Onderwijzer 3e klasse, Openbare Vrijwillige Verkoopiog. Openbare Moom ECHTYÏSEMIOG Openbare Vrijwillige VERKOOP! IMG Letteren, Kunst en Wetenschap. Gemengde Berichten. Stedelijk Nieuws. AD TEH TEN TIEN. fgj P. MAAN, vijftigjarige Vleeseh, Melk, Grutten, Boekweit- grutten, Hijst, Groene Erwten, Bruine Bootten, Tarwebloem, Koffiestroop, Gebrande Koffie- boonen, Groene Zeep, Witte on Bruine Suiker, ten dienste van liet Gesticht in 1S9L. TE SCHIEDAM T>. J. LA.TT, Wegens vertrek naar elders. TE SCHIEDAM. I handeld met een door hem uitgevonden tuber- fcelgas. Voorloopig zijn reeds lijders in de omstreken van Valkenburg geplaatst. (W. v. d. D.) Als een staaltje van dierenmishandeling deelt men ons mede, dat in het «Villapark" te Venlo onder een paard, dat een kar, zwaar beladen met steenen en waarvan een wiel in den grond was gezakt, niet in beweging kon krijgen, een bos stroo in brand werd gestoken om het dier uit angst en pijn tot eene buitengewone krachtsinspanning te dwingen. Dit gelukte echter niet, zoodat het dier noodeloos gepijnigd was. Vad Te Eijgelshoven (L.) zijn twee kinderen in kokend water gevallen, met het gevolg dat beiden aan de bekomen brandwonden zijn overleden. Verdwijning van twee vrouwen. Door den rechtercommissaris voor strafzaken te Amsterdam is thans ook gehoord de heer Gf. B. Gsigarenhandelaar aan den Mid denweg te Watergraafsmeer, met diens vrouw, in wiens winkel De Jong, vergezeld van mej. Schmitz, 30 Augustus j.l. kaartjes voor de Gooische stoomtram heeft gekocht. Bij die gelegenheid vroeg De Joug o. m. aan de win kelierster, of Maarden een stil plaatsje was. Met De Jong geconfronteerd, herkende de vrouw van den heer G. hem eerst, nadat de verdachte zijn hoed had opgezet. De heer G. zelf was minder beslist in zijn uitspraak. De mededeelingen van den heer G. en diens vrouw hadden ten gevolge, dat ook werd opge roepen de heer A. E., chef van dienst van de Gooische stoomtram, alsmede diens zoon, welke stationschef te Laren is. Deze laatste moet geruimen tijd met De Jong op de stoom tram in gesprek zijn geweest. Voorts kan nog worden medegedeeld, dat een arbeider uit Laren verscheurde stukken vrouwskleeren heeft gevonden dicht bij het kamp van Laren. Van deze vondst deed hij mededeeling aan bovengenoemden getuige G., welke dit op zijne beurt aan den rechter van instructie mededeelde. Bedoelde arbeider is hierop eveneens door den rechter gehoord. Men deelt aan de Arnh. Ct. mede dat vanwege de politie gisteren een put werd uitgedregd, gelegen bij de uitspanning Door- werth, waar men vermoedt dat De Jong het lijk van miss Juett zou ingeworpen hebben. De Manufacturier meldt, dat glacé-hand schoenen eerlang in prijs zullen stijgen. Het blad zegt, dat een aantal groote fabrikanten een bijeenkomst zal houden om de verhooging naar qualiteiten vast te stellen, wegens de aan houdende stijging van den prijs der grondstof. De beeldhouwer Odé is bezig met het boetseeren eener buste van wijlen prof. tor. J. T. Buys. Ingezonden mededeelingen, betreffende zaken van particulier bandels- en nijverheidsbelang, SO Cents per regel. De Aanbevelingen der Vrouwen zijn het ongetwijfeld, die grootendeels er toe heb ben bijgedragen dat de echte Zwitsersche Pillen van den Apotheker Richard Brandt, alleen verkrijgbaar in de Apotheken a 70 Cents het doo-je, zulk een groot succes heb ben behaald; daar hare aangename, zekere en volkomen pijnlooze uitwerking alle andere laxeermiddelen heeft doen afschaffen. Vele dankbetuigingen van dames bewijzen, dat de echte Zwitsersche Pillen van den Apotheker Richard Brandt met het witte kruis op het roode veld, steeds met het beste gevolg toe gepast zijn geworden bij verstoringen der Spijsvertering (Verstopping), bij Hartklop ping, Bloedaandrang, Hoofdpijn enz. Hoofddepot: F. E.VAN SANTENKOLFF te Rotterdam. Sedert geruimen tijd trok het de aandacht dat op den spoorweg tusschen Berlijn en Stattin het reizigersvervoer belangrijk grooter was dan uit het aantal verkochte kaartjes viel af te leiden. Een onderzoek bracht aan het licht dat sommige conducteurs de kaartjes niet knipte, maar die weer aan bureau-ambtenaren teruggaven, die ze op nieuw verkochten. De winst werd dan gezamen lijk gedeeld. De justitie heeft thans de zaak in handen en reeds 26 conducteurs zijn onder verdenking van bedrog in voorloopige hechtenis genomen. De vermoedelijke dader van den voor eenige dagen gepleegden moord op het 5-jarige meisje Maria Nass, te Neuss, is gevat. Hij blijft zijne schuld nog wel ontkennen, maar de getuigenis sen welke tegen hem worden ingebracht zijn zoo overtuigend, dat men gelooft dat zijn ontkennen niet baten zal. Zijn naam is Stockdik. De Fransche regeering heeft bij gelegenheid van het bezoek der Russen feestbriefkaarten uitgegeven, waarop de reede van Toulon en het portret van keizer Alexander afgebeeld zijn. In het Russisch en het Fransch staat op de brief- kaait te lezen Herinnering aan het bezoek van het Russische eskader aan Toulon, 13 Octo ber 1803. Bij haar vertrek uit Kopenhagen namen de prinses van Wales en hare dochters 150 koffers mee, maar dit beteekent nog niets in vergelijking met den czaar en de czarina, die voor hunne 300 koffers 14 waggons noodig hadden om ze te vervoeren. liet bekende Vikingschip, uit Noorwegen riaar Chicago gebracht, is door kapitein Andersen aan president Cleveland aangeboden onder voor waarde, dat het in de hoofdstad der V. S. zou worden bewaard. Het aanbod is aangenomen. De Noorsche staatsman-dichter Bjurnstjerne Bjornson gaat een groote buitenlandsche reis ondernemen om de laatste hand te leggen aan een uitvoerig werk over het arbeidersvraagstuk. Er zijn onrustbarende geruchten in omloop nopens Nansen's Noordpool-expeditie, Zijn vaar tuig heet vergaan te zijn. In de bosschen der Kussische kroondomeinen in het district Gori, Caucasiê, woedt een hevige brand, welke al een schade van millioonen roe bels heeft veroorzaakt en waarbij men vreest dat ook verscheidene meiischen om het leven geko men zijn. Naar men uit New-York bericht, is in de ge vangenis van Dunnemora weder een misdadiger door electriciteit ter dood gebracht. De lelec- trocutie" liep ditmaal weder goed af, zonder martelingen voor den veroordeelde. BÜRGERL IJ KE STAN D. Geboren 27 Oct, Cornelis, zoon van C. Verveen en E. O. Schriek, Gassiraat. Geertruida Maria Liduina dochter van M. van der Toorn en C. M. Bourbijn, Lange Ach terweg. Ebeuhaëzer. Zoo de Heer wil en zij leven, g°(? hopen onze geliefde Ouders, C. VERKADE '7 EN den 8n November a.s. hun te herdenken. 'Hunne dankbare Kind, ren, Cf Behuwd-, Klein- en AchterMeiriH ideren. Schiedam, 28 October 1893. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onzen ge liefden BroederBehuwdbroeder en Oom Prof. J. KNAPPERTbetuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, A. KNAPPERT Lz. Schiedam, 29 October 1893. Aan de Ie en 3e openbare scholen voor kosteloos onderwijs te Schie dam (Hoofden de Heeren P. van Ylaar- dingen en W. Brouwer) wordt ge vraagd een jaarwedde f 500.met flOO.verhoo ging vöor de hoofdakte, f 50.voor akte handteekenen en (na voordracht der C. v. toez. 1. o.) f 50.voor 3- en opnieuw f 50.voor 6-jarigen dienst. Soliicitatiestukken voor II November a.s. franco in te zenden aan den Burgemeester. REGENTEN van liet DIACO NIEHUIS der HERVORMDE GE MEENTE te Schiedam zijn voornemens door leden dier gemeente te doen aan nemen op maandag deu ön November 1893, des namiddags ten twee ure, de levering van De voorwaarden zullen ter i ri z a g e liggen in gezegd Diaconiehuis van Woens dag 25 Wetober tot Zaterdag 1 Novem ber, behalve des Zondags, van des voor middags lO tot des namiddags A uur. Nanens Beg enten voornoemd C. J. P. VAN DER SCHALK, Voorzitter. J. J. VORMER, Secretaris. op Vrijdag 3 November 1893, 's mor gens ten II ure, bij opbod, en op Kater dag A November 1893, 's avonds ten 8 ure, bij atslag, in het gebouw «Mcsis Sacrum" a/d Lange Haven, ten overstaan van den Notaris te Schiedam, van 1. Een HUIS met KOVEN WONING met afzonderlijken opgang en Erf, a/d Tuinlaan, te Schiedam, wijk B, nr. 94, sectie L, nr. 427, groot 82 centiaren. De bovenwoning is verhuurd voor f 1.73 per week. 2. Een WINKELHUIS met ©pen Plaats en Erf, a/d oostzijde v/h Broersveld, te Schiedam, wijk C, nr. 436, sectie B, nr. 364, groot 27 centiaren. 3. Een 11UIS met Grond, a/d Westvest, te Schiedam, wijk B, nr. 141, sectie C, nr. 019, groot 21 centiaren. 4. Een HUIS en Erf, i/h Klein Groenen- daal, achter de zoogenaamde Oude- Wijven- poort, te Schiedam, wijk C, nr. 292, sectie B, nr. 961, groot 28 centiaren, en 5. Eene WONING en Erf, in eene gang, uitkomende tegenover den Oostmolen, i/h Land van Belofte, te Schiedam, wijk C, nr. 428, sectie B, nr. 349, groot 14= centiaren. Te bezichtigen Woensdag 1 en Donderdag 2 November 1893, beide dagen van 's morgens 10 tot 's namiddags 1 uur, op vertoon van een toegangsbiljet door genoemden Notaris afgegeven. Nadere inlichtingen geeft Notaris LAU, voornoemd. De Notaris W. J. A. ROLDANUS te Schiedam is voornemens in het gebouw sMusis Sacrum" aldaar, op Zaterdag V November 1893, des avonds ten 8 ure, te verkoopen: Een hecht en sterk gebouwd en goed onderhouden HEEUENHUI8 met open plaats en EKVE, te Schiedam aan de Lange Haven, op den hoek van eene stadssteeg, waarin het 2 uitgangen heeft, en uitkomende aan de Hoogstraat, wijk E no. 5, kadaster sectie C, no. 955, groot IV4 centiaren, bevattende diverse nette beneden en bovenkamers, waaronder beneden fraaie voor- en achterkamer en suite, voorts keuken, kelder, kantoor, twee zolders met dienst bodenkamer en vliering, voorzien van water leiding en zeer veie gemakken; geveild in 2 perceelen, als a. Het Hoerenhuis met open plaats en erve, aan de Lange Haven, ingezet op f 3900 b. Het kantoor met bovenkamer, zol der en kelder, aan de Hoogstraat ingezet op f 820.— Waarvan de combinatie bij den atslag wordt voorbehouden. Aanvaarding en betaling 2 Januari 1894, Een gedeelte der koopsom kan als hypotheek op het te verkoopene gevestigd blflu-a. Inlichtingen ten kantore van voornoemden Notaris. De Notarissen BLAND VAN DEN BERG en SANDERS, resideerende te Rotter dam, zijn voornemens op Vrijdag 3 No vember 1893, des voormiddags ten elf ure, te v'e i 1 e n en op Zaterdag <1 No vember 1893, des avonds ten acht ure, te verkoopen, beide dagen iu het ge bouw s Musis Sacrum" aan de Lange Haven, te Schiedam: Nrs. "1—3. MKIE H EE HENHUIZEN met Tuintjes of Open Plaats, Gang en Erven, staande en gelegen te Schie dam aan den Singel, naast de R.-K. Kerk, gemerkt A. 17042, 43, 44, kadaster sectie I, nrs. 931, 930 en 929, te zamen groot 3 ai'en, 99 centiaren. De Panden, welke zich in zeer goeden staat van onderhoud bevinden, zijn voorzien van gas- en waterleiding en van al zoodanige gemakken, als n woonhuizen voor den netten .burgerstand kunnen worden gevorderd. Grondbelasting over 1893 f70.0i. Zijnde verhuurd: Het Pand 17042 tot 1 Januari 1896 voor f 359.'s jaars. Het Pand 17043 tot 1 Januari 1894 voor f 320.'s jaars, terwijl het Pand ilou geheel is in eigen gebruik. De Perceelen zullen afzonderlijk worden geveild en vervolgens eerst separaat en daarna bij verschillende combinatiën worden afge slagen. Aanvaarding hij de betaling der kooppen ningen 1 December 1893. Te bezichtigen 1, 2 en 3 Novem ber 1893 van 10 tot 3 ure, op vertoon van een toegangsbewijs, terwijl inmiddels alle nadere informaiiën te bekomen zijn ten kantore van de Notarissen BLAND VAN DEN BERG en SANDERS voornoemd aan de Wijnstraat, no. 138 te Rotterdam. Toegangsbewijzen zijn verkrijgbaar ten kantore van genoemde Notarissen, alsmede ten huize van den Heer P. BURGER, Vendu meester te S c h i e d a m.

Schiedamsche Courant | 1893 | | pagina 3