wetgevenden Raad van Britsch Indié genomen besluit, waarbij de vrije aanmunting van zilver verboden wordt, zal onberekenbare gevolgen hebben, vooral voor de Yereenigde Staten. De prijs van het zilver is tengevolge van dien maatregel zoo belang rijk gedaald, dat aandeelen in zilvermijnen niet meer te verkoopen zijn en onderschei dene mijnen in Colorado genoodzaakt zullen zijn te sluiten. "Van verschillende zijden, ook door hare staatkundige tegenstanders, bjj "VnPS A «8 -m f (II f

Schiedamsche Courant | 1893 | | pagina 1