VRAAGT uit de Brouwerij „IE EEIIFIOEN", PHBNÏX- IALLE, Levensverzekering-Maatschapp .UEERLAUDIA". tertegeawoord ger: W. L BERTEN, erhuizingen en Transporten. j. (00 ïj] li j Voor ?t Jon je Volkje. SCHIEDAM. BERGPLAATS voor INBOEDELS. zeer aan te bevelen voor zieken en herstellenden. Een rijk geïllustreerd Verjaardag-Album. K o 1 o n i n. ADYERTENTIEN. DONDERDAG 20 JULI j.l. GEOPEND O^FE-REST-A.XJRA.]SIT JEA0>O>O-S'X,J55,-i^A_A_rl? IVo. 195, naast den Franschen Bazaar, MOTTERDA-M. Aussehank von echt Phcnix-Krau. a mesl>cdi ei ting'. J gevestigd to 's-GRAVEN IIAOE. Maatschappelijk Kapitaal f 300,000. Voorbeeld van Tarief I. Tuinsingel, A 172Schiedam. Een geïllustreerd tijdschrift tooi* de jeugd P. LOUWERSE, vier prachtige in kleuren gedrukte platen. De Stichters ©ener "Wereldstad Eene Goudmijn in 't .Zand Een gouden medaille of gouden horloge. Twee zilveren medailles of zilveren horloges. Twee bronzen medailles of twee schrijfportefeuilles met zilveren sluiting, 150 fraaie boekwerken. SCEILLEMANS TAN BELKUM te Zatfen. wel zeshonderd gulden leenen. Een poosje later viel hem plotseling te binnen, dat hij Woensdag nog even naar Den Haag moest. Dan wil ik wel mee, zei de heer K. Dat ried De Jong hem sterk af. Doe u het niet, pa, want ik ga al met den eersten trein. De heer K. vond dat geen bezwaar, en 's morgens vroeg waren beiden aan het station. Maar toen de trein zou wegrijden, trof De Jong toevallig nog een kennis aan. Zoo misten zij den trein. Dan ga ik in dien tusschentijd nog een paar boodschappen doen, zei De Jong, wacht u maar, pa. Doch de heer K. wachtte, maar zijn schoon zoon kwam niet terug. Met de f600 ging hij naar Engeland, waar hij waarschijnlijk bij die gelegenheid met Sara Juett heeft kennis gemaakt. Eenige maanden later zond hij den heer K. nog drie briefkaarten, waarin hij mede deelde, dat hij nog steeds aan zijn dochter bleef denken, maar vooreerst »het vijfde we relddeel" ging bezoeken. Verder vernamen zij niets meer van hem. De Pall ilall Gazette wijdt ruim twee kolommen aan de geheimzinnige verdwijning en zegt, over De Jong sprekende, o. a. het volgendeHij is het type van een soort, dat gelukkig weinig talrgk is. Holland heeft niet veel zulke menschen opgeleverd. De Jong wordt verdacht twee moorden te hebben begaan en hij werd aangehouden, op het punt staande een derde slachtoffer te doen vallen. Verondersteld dat hij juffrouw Juett en juf frouw Schmitz binnen twee en een halve maand uit den weg ruimde, dan rijst van- zelve de vraag»Hoeveel vrouwen doodde hg vóór dien tijd Volgens hen, die omtrent De Jong's loopbaan 'teen en ander weten kunnen, behoort zijn zaak tot de ncauses célèbres". Wenschelijk ware het evenwel, dat hij aan Engeland uitgeleverd en daar gevonnisd werd. Want al zou hij in Holland schuldig bevonden worden aan een dozijn moorden, dan nog zou hij niet gehangen worden. Daar bestaan in Holland geen af doende straffen voor. Verder deelt hetzelfde blad mede Den heer Juett is aangeraden naar Scotland yard te gaan en voor de autoriteiten aldaar zijn belangen bloot te leggen, opdat hij vol macht erlange voor Dc Jong's arrestatie en tevens de noodzakelijke papieren voor zijn uitlevering. Over 't algemeen is de opinie, dat De Jong in Engeland moet worden ge vonnisd wegens moord gepleegd op een Brit- sche onderdaan en dat hij, als hij schuldig bevonden wordt, moet gehangen worden. Men weet in Holland, dat hij daar niet zal gehangen worden en men gevoelt, dat als h'j gehangen wordt, de straf nog veel te licht zal zijn. Het geval is waard door de Engelsche autoriteiten overdacht te worden, de Nederlandsche doen intusschen haar best de lijken op te sporen. Volgens de Fall Mall Gazette had De Jong indertijd aan den ouden heer Juett een papier laten zien met een zegel er op, welk stuk volgens zijn zeggen f 20,000 waard was. Met f17,000 zou hg het hotel-Sluijs te Arn hem koopen. Ondertusschen leende zijn aan staande schoonvader hem f900 a f'1200, die hg uit Holland zou terugzenden. Twee maanden na zijn huweiqk kwam hij hij zijn schoonvader terug en vertelde, dat hij en zijn vrouw op een boot van Arnhem naar Dusseldorf kennis met een Amerikaan hadden gemaakt. Uit een hotel in Wiesbaden dat hij noemde, maar dat er niet bestaat verdween zijn vrouw met dien vreemde deling en nam ze bovendien nogs n stuk van f20,000 waarde mede. De vader geloofde hem natuurlgk niet en gaf de zaak in handen der justitie. Batavia, 25 Augustus. Aan het verslag omtrent Atjeli, loopende van 2 tot en met 15 dezer, is het volgende ontleend Groo t-A t j e h. Onze posten werden niet beschoten. Enkele schoten in het voorterrein nabij Lampong waren gericht op de kappers en alang- alang-snijders, die daarvan echter geen letsel ondervonden. Van 2 tot 5 dezer werden de kwaadwilligen door T. Oemar, daarbij gesteund door geschut vuur uit onze posten Eelapan Doea Lamreng en Lampeneroet tot voorbij Tjot-Goe, den 8n dezer tot beoosten Kroeng-Tandjoeng, dan 9n d.a.v. uit hunne versterking Tjot-Bagaroet en in den nacht van 2 op 10 dezer uit Kaloet verdreven, nadat op den 9n door twee compagnieën infan terie eene demonstratie was gemaakt bij Lam reng en Lampeneroet, en de beide laatstgenoemde vijandelijke bentings door mortieren achter de spoorbaan en eene sectie berg-artillerie te Lamsiti waren onder vuur genomen. Van de zijde van T. Moeda Solajman, plaats vervangend Sagihoofd der XXII Moekims, werd door de uitvaardiging van het verbod tot deel neming aan den strijd tegen T. Oemar ten deze eene krachtige medewerking ondervonden. Den 6den dezer werd door onze troepen stel ling genomen te Boekit-Daroeh en Boekit-Terin, den 8sten te Tjot-Goe en den dOden te Kaloet. Men is thans ijverig bezig de vnja strook van 1000 meter open te kappen. De troepen konden zich ongehinderd in de VI en IX Moekims bewegen. - De bevolking is met den sawahbouw begonnen. Op het eiland Weh viel niets bijzonders voor, Onderhoorigheden. Oostkust. In den politieken toestand kwam geene wijziging. Noordkust. Te Telok-Semawé werd de rust niet verstoord, evenmin te Segli. Westkust. Van Poeloe-Radja valt niets bijzonders ta vermelden. De beschietingen van onze versterking te Melaboeb en van de aldaar ter reede komende schepen bielden geheel op. De politieke toestand elders was zeer bevre digend. De weersgesteldheid was koel, nu en dan ge paard met hevige westelijke winden en regens, terwijl do lucht meestal bedekt was. Den 4den dezer, omstreeks 10 uur 50 minuten des voormiddags, werden te Kota-Radja, zoomede op de zeeposten Sabang, Poeloe-Radja en Mela- boeb, schokken van aardbeving gevoeld, waar van de richting niet was na te gaan. De gezondheidstoestand was tengevolge van de weersgesteldheid op de zeeposten minder gunstig. In onze hoofdstelling op Groot-Atjeh was de stand iets ongunstiger. Het gemiddelde ziektecijfer bedroeg 24 tegen 23 en dat van de beriberi 12 tegen 11 gedu rende den vorigen verslagtijd. Het sterftecijfer was lager. Uit Kotta-Radj i bericht men aan de Dcli-Ct. Zondagavond 20 dezer drong, onder een bedrie- gehjk voorwendsel, een kleine bende Atjehers het controleurserf te Teiok-Semawé binnen, doodde twee Atjehsche oppassers en verwondde éen man en éene vrouw. het naar de laatste eischen des tijds ingericht, geheel opnieuw gerestaureerd Statuten en Tarieven Koninklijk goedgekeurd. Deze Maatschappij verzekert kapitalen van f 200f 800 volgens de nieuwste tarieven. De uitkeeringen geschieden a. Binnen 3 dagen na het ovei lijden volgens Tarief I en II. 4. Op een bepaalden leeftijd, of bij vroeger overlijden, volgens Tarief III. Een persoon, oud 25 jaar, wenscht eene verzekering te sluiten van JöOtt.(uitbetalin binnen drie dagen na het ovei lijden). Daarvoor betaalt hij jaarlijks een bedra"- van f!0.80, halfjaarlijks f 5.6? of driemaandelijks f2.83'/s. Alle Inlichtingen te verkrijgen bij den ONDER REDACTIE VAN en met medewerking van onze heste letterkundigen en kinderschrijvers. Van dit fraaiste tijdschrift voor de jeugd verschijnt heden de le aflevering van den 19n jaargang, die door circa 200 fraaie houtgravuren wordt geïllustreerd en versierd zal worden door Twee nieuwe geschiedkundige verhalen, door den Redacteur voor dit tijdschrift geschreven, zullen onder de titels EN in dezen jaargang \ooi komen, teiwijl wij den inteekenaren in het najaar een allerliefst cadeau zullen aanbieden, n.l. Voor den wedstrijd, waaraan de jonge abonnés altijd zoo gaarne deelnemen, loven wij als prijzen uit en als premiën De 4e aflevering en uitvoerig prospectus zijn alont voorhanden. De abonnementsprijs is per jaargang van -12 rijk geïllustreerde afleveringen f4.40. Men kan bij alle Boekhandelaren inteekenen. Naar plaatsen waar die niet zijn gevestigd, geschiedt de toezending franco per post door de uitgevers

Schiedamsche Courant | 1893 | | pagina 9