Biiuieiilaiitlsche Berichten. EGYPTE. Een correspondent van de Times te Kaïro de berichten tegen over de onderliandelirgen tnsschen Engeland en Egypte betreffende de betaling der kosten van de extra Engelsche troepen gezonden toen de houding van den khedive versterking van het bezettingsleger noodzakelijk maakte. Engeland heeft nog geenszins op de betaling der kosten aange drongen. Zij bedragen 50,000 pond sterling, de Egyptische regeering is bereid de som te betalen, maar deze wordt waarschijnlijk eerst op de volgende begrooting uitgetrokken. De uitgaaf toch zal zich naar men denkt niet herhalen, de post dus vermoedelijk maar eenmaal uitgetrokken behoeven te worden, daar de extra troepen eerlang waarschijnlijk zullen kunnen terugkeeren, AFRIKA. De Times verneemt uit Buluwayo dat de Engelschen eene vliegende colonne met vier maxim-kanonnen uitiusten tegen den zich schuil houdenden Lobengula, die de meerder heid der natie nog op zijne hand heeft. Het is kenschetsend, dat zich alhier reeds eene iBuluwnvo Syndicate limited" gevormd heeft, om landerijen, concession enz., aan Rhodes' huurlingen als buit toegezegd, op te koopen. AMERIKA. Volgens bericht uit New-York heeft de regeering der Vereenigde Staten aan een drietal zeeofficieren de vergunning tot dienst neming op de vloot van Peixoto geweigerd, tenzij zij ontslag namen uit de Amerikoan- sche marine. Te Buenos-Ayres is geen enkele tijding ontvangen, bevestigende dat de zoon van den graaf d'Eu tot keizer zou zijn uitgeroepen. Men gelooft dat de Argentijnsche republiek zich tegen het herstel der monarchie in Brazilië verzetten zou. De New- Tor7c Herald drukt ecu telegram af uit Buenos-Ayres, geteekend Barbosa, waarin geen geloof wordt gesteld aan het gerucht, als zou De Mello de monarchie hebben afgekondigd. De Mello zoude het niet kunnen zonder dat zijne vloot hem in den steek liet. De brieven van De Mello getuigen bovendien, dat hij vurig republikein is. Een telegram uit Rio Janeiro van 14 dezer aan het New-Yorksche blad de World meldt dat bij de beschieting van Nictheroy 300 huizen vernield en honderden andere beschadigd zijn, terwijl ook een groot aantal inwoners gedood werden. Van de 37,000 inwoners zijn er 30,000 naar elders gevlucht. SCHIEDAM21 November 1803. Vergadering van den gemeenteraad op 21 November 1893; tegenwoordig waren 17 leden, afwezig de heeren Van Erpecum, Van der Schalk, Loopuyt en Elzevier Dom, eerst genoemde met kennisgeving. Na goedkeuring der notulen van 7 dezer, gaf de voorzitter, op diens verzoek, het woord aan den heer Prins, die, naar aan leiding van een bericht in de Nieuwe lïot- terd amsche Courant, waar door zijns inziens een smet geworpen werd op ons gemeente bestuur, van burgemeester en wethouders wenschte te vernemen of de toestand van de provoost voor de schutters inderdaad zoo was, als die in bedoeld courantenbericht werd geschilderd. Nadat door den wethouder Visser, kommandant der schutterij, in dit opzicht de meest geruststellende verklaring was gegeven, meende de heer* Iloogendam van de gelegen heid gebruik te moeten maken om nog eens te wijzen op het vroeger reeds door hem als den mensch onwaardig gequalificeerde nacht verblijf voor de dienstdoende poütie-agenten. Ook dr. Do Bruijn verklaarde wel eens door politie-agenten klachten over den zeer onge zonden toestand van dat verblijf te hebben vernomen. De voorzitter beantwoordde deze opmerkingen met de verzekering, dat van di n commissaris van politia nopens den toe stand van het wachtlokaal der agenten vol strekt geen klacht was ingekomen en evenmin van eenigen politie-agenf, Tegenover de mee ning van den heer De Groot, dot onderge schikte ambtenaren in den regel tegenover superieuren niet durven klagen, stelde ten slotte de voorzitter beslist de zijne, dat tot die vrees niet de minste aanleiding bestond, en dat juist aan klachten, welke langs een om weg de betrokken personen bereiken, in den regel bitter weinig waarde is te hechten. Vervolgens kwamen de volgende stukken in, die reeds voor de leden ter inzage hadden ge legen: van de Gedeputeerde Staten dezer pro vincie, missive van C/10 dezer, daarbij terugzen dende een exemplaar van de bij hun besluit van geljjke dagteekening no. 2G, goedgekeurde begrooting dezer gemeente voor het dienst jaar 1894; idem, missive ten geleide van een uittreksel uit het koninklijk besluit van 26 October j.l. no. 17, en uit den daarbij be hoorenden staat, houdende goedkeuring van het raadsbesluit van 3 October te voren, tot heffing van schoolgelden op den cursus in moderne talen, beide missives aangenomen voor kennisgeving; van de commissie belast met het onderzoeken der bezwaarschriften van aangeslagenen over hunnen aanslag in de plaatselijke directe belasting naar het inkomen, rapporten nos. 25 en 26 op in hare handen gestelde bezwaarschriften van A. van Gogh e. a. tegen bunnen aanslag in de plaat selijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1893/4, de behandeling van deze rap porten zal straks, gelijktijdig met de bezwaar schriften waarop ze betrekking hebben, aan de orde worden gesteldvoorstel van het raadslid den heer M. G. M. de Groot, tot wijziging van art. 1 en in verband daarmede van de nrtt, 2 en 7 der bij den raad aan hangige s Verordening op de voor de gezond heid gevaarlijke wateringen en slooten", daar dit voorstel voldoende werd ondersteund, zal het in behandeling worden gebracht wanneer de bedoelde verordening aan de orde zal zijn missive van de commissie van toezicht op het lager onderwijs, daarbij eene aanbeveling in zendende ter benoeming van een lid in die commissie, ter vervulling der vacature, wegens periodieke aftreding, met 1 Januari a.s. van den heer A. van Buijsen; op die aanbeveling zijn geplaatst de heeren: 1. A. van Buijsen en 2. Frans Visser, ter visie laten liggen ten einde in eene volgende vergadering tot eene benoeming over te gaan; schrijven van de wed. E. de Koning—A. H. Ris, waarin zij het overlijden, op 15 dezer, van haar echt genoot bericht; na een waardeerend woord van den voorzitter, werd deze rnedetleeiing aangenomen voor kennisgeving. Bezwaar schriften van \V. Duymel, wed. F. Ger ming, C. Golhof, C. Horman, C. J. Kies, C. Lagerwey en P. C. Wesbeek, tegen hun nen aanslag in de plaatselijke belasting naar het inkomen, dienst 1893,4 werden in han den gesteld van de commissie bedoeld in art. 20 der verordening op de heffing dier belas ting, ten fine van onderzoek en advies. De later ingekomen stukken, bedoeld in het 2e lid van art. 10 van het reglement van orde zijn: Van de Gedeputeerde Staten dezer provincie missive daarbij de ontvangst berichtende van de hun in afschrift mede gedeelde door den raad dezer gemeente vast gestelde verordening regelende het toezicht op gebouwen, die, als nadeelig voor de open bare gezondheid, ter bewoning ongeschikt zijn; idem, missive van 14/20 November j.l., ten geleide van hunne afwijzende beschikking van gelijkt dagteekening no. 64/1, op het adres van directeuren der naamlooze vennoot schap de stearine-kaarsenfabriek sApollo" alhier, in zake den aanslag van gemelde vennootschap in de plaatselijke directe be lasting der gemeente, over 1893; beide mis sives aangenomen voor kennisgeving; van burgemeester en wethouders, voorstel, in over leg met de commissie van toezicht op het lager onderwijs, plannen bevattende tot reor ganisatie van dat onderwijs; idem, voorstel, in overleg met dezelfde commissie, tot het geven van onderwijs in gymnastiek aan de leerlingen der openbare school met uitgebreid leerplan voor meisges; om dat onderwijs op te dragen aan den leeiaar in gymnastiek aan de hoogere burgerschool C. Krijger, en dien leeraar daarvoor, boven zijne bestaande be zoldiging, eene jaarwedde van f200.toe te kennen, beide stukken werden ter visie gelegd ter behandeling in eene volgende ver gadering; bezwaarschriften van Jb. Hoek Jacsz., J. C. Hoek, H. P. F. van Litsenburg, A. A. Marrevée en J. T. Middendorp, tegen hunnen aanslag in de plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienstjaar 1893/4 werden irr handen gesteld van de daartoe aangewezen commissie ten fine van onderzoek en advies. Het onlwerp-beslait tot betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven der gemeente- begrooting voor 1893, dat nu aan de orde was, werd met algemeene stemmen goedge keurd bezwaarschriften van aangeslagenen tegen hunnen aanslag in de plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1S93/4; en advies daarop der commissie van onderzoek, op voorstel van burgemeester en wethouders, werd besloten, in overeenstemming met het advies der commissie, uitgedrukt in haar rapport no. 25, de aanslagen der navolgende belastingschuldigen te wijzigen, en voor het dientengevolge minder verschuldigde, onthef fing te verleenen, als aanA. van Gogh, mr. H. M. C. Poortman, A. den Herder, ,T, de Vos, T. Stahlie, M. van Pelt, A. M. Ziedses des Plantes, dr. 3. Endtz, T, G. van der Burg, W. Vervoort, Jan Roetman, T. D. Roeters en W. Bijlterwijl, mede in overeenstemming met het advies der commissie, uitgedrukt in haar rapport no. 26 de verzoeken van de hierna volgende belastingschuldigen, op de gronden door de commissie aangevoerd, wer den afgewezen als ven J. T. Melchevs, J. van Rhiju Sr., H, Bernöster, L. H. Paarde- kamp, P. M. C. Heijmans Pz., H. Mak, J. Lourens, W. van Meeuen, C. J. Oosterveer en W. F. H. Robat. Aan B. van der Zee werd de door hem bewoonde woning op de gewone voorwaarden, wederom voor een jaar, in huur afgestaan. De rekening over 1892, van de commissie van beheer der fondsen van het vroeger alhier bestaan hebbende Oude-Manoenhuis, bedra gende in ontvangst f 5851.15Vs, in uitgaaf f 5837.96'/s, sluitende met een goed slot van f 13.19, werd overeenkomstig het voorstel van burgemeester en wethouders goedgekeurd. Tot gemeente-geneesheeren werden herbe noemd de heeren dr. C. J.Vaillaot, dr. E. J. M. Nolet en dr. B. de Bruijn, terwijl tot heelmeester der armen en lijders in het stads ziekenhuis werd herbenoemd de heer J. A. Rutschy. In overeenstemming zoowel met de bedoeling der samenstellers van de pensioen verordening als de door burgemeester en wet houders vroeger gedane mededeeling werd beslotenvoor zoover de benoemden den leeftijd van 70 jaar nog niet hebben bereikt, de benoeming definitief te doen geschieden, waardoor zij dus in de termen der pensioen verordening vallen terwijl voor hem die dien leeftijd ivel heeft bereikt, deze benoeming wederom geschied is voor een tijdvak van 5 jaar tevens werd besloten het volle bedrag dat aan ieder dier betrekkingen als jaarwedde is verbonden, tot grondslag te doen strekken voor de berekening van hun pensioen. Dit geschiedde na verwerping van een amende ment, voorgesteld door den heer Loncq, om de regeling van de pensioenen der genees kundigen bij afzonderlijk raadsbesluit te doen geschieden en de voordracht, ter wijziging aan het burgerlijk armbestuur terug te zenden. De heer dr. E. J. M. Nolet werd opnieuw aangewezen tot geneesheer der armen voor de behandeling der lijders in het - iads- ziekenhuis. De behandeling der verordening op de voor de openbare gezondheid gevaarlijke slooten en wateringen werd op voorstel van den heer Maas nogmaals aangehouden totdat daarover in comité-generaal eerst nog eenige bespre king zal zijn gehouden. In afwachting kwam thans aan de orde de verordening, regelende het toezicht op vleesch en visch. Doch ook hierin bracht de raad het na uitvoerige discussie niet verder dan tot de algemeene bespreking. Dr. De Bruijn wenschte het toezicht op het vleesch verscherpt te zien door de benoeming van twee onder keurmeesters, waarvoor hij in de eerste plaats aanbeval de beide ambtenaren, belast met den accijns op het vleesch. Ten slotte werd eene motie aangenomen van den volgenden in houd sDe raad, van oordeel dat verscherping van het toezicht op het vleesch gewenscht is, noodigt burgemeester en wethouders uit in de volgende vergadering een voorstel in dien zin in te dienen". Vervolgens werd zonder hoofdelijke stem ming besloten om in afwachting van een nader voorstel der commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs de zoogenaamde liandelsafdeeling aan de hoogere burgerschool niet te doen vervallen. Vervolgens werd op de financieele gronden door burgemeester en wethouders aangevoerd, afwijzend beschikt op de adressen van een drie tal leeraren aan de hoogere burgerschool om verhooging van jaarwedde. Wel werd daaren tegen besloten om de commissie van toezicht op liet middelbaar onderwijs uit te noodigen, binnen de tegenwoordig gestelde financieele grenzen, eene regeling der jaarwedden te ont werpen, die geacht kan worden beter aan de eischen der rechtvaardigheid en billijkheid jegens de verschillende leeraren te voldoen. Aan het slot der vergadering deelden bur gemeester en wethouders nog mede dat door mevr. de wed. H, C. Jansen vergunning was verleend tot het leggen van gas- en water leidingsbuizen met afsluiters, brandkranen en syphons, alsmede een kabel voor electrische geleiding door den haar in eigendom toebe hoorenden weg, voor hare perceelen aan den Noordvestsingel in den Nieuwlandschen pol der dat burgemeester en wethouders die vergunning onder de gestelde voorwaarden hebben aangenomen en daar hierdoor voldaan is aan de voorwaarde gesteld in het raadsbesluit van 31 Juli 1891, aan de firma H. Jansen Sc Co. alhier vergunning hebben verleend tot het plaatsen en lot wederopzegging doen ver blijven van een achtsten boerenbak in den open gemeentegrond aan de Noordvest vóór hare branderijen en erf aldaar. Op voorstel van burgemeester en wethou ders werd machtiging verleend aan mr. E. E. van Raalte, den rechtsgeleerden raadsman der gemeente in zake de procedure contra de stearine kaarsenfabriek nApollo", om toe te stemmen in het te vragen royement van de rol der procedure van die fabriek over hare aanslagen van 1891 en 1892, daar de tegenpartij zich bereid heeft verklaard de kosten dezerzijds, voor zoover die ten haren laste komen, te betalen en er voor de gemeente geen belang bestaat deze processen door te zetten. Ten slotte is besloten, met afwijking van het vroeger besluit, het rooien der boomen langs den Erankelandschen dijk niet te beginnen van de zijde van het Westerhaven hoofd, maar van den Viaardingschen dijk tot den zoogenaamden Diefhoek. Niets meer aan de orde zijnde, werd de vergadering geslotenen bleven de leden nog eenigen tijd bijeen in comité-generaal. De heer W. C. van Meegen, pastoor der parochie van den H. Joannes den Dooper alhier, die sedert eenigen tijd lijdende was aan eene ernstige ongesteldheid, is gisteren,

Schiedamsche Courant | 1893 | | pagina 2