Bimienlaiu!sclie Berichten. De Kamercommissie voor de financieele plannen van minister Sonnino moet berekend hebben, dat de regeering zich in de becijfering van het tekort 40, zegge veertij millioen ver gist heeft en bijgevolg voor die som aan nieuwe belastingen kan worden geschrapt. Op dit punt na moet de commissie het m hoofdzaak met de regeering eens wezen. SPANJE. Uit Madrid wordt gemeld, dat maarschalk Campos aldaar in het begin van April wordt terugverwacht, en zich- thans te Melila be vindt tot regeling der zaken aldaar. Vooral zal de maarschalk trachten in overleg met Arniif de quaestie* van de neutrale strook tot oplossing te brengen. In den raad van ministers heeft Moret verslag gegeven van de onderhaudelingen met Marokko en voorlezing gedaan van het, den 5n geteekende, verdrag met den sultan. De ministerraad heeft besloten, het verdrag ter ratificatie ga» de koningin voor te leggen. PORTUGAL. De Times verneemt uit Lissabon: Het staatsblad decreteert eene belangrijke con-ft cessie aan eene nieuwe maatschappij om han del, industrie, landbouw en mijnwezen uit te oefenen binnen de territoriën, begrepen tus- sehen de kustlijn en de Zambesi. De maat schappij, welke de tot nog toe grootste gecon- cedeerde landoppervlakte in Mozambique be- heeren zal, moet Portugeesch blijven. SE11TIE. Uit Belgrado wordt gemeld dat de regee ring besloten heeft de militie te ontwapenen en alle tot de radicale partij behoorende staatsambtenaren te ontslaan. De bladen maken de beslissing van desynode van bisschoppen openbaar, waarbij de echt scheiding, uitgesproken tusschen Milan en Nathalie, vernietigd wordt. Men verwacht Nathalie met Paschen te Belgrado terug. AMERIKA. De opstandelingen in Brazilië geven den strijd te land nog niet op. Integendeel ver sterken zij hunne stellingen op de grens van den staat San Paolo. Te Pernambuco zijn de verkiezingen te hunnen gunste uitgevallen. Uit Itio de Janeiro wordt van 18 dezer gemeld De Portugeesehe schepen Mindello en Alfonso <FAlbuquerque zijn hedenmiddag, zonder daarin gehinderd te worden, met Da Gama en 70 zijner officieren aan boord, ver trokken. De Amerikaansche admiraal Denham is eveneens, ami boord der San Francisco, vertrokken. Offlciecle Berichten. Bij kon. besluit van 19 Maart 1894 no. 8 is, met ingang van 21 Maart daaraanvolgende, aan mr. G. van Tienhoven, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als minister van huitenlandsehe zaken, met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten, door hem aan Hare Majesteit en aan den lande bewezen, en liet beheer van het departement van huitenlandsehe zaken, ad interim, opgedra gen aan den minister van marine, den heer J. C. Jansen. Bij kon. besluit is S. G. Manger Cats be noemd tot burgemeester der gemeente Hof- van-Delft. Bij koninklijk besluit zijn benoemd tot ge delegeerden van Nederland bij het in den herfst van dit jaar te St.-Fetersburg te hou den congres van ooftkundigenW. A. Viruly Verbrugge te Rotterdam, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal en oud-voorzitter dér Ned. maatschappij van tuinbouw en plant kunde, en P. F. L. Waldeck te Loosduinen, voorzitter der vereeniging »Ilet Westland en secretaris der llollandsche maatschappij van landbouw. SCHIEDAM, 20 Maart 1894. De Zaterdagavond verschenen Staatscourant bevat het volgende koninklijk besluit: In naam van Hare Majesteit Wilhelmina, bij de gratie Gods, Koningin der Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassau, enz., enz., enz. Wij Emma, Koningin-Weduwe-Regentes van het Koninkrijk Op de voordracht van den Raad yan Mi nisters van 17 Maart 1894, n°. G2, Kabinet-, Gelet op art. 103 der Grondwet; Hebben goedgevonden en verstaan te be palen Artikel 1. De tegenwoordige zitting van de Staten- Generaal zal worden gesloten op Dinsdag 20 Maart 1894, des namiddags te drie uren. Artikel 2. De Minister van Binnenlandsche Zalmen wordt gemachtigd, zich op het in artikq} 1 vermelde tijdstip te begeven naar de verga dering der Staten-Generaal, ten einde in eene vereenigde vergadering der beide Kamers, de zitting in naam der Koningin te sluiten. De Minister van Binnenlandsche Zaken is belast met de uitvoering van dit besluit, waar van afschrift zal worden gezonden aan ieder der Voorzitters van de Kamers der Staten- Generaal, aan den Raad van Ministers en aan de Algemeene Rekenkamer. 's-Gravenhage, den 17den Maart 1894. Emma. De Minister van Binnenlandsche Zaken Tak van Poortvliet. Vergadering van den gemeenteraad op 20 Maart 1894, des namiddags ten kwartier vóór twee ure. Tegenwoordig waren 20 leden, afwezig de heer Roelants. Na «aststelling der notulen van 20 en 21 Februari en 1 Maart, kwamen o. a. de volgende stukken in, welke reeds voor de leden hadden ter inzage gelegen twee missiven van de Gedeputeerde Staten dezer provincie, hou dende goedkeuring van raadsbesluiten tot wijziging der gemeentebegrootingen xfbor 1893en 1894, aangenomen voor kennisgeving; en een besluit houdende goedkeuiing van het raadsbesluit van 1 Maart, waarbij het be drag is bepaald van den zalcelijken borgtocht- door den benoemden tijdelijken gemeente ontvanger te stellen, aangenomen voor ken nisgeving verzoek van het raadslid den heer De Groot, om verlof tot het richten van een. drietal vragen, de burgeravondschool betref fende, tot dp leden der commissie van toe zicht op het middelbaar onderwijs, tevens leden van den raad. Vermits het verlof, be doeld in art. 24 van het reglement van orde tot het aan eene'commissie lichten van een vraag vreemd aan de orde van den dag, zich uitsluitend uitstrekt tot raadscommissiiin, zoo dat de raad niet bevoegd is verlof te ver- leenen een vraag te richten tot eene com missie luiten den raad, zooals de lieer De Groot verzoekt, stelden burgemeester en wethouders voor het verzoek voor kennisge ving aan te nemen dienovereenkomstig werd besloten met 19 stemmen tegen 1. Nadat dit voorstel door den raad was aangenomen, werd op voorstel van den heer De Groot be sloten, aan de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs te verzoeken, diezelfde vragen zoo spoedig mogelijk officieel aan den raad te beantwoorden. Missive van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs alhier, ten geleide van het beredeneerd verslag omtrent den toestand van dat onderwijs over het jaar 1893; en eene missive van de commissie van toe zicht op het lager onderwijs ten geleide van een gedrukt exemplaar van het beredeneerd verslag omtrent den toestand van dat onder wijs, over het jaar 1893. Beide verslagen worden ter visie gelegd tot de eerstvolgende vergadering, zullende ze tevens worden opge nomen in het gedrukt verslag der hande lingen van den raad en in het jaarverslag omtrent den toestand der gemeente. Van de commissie voor het burgerlijk armbestuur, missive, eene aanbeveling bevattende ter be noeming van een lid in die commissie, ter vérvulling der vacature, ontstaan door het overlijden van den heer J. J. Vormerop die aanbeveling, waarmede burgemeester en wet houders zich hebben vereenigd, zijn geplaatst de heeren: 1. W. A. Hoek en en 2. P. Loopuyt, be sloten deze stukken ter visie te laten liggen, om in eene volgende vergadering tot eene benoe ming over te gaan. Idem, missive, daarbij ter goedkeuring inzendende een besluit tot het doen van af- en overschrijvingen op de begrooting van bet stadsziekenhuis voor 1893; alsmede het verzoek bevattende aart het bur gerlijk armbestuur voor 1893 een buitenge woon subsidie van f700 te verleenen en in verband daarmede het besluit tot verhooging der betrokken begrooting goed te keuren, ter visie gelegd tot de eerstvolgende verga dering; adres van de firma H. J. Plant Co. alhier, om continuatie van huur van de twee van de gemeente in huur hebbende perceelen open gemeentegrond, waarvan de huur respec tievelijk eindigt op 14 Maart en 21 Augustus a.s.adres van "W. Odé om van de kiezers lijsten te schrappen de namen Josephus Mar- celis Henricus van Otterdijk en Teunis de Vlaming, respectievelijk in staat van faillisse ment verklaard op 10 en 3 Maart j.l.adres van W, F. Tak om van de kiezerslijsten te schrappen de namen van Adrianus van der Burg, overleden 2 Maart j.l.Johannes Hendrieus Rozestraten, overleden 7 Maart j.l. en de beide hierboven reeds genoemde in staat van faillisse ment verklaarde personen, welke adressen wer den ter visie gelegd ter behandeling in eene volgende vergadering; adres van A. Sonneveld om gedeeltelijke restitutie van betaalde plaat selijke directe belasting naar het inkomen, wegens het verlaten dezer gemeente op 28 Februari j.l., op grond van het bepaalde in art. 245 der gemeentewet werd aan adres sant restitutie verleend tot een bedrag van f 0.73Vs. Later waren nog ingekomen een adres van J. en A. van der Schuijt, expediteurs en stoombootondernemers te Rotterdam, om voor de reserve-stoomboot Handel en Scheepvaart, die ter vervanging van hunne defect geraakte stoomboot Maassluis, voor welke voor het geheele jaar '1894 havengeld betaald is, ge durende eenige dagen dienst heeft gedaan en aan deze gemeente heeft aangelegd, evenals in 1892 te mogen volstaan met betaling van suppletie voor de meerdere tonnenrnaat, in plaats van liet volle havengeld ten bedrage van f 135.in handen gesteld van de com missie voor de plaatselijke belastingen om onderzoek en rapport, alsmede dankbetuiging van den heer A. Koper, voor zijne benoeming tot waarnemend gemeente-ontvanger, welk stuk voor kennisgeving wordt aangenomen. De heer Maas verkreeg thans het woord in de eerste plaats om eenige meuedeelingen te doen omtrent verwisselingen die een paar malen in de tot borgstelling voor den ge meente-ontvanger overgelegde stukken heeft plaats gehad, en die thans eene reëele waarde van ruim f23,000 vertegenwoordigen, terwijl aan vaste goederen een waarborgsom van f 10,000 aanwezig is, In aansluiting hieraan gaf de heer Maas verder te kennen, dat hetgeen op 21 Februari, den dag van de schorsing van den gemeente ontvanger, in diens kas behoorde aanwezig te zijn en hetgeen zij werkelijk bevatte een nadeelig verschil .van f81,844.80 opleverde. De dienst over f893 was behoorlijk in orde bevonden, de onregelmatigheden dateeren trouwens al van jaren geleden, zoodat dan nu ook een deskundige bezig is de rekenin gen van 1 Januari 1878 af, den dag dat de gemeente-ontvanger in dienst trad, zorgvul dig na te gaan. Het merkwaardig feit deed zich voor, dat een bedrag van f5400 wel degelijk oprich- tige mandaten was uitgegeven, maar de boeking eenvoudig niet had plaats gehad, omdat dan sommige posten van de begrooting zouden zijn overschreden en Gedeputeerden dan de gemeenterekeniag niet zouden heb ben goedgekeurd. Ook bleken gelden in ont vangst te zijn geboekt die in werkelijkheid door den ontvanger niet waren ontvangen. Zoo was jaren achtereen de nieuwe dienst aangevangen met een fictief overschot uit vorige diensten, dat wel op het papier maar niet in de kas van den ontvanger aanwezig O was. Ten slotte verklaarde de heer Maas op eene vraag van den heer De Groot, dat burge meester en wethouders zullen waken, dat de schuld niet ongestraft blijft, maar dat voor alles juist met zekerheid moet uitgemaakt worden, welk bedrag er zal moeten verhaald worden. Tot behandeling der voor heden aan de orde gestelde onderwerpen overgaande wer den de ontwerp-besluiten tot wijziging der gemeentebegrooting voor -1894 zonder resum tie goedgekeurd; het 2e suppletoir kohier der plaatselijks directe belasting, dienst 1893, ten bedrage van f258.74 vastgesteld, zullende het ter goedkeuring worden gezonden aan de Gedeputeerde Staten dezer provincie; het bezwaarschrift van A. J. J. Middendorp tegen zijn aanslag in de inkomstenbelastingdienst '1894 afgewezen op grond dat dit niet was ingediend binnen den termijn bij art. 205 der gemeentewet gesteld en aan A. Timmer mans op zijn verzoek, met ingang van 1 April a.s. eervol ontslag verleend als onder wijzer aan de 2e openbare lusschenschool. Op voorstel van burgemeester en wethou ders werd, in overeenstemming met het ad vies der commissie van fabricage, aan regen ten van het weeshuis- der hervormden in eigendom afgestaan tegen f 321.de open grond, groot 321 centiaren, gelegen tusschen de perceelen van het, weeshuis, verkregen door demping der aldaar bestaan hebbende sloot, en zulks op de voorwaarden door de commissie van fabricage in haar rapport gesteld. Aan de firma "Van Deventer Sc Zoon werden in eigendom afgestaan 7 hectaren gemeente grond, gelegen ten westen van het Wester havenhoofd, tegen den prijs van f3000.per hectare en onder verschillende voorwaarden, waaronder ook dezedat, indien niet binnen een bepaalden tijd de onderneming, waarvoor de grond is aangevraagd, in werking is ge steld de grond wederom eigendom vau de gemeente wordt. Het voorstel van burge meester en wethouders vond groote tegen kanting bij den heer Hoogendam, doch werd na breedvoerige discussie ten slotte aange nomen met algemeene stemmen op eene na, die van den heer Hoogendam. Op het adres van de wed. A. J, van de Ven e. a., waarin zij zich er over beklagen dat bij hunne in dat adres ge noemde panden geen gemeenteriolen aanwezig zijn. waardoor hun de gelegenheid ontbreekt het menagewater naar een gemeenteriool af te voeren, met verzoek art. 3 der verordening op de openbare reinheid enz. van 17 October 1893 (gem.-blad no. 13) buiten wei king te stellen; óf, in de genoemde straten voor rekening der gemeente riolen aan te leggen, en hun te vergunnen daarin menagewater af te voeren, werd afwijzend beschikt, terwijl aan adressanten zal worden bericht dat de ge meente bereid is hare medewerking te ver leenen, wanneer zij, voor den afvoer van menagewater, voor hunne rekening, in den openbaren weg een steenen afvoerriool wen- schen te leggen, in aansluiting aan de ge meenteriolen. Het voorstel van de raadsleden Van Erpecum, De Groot en Van Westendorp otn te besluiten tot intrekking vau al. 1 van art. 3 der verordening voor de gezondheids commissie, luidende: jiGeen gemeente-amb tenaren kunnen in deze commissie zitting nemen", werd na eenige discussie aangenomen-

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 2