Vrijdag 4 Augustus. A0. 1893, N°. 8329, KENNISGEVING. KENNISGEVING. KENNISGEVING. Z~e venenveertigste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, Bnitenlaiidsche Berichten. Binne nl.andsche Berichten. UITGEVER: J. ODÉ. Abonnementsprijs, per kwartaal 1.85. Franco per post, door het geheele Rijk2.50. Afzonderlijke nommers- 0.10. BUREAU: BOTEKSTKAAI, E 2 7. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Burgemeester en wethouders van Schiedam, Gezien Art. 69 der Wet van 4 Juli 1850 Staatsblad no. 37) Brengen ter kennis van de ingezetenen, dat -de processen-verbaal van de op den In dezer plaatsgehad hebbende herstemming ter verkiezing van éen lid van den gemeenteraad, ter inzage zijn nedergelegd op de secretarie en dat afschriften daarvan zijn aangeplakt aan het raadhuis. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 2den Augustus 1893. Burgmeester en wethouders voornoemd VAN DIJK VAN MATENESSE. De secretaris, VERNÈDE. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en wethouders van Schiedam; Gezien het verzoek van A. T. MEIJER, -om vergunning tot uitbreiding zijner bran- aan de Wesi-FranJcelandsche laan, wjjk A no. 92/93, kadaster sectie M no. 129, met een stoomwerktuig van 2 paardenkracht en ketel met een verwarmingsoppervlak van 2.20 M\ Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van den 2den Juni 1875 (Staatsblad n°. 95); Doen te weten: dat voormeld verzoek met de bijlagen op de secretarie der gemeente is ter visie gelegd; dat op Donderdag den 17den Augustus a.s., des namiddags ten 2 ure, ten Raadhuize gelegenheid zal worden gegeven, om bezwa ren tegen het toestaan van dat verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen, vóór het tijd stip hierboven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 3den Augustus 1893. Burgemeester en wethouders voornoemd, VAN DI3K VAN MATENESSE. Be secretaris, v. LUIK, L. J. De Burgemeester van Schiedam geeft bij dezen kennis aan de ingezetenen, dal de PATENTEN voor het dienstjaar 1893/94 zullen worden afgegeven ter secretarie der gemeente, van Maandag den 7n lot en met Zaterdag den 12n Augustus aanstaande, des voormiddags van 10 tot 12 uur en dat de patenten, die na het verstrijken van dien tijd niet zullen zijn afge haald, tegen betaling van tien cent per stuk, aan de patentplichtigen zullen worden te huis bezorgd. Een ieder wordt verzocht, bij het afhalen van zijn patent, het aanslagbiljet mede te brengen, teneinde de afgifte te bevorderen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 3den Augustus 1393. De Burgemeester voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. ENGELAND. Een manifest in briefvorm van Gladstone bepleit het zitting houden der Iersche leden in het Parlement te Westminster. In het Lagerhuis heeft sir E. Grey gisteren bij de beraadslaging over een aan de regee ring te verleenen krediet verklaard dat hij het betreurt, dat eenige afgevaardigden van de oppositie een stelsel van critiek hebben aangenomen, dat niet geschikt is om de tegenwoordige onderhandelingen te bevorde ren. Zoodra de diplomatieke correspondentie openbaargemaakt zal z\jn, zal men zien dat de regeering even krachtig gehandeld heeft als hare voorgangster. De blokkade der Siameesche kust zal heden opgeheven worden. Spreker betreurt het dat van de Armeni sche gevangenen te Angora vflf ter dood ge bracht zijn. De straf der andere veroordeelden is verminderd tot eene gevangenzetting van twee tot acht jaar. Sir E. Grey verklaarde verder dat de regee ring geen bevestiging heeft ontvangen van het gerucht dat er onlusten in noordelijk Marokko zijn ontstaan. Volgens de Sun zal in de volgende week te Londen een vergadering worden gehouden van het intern, mijnwerkers-comité, om de houding der mijnwerkers op het vasteland tegenover de Engelsche werkstaking vast te stellen, n.l. of men tot directe ondersteuning der stakers zal overgaan, dan zich tot weige ring, om kolen naar Engeland te doen ver zenden, zal bepalen. Volgens den voorzitter van het mijnwerkers-comité, Pickard, heeft hg uit Duitschland reeds toezegging van het verzendings-verbod ontvangen. De Londensche correspondent der IN. B. üt. schrijft van gisteren Volgens den gezant van Argentinië alhier hebben de opstanden in zijn vaderland slechts plaatselijke beteekenis. Nergens is de be weging gericht tegen de bondsregeering. Het Congres behandelt een wetsontwerp, hetwelk de strekking heeft den vrede te herstellen. De Engelsch-Armenische vereeniging heeft aan de Engelsche regeering een adres ge richt, waarin haar wordt verzocht, ten gunste van de 5 ter dood veroordeelde Armeniërs te intervenieeren, daar hun geen eerlijk recht gedaan is ingevolge de valschheid van som mige getuigenissen, wat ook lord Rosebery in het Huis der Lords heeft moeten erkennen. I BiNEBIJS. De radicale bladen zijn over het algemeen, en ook de anti-republikeinsche, hitter weinig ingenomen met de voorwaardenwaarop Frankrijk vrede heeft gesloten met Siam. Zij vinden dat die voorwaarden voor eene volledige voldoening te zacht zjjn. Blijkbaar hebben die bladen het ten deze minder op Siam gemunt dan op Engeland. Een telegram uit Whyddah meldt dat de koning van Dahomey niet opgekomen is voor het onderhoud dat hij den kolonel Dumas gevraagd heeft. Dientengevolge zal generaal Dodds den lOn dezer scheep gaan naar Benin en eene nieuwe expeditie tegen den koning organiseeren. DUITSCHLAND. Het wordt bevestigd, dat Rusland van Duitsche schepen het tienvoudig bedrag der vroegere havengelden begint te heffen, te Riga b.v. een roebel per last, in plaats van 10 kopeken. Onder deze omstandigheden zal van handel met en scheepvaart op Rusland van Duitsche zijde zoo spoedig wel geen sprake meer kun nen zijn. RUSLAND. De Begeeringsbode bevat een circulaire van den minister van financiën aan de tol kantoren, waarbij, met ingang van 2 dezer, de invoerrechten op Duitsche goederen op nieuw met 50 pCt. wordt verhoogd, voor zoover die reeds door de wet van 1 Juni aan eene verhooging van invoerrecht zijn onder worpen. Deze maatregel heeft evenwel geen betrekking op goederen, welke in den loop van dezen dag aan tolkantoren zijn aangegeven. Voorts wordt gelast dat van schepen onder Duitsche vlag bij het in- en uitgaan van Rus sische havens een tot een roebel per last ver hoogd recht zal worden geheven. De minister van justitie heeft, met het oog op de talrijke slachtoffers, door de duels ge maakt, bepaald, dat ieder, die een ander in een duel gedood heeft, tot hoogstens zes jaar gevangenis kan veroordeeld worden en in geval van verwonding tot hoogstens driejaar. De getuigen zullen eveneens vervolgd worden. SPANJE. Volgens een gerucht is de minister van koloniën voornemens zijn ontslag in te dienen, indien zijne begrooting niet gc igekeurd is vóór het uiteengaan der Kamers. PORTUGAL. De Secoio, te Milaan verschijnende, meent te weten, dat er ernstige oneenigheden be staan tusschen de koninklijke familie van Portugal en den minister van financiën. Laatst genoemde weigert, naar het schijnt, deaan- zienlijke uitgaven door koningin Maria Pia, gedurende haar verblijf in Italië, bij gelegen heid van de zilveren bruiloft van koning Humbert, gedaan terug te geven. De Secoio voegt er bij, dat daar de minister zeer popu lair is, het conflict, als het bekend werd, wel eens zeer onaangename gevolgen kon hebben voor de koninklijke familie. R U M 1 N I E. De berichten omtrent de gezondheid van koningin Elizabeth luiden gunstiger. De koning is haar gaan bezoeken. Denkelijk keert de koningin in den herfst naar Rumeniê terug. AMERIKA. Aangezien de minister van financien der Vereenigde Staten in de atgeloopen maand slechts de helft der bij de Sherman-wet voor geschreven hoeveelheid van 4i/s millioen ons zilver voor de schatkist heeft opgekocht, is de zilverpartij voornemens de regeering in de eerstvolgende zitting van het congres over die eigenmachtige handeling te interpelleeren. Het Argentgnsche congres verwierp gisteren het voorstel tot tusschenkomst der nationale regeering in de provinciën Buenos-Ayres, Santa Fé en San Luis. De regeeriug in Santa Fé heeft gecapitu leerd voor de radicale opstandelingen. In het gevecht bij Rosario zijn 100 personen gedood en 300 gewond. La Plata is door de radicalen ingesloten. Men gelooft dat de gouverneur capituleeren zal. Aan de nationale troepen is bevel gegeven zich gereed te houden voor het oprukken naar la Plata. Uit Rio de Janeiro wordt gemeld dat de opstandelingen in Santa Catharina zegevieren. De gouverneur heeft Dinsdag de hoofdstad der provincie verlaten. EERSTE KAMER DER STATEN-GENERAAL. Bedrijfsbelasting. Het voorloopige verslag over de belasting op be- drijfs- en andere inkomsten vangt aan met een algemeene hulde aan de werkzaamheid en het van den minister van financiën bij zijn hervor ming van het belastingstelstel en bevat daarna een beschouwing over de algemeene belasting- politiek der regeering, zoowel wat de rijks- als wat de gemeentebelastingen betreft. Hierbij werd gevraagd eene globale raming van de op brengst der vermogensbelasting en welke voorne mens de reg. heeft ten aanzien van een eventueel overschot, dat door vele leden verwacht werd. In die verwachting waren enkelen weinig geneigd tot aanneming der drukkende bedrijfsbelasting. Enkele hadden liever afschaffing van den vleeseh- accijns gewenscht. Een aantal leden wilden een overschot op de middelen niet besteden tot uit zetting der gewone staatsuitgaven en een niet minder aanzienlijk getal leden in geen geval tot vermeerdering der oorlogsuitgaven. Over den afstand van het personeel aan de gemeenten behield de meerderheid zich het oor deel voor. Overigens werd algemeen een verbeterde regeling der gemeentebelasting een dringende zaak geacht. Vele leden wenschten het overschot op de ver mogensbelasting ten bate der gemeenten te zien aangewend. De bereidverklaring van de groote meerderheid tot aanneming van dit wetsontwerp werd op verschillende gronden gemotiveerd, als daar zijn de noodzakelijkheid van aanvulling der vermo gensbelasting de billijkheid der regelinghet middel tot rechtvaardige lastenverdeeling.

Schiedamsche Courant | 1893 | | pagina 1