S P O R T. op de heide aan den boschrand, een vrouwen hemd met bloedvlekken in de rugzijde gevon den. Het kleedingstuk was losjes opgerold. Daar toen echter omtrent het verdwijnen van Sara Juett en Marie Schmitz nog niets bekend was, sloeg de militair niet veel acht op de vondst en wierp hij het hemd weder weg. Waarschijnlijk zal men thans dit voor werp weder gaan opzoeken. Wij meldden onlangs, dat de recherche beslag zou leggen op een kistje medicijnen, dat De Jong bij eene weduwe te Utrecht had achtergelaten. Het is echter gebleken, dat de vrouw, die, gelijk men zich herinneren zal, voor een som van f300 werd bestolen, na het verdwijnen van haren huisvriend het bewuste kistje heeft weggeworpen. Een Rotterdamsch ingezetenedie zich ongetwijfeld bezwaard gevoelde, omdat hij te laag was aangeslagen in de pi. inkomsten belasting. heeft doortusschenkomst van notaris P. C. van Vollenhoven een som van f-1172 plus 22'/" cent aan zegel den gemeente-ont vanger doen toekomen. Natuurlijk werd door den raad machtiging verleend om dit ge schenk te aanvaarden. Het nieuwe hoofdgebouw van het station te 's-Hage der Holl. ijzeren-spoorweg-maat schappij zal waarschijnlijk den 4n Oct. a.s. in gebruik worden genomen. Eene firma te's-Gravenhage is dezer dagen voor eene vtij belangrijke som opgelicht. Hiervan wordt verdacht een jongmensch uit Indië, van omstreeks 25-jarigen leeftijd. Ver moedelijk is hij naar Rotterdam vertrokken. Dank zij den ijver der politie, schijnt Den Haag geen goed arbeidsveld der flesschen trekkers meer te zijn. Verschillende hunner toch, en onder hen de meest beruchte, heb ben de residentie metterwoon verlaten. Onlangs is te Amsterdam een vereeniging opgericht, die zich ten doel stelt een 500-tal nachtwakers aan te stellen. Niet minder dan 4000, zegge vier duizend mannen solliciteerden om het baantje. En tis nu pas einde September. Te Schagen sloeg de bliksem in de boeren plaats van K. Wit te Groeneveld, gem. St. Maarten. Het huis is met den geheelen voor raad graan een prooi der vlammen geworden. Ook sloeg de bliksem in de boerenpiaats van I. Kruier te Schagen, zonder echter brand te veroorzakenwel werd er groote schade aangericht. Donderdagavond laat sloeg de bliksem in het station Oost huizen der Hollandsche ijzeren- spoonveg-maatsehappij. Het telegraaftoestel werd vernield en onbruikbaar, zoodat men ïristerochtend niet kon seinen. O De Sterny was zijn afgod, zijn alles sKom, Kom, mijn jongen, houd je nu goed", zeide de virtuoos om hem tot bêdaren tebien- gen. Het geheele gezelschap was verrukt meer nog over de grootmoedigheid van den beminden artist, dan wel over het voortreffe lijke spel van den jongen. Ongeveer zeven jaren waren verloopen. De maand Jlei was in het land. Na langen tijd afwezig te zijn geweest, keerde Gesa naar Brus sel terug Alphonse de Sterny had zeer behen dig paitij weten te trekken van de geestdrift van het Brusselsche publiek, dat Gesa bij zijn eerste opvoering zoo zeer had toegejuicht, en voor den jongen artist een toelage van de ra- geering weten te krijgen. Nog bovendien toe gerust met tal van aanbevelingen van invloed rijke personen, was Gesa naar Parijs gegaan om daar onder de leiding van een der eerste violisten, zijne studie voort te zetten. Hij had eerst gewerkt en gestudeerd, was daarna gaan luieren, had veel tijd verknoeid I Te Monnikendam is Donderdagochtend de 17-jarige dochter van den heer B. in den Waterweg gevallen en verdronken. Door mejuffrouw N. J. vanDyl, den Sn dezer te Dordrecht overleden, zijn de volgende legaten vermaakt Aan de diaconie der Nederl.-herv. gemeente te Dordrecht f3000. Aan de diaconie-bewaarschool der Ned.- herv. gem. te Dordrecht f1000. Aan het hervormd bestedelingenhuis te Dordrecht f 1000, Aan de Nederlandsche zendings-vereeniging te Rotterdam f3000. Aan de zendings-vereeniging te Ermelo f1000. Aan de vereeniging voor in- en uitwendige zending te Dordrecht, ten behoeve van het fonds, voor hare scholen voor on- en minver mogenden f4000. Aan het weeshuis aBetnel" onder beheer van den heer Jakob Eigeman, predikant te Dordrecht, f 2000. Aan het weeshuis te Neerbosch flOOÜ. Met betrekking tot den moord in de Lijn- markt te Utrecht kan nog worden medege deeld, dat de verdachte R. K. naar de cellulaire gevangenis is overgebracht, terwijl zijn broeder E. W. K. op vrije voeten is gesteld. De voerman J. van Beusekom te Tiel kreeg Donderdagavond by het aanspannen van een zijner paarden zulk een slag tegen de borst, dat hy reeds binnen een half uur overleed, nalatende eene weduwe met twee nog jeug dige kinderen. Te Tiel viel een 3-jarig meisje in een pot met kokend waschwater. Het kind bezweek. Haar toestand schijnt zeer verergerd te zijn geworden, doordat een der buren de zwaar verwonde kleine in koud water heeft ge dompeld. Te Bergen-op-Zoom wordt den 2n October a.s. een Kneippsche badinrichting geopend, toebehoorende aan dr, Verlinden aldaar. De inrichting is gelegen aan den straatweg naar Tolen, even buiten de voormalige Steenberg- sche poort. De veld-artillerist P. v. L., te Breda in garnizoen, zal voor den krijgsiaad te 's-Her- togeubosch, alwaar hij bereids in het huis van bewaring is gedet'neerd, terechtstaan als deserteur, omdat hij vier volle etmalen achter een bij zijn regiment heeft ontbroken. Hoe dit kwam, is curieus genoeg om te worden medegedeeld. De bedoelde artillerist was namelijk bij zijn lief, eene Bredasche dienstbode, in de keuken, terwijl de familie uit was. Dit nu was tegen de bevelen van mijnheer en mevrouw. Ongelukkig kwamen deze onverwacht te huis, en de artillerist had en was toen weer vol ijver aan het werk gegaan. Hij had veel bewondering, maar ook heel veel jaloe zie opgewekt. Hij had veel champagne gedron ken en geleerd onderscheid te maken tusschen vrouwen, die het kwalijk nemen wanneer men zich vrijheden tegenover haar verooi looft en vrouwen, die het kwalijk nemen als men dat niet doet Hij had zijn eerste kunstreis gemaakt met een beroemde Italiaansohe zangeres en een nog beroemder impresario. Hij had veel succes gehad, maar in Nizza twist gekregen met een cellist een twist, waaraan de Italiaanscbe zangeres niet geheel vreemd washij had den- cellist uitgedaagd en den impresario doodehjk belee- digd. De impresario was overigens een verstandig man en vooral een man van zaken, die zich door zulke kleinigheden niet het afschrikken. Toen hij twee maanden later te Parijs kwam om artisten te engageeren voor eene kunstreis door Amerika, deed hij Gesa een schitterend aanbod. De jonge violist, rijk door bet bezit van een paar duizend francs, die hij nog van geen gelegenheid om ongemerkt weg te sluipen. Die gelegenheid werd hem zelfs volle vier etmalen onthouden, en al dien tijd moest hij natuurlijk tegen zijn zin daar blijven. Eerst den vierden dag was hem de kans gunstig om te ontsnappen en kon hij naar de kazerne terugkeeren. Natuurlek werd hij al daar terstond als deserteur in arrestgesteld. Als een afdoend middel tegen last van mieren in gebouwen enz., schrijft iernand aan de Leeuw. Ct., werd mij heden zout ge noemd. Mijn zegsman, die er zelf zooveel last van heeft gehad, dat hij op het punt stond zijn woning te ontruimen, had door het strooien van en inwreven met zout op de plaatsen waar deze dieren zich in groote drommen vertoonden, het gebouw geheel van de plaag bevrijd. Te Rotterdam is in de verloopen 24 uren een lijder aan cholera asiatica aangegeven, die reeds is overleden. Nog 6 lijders blijven in behandeling. Te Nootdorp is een geval van Aziatische cholera waargenomen bij een bejaarde vrouw. Zij had enkele dagen geleden een bezoek gebracht te Stompwijk, waar twee harer kleinkinderen aan de genoemde ziekte zijn overleden. De toestand der lijderes is voor het oogenblik niet onbevredigend. De lijder aan Aziatische cholera te Papen- drecht, die 1.1. Dinsdag op zijn werk te Dordrecht ongesteld werd, onopgemerkt alleen den weg naar huis ondernam en ongeveer een dag buiten geneeskundige behandeling bleef, is gisternacht overleden. Hij laat eene weduwe met drie kleine kin deren onverzorgd achter. 's-Gravenhage. Een veertigtal inge zetenen, onder wie de ministers van binnen- landsche, van buitenlandsche zaken en van koloniën, boden gisteren dr. Blom Coster in het hotel >Den Ouden Doelen" een gastmaal aan ter gelegenheid van zijn 50-jarig docto raat in de geneeskunde. Apeldoorn. HH. MM. de Koninginnen kwamen Donderdag even halfeen op Het Loo aan en werden daar ontvangen door den in tendant den heer Van Steijjn, den jagermeester jhr. Van Haersma de With, den burgemeester den heer Van Hasselt en den hofarts dr. Vlaanderen, met wie HH. MM. zich een oogen blik onderhielden. Daarna stapten zij in het gereedstaande rijtuig en reden naar het paleis. Een groote menigte belangstellenden waren naar het Loo gekomen om by de aan komst van de Koninginnen tegenwoordig te zyn. zijn laatste reis overhad, weigerde het aanbod, op grond dat bet zwervende kunstenaarsleven bem verveelde en hij zich geheel wilde wijden aan zijn composities. Hij was toen vier en twintig jaar. Verschei den musici hebben op dien leeftijd de meester- weiken geschreven, die hen onsterfelijk zouden maken. Van Gesa was nog niets anders uitge komen dan een sRêverie", die hij bijna tien jaar geleden liad geschreven en die verschenen was met het portret van den jeugdigen com ponist op het titelblad. In den Faubourg St. Germain was door iedereen het stukje gekocht, maar overigens door geen sterveling. Sedert dien tijd had hij heel wat noten neer geschreven, maar voltooid had hij niets en toch gevoelde hij zich zoo rijk, zoo onuitputte lijk rijkHet had hem echter steeds aan ern- stigen wil ontbroken. Als hij zijn pen maar ter hand nam, verdrong de eene gedachte de andere. Hij had slechts rust en kalmte om hem heen noodig om te componeeren. Maar rust is in Parijs een bijna onbereikbaarvelde-artikel. Toen kwam de gedachte aan Brusu,i bij bem op BEHOORT bq het Verslag van het onderzoek der gemeente-begroo ting voor 1894 in de afdeelingen van den gemeenteraad. Volgn. 58. Jaarwedden van de ambtenaren en bedienden der gemeente-secretarie. Het blijkt ons, dat de plaatsing onder dit hoofd van de opmerking omtrent de wijze van benoemen door het Dagelijksch Bestuur bij sommigen leidt tot het misverstand, dat de opmerker alleen of in de eerste plaats de benoemingen voor de secretarie op het oog heeft gehad. Het tegendeel is waar. De op merking is geheel in het algemeen en alleen daarom onder dit hoofd gemaakt, wijl 't het eerste van de begrooting is, dat op ambtenarenf door het D. B. benoemd, betrekking heeft. De rapporteurs C. J. P. v. d. SCHALK, loco-rapp. P. BRILLENBURfJ, M. C. M. DE GROOT, loco-rapp. Schiedam, 29 Sept. 1893. Op 18 September heeft Ooms op de rivier Passaic by West-ArliDgton, in de onmiddel lijke nabijheid van New-York, geroeid tegen den amateur Carney, die in den wedstrijd te Newark waar Ooms voor Hedley de vlag moest strijken niet mededeed. Deze Carney is een geducht roeier, vooral op de lange baan, maar hij roeit nooit anders dan man tegen man. »Toen Ooms aan den start verscheen dus wordt in een particulieren brief aan het JV. v. d. D. medegedeeld werd hij uitge lachen door de Amerikanen, die het bespot telijk vonden om te roeien tegen iemand, die op deze baan van 13mijl nog sterker was dan Hedley. nBij het afgaan nam Carney onmiddellijk een grooten voorsprong en verwijderde zich meer en meer, maar Ooms'kwam met zyn geduchten langen slag aanzetten, haalde meer en meer in, lag na een halve my 1 gelijk met zijn tegenstander, die blijkbaar te hard van stal was geloopen, en kwam daarna voort durend meer voor, zelfs zoover, dat Cat ney het onhoudbare van denstryd inzag en niet voort- roeide. Bij het eindpunt konden de Amerika nen hun oogen niet gelooven en meenden aan vankelijk, dat Carney voor de aardigheid de kleuren van Ooms had gekozen. Toen zij echter zagen, dat het inderdaad sthat Dutchman Ooms" was, waren zij verslagen, zoodat er geen sprake was van eenige »cheers". Zijn medereiziger, de heer Schols, en de hotelhou der, bij wien hij logeerde en die het ge waagd had eenige dollars op hem te wedden waren daar, om Ooms geluk te wenschen. 3>Ooms had de baan van iVa myl afgelegd in 8 min. 30 sec. en had daarmede het iecord van Hedley (8 min. 46 sec.) geslagen. Waarschijnlijk zal hij thans in Amerika blyven,om nieuwe lauweren te plukken onder de kleuren van uTriton", een der eerste roeivereenigingen in Amerika, onder wier leden hij zal worden opgenomen." Brussel met zijne gothische kerken en kromme straten, zijn dwepend katholicisme, zijn weel derige, lommerrijke dreven en zijn kalm leven Een soort van heimwee naar zijn geboortestad overviel hem Hij ging naar Brussel. De maand Mei was in het land, en in Brus sel vooral is er geen schooner maand dan Mei. Genietende van het heerlijke lenteweder, dren telde Gesa voort van het station langs de bou levards in de richting van de rue Ravestein, Tallooze herinneringen uitzijn kinderjaren lachten hem tegen. Telkens bleef hij stilstaan, zag weder iets dat hem belang inboezemde, glim lachte gelukkig en ging weder voort, tot hij eindelijk de rue Ravestein vóór zich zag. Een zonderling gevoel overviel hem. een gevoel van onuitsprekelijke!! angst. Hij had wel willen terug keeren en vluchten, maar toch werd hij onwe- derstaanbaar er door aangetrokken. De onder gaande zon wierp hare laatste stralen over het armzalige straatje en verlichtte met een gouden gloed het beeld van den Heiland tegen den donkeren kerkmuur. Wordt vervolgd.)

Schiedamsche Courant | 1893 | | pagina 4