ui 9 HUIS WZMëM THE me* i MATINEE Br. Retail's elfbe waring. ■Eureka." 1 Te huur gevraagd paanl toomf, met deszelfs Inventaris. Officieren-Vereeniging. Koloniën. Post en Telegraphie. Land- en Tuinbouw. Stedelijk Nieuws. 7ll> VERTEN TI EN. Johannes Hendrikus iVHncke, Zwarte en gekleurde Lakens, Bus kin, Satin de Laine, Kamgaren, Che viot, Coupons voor Pantalons, Demi- Saisonstoffen, groote sorteering Da- messtoffen, als Zwart Thibet, Zwarte Zijde, Merinossen, heele en halve Linnens, Zakdoeken, Baai, Bever, Flanellen, Gordijnen, Keper, Amers foort, Boezeroengoed, Engelsch Le der, Wollen, Katoenen en Paarde- dekens, Witte en gekleurde Spreien, enz. Voorts eene partij Damesmantels. Te zien van IO tot 1 uur. te Schiedam: een EENE BEen ware schat lOns Pr.25 Cts. Probeert: het hechte, sterke en zich in uitmuntenden staat bevindende overdekte »enke! opzicht als een hostiele daad tegen per- »sonen moest worden beschouwd, maar dat het ïhun alleen om de saak te doen was, zooals ault de verdere toelichting trouwens ten duide lijkste bleek, heeft onze voorzitter goedgevon- »den, in onze zitting van 21 Maart d.a.v. het beweren der op dien datum reeds door den siaad benoemde commissie te noemen ongepast een onwaar. sWij beantwoorden hier niet de vraag, of het sdan wel gepast is, dergelijke uitdrukkingen te sbezigen aan het adres van hen, die docr den »raad met de uitvoering van een zijner beslui- »ten zijn belast, en hen, ondanks eene toe- BÜchting, die aan duidelijkheid niets te wen- »schen overlaatalleen ter zake van een verschil van ongepastheid en onwaarheid »te beschuldigen: wij discussieeren over «dergelijke aantijgingen nietdit achten we sbeneden ons; we wenschen er evenwel op te swijzen, dat uit ons stilzwijgen niet de gevolg- strekking mag worden gemaakt, dat feiten of xargumenten die niet weersproken worden daarom onwederlegbaar zijn. G. Visser Bzn., Schuurman, C, J. P. v. d. Schai.k, D. F. W. Prins, Den Breems. Schiedam, September 1891. Wordt vervolgd.) Batavia, 8 Augustus. Aan de Java-Bode wordt uit Kotta-Radja, dd. 5 Aug. geseind xToekoe Oemar heeft den strijd tegen de moslemins voortgezet en hunne bentings te Kandang en te Bnekit-Daroe in de IX moekims met goed gevolg genomen. Onze troepen hebben het buiten de hnie gelegen Kesoembn bezet en zullen nog meer plaatsen bezetten, teneinde gelegenheid te hebben tot het schoonkappen van de strook van duizend rondom do linie. De XXII en XXVI moekims zijn nog aan de zijde der moslamins." Het blad teekent hierbij aan Uit hot voren staande telegram blijkt, dat Toekoe Oemar nog geen nieuw verraad heeft gepleegd en dat onze in de geconcentreetde linie door de Atjehers belegerde troepen een uitva! hebben gedaan. De twee sagi's der XXVI en XXII moekims, welke de zijde van den vijind nog niet heb ben verlaten, omringen het grootste deel van onze linie en Kaloet ligt in de XXII moekims. Misschien neemt Toekoe Oemar dit nu ook wel voor ons. De Atjehsche Ct. van 22 Juli meldtGedu rende de laatste dagen werden per tram veel gewapende Atjehers vervoerd naar Lamdjamoe om van daaruit de IV en VI Moekims te steu nen, welker bevolkingen zich krachtdadig hebben verzet tegen de roovertjen, welke de benden van Toekoe Mat-Amin en Toekoe Tekarang piepen. Ter versterking van het garnizoen te Segli zijn per Albatros op gisteren derwaarts ver- tiokken de 1e luitenant der infanterie Muller en 15 minderen. Volgens alhier uit Atjeh ontvangen officieele benrhten is de tocht van onze troepen in de VI Moekims, waarvan wij onlangs melding maakten, goed afgeloopen. Gevochten is er niet en de bevolking toonde zich zeer verheugd, dat de moslemins verdreven waren. Wat zal er nu echter met die VI Moekims gedaan worden Niet alleen Toekoe Oemar, maar ook Toekoe Nek maakt er aanspraak op. Waarschijnlijk zal er spoedig een oorlogsschip naar de Aroe-eilanden gezonden worden, om de Australische schepen te verjagen, die daar in onze territoriale wateren pareimoerschelpen vissi-hen zonder daartoe gerechtigd te zijn. Vroeger bleven die parelvisschers in de buurt van Nieuw-Hoiland, maar sedert zij daar alles hebben leeggevischt, komen zij hun roofvangst in onze zeeen uitoefenen, soms met dertig sche pen te gelijk en met ongehoorde brutaliteit, die trouwens bij zulke ruwe klanten niet te ver wonderen is. De proc.-gen. bij het hooggerechtshof, mr. W. de Gelder, heeft, naar de redacteur der Zoco- moltef uit vertrouwbare bron verneemt, zijn be paald voornemen te kennen gegeven, aan het einde dezes jaars ontslag te nemen uit 's lands dienst. Batavia, II Augustas. De Java-Bode bevat het volgende telegram uit Medan, dd. 9 AugustusDe expeditie, die Maandag van de Aroebaai is teruggekeerd, heeft kampong Boekit Tiram verbrand, omdat de be volking daarvan, geholpen door op ons gebied wonende Atjehers, Soengei Pandan hadden ge plunderd. De schuldigen heeft men niet ont moet. De gelegenheid tot verzending der correspon dentie naar New-York bestaat door middel van het stoomschip Amsterdam. De laatste buslichting aan het postkantoor te Rotterdam is bepaald op 43 dezer, des namiddags ten 12 50 ure spoortijd. De wijze van verzending behoort duidelijk op het adres vernield te worden. Als een vooi beeld hoe het Hollandsche vee in het buitenland steeds gezocht blijft, meldt men, dat een Transvaler onlangs van den heer A. de Goede, te Beemster, een anderhalfjaiigen stier heeft gekocht, bestemd voor de fokkerij in de Transvaal. Het dier, een schoon exemplaar, is viermaal bekroondhet werd verkocht voo<- f 400, welk bedrag echter met bijvoeging van de trans portkosten tot de plaats van bestemming stijgt tot ongeveer duizend gulden. Kenmerkend voor den lagen prijs der tarwe is een bericht uit Somerset in Maryland (Amerika) waarin gemeld wordt, dat oen landbouwer aldaar meer voor het geoogste stroo dan voor het graan ontving. Hij oogstte van 36 acies 630 bushel tarwe en ontving daaivoor 403 dollars, terwijl het stroo 528 dollars opbracht. B Uit (i E RL IJ HE ST A N 1). (Geboren s 8 Sept. Cornelia Johanna, dochter van A. van den Bos en H. Zvvalje, Singel. Maria Liduina, dochter van A. de Koning en G. Vredenbregt, Broersvest. 9. Jacob, zoon van C. Lips en M. F. Huizer, Leliestraat. Digna Theodoia, dochter van P. J. Bosman en A. M. P. Wijzenbroek, Lange Achterweg. 10. Johan Wilhelm, zoon van J. H. Weber en M. C. van Ooijen, Klein Groenendal. 41. Antonie, zoon van A. Bourbijn en C. Gonlag. Botterdamsche dijk. Jacob, zoon van C. Romeijn en C. M. Schafer, Stationsstraat. Bertus, zoon van C. van der Graaf en E. van der Meer, Broers vest. Arij Corneiis, zoon van C. Jordaans en A. Krullaars, Singel. Overleden: 9 Sept. Adrlana Yerboev, oud 5 maanden, Visschersstraat. Aliaa Maria Jacoba Hersbach, oud 2 jaar en 8 maanden, Broersveld. Johannes Henricus Minke, oud 41 jaar en 10 maanden, Lange Singelstraat. 11, Willem Vermeer, oud 1 maand, Konijnenitiuri. Cornelis Land- zaad, oud 40 jaar en 6 maanden, Lange Achterweg. Heden oveileed, na eene kortstondige zeer pijnlijke ziekte en na het god vruchtig ontvangen der laatste HH. Sacramenten, mijn dierbare echtgenoote en Vader mijner kinderen, in den ouderdom van 41 jaar en '10 maanden. Ook uit naam mijner kinderen Wed. Sophia Helena MINCKE Vossen. Schiedam, 9 September 1893. De Vendumeester P. BURGER is voor nemens op Maandag 18 Sept. a.s., des namiddags ten 2 ure, en volgende dagen, des voormiddags ten IO ure, in het Ver kooplokaal aan de Korte Haven, ten over staan van den Deurwaarder A. BOSMAN, op zes weken krediet, publiek te verkoopen s als: Jg s g f s op goeden stand, liefst TUINLAAK. Volledige opgaven worden ingewacht franco lett, A, bij de Boekhandelaren J. G. VAN TER VEEN ZOON te Utrecht. gevraagdgoed kunnende koken en werken. AdresMej. HOEK, Singel, A 169e. voor allen, die door jeugdige verkeerd heden lijden, is het beroemde werk z Hollandsche uitgave met 27 afb. Prijs 2 Gulden. Ieder, die aan de ge volgen van zulk kwaad lijdt, moet het lezen. Duizenden hebben hun herstel er aan te danken. Te verkrijgen bij het Verlags-Magazin te Leipzig, Neumarkt No. 34, franco tegen inzending van het bedrag (ook in postzegels) en in eiken boekhandel in Holland. Mnric. JAVA PT3CCO SOTTCHON 20 cent per ons. SOUCHON CHINA THEE 25 cent por ons. HoofdagontachapReguliersdw. 48, AMSTERDAM. Te Schiedam: IJ. HUMBEL,»; P. A. J. 1IEIJV8BKOEKHoogstraat C 157; A. J> BIJL»», Singel. De Deurwaarder W. F ONTIJ NE te Rotterdam is van voornemen, op Mins» dag I» September 1893, des namiddags ten 2 ure, in het Cafés>CENTRAL", aan de Zutdblaak, hoek Molsteeg, te Rot terdam, om contant geld, publiek te verkoopen groot 363 tonnen, Van ai Oonderdag 14 September dage lijks te bezichtigen in de Blaak bij het Postkantoor te Rotterdam. Inlichtingen zijn te bekomen bij voornoem den Deurwaarder te Rotterdam, Waste Wagenstraat No. 53. VOOft Tering voorkomen. Influenza, vei koud heden en koorts komen zeer dikwijls in ons veranderlijk klimaat voor; ofschoon zij in het eerst gemakkelijk genezer, worden, zijn zij, indien men ze verzuimt, dikwijls de oorzaken van ernstige ziekten, van welke de tering de voornaamste en tevens de noodlottigste is. In dien men bij het eerste verschijnen vaneen dezer kwalen zijn toevlucht tot Hoiloway's Pillen neemt en indien men, ingeval de teekenen verontrustend zijn, zijne Zalf ook tweemaal per dag op den rug en de boist wrijft, zullen zij ophouden onrust te veroor zaken, en alle zucht naar tering zal zekerlijk verbannen worden, en het lichaam, bevrijd van alle onzuiverheden, zal in een toestand gebracht worden, gezonder dan die, waarin het zich voor de ziekte bevond. Daar de Pillen volstrekt geen schadelijke bestanddeeien van welken aard ook bevatten, kunnen de teersten en zwaksten ze zonder gevaar gebruiken. Doosjes Pillen en Potjes Zalf a f 0.80, f 1.85, f 3.f 6.75, f 13.50, f 20.50 zijn op franco aanvrage a contant te bekomen bij de heeren D. Maltha Gz., Hoogstraat", te Schiedam, S. S. Reintema te Leeuwarden, C. Rikkers, te Groningen, J.Straatman, tes-Hertogenbosch en verder bij alle apothekers in Holland, alsmede in H o 11 o w a y's Etablissement te Londen. Beide Mdeelingen, door de SCBIEBAMSCSIE 8TAFWU- ZIEK op Zondag 17 September E893, des namiddags ten l ure. Introductie voor Vreemdelingen 49 Cts. RET BESTUUR.

Schiedamsche Courant | 1893 | | pagina 4