E A". 1893. Zaterdag 28 October. N°. 8390; Feuilleton. evenenveertigste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, UITGEVER: J. ODÉ. - o.io. Buitenlandsche Berichten. Abonnementsprijs, per kwartaal Franca per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers /"1.85. - 2.50. F R A N K R IJ K. President Carnot heeft gisterochtend de grootvorsten Sergius en Paul van Rusland, broeders van den czaar, ontvangen, en daarna hun bezoek beantwoord door hun een tegen bezoek te brengen in het Hötel Continental". De ministerraad, gisteren vergaderd onder praesidium van Carnot, besloot, dat de presi dent gisteren naar Toulon zou vertrekken met den voorzitter van den ministerraad en de ministers van oorlog en marine, om admi raal Avelane en de Russische officieren te ontvangen aan boord van de Formidable. De president zal daarna de Russische vloot de revue zien passeeren en morgenochtend naar Parijs terugkeeren. Nadat de Russische officieren Woensdag te lyon het Venetiaansche feest en de gala voorstelling ten bate der betrekkingen van •de matrozen van het verongelukte Russische schip Boussalka hadden bijgewoond, zijn zij te middernacht naar Marseille vertrokken onder de luidruchtigste enthusiastische kreten, gelijk ook den geheelen dag, en onder het geroep iLeve RuslandTot wederziens Admiraal Avelane en zijne officieren zijn gisteren te 9.45 te Marseille aangekomen en met groote geestdrift ontvangen; de stad prijkte met vlaggentooi. Admiraal Avelane heeft tot de bevolking van Parijs een adres van dankbetuiging ge richt, waarin hij in hartelijke bewoordingen zijn dank uitspreekt voor het onthaal dat hij en zijn officieren te Para's hebben genoten. De admiraal moet gedurende zijn verblijf in Frankrijk 19,000 brieven ontvangen heb ben. Ze werden gesorteerd door vier officieren van het eskader; er waren er meer dan B IJ IA ÏS A V «OTBRSVRAAT, E 3 7. Advertentieprijs van 110 jgewone regels met inbegrip van eene Courantf 1.10. Iedere gewone regel meer. - 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. 40,000 onder van vrouwen die den admiraal verzochten om een regel schrift of eenig ander souvenir, liefst een haarlok In het gebouw der Militaire Club te Parijs ïs men druk bezig met het inpakken der geschenken, aan de Russische officieren ver eerd; reeds zijn 60 kisten ter verzending opgegeven aan de Militaire Club te Kroon stad. Bovendien zijn eenige honderden kisten met geschenken aan boord der Ficolas I ingescheept. Tengevolge eener overeenkomst tusschen Frankrijk en het Vaticaan na vrij langdurige besprekingen tot stac 1 gekomen, zal Tunis voorlaan onttokken worden aan het bestuur der Propaganda, en onmiddellijk ressorteeren onder het gezag van den paus. Dit besluit, dat in hooge geestelijke krin gen als zeer gewichtig beschouwd wordt uit een Fransch oogpunt, is te danken aan den persoonlijken wil van Leo XIII, die Frankrijk een nieuw blijk zijner vriendschappelijke gezindheid heeft willen schenken. Het congres der afgevaardigden van de mijnwerkersvereenigingen in het departement Pas de Calais heeft gisteren, bij gemotiveerde orde van den dag, besloten tot het voortzetten van de werkstaking. In het steenkolenbekken van het noorden verbetert de toestand eenigszins. Op sommige plaatsen, bijv. te Douai, wordt weer gewerkt met bijna voltallig personeel. Tengevolge van het besluit, door de mgnbouwmaatschappijen genomen, zullen een aantal werklieden wor den weggezonden, voorloopig in de verhou ding van 1 op 100. Er zgn in het geheel 2775 man méér in de mijnen afgedaald dan gisteren. Weer heeft een dynamietaanslag plaats ge had in den omtrek van Liile. Andere dan ma- terieele schade werd niet aangericht'. D D l T 8 C II 1 A S I). Dinsdag zijn de ministers van financiën der verschillende bondsstaten opnieuw te Berlijn vergaderd geweest, teneinde de nadere bijzonderheden der tabaks- en wijnbelasting te regelen en voorloopig vast te stellen welk gedeelte van de opbrengst dier verbruiks belastingen aan het rijk en aan de afzonder lijke staten zal ten goede komen. Naar ver zekerd wordt, zijn de ministers het op alle punten eens geworden, zoodat de ontwerpen thans bij den Bondsraad kunnen worden ingediend, die ze ongetwijfeld zal goedkeuren. Voordat zulks in den Rijksdag geschiedt, zal echter nog geruime tijd verloopen. De Bondsraad heeft besloten dat het ten vorigen jare onafgedaan gebleven ontwerp, tot wijziging der wet tot beteugeling van besmettelijke veeziekten opnieuw onveran derd bij den Rijksdag zal worden ingediend. Het socialisten-congres te Keulen heeft gisteren, naar aanleiding eener uitvoerige rede van den heer Liebknecht, de volgende motie aangenomen: ^Overeenkomstig de besluiten van het internationaal socialisten-congres, zullen de Duitsche sociaal-democraten den eersten Mei vieren als een internationalen feestdag. Met het oog daarop vragen zij, dien dag het werk te staken. Aangezien de tegen woordige economische toestand vanDuitsch- land het echter onmogelijk maakt dat doel te bereiken, beveelt het congres aan, dat alleen de werklieden en vereenigingen die zulks kunnen doen zonder hunne belangen te schaden, den eersten Mei zullen vieren door werkstaking alsmede door andere mani- festatiën". Naar men verneemt, zijn de onderhande lingen over het Uuitsch-Russische handels- tractaat te Berlijn feitelijk op het sdoode punt" gekomen. De industrieelen en andere deskundigen, wier advies ingewonnen is, verklaren met groote overtuiging dat hetgeen Rusland tot dusver aangeboden beeft, niet voldoende is voor de Duitsche nijverheid.Toont Rusland zich niet bereid tot verdere tege moetkoming, dan schijnt het tot stand komen van het tractaat voorloopig onmogelijk, omdat Caprivi niet in den Rijksdag komen kan met een ontwerp dat zoowel door de agrariërs als door de industrieelen ten krachtigste wordt bestreden. De Nordd. Ally. Zeitg. meldt dat de emir van Yola, opperhoofd van Adamana, aan wien alle stammen tot Ngaundere en Gaza onder worpen zijn, aan luit. Von Stelten heeft ver klaard dat hg alleen aan de Duitschers zal toestaan stations binnen zijn gebied te. ves tigen, maar aan geen andere natie grondge bied wil afsta',n. Luitenant Von Stetten beeft hiervan mededeeling gedaan aan den Fran- schen luitenant Mizon, teneinde alle misver stand te voorkomen. ENttELAHD. De ministers Asquith en Morley bevinden zich op het oogenblik in Ierland, naar men vermoedt in verband met de aanstaande invrijheidstelling van een aantal onder de vorige regeering veroordeelde staatkundige gevangenen. De minister van binnenlandsche zaken heeft den mayor van St. Heienaaangeschreven te zorgen, dat er niet verder ongeregeldheden door werkstakende kolendelvers in zijne ge meente plaats grijpen. De mayor kan van andere plaatsen zooveel politie aanvragen als hij meent noodig te hebben om de orde te handhaven, terwijl bg kennisgeving in een uur militaire macht ter beschikking der locale autoriteiten zal worden gesteld. Op dit oogen blik is de politie van St. Helena versterkt 12. Trouwen een pater famihas worden op jou leeftijd Dat is je ondergang, het is je dood Begrijp me wel, het is de dood van je geest, van je talent, niet van je lichaam, dat zal er wel goed bij varen Je zult zoo dik worden als eèn burgemeester, het eene kind vóór en het andere na ten doop houdenIk zie je al met omgeslagen broekspijpen en een rol muziek onder je arm straat in straat uit hollen om les te geven. Het toppunt van je wenschen cal wezen om eerste viool te spelen in een orkest of, als het heel mooi is, kapel meester te woiden. Drommels, jongen, je hebt de zweep van een impressario op je rug noodig Dat zou heel wat beter voor je wezen dan dat vrouwlief een veeren bed voor je spreidt 1 Maar heel veel veeren zullen er niet in het bed zitten, dat schiet er niet op over maar dat kan je ook niet niet schelen, wed ik. 't Is je maar te doen om je rust, en je zoudt je al willen tevredenstellen met een aardappelenzak om op te slapen 1" Gij spreekt ais een ketter, als een echte liefdesatbeist," riep Gesa uit, die zijne lief hebberij voor groote woorden nog niet had afgeleerd ®Maar wie zegt u bovendien," ging hij voort, »dat ik morgen of overmorgen denk te trouwen. Zij neemt mij niet voordat ik iets zai boteekenen in de wereld." sZoo nu dat is tenminste éen troost. Maar wie is zij nu eigenlijk? .A. Een van je leerlingen De blonde dochter van een dikken bierbrouwer uZij is de dochter -au mijn pleegvader." »0 zoo De dochter dus van Gualtieri En die wil je trouwen trouwen dGö weet niet hoe lief en bekoorlijk zij is," zeide Gesa. »Dat de dochter van Gualtieri heel, heel bekoorlijk iskan ik me best voorstellen antwoordde de virtuoos met een eigenaardige uitdrukking in zijne oogen, die in het verleden schenen te staren; smaar dat men de dochter van Gualtieri verlangt te trouwen, neen, dat kan ik niet begrijpen. Je weet misschien niet eens wie Gualtieri was Gesa beet zich op de lippen, sZij heeft mijn pleegvader gelukkig gemaakt," zeide hij. »Zoo Ja, gelukkig! Hij was doodelijk van haar evenals wij allemaal. Het zou hem al gelukkig gemaakt hebben als hij haar schoenen had mogen poetsen Hm van dat huwelijk van Delileo weet ik alies af. liet is een legende, die zelfs nu nog niet ver geten is in de kunstenaarswereld alleen in de namen begint eenige verwarring te komen. Ik heb echter die namen goed onthouden omdat Delileo mij belang inboezemde en uw pleegvader, en en omdat Gualtieri mijn eerste liefde was." Gesa sprong op. sWat Gualtieri 1uwe eerste liefde V Da Sterny streek zich met de hand over het voorhoofd en glimlachte bitter. ijahet was bij de gravin d'Agouet dat ik haar de eerste maal ontmoette. Ik zag er toen uit als een meisjeik was nauwelijks achttien jaar, maar verliefd dat ik was verliefdzij lachte me uit, en wat ik ook deed om haar liefde te verwervenhet was alles tevergeefszij heeft nooit iets van me wil len weten. Zelfs nu nog, na twintig jaar, kan ik haar naam niet hooren noemen, zonder innige ontroering," ïLieve hemelwat was zij ook mooiVer rukkelijk schoon Die gestalte die glimlach! En dan dat baar! dat prachtige haar! Donker haar met een rossigen weerschijn bij den hals en de slapen, alsof het met goudpoeder bestrooid was. En daarbij een houding, zoo fier ,De Sterny zweeg plotseling en bleef peinzend voor zich uit staren. De herinnering a.m

Schiedamsche Courant | 1893 | | pagina 1