mm Zaterdag 8 Juli. N°. 8310 KENNISGEVING. KENNISGEVING. Z ©Yenenveertiffste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. Buiteitlandsche Berichten. Binnenlandsehe Berichteifi UITGEVER: J. ODÉ. BUREAU: BOTE 99 STRAAT, E 3 7. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Gezien het verzoek lo. van A. PERQUIN, om vergunning tot oprichting van een zeepzieder!], in een pakhuis, gelegen achter zijne woning aan de Hoogstraat alhier, wijk C no. 99, kadaster sectie C no. 1076; 2o. van de firma H. J. DROP Co., om vergunning tot oprichting van een sigaren- ui rojjeri J, in het pand aan de Korte Haven alhier, wijk A no. 120, kadaster sectie C no. 243. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van dan 2den Juni 1875 staatsblad n°. 95); Doen te weten dat voormelde verzoeken met de bijlagen op de secretarie der gemeente zijn ter visie gelegd; dat op Oonderdag den 20sten Juli a.s., des namiddags ten 2 ure, ten Raadhuize gele genheid zal worden gegeven, om bezwaren tegen het toestaan van die verzoeken in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat geduiende drie dagen, voor het tijd- •stip hierboven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den Oden Juli 1893. Burgemeester en wethouders voornoemd VAN DIJK VAN MATENESSE. lie secretaris, VERNÈDE. Kleinhandel ln sterken drank. Burgemeester en wethouders van Schie dam; brengen, ingevolge art. 5 der wet tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en tot beteugeling van openbare dronkenschap, (istaatsblad n°. 118 van 1885), ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een ver zoekschrift om vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein, van P. J. VAN HEES, voor het huis aan de Lange Haven, C n°. 63. 'Schiedam, den 7den Juli 1893. ENGELAND. Gisteren had te Londen de voltrekking plaats van het huwelijk van den hertog van York, eenige zoon van den prins van Wales, met pi inses May von Teek. Een aantal vor stelijke personen waren, zooals men weet, tot bijwoning daarvan overgekomen. Een onbeschrij (elij ken aanblik leverde het voorbijtrekken der vorstelijke stoeten op, van Buckingham-palace en van het paleis van den prins van Wales naar de koninklijke kapel van St. James. Een ontzaglijke menigte had alle plekken bezet van waar 't maar mogelijk was iets te zien van de vorstelijke rijtuigen en het schitterend geleide der ku rassiers van de garde. Daverende toejuichin gen begroetten den stoet overaldaar, waar prinses May vooibijging, steeg liet enthu- siasme tot ongekende hoogte. Ook de koning en de koningin \an Denemarken werden door het volk vriendelijk begroet. Door de tropische hitte werden velen in de menigte bewusteloos. De aanblik der vorstelijke kapel tijdens de huwelijksplechtigheid was schitterend. Alle heeren waren in groot uniform, de hofdames in groot galakostuum, schitterend van edelgesteenten. De Indische prinsen droe gen hun nationale kleeding met diamanten bestikt. Prinses May zag er bekoorlijk en mooi uit. De hertog tan Yoik, de czarewiteh en de prins van Wales droegen marine-uniform. Nadat de aartsbisschop van Canterbury het huwelijk ingezegend had, begaven de koningin en alle vorstelijke peisonen, prinsen en prin sessen met de jonggehuwden zich van de kapel naar Buckingham. De toejuichingen van het volk herhaalden zich bij den terugtocht van den stoet. Het doorluchtige gezelschap gebruikte het déjeuner, dat met groote praal opgedischt werd en waarbjj de koningin voor zat, in het Buckingham-paleis. Na het déjeuner vertoonden de koningin, de hei tog en hertogin van Yoi k en de hertog van Teek zich op het balkon van het paleis, waar zij eenigen tijd bleven en luide door de menigte toegejuicht werden. De heer en mevrouw Gladstone waren bij de plechtigheid in de kapel aanwezig. De hertog en de hei togin van York kwamen te halfzes aan het station in Liverpoolsti eet, vanwaar zij naar Sandringham vertrokken, om daar de wittebroodsweken door te bren gen. De jonggetrouwden deden den ut van het Buckingham-paleis naar het station m een open rijtuig. Zij namen hunnen weg langs het Strand en door de City. De tocht was eene lange ovatie van het volk, Gladstone heeft gisteren in het Lagerhuis verklaard, dat de regeering eene koninklijke commissie van enquête naar den gedrukten toestand van den landbouw zal benoemen. De beraadslaging over ai t. 5 van het Home- Rule-ontvverp was zeer levendig. Verscheiden amendementen werden met eene meerderheid, wisselende tussehen 42 en 48 stemmen ver worpen. Terwijl Balfour aan het woord was, werd te 10 uur de beraadslaging door den chairman afgebroken, uit krachte van liet besluit van Vrijdag. Het amendement van Walrner, dat het recht van Veto van den onderkoning vet scherpen wilde, werd toen met 324 tegen 289 s tem men aangenomen. Stormachtige toejuichingen volgden op de banken der ministerieelen. Art. 5 werd ver volgens met 324 tegen 289 stemmen aan genomen. Art. 6, betrekking hebbende op de samen stelling van den wetgevenden raad in Ier land, is met 315 tegen 300 stemmen aan genomen. Deze vermindering van de regee- ringsmeerderheid weid door de oppositie met warmen bijval begroet. Artikel 7, betrekking hebbende op de samen stelling van de wetgevende veigadertng, is met 325 tegen 289 stemmen aangenomen; art. 8, betrekking hebbende op geschillen tussehen den wetgevenden raad en de wet gevende vergadering eveneens aangenomen met 323 tegen 291 stemmen. Sir Edward Grey gelooft, naar zijne ver klaring in het Lageihuis, dat het handels verdrag met Servie binnen weinige dagen geteekend zal worden. Volgens dat verdrag zal Engeland op den voet van meest begun stigde natie worden behandeld. F R A N K R IJ K. De Senaat heeft gisteren de beraadslaging over het wetsontwerp betreftende de werk- lieden-vei eenigingen hervat. De centrale ai beidsbeurs te Parijs is giste ren gesloten en door de militaiie macht bezet. In eene bijeenkomst van socialisten m het Volkshuis hebben verschillende sprekers de algemeene werkstaking gepiedikt en aange spoord tot onthouding van het feest van den 14n dezer als protest tegen de sluiting van de ai beidsbeurs. Te Parijs was Woensdag te middernacht de opgewondenheid in het Quartier latin be daard. De menigte ging uiteen. Naar men verzekert, werden er 's avonds in het Quar tier latin meer dan 290 personen gearresteerd. Gisteren was het in het Quartier latin den ganschen vooi middag rustig. In den gisterochtend gehouden ministerraad verklaarde de minister-president Dupuy dat hij de orde als bijna geheel hersteld be schouwde, maar dat niettemin wordt voort gegaan met iiet nemen van voorzorgsmaat regelen. Gisteravond te 8 uur veegde eene charge den Boulevard Voltaire en de Avenue de la République schoon. Velen werden gewond. De soldaten bezetten onder generaal Saint Julien de Place de la République. De opwinding duurde den geheelen avond voort. Op de Place de la République zijn eenige kleine charges uitgevoerd om het plein te doen ontruimen. Er hebben vele inhechte nisnemingen plaats gehad. Voor den nacht zijn 25 bataljons infante rie en 6 regimenten cavalerie naai-Parijs ontboden De politie deed het bijkantoor der arbeidsbeurs in de Rue Jean Jacques Rousseau ontruimen, omdat de arbeiders-vereenigin- gen zicii niet naar de wet hadden gedragen, BüIÏSCntiO. Het centrum heeft bij den Rijksdag weder een voorstel ingediend tot opheffing dei* Jezuïe ten wet; de paitij wil daardoor di uk oefenen op de regeering voor de stemming over de legerwet. De Volkspartij diende bij den Rijksdag een voorstel in tot opheffing der invoerrechten van voedingsmiddelen. In den Rijksdag is eene agrarische veree- niging van vooi standers van beschermende rechten tot stand gekomenze bestaat uit de conservatieve partijen en een deel der nationaal-Iibeialen en is gevormd naar het model der vereeniging van 1879, die het tarief der invoerrechten er doorhaalde. B E L G I E. De Inde'pendance Beige van gisteren bevat belangrijke berichten uit den Kongo, mel dende, dat de resident van Stanley Falls met goed gevolg de aanvallen der Arabieren afsloeg en veel munitie buitmaakte. De kapi tein laques der anti-slavernij-vereenigiug sloeg eveneens aanvallen van Arabieren af op de stelling aan het Tanganika-meer. SPANJE. Het ontslag van den minister van justitie is aangenomen. Hij wordt vervangen door Capdebon. Een te Madrid uit Melila ontvangen tele gram meldt dat de Mooren eenen tolk en 3 Spaansche soldaten aangevallen en gekwetst hebben. EGYPTE. De khedive, vergezeld van Meukhtar en Tigrane Paeha, scheepte zich gisteren te Alexandria in naar Konstantinopel, zonder de aankomst van het Tuiksche jacht Izzedin af te wachten. Tijdens zijn afwezigheid zal Riaz Pacha regent zijn. AMERIKA. Het Argentijnsche Kabinet is als volgt samengesteld: binnenlandsehe zaken. Enrico Quitana; buitenlandsche zaken, Valentino Virasoio; financien, De Maria; ooilog, Aris- tobulo Delvalle; justitie, Lueïo Lopez. SCHIEDAM, 7 Juli 1803. De vereenigde Rotterdamsche tooneeüsten traden gisteravond in den schouwburg der officleren-vereeniging op met Dertig jaren of het Leven van een Dobbelaai", diamain 6 tafereelen uit het Fransch van Ducange en Dinaux. Hoewel wij nu in het algemeen de opvoenng van dergelijke stukken niet kunnen toejuichen, gedachtig aan de uitspraak van een bekend tooneeici iticus, dat »het spektakel de kunst naar het leven slaat", nemen wy den ïeclametitel en den inhoud bij gelegenheid van de kermis gaai ne voor lief. Zeker is het, dat deze opvoering van het stuk onder de beste beliooit, die het ge durende de lange jaren van zijn bestaan heeft beleefd. Eene uitmuntende type van een afgeleefden grijsaard vei toonde ons de heer Le Gias. De heer D. Haspels had als de dobbelaar Georges eene zware rol te ver vullen, evenwel niet te zwaar voor de capa citeiten van dezen gevierden acteur. Ook mevrouw Cath. Beersmans was in hare voile kracht. De tiaitre-rol van Warner werd door den heer J. Haspels met succes vertolkt. De rol van Dermont was bij den heer Rosier Faassen in goede handen. Goed bevielen ons ook mevr. FaassenVan Velzen en de heer Van der Lugt, gedienstige geesten van Amélie, en de heer Van Keickhoven als Rodolphe d'Hericourt. De herbergier Binnan en zijne vrouw werden verdienstelijk voorge steld door den heer Henri de Vries en mevr. BurlageVerwoert. De heer Van Eysden (de zoon van Améüe en Georges) speelde vooral voortreffelijk in de herkenaingsscène in de hut. Om de curiositeit noemen we hier nog jongejuffrouw Agtersoon iu de rol van Georgette, dochtertje van den dobbelaar. Goede muziek liet zich hooren tijdens de wisseling der tafereelen. Daartoe aangezocht, heeft de directie van den Amsterdamschen Parkschouwburg, staande met hare tent aan de Westerkade alhier, gehoor gegeve aan het verzoek om het drama »De Twee Weezen" niet alleen Zondag, maar ook Zaterdagavond op te voeren. Wij hopen dat de verige directie een druk bezoek ten deel valle. De Twee Wpezen" is een volksstuk bij uitnemendheid, en gespeeld door krachten als waarover deze schouwburgdirectie be- Abonnementsprijs, per kwartaal f 1.85. Franco per past, door het geheele Rijk 2,50. Afzonderlijke nommers0.10. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10. Iedere gewone regel meer. 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Burgemeester en wethouders van Schiedam; Burgemeester en vjethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. Be secretaris, VERNÈDE, Jtjj 3M XV j-X-ipc9! vJ,*, t-

Schiedamsche Courant | 1893 | | pagina 1