A". 1894, Zaterdag 3 Maart. N°. 8480 AFKONDIGING. KENNISGEVING. A. o li t n v e r t g- s t Jaargang'. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, UITGEVER: J. ODÉ. Biiitenlamische Berichten. Abonnementsprijs, per kwartaal franco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers f 1.85. 2.50. - 0.10. BVKftAU: BOTiSR8Tlti.1T, B 2 7. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10» Iedere gewone regel meer. - 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Burgemeester en wethouders van Schiedam, Gezien de artt. G, 10 en 35 der wet van den iden Juli 1850 staatsblad no. 37), zooals zij is ge wijzigd bij het Vilde additioneele artikel der grondwet Gelet op liet bepaalde 'oij koninklijk besluit \an den 28sten November 1887, no. 14 staatsblad no. 211); Doen te weten: dat de lijsten, bevattende de personen, die tot het liezen van lzden van de Tieeede Kamer der Staten- Generaal, van de Provinciale Staten en van den Gemeenteraad bevoegd zijn, op heden zijn vastgesteld, en gedurende veertien dagen, van des voormiddags vegen tot des namiddags halfvier ure, op de gemeente secretarie voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd, en dat daarenboven aan het raadhuis (achtergevel) een exemplaar van die lijsten is aangeplakt, teneinde de desbevoegden in de gelegenheid te stellen hunne bezwaren daartegen in te brengen, onder uitnoodiging tevens, om die bezwaren, vóór of op den 15den MAAR T aanstaande, bij verzoekschrift, op ongezegeld papier, door de noodige bewijsstukken gestaafd, aan den Gemeenteraad in te dienen dat bij genoemde lijsten gevoegd zijn, cn gedurende den liieiboven gestelden termijn op de gemeente secretarie ter inzage liggen, de vastgestelde schatting- staten, bedoeld in liet voorlaatste lid van art G en de verslagen der ambtenaren, bedoeld mart. 13van het aangehaald koninklijk besluit; en dat de aan den voet dezer gestelde namen zijn geschrapt van de in het vong jaar gesloten kiezers lijsten. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den lsten Maart 1894. Burgemeester en wethouders voornoemd VAN DIJK VAN MATENESSE. De secretaris, VERNÈDE. Kamen der kiezers, die geschrapt zijn van de in het afgcloopen jaar gesloten kiezerslijsten. fiargeus. (Johannes Fran- [ciscus Baron. (Frangois Beek. (Johannes van der Bekker, (Pieter Berkel. (Wilhelmus An- [tonius Beukers. (Albertus Ja- [cobus Boooïtra, (Diik Bosnian. (Laurentius Braak. (Johannes Bras. (Hendrik Breukelman. (Hendrikus [Johannes Cappetti. (Petrus Phi- [lippus Collignon. (Franciscus Cool. (Willem Nicolaas Deutekoin. (Jan Biependaal. (Cornells brektraan Jz. (Willem Duitaal, (Johannes Wil helmus Dijke. (Leendert van Elberg. (Pieter Mannus Einden. (Salomo van Exler. (Jacobus Johannes Franken. (Gerard Cornells Fricke. (Jan Gaag. (Fiangois vap der Gent. (Hui bi echt van vink. (Cornells van Groeneveld. (Pieter Groot. (Everardus Her- [manus de Gunnevvegh. (Bernardus [Carolus Gijl. (Jacob van Hagers. (Willem Haverschmidt (Frangois Held. (Hendiicus Mar- [tinus den Hittenhausen. (Johan [Mathias Hodes. (Hermanus Houting. (Ananias den Houting. (Willem den Jansen. (Leonardus Wil helmus Kemenade. (Leonardus [Wilhelmus van Kerssen. (Adrianus Ma- [rinus Klekamp. (Theodorus Kloos. (Abraham Koning. (Arij de Koning. (Elisabertus de Kool. (Cornells Martinus Koppert. (Theodorus Jo- [seplius Kóster. (Johannes Hen* [neus Kram. (Pieter Johannes Kramers Cz. (Coenradus Kramers Wz. (Coenradus Kramers. (Petrus Hen- [ricus Krugten, (Johannes Ja- [cobus van Krugten. (Wilhelmus [Cornells van Kuipers. (Matthijs Leenders. (Geiardus Jo- [annes Lingen. (Lambertus van Maathuis. (Roelof Meegen. (Wilhelmus Cor- [nolius van Meer. (Johannes Cornells [van der Meurs, (Benedictus van Meijer J.Hz. (Johannes [David Minke. (Johannes Hen- [ricus Most. (Jacob van der Nieuwhof. (Jacobus Numan. (Frederik Efisa Numan, (Hermanus Odé. (Arij Oosthoek, (Cornelis Os. (Hendrik van Osterloh. (Johannes Leo- [nardus Hendricus Pelt. (Leendert van Pierik. (Christianus Jo- [hannes ten Plooij. (Michiel Chnstoffel Pont. (Franciscus Duk [Barend du Rappée. (Johannes Rebers. (Chiistianus Jo- hannes Rigters. (llendricus Ber- [nardus Rijbroek. (Johannes Rijke. (Maarten Sandeis. (Jan Pauius Scheffers. (Jan Schenkeveld. (Philippus Scheurkogel. (Jan Schilp. (Joseph Cornelis Schneider Jr. (Pieter Schulze. (Aue Schuurman». (Andries [Cornells Servaas. (Johannes Ma- [rinus Cornelis Smit. (Jan Hendrik Sondorp. (Herbert Eg- [bertus Sonneveld. (Maarten Stoik. (Gerrit Siolte. (Jan Veer, (Johannes van der Verhaagen. (Jan Willem Vermeulen. (Pieter Visser Nz. (Jacob Vormer. (Jail Jacob Vrijenhoek. (Dirk Waas. (Jan Jacobus van Wagtendonk. (Willem [Johannes van Wielemans. (Theodorus Wielingen. (Johannes [van Wiliemse. (Henncus Jo hannes Wirxel. (Theodorus Pe- [trus Wit. (Gijsbertus de Wolsky. (Johannes Wouter lood. (Johannes [Nicolaas Ignatius Zee Jz. (Abtaham van [der Zoetmulder. (Theodoius [Joseph Maria Zomeren Jz. (Cornelis [van De burgemeester van Schiedam Brengt bij dezen ter kennis van de ingezetenen: Dat het kohier van liet Patentrecht no. 10 dezer gemeente, over het dienstjaar 1893/94, door den heer provincialen inspecteur der directe belastingen te Rotterdam, op den 28sten Februari 1894 executoir verklaard, op heden aan den ontvanger der directe belastingen, ter invordering is overgemaakt. Voorts wordt bij dezen herinnerd, dat eenieder verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen; alsmede dst heden de termijn van drie maanden ingaat, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag behooren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 2den Maart 1891 De burgemeester voornoemd VAN DIJK VAN MATENESSE. I) U I T S O II l A S I), De keizer heeft 5000 mark bijgedragen voor de oprichting van een nationaal geder.k- teeken ter eere van vorst Bismarck op den Hainberg nabij Göttingen, waar de oud-kan selier gestudeerd heeft. Bij de behandeling in den Rijksdag van het handelsverdrag met Rusland verklaarde gisteren de heer Hartmann, lid der Zuid- duitsche volkspartij, dat deze partij het ver drag goedkeurt. Von Kanitz, conservatief, be weerde dat de door Rusland gedane conces- siën onbeduidend zijn; zijns inziens zou het beter zijn den opzeggingstermijn opéén jaar te stellen, üe staatssecretaris van buitenland! sche zaken Von Marschall betoogde dat de regeering reeds sedert lang getracht heeft dit verdrag tot stand te brengen. Reeds toen in 1878 de Duitsche handelspolitiek werd vastgesteld, was een der voornaamste redenen die daartoe leidden, de overtuiging dat eene vriendschappelijke verhouding inet Rusland slechts verkregen zou worden als de rechten geheven werden van Russische verbruiks- artikelen. Bismarck heeft dit toen zoo duide lijk mogelijk gezegd. De uitkomst leert dat de ingeslagen weg de juiste was. Door den termijn der opzegging te stellen op een jaar, zou aan de nijverheid niet de voor haar nood zakelijke stabiliteit worden gegeven. De Pruisische minister van financiën Miquel ver klaarde dat het rijk natuurlijk voor hetgeen het aan opbrengst der douanerechten ver liezen zal, audere bronnen van inkomst zal moeten krijgen. De regeering eikent dat de landbouw in een toestand van nood verkeert, in het bijzonder in de oostelijke provinciën. De rijksregeering heeft tegemoetkomingen verkregen, welke indirect ten goede zullen komen aan den landbouw. Spreker hoopt stellig dat de ernstige beduchtheid der agra riërs niet bewaarheid zal worden. Inten sieve cultuurverbetering van den bodem eene beteie regeling en toepassing van het kredietwezen, zijn de middelen om den land bouw in gunstiger toestand te doen komen. De Pruisische minister van landbouw Von Heyden verklaarde in te stemmen met het geen door den heer Miquel is betoogd, maar constateerde tevens, ter wille van de waarheid, dat de eerste die reeds in het begin van 1891 hulp voor den landbouw in de oostelijke provinciën noodzakelijk heeft verklaard, de tegenwoordige rijkskanselier Caprivi is, die toen minister-president was. Koszielski deelde uit naam der Polen mede, dat deze partij zich nog voorbehoudt welk standpunt zij ten slotte tegenover het verdrag zal aannemen hq behoorde niet tot de principieele tegen standers van het verdrag, maar wenscht rijpe lijk te kunnen overleggen, om bij de behan deling in de commissie tot een vast besluit te kunnen komen. Na uitvoerige verdere gedachtenwisseling is het verdrag ten slotte in handen van de commissie gesteld, waartegen alleen de socia listen en de vrijzinnigen stemden. Het streng conservatieve dagblad Volk meldt dat, naar aanleiding eener dezer dagen, bij gelegenheid van een diner bij den Pruisi- schen minister-president, graaf Eulenberg, door den keizer gedane uitdrukking betref fende het verzet van militairen tegen het handelsverdrag met Rusland, een aantal con servatieve leden van den Rijksdag hun ont slag als officieren van de reserve of van de landweer hebben ingediend. Wordt dit ont slag niet aangenomen, zegt het blad, dan blijft er voor die heeren niets over dan ontslag als leden van den Rijksdag te nemen. F It A N K R IJ K. Het Journal officiel bevat een besluit, waarbij graaf Aunay, oud-gezant van Frank rijk te Kopenhagen wordt teruggeroepen. Figaro deelde een paar dagen geleden, blijkbaar met de bedoeling om president Car- not onaangenaam re zijn, eenige onthullingen mede over een poging in den vorigen zomer te Kopenhagen aangewend door den militairen attaché Beaucharap, om zekerheid te bekomen over de houding van den czaar ten opzichte van Frankrijk, iu geval van oorlog Generaal Borius, secretaris van den president, had den attaché daarvoor instructiën gegevendeze moest trachten de meening van den czaar, die te Kopenhagen logeerde, te weten te komen door tussehenkomst van prinses Waldemar van Denemarken, een geboren prinses van Orleans. Deze poging zou toen afgestuit zijn op den onwil der prinses, zich iu deze kuipe rijen te mengenzij deelde de zaak mede aan de fransche regeering, die nu voorden vorm kapitein Beauchamp moest straffen en hem voor een jaar terugriep, doch als pleister op de wond hem later in het Legioen van Eer deed opnemen. De zaak schijnt echter daarmede niet afgedaan te zijn heden ten minste komt het bericht dat graaf d'Aunay, destijds Fransch gezant te Konstant.'nopel, uit den diplomatieken dienst wordt ontslagen. Men beweert dat de oud-gezant het daarbij niet zal laten, en zijn zaak voor den Raad van State zal brengen. De Kamerleden der uiterste linkerzijde hebben den afgevaardigde Camille Pelletan gemachtigd, in de zitting van morgen een incident op te werpen, naar aanleiding der tegemoetkoming van 2000 frs., door den heer Dupuy tijdens hij minister van binnenland- sche zaken was, geschonken aan den heer Ducret. redacteur der Cocardena diens ver oordeeling wegens het gebruik maken van vervalschte stukken. Er staat dus morgen weer heel wat rumoer te wachten. Aanhoudend worden er nog huiszoekingen te Parijs gedaan bij anarchisten. Hier en daar zijn papieren gevonden en in beslag genomen. Tegen zeven andere anarchisten is er een bevel van gevangenneming uitgevaardigd, maar allen hadden zich weggemaakt. ENGELAND, In het Lagerhuis heeft Gladstone gisteren verzocht, de amendementen van het Hooger- huis op het wetsontwerp betreffende de kerspelraden aan te nemen onder protest. Gladstone verklaarde te wenschen dat deze eenige vrucht der werkzaamheden der tegen woordige zitting niet verloren ging; maar de strijd met het Huis der lords is daarmede niet uithjj zal gestreden worden totdat er eene bevredigende oplossing is verkiegen.

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 1