G. Diependaal te Amsterdam, in hoedanig heid van executeur testamentair van wijlen Monsgr. C. Diependaal, op den 22n Novem ber j.l. alhier overleden, om restitutie op den aanslag van dien overledene in de plaat selijke directe belasting naar het inkomen dezer gemeente, dienst 1893/4, ter visie laten ügcen ter behandeling in eene vol gende vergaderingadressen van P. van der Velden Cz. en J. van der Burg Cz. om restitutie van betaalde plaatselijke directe belasting over 1893, ter visie laten liggen ter behandeling in eene volgende vergade ring. De later ingekomen stukken zijnvan burgemeester en wethouders voordracht opgemaakt in overleg met den arrondissements- schonlopziener, na ingewonnen bericht van de hoohl-n der scholen, ter benoeming van een onderwijzer 3e klasse, a. aan de Ie openbare kostelooze school 1. Chr. Carst te Haarlem en 2. L. Dekker te Abbenes i. aan de 3e openbare kostelooze school 1. L. Dekker re Abbenes en 2. Chr. Carst te Haarlem daar bet dringend noodzakelijk is dat deze onderwijzers zoo spoedig mogelijk in functie treden, werd bijzondere toestemming door den raad verleend, nog heden tot de benoe ming over te gaan; idem afschrift van hun besluit van 5 (lezer houdende toekenning van pensioen aan de eervol ontslagen bedienden der stedelijke gasfabriek G. Hoekwater, J- iStegman en H. J. Bakker aangenomen voor kennisgeving; wat het pensioen vattJ. Steg- rnau betreft, meende de heer De Groot dat eene fout in de berekening daarvan was be gaan, de juistheid dier meening zal worden onderzocht; adres van het ïComité tegen ■werkloosheid" alhier, met verzoek om ter tegemoetkoming aan den thans, blijkens ingesteld onderzoek, bestaanden nood door werkgebrek zoo spoedig mogelijk te doen overgaan tot de werkzaamheden in dat adres genoemdin handen gesteld der commissie van fabricage ten fine van onderzoek en rapport; adres van D. M C. Nieuw It of en nog zes onderteekenaais, allen eigenaars of bewoners van panden gelegen aan den ïEersten Tuinsiugel" alhier, met verzoek de kosten van gasverlichting dier straat voor het vervolg voor rekening der gemeente te nemenzich bereid verklarende de in die straat reeds liggende buizen voor gas- en voor ■waterleiding, alsmede de zich in die straat bevindende lantaarns, welke hun eigendom zijn. aan de gemeente af te staan terwijl de mede ondergeteekende J. Hoek, eigenaar van gezegde straat, aan de gemeente tevens vergunning verleent in die straat gas- en waterleidingbuizen enz. te doen leggen en daarin alle noodige uitgravingen enz. te doen ter visie gelegd ter behandeling in eene volgende vergadering; adres'van J. I'eteris en nog 40 onderteekenaars, allen eigenaars of bewoners van panden gelegen aan de ^Spoorstraat", om hen evenals de bewoners van den Oostsiugel, in de gemeente-gasver lichting te laten de-leo terwjjl de eigenaar van den weg, de heer J. M. van der Schalk, eene verklaring overlegt, waarbij aan de gemeente vergunning wordt verieend tot het opgraven van den grond in die straat, tot het leggen der buizen enz., ter visie gelegd ter behandeling in eene volgende vergadering; adres vau M. vRn den Bos Sr. om restitutie van betaalde plaatselijke di recte belasting over 1893 voor een gedeelte van een pand dat gedurende het geheele jaar niet verhuurd is geweest, ter visie gelegd ter behandeling in eene volgende vergadering adressen van J. Tuk, L. Wendt Co. en W. A. J. Wittknmpf om restitutie van be taalde plaatselijke directe belasting voor panden die gedurende het jaar 1893^niet gebruikt of verhuurd zijn, als voren. Thans wat aan do orde benoeming, we gens periodieke aftreding van de leden der vaste raadscommissie»a tot leden der commissie voor de strafverordeningen, van welke commissie de burgemeester als zoodanig voorzitter is, werden herbenoemd de neeren mr. H. J. Schuurman, mr. H. M. C. Poort man en K. J. van Erpecum en benoemd de heer M. Kinnen; b tot leden der finan- cieele commissie werden herbenoemd de heeren mr. H. J. Schuurman, tevens voor zitter, D. F. W. Prins en benoemd de heer K. J. van Erpecum c tot leden der commissie van controle voor de plaatselijke directe belasting, waarin burgemeester en wethouders als zoodanig zitting hebben, wer den herbenoemd de heeren C. J. P. van der Schalk. P- Brillenburg, M. C. M. de Groot en I. Hoogendam; d tot leden der commissie voor de plaatselijke belastingen werden her benoemd de heeren mr. H, J. Schuurman, tevens voorzitter, G. Visser Bz., A. Knappert Lz., 3. W. J. van Harwegen den Breetns en S. A. Maas, terwijl tot plaatsvervangende leden dier commissie, wanneer deze commissie optreedt als vaste raadscommissie beiast met het onderzoeken der bezwaarschriften vau aangeslageuen voor hunnen aanslag in de plaatselijke directe belasting naar liet inko men, werden herbenoemd de heeren D. F. \V. Prins, I. Hoogendam en M. C. M. de Groot; e tot leden van de stembureaus wer den benoemd in het hoofdbureau, waarin de burgemeester als zoodanig als voorzitter zitting heeft, de heeren H. A. M. Roelants en -E. Elzevier Dom, tol voorzitter van het onderbureau de lieer G. Visser Bz., tot diens plaatsvervanger de heer C. 3. P. van der Schalk en tot leden de heeren J. W. 3. van Horwegen den Breeros en D. F. W. Prins; tot plaats vervangende leden in beide bureaux werden herbenoemd de heeren A. Knappert Lz., J. Hoek, 3. H. van Westendorp 3. Dz., en benoemd de heer C. 3. Loncq, terwijl bij ontstentenis van deze al de raad-leden als p la a t«i er vangers wer den aangewezen te beginnen met het oudste lid in jaren. Tot onderwijzeres 3e klasse werd benoemd aan de le openbare kostelooze school mej. C. Carst te Haarlem, en tot onderwijzer aan de 3e openbare kostelooze school L. Dekker te Abbenes. Het door burgemeester en wethouders opge maakte le suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1893/4, ten bedrage van f274.141/», werd onveranderd vastgesteld en zal ter goedkeu ring worden ingezonden aan de Gedeputeerde Staten dezer provincie; aan de wed. 3, Bakker, thans echtgeuoote van A. IV. Mulder, werd restitutie van betaalde plaatselijke belasting over 1893 verleend tot een bedrag van flö.68l/ï, aan H. Bras voor de plaatselijke directe belasting ad f 0.79 ,'s en voor de plaatselijke directe belasting naar het inko men dienst 1893/4 tot een bedrag van fl.8'1>£. Aan het bestuur der Muziekschool van de alhier gevestigde af'deeling der maatschappij s'fot bevordering der toonkunst"' werd, op dezelfde voorwaarde en voor denzelfden huur prijs, wederom voor vijf jaren ingegaan 1 Januari j.l., verhuurd de thans bij haar in gebruik zijnde lokalen boven de koopmans beurs; op voorstel van Burgemeester en "Wethouders werd besloten om opnieuw voor den tijd van vijf" jaren dispensatie te vragen van de wettelijke verplichting der gemeente tot oprichting eener burgerdag<choo!. Thans kwam aan de orde het ongunstig praeadvies van de financieele commissie op het voorstel van den lieer De Groot, strek kende om aan de stedelijke kommiezen, be halve hunne vaste bezoldiging, eene toelage gelijk aan vijf percent van hetgeen de hon denbelasting meer dan f 800 mocht opbren gen, toe te kennen. Na bestrijding door den heer Van Erpecum werd dit voorstel met 15 tegen 2 stemmen verworpen, waarna de Raad daarentegen, mede op voorstel van den heer De Groot, besloot, om de f 300 reeds vroeger voor tractementsverhooging der zes komrniezen uitgetrokken, zoodanig te beste den, dat aan elk dier ambtenaren eene tractementsverhooging van f50 "sjaars werd toegekend. Bij de hierop gevolgde behandeling der ontwerp-verordemng, regelende de samen stelling en den werkkring der gezondheids commissie, deelde de heer Maas naar aan leiding van eene vraag van den heer Elzevier Dom, al dadelijk mede, dat de burgemeester, tegenover het eenparig gevoelen der wet houders, de wettigheid van eene dergelijke commissie niet bestaande uit raadsleden bleef ontkennen. Nadat na eenige wijzigingen ten aard iri sommige artikelen te hebben ondergaan, met 14 tegen 3 stemmen was aangenomen, deelde de voorzitter mede, dat bij op grond van art. 70, alinea 3 der ge meentewet het zooeven genomen besluit aan H. M. de Koningin, ter vernietiging zou voordragen. Nog besloot de raad op voorstel van bur gemeester en weihouders, om aan den heer Tij!, in zijne hoedanigheid van hoofd voor den cursus in moderne talen, boven zijne jaarwedde, als zoodanig eene belooning zal genieten van f 40 per jaar. voor ieder weke lijkse!) lesuur, dat door hem aan die inrich ting zal worden gegeven. Ten slotte deelden burgemeester en wet houders nog mede, dat het recht van afslag aan de zeevisclimurkt wederom is opgedragen aan H. C. van Abshoveu, dat met 1 Ja nuari j.l. is ingevoerd eene controle op het innen van haven-, brug- en sluisgelden door middel van couponboekjes en eindelijk, de verordening, van ondergeschik- dat op 28 December j.l. gehouden verkooping van boomen f 889.50 heeft opgebracht, waarna de vergadering werd gesloten. De rivier voor de stad is bezet met zwaar drijfijs, dat echter aan de zeebooten geen hinder veroorzaakt. De booten van Pernis, Maassluis en Hoek-van-Holland hebben weder gevaren. Gisteren is vanwege de spoeling-commissie bij de spoorbrug, met behulp van zeven paar den, een aanvang gemaakt om voor de spoe- lingschuiten een vaargeul in de Schie le maken. Men was daarmede gevorderd tot aan bet Huis te Riviere, toen de werkzaamheden gestaakt werden, omdat de boeren weigerden hulp te verleenen. Dientegevolge is de vaar geul weder dichtgevroren en zijn de boeren genoodzaakt de spoeling per as te blijven vervoeren. Gisteravond ongeveer G'/j uur hoorde de politie dat aan den Noordvestsingel door kinderen om hulp geroepen werd, omdat er een vrouw in 't water lag. De agenten B. Schoei en J. Heschlé spoedden zich er heen en zagen werkelijk in de Noordve-'tgracht tusschen ijsschollen iets drijven, dat door den agent Heschlé, die zich daartoe te water be gaf, er uit gehaald, bleek eene vrouw te zijn die reeds bewusteloos was. Gebracht naar de boerderij van C. B. van Nugteren aan de Damlaan hebben die agenten de vrouw daar weer bijgebracht, waarna zij per brancard naar het ziekenhuis is vervoerd, waar zij te 8 nur d a.v. reeds overleed. De vrouw is genaamd A. Gantevoort, oud 69 jaar, wonende in de Konijnenbuurt. De oorzaak van het te water raken der vrouw is onbekend. Aan den jongeling J. A. Ledegang, te Ter- neuzen, die door langdurige ziekte ongeschikt werd om in de toekomst door handenarbeid in zijn levensonderhoud te voorzien, is door H. M. De Koningin-Regentes gedurende drie jaar f 100'sjaars geschonken, ter voorziening in de kosten voor zijne opleiding als onder wijzer. De Koningin heeft aan de vereeniging »Koning Willemshuis", als blijk harer be langstelling in de vierde stichting dier ver eeniging, het sTehuis voor Zeelieden" te IJmuiden, f300 geschonken. Door H. M. de Koningin-Regentes is aan de »Prins-Alexander-Stïchting", inrichting voor jeugdige blinden te Bennekom, f 150 ge schonken. Bestuurders van bet jWillem-Barends- fonds" te Terschelling ontvingen van H.M. de Koningin-Regentes de som van f300. De minister van linanciën maakt bekend dat het saldo van 's rijks schatkist op 6 dezer bedroeg bij de Nederlandsche Bank 7,791,172.23 en bij de betaalmeesters - 1,110,468.54 Te zamen f 8.901,340.77 De minister van binnenlandsche zaken heeft het verbod van het vervoer van kalveren, jonger dan zes maanden, naar Friesland, uit den kring omvattende de provinciën Noord- Holland, Zuid-Holland, Utrecht, Zeeland, Noord-Brabant, Limburg, Gelderland, Over- ijsel, Drente en Groningen, opgeheven. Baron Van Goltstein, benoemd gezant van Nederland iu Groot-Brittanië en Ierland, is Zondagavond via Vlissingen naar Londen ver trokken, teneinde aan de legatie aldaar eenige aangelegenheden te regelen met het oog op zijn aanstaand optreden als hoofd van het gezantschap. Na deze week alhier teruggekeerd te zijn, zal de heer Van Goltstein tegen 1 Fe bruari voorgoed naar zijnen post vertrekken. De lieer W. H. Edwards, ingevolge konink lijke machtiging benoemd tot vice-consul te Bristol, is in die hoedanigheid door de Britsehe regeering eikend. St.-Ct Gisteren vergaderden dele en 2eafdeeling van liet Nederlandsch landbouw-comilé, eerst genoemde ter gedachtenwisseling overhetont- werp van wet lot regeling der grondbelasting. De verkiesing te Goes. Het Centrum meent, dat de Roomschen hun stem rnoeten geven aan den heer L o h m a n. »Waaf getracht wordt aan de Rechterzijde een zetel in de Kamer af handig te maken, daar behooren zij, naar vermogen, mede te werken, om dit te beletten. Na den uitslag moet kunnen gezegd vvoiden, dat ook zij hun deel hebben aan de overwinning der christelijke partij in Nederland." »Ook hun- plicht van dankbaarheid vordert, dat zij den Christen-Staatsman, den ridderlijken strijder voor de belangen van de bijzondere school een hernieuwd bewijs van sympathie geven. Zrj het niet om hemzelf, dan zij het om de beginselen, die hij voorstaat en die ook de onze zijn." De Tijd komt tot hetzelfde resultaat, maar in minder forschen toon Waarom S t i g t e r boven L o h m a n sis ons niet geheel duidelijk. Schijnt het ons in de tegenwoordige omstandigheden voor kalh. kiesveieenigingen een bedenkelijke politiek toe, iemand candidaat te stellen. omdat hij anti'rcvohifionnair is, niet minder bedenkelijk'zouden wij het achten, indien het tegenovergestelde als beginsel werd aange nomen." De Tijd gelooft, dat in Goes, neen persoonlijke quaestie in het spel is en dat de kath. kiesv. wel bereid zou geweest zijn een anti-rev. te steunen, als men baar in de zaak bail willen kennen en men het over den persoon van den candidaat had kunnen eens worden." De Stand, verklaart thans, dat men zich vergist, als men in hare houding eene heime lijke oppositie zag. Zij heeft trouwens, om an leren voor te zijn, het eerst de zich vanzelf opdringende gedrtc|,,a aan Lobman in een driestar uitgesproken. De partij beschikt over weinig mannen van rijper intellectueele ont wikkeling rederi genoeg om in afwijkende inzichten of oppositie tegen dr. Kuypergeen hinderpaal te zien. De heer Lobman heeft geen enkel oogenblik de anti-rev. beginselen losgelaten; wie hem verdenkt van zich te kunnen aansluiten bij een conservarieve coali tie ten gunste van een tegen het volk gerichte iozrryisow-politiek. kent hem niet. Naar men verneemt, is de heer H. Kerbert benoemd tot secretaris van de Ned. handel maatschappij in Nederlandsch Indië. De Weeslnriciitiiig te ÏWeerfooscI». Men meldt ons, dat de commissie in zake Neerboscli Woensdag 24 Januari a.s. hare eindvergaderiug tot vaststelling van het rap port te Utrecht zal houden. (JU. D.) Te Apeldoorn heeft zich eene commissie gevormd, welke zich ten doel stelt, gelden bijeen te brengen tot finaricieelen steun van den heer Van Oeth, die tegenover den mach tigen invloed van de aanhangers des heeren Van 't Liudenhout, tot nu toe geheel alleen staat. De commissie is van oordeel, dat, wanneer den heer Van Deth niet meer, zooals dit thans het geval is, geldelijke moeilijkheden in den weg staan, dit zeer bevorderlijk zal zijn aan het opheffen van de onzekerheid, waarin het Nederlandsche volk tot nu toe verkeert in zake de weesinriehting te Neerboseh. Als uitvloeisel van de besprekingen der weesinriehting te Neerboscli, heeft de liberale kiesvereeniging »lJe Veluwe", te Apeldoorn, in hare vergadering van Vrijdagavond besloten, aan de Stateri-Generaal een adres te richten, waarbij zij verzoekt het instellen van staats wege eener commissie, belast met het toezicht op alle liefdadige instellingen, inzonderheid die, waarin minderjarigen worden verpleegd. Volgens de Amsterdamsche Courant is thans tegen- De Jong eene nieuwe instructie geopend ter zake van oplichting. Te Rotterdam deden zich de vorige week 31 gevallen van pokziekte voor. Op het oogenblik zijn thans nog ruim 100 personen aldaar aan die ziekte lijdende. Door het korps koninkl. scherpschutters te Rotterdam werden Zondagmorgen militaire- oefeningen op schaatsen gehouden op de ijs banen der Ruige Plaat, onder leiding van luitenant Van Alphen. Men denkt eerstdaags de oefeningen te herhalen, en alsdan geweren mede te nemen. Zondagmiddag geraakte eene jonge dame van ongeveer 20 jaar in een der vele wakken, die zich op den Kralingschen plas bevinden. De heer L. Huisinga, liet ongeval ziende, bedacht zich geen oogenblik, maar begaf zich onmiddellijk in het wak, en mocht het ge noegen smaken het meisje te redden. Aan de gist-, olie- en lijmfabrieken te Delft onder directie van de heeren Van Marken en Waller waren den 31 n December j.l. 922 per sonen werkzaam. Neemt men in aanmer king dat in den loop van dit jaar de derde gistfa briek in werking komt, dan zal bet personeel, dat aan die fabrieken een flink stuk brood verdient, weldra de lüOO te boven gaan.

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 2