Loting A°. 1893. V/oensdag 4 October. N°. 8372, z Eerste Blad. HAT I0WALE MILITIE, veilii sgev KENNISGEVING. ©veiienveertig'st© Jaargang. Verschijnt dagel ks, uitgezonderd Dinsdag. Maandag en Dinsdag, den 23sten en 24sten October 1893, Buitenlandsclie Berichten. UITGËYEK: J~ ODÉ. Abonnementsprijs, per kwartaal fi.Sb. Franco per post, door het geheele Rijk 2.50. Afzonderlijke nommers- 0.10. BtïKKAU: B O T B K. S T H A A T, B 2 7. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courantf 1.10. Iedere gewone regel meer. 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend» VOOR DE Burgemeester en wethouders van Schiedam, Geien bij dezen kennis, dat de LOTING tier in- geschreienen der Nationale Militie voor de lichting 1894, door den Heer Commissaris der Koningin in deze Provincie, bij besluit san den SOsten September 1893, A, no. 3089, (2de Afd.) Pro». Blad no. 44, is bepaald op telkens des voormiddags ten ÏO -ure. De belanghebbenden worden mitsdien opgeroepen om op gemelde dagen te verschijnen in het gebouw Musts Sacrum, aan de Lange Haven alhier, alwaar de loting zal worden gehouden, en wel: voor dè lotelingen wier geslachtsmman beginnen met een der letters A tot en met R, op MAANDAG den 23sten OCTOJ3EB, en voor de lotelingen vWer geslachtsnamen beginnen met een der letters S tot en met 'L, op DINSDAG den Heten OCTOBER"11$3. Gedulende vijf dageiiV te rekenen van den dag waai op de loting heeft plaats gehad, kunnen tegen de wijze, waarop zij is geschied, bij Gedeputeerde Staten dezer Provincie bezwaren worden ingebracht door belanghebbende lotelingen, of door hun vader of voogd, by verzoekschrift op ongezegeld papier, onde teekend door hem die de bezwaren inbrengt: ivelk verzoekschrift moet worden bezorgd bij den Burge meester dezer gemeente. "Vooits wordt ter kennis van de lotelingen gebracht, dat opZaterdagdea 1 HdenenMaandag den 20 stenNovemher •1893, telkens des vooi middags van 10 tot 12 ure, ten raadliuize der gemeente, zitting zal worden gehouden tot het opmaken van de getuigschriften, bedoeld bij alinea 2 en 3 van art. 53 der wet betrekkelijk de Nationale Militie van den 19den Augustus 1861 (Staatsblad no. 72), en wel tot het opmaken van de getuigschriften ter bekommg van vrijstelling wegens broederdienst op eersigemelden dag en voor het opmaken van die ter bekoming van vrijstelling als eenige wettige zoon op laatstgemëlden dag. De betrokken lotelingen zullen tot dat emde moe ten vei schijnen met twee ter goeder naam en faam staande meerderjarige ingezetenen dezer gemeente, die de veieischte getuigenis kunnen afleggen en het aldaar op te maken getuigschrift kunnen onder teekenen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 2den October 1893. Burgemeester en wethouders voornoemd, VAN DDK VAN MATENESSE. Be secretaris, VERNÈDE. Burgemeester en wethouders van Schiedam brengen ter kennis van de ingezetenen Dat het 1ste suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting dezer gemeente, voor den dienst 1893, den 19den September j.l. door den Gemeente raad vastgesteld en den 25sten daaraanvolgende door Heet en Gedeputeerde Staten dezer provincie goedgekeurd, aan den ontvanger der gemeente ter invordering is uitgereikt en in afschrift gedu rende vijf maanden, te lekenen van lieden, op de serietane der gemeente voor een ieder tei lezing is nedergelegd. Wordende 'Voorts ieder aangemaand zijnen aanslag op de bepaalde termijnen te voldoen, op straffe van vervolging volgens de wet. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 3den October 1893. Burgemeester en wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. ra De secretaris, VERNÈDE. DUIT8CHLAND. Keizer Wilhelm is Zaterdagochtend van zijne jachtpartij te Hunneberg iu Zweden (waar 41 elanden werden geschoten) naar Karlskrona vertrokken, waar h zich op zijn jacht Hohemollern inscheepte en, zonder een bezoek te brengen aan den czaar te Fredensborg, gelijk eerst zijn plan heette te zijn, huiswaarts keerde. In antwoord op een schrijven van !s keizers ljjfarts dr. Ernesti, die namens zijn meester prof. Schweninger verweten heeft den keizer niet behoorlijk te hebben op de hoogte ge houden van den ziektetoestand van vorst Bismarck, heeft genoemde professor duidelijk te verstaan gegeven dat hij daartoe in geen enkel opzicht verplicht was. De regeeringsbla- den beweren dat dr. Schweninger, als professor aan eene universiteit, staatsambtenaar is en mitsdien verplicht aan de bevelen des keizers te gehoorzamenzij schij nen echter te vergeten dat zijne behandeling van vorst Bismarck niets met het hooger onderwijs te maken heeft. De ongunstige berichten, in de laatste dagen omtrent Bismarcks toestand verspreid, worden door zijne omgeving met nadruk tegengesproken. Misschien reeds heden, maar anders morgen zal hij, naar van die zijde gemeld wordt, naar Friedrichsruhe terug- keeren. Op deze reis moet hij van ovaties verschoond blijven. Volgens de Nordd. Allg. Zeitg. bereidt de regeering een wetsontwerp voor tot toeken ning van schadevergoeding in geval van rech terlijke dwalingen. Ook moet eene herziening van het wetboek van strafvoidering op til zijn, in den zin van spoediger terechtstelling van op heeterdaad betrapte misdadigers, aan wier schuld niet de minste twijfel bestaat. Officieus wordt verzekerd, dat in het voor te stellen ontwerp van eene belasting op tabak ook eene bepaling is opgenomen tot verhooging van de invoerrechten op in het buitenland vervaardigde sigaren. Graaf Ballestrem en baron Von Huehne, die zich naar aanleiding van het legeront- vverp uit het staatkundig leven hadden ge trokken, hebben zich weder candidaat gesteld voor den Pruisischen Landdag in twee distric ten van Silezië, tegenover de aftredende leden der centrumpartij van de groep Lieber. BELGIË. Het aantal werkstakers in het bekken van Charleroi was gistermorgen 16.000, of 4000 meer dan Zaterdag. Maar men moet in het oog houden, dat er kermis is in de gemeente Gilly. Te Marchienne, Chatelineau, Charleroi, Domrémy staat het werk geheel stil. Overal elders is een deel van het per soneel in de mijnen afgedaald. Het is vol komen rustig. F R A N K K IJ K. President Carnot is Zondag uit Fontaine- bleau te Parijs teruggekeerd. Develle heeft een telegram ontvangen, meldende het slagen der onderhandelingen met Siam. De invoering van een gunstiger stelsel van invoerrechten woidt te gemoet gezien. Frankrijk zal Chantaboon bezet hou den tot na ontruiming van den linkeroever der Mekong. ENGELAND. De wethouder Tyler is met algemeene stemmen op 4 na tot lord-mayor van Londen gekozen voor het volgende jaar. De tegenwoordige lord-mayor, sir Stuart Knill, zal in de jaarboeken der city aangestipt blijven in zijne hoedanigheid van seerst ka tholiek en daarna lord-mayor". Te Manchester heeft de politie Zondag eene anarchisten-vergadering uiteengejaagd. Eenige agenten werden daarbij verwond, vitr anar chisten zijn gearresteerd. Zes duizend bergwerkers in Yorkshire heb ben gisteren den arbeid hervat. DENEMARKEN. De Rijksdag is gisteren weder geopend in de beide Kamers zijn de vroegere presi denten opnieuw als zoodanig gekozen. De graaf van Parijs is gisterochtend naar Kiel vertrokken. Yolgens de Franhf. Zeitg. is prins Chris- tiaan, zoon van den kroonprins, verloofd met prinses Helena, tweede dochter van den graaf van Parijs. Z TT E D E N. Het Bagllad meldt dat de einduitslag der verkiezingen voor de Tweede Kamer is, dat gekozen zijn 445 vrijhandelaars en 85 voor standers van beschermende rechten. R S L A N D. De Standard meldt dat volgens berich ten uit Odessa Rusland 50,000 Grieken uit- genoodigd heeft zich als Russische onderdanen te komen vestigen aan de kusten van de Zwarte Zee. De regeering zal hun kosteloos terreinen in eigendom overdragen. OOSTENRIJK. Keizer Frans Jozef is Zondagavond, na nog maals een langdurig bezoek aan de nationale tentoonstelling te hebben gebracht, van Inntpiuck naar Weenen teruggekeerd. De Hongaarsche minister-president Wekerle heeft Zaterdag in de Kamer medegedeeld, dat de regeering het wetsontwerp, lakende de invoering van het burgerlijk huwelijk, aan de goedkeuring der kroon heeft onderworpen, daarbij den keizer wijzende op het ernstig en belangrijk karakter van dat ontwerp en hem verzoekende het niet dan na ernstige studie goed te keuren. De minister hoopte dat het ontwerp binnenkort mocht worden goedge keurd; in het tegenovergesteld geval zoude regeering haren plicht weten te doen. De burgemeester en verscheidene leden van Pardubitz, in Bohemen, zullen vervolgd worden wegens majesteitsschennis. De vice-president der Hongaarsche Kamer, de heer Bokross, is van de tweede verdieping zijner woning op straat doodgevallen. ITALIË. Een telegram uit Milaan meldt, dat koning Humbert, op een wandelrit van Milaan naar Monza, een val van zijn paard gedaan heeft, maar zonder eenig ernstig gevolg. Z. M. heeft te paard zijn paleis kunnen bereiken. Naar uit Rome gemeld wordt, zal ook een Oostenrijksch eskader een bezoek aan Italië brengen; vermoedelijk zal het te gelijk met het Engelsche eskader te Genua komen. Naar men beweert, heeft de paus den heer Lefebvre de Behaine opgedragen, bij de munt- conferentie te Parijs aan te dringen op vol komen vrigheid voor den paus in het doen slaan van zilveren munt. SPANJE. Pallas, de dader van den dynamiet-aanslag te Barcelona, waarbij maarschalk Campos en vele andere personen gekwetst werden, is door den krijgsraad ter dood veroordeeld, in weerwil van het verzoek van den maarschalk om een zachter vonnis uit te spreken. Te Barcelona is Zondag een dynamietbom. gevonden voor het gebouw der academie van beeldende kunsten. Generaal Martinez Campos is in zooverre heisteld, dat hij het bed heeft kunnen verlaten. EGYPTE. Aan de Times wordt uit Alexandrie ge meld dat. wegens den onvoldoenden was van de Nijl, 10,000 acres grond in Opper-Egypte onbespioeid zullen blijven. Daar de katoen- oogst een maand ten achter is, zal de regeering eene maand uitstel van grondlasten verleenen. AMERIKA. Een particulier telegram, Zaterdag uit Rio de Janeiro bij een handelshuis te New-York ontvangen, meldt, dat vele burgers door het bombardement dier stad gedood zijn en veel eigendom vernield is. De regeering der Vereenigde Staten moet haren gezant te Rio hebben opgedragen alles te doen wat in z(jn vermogen is om verdere vernieling en bloedvergieten tegen te gaan. Een particulier telegram, gisteren te Londen uit Rio Janeiro ontvangen, meldt, dat de po gingen der vreemde vertegenwooidigers, om tot eene bevredigende oplossing der omwente ling te geraken, zonder gevolg zijn gebleven. Admiraal De Mello heeft Zondag den ganschea

Schiedamsche Courant | 1893 | | pagina 1