"kennisgeving. Donderdag 3 IVIeL N°. 8522. KENNISGEVING. SCHUTTERIJ. KENNISGEVING; Ac. 1894. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, UITGEVÊïl! J. ODÉ. Morgen- (Donderdag) avond zal de Scliiedamsclie Courant NIET verschijnen. Oproeping tot de inschrijving voor de schutterij. 'van dijk van matesesse. H i e n 1 a 11 cl s cli e 15 e 1* i c ïi t en. Abonnementsprijs, pep kwartaal Franco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers t 1.85. 2.50. - 0.10. BVREAV: BOTERSTRA.1T, B 2 7. Advertentieprijs; van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant. 1.10. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Bij dit nummer vrorden nan onze gealionneerden In de stad gratis ver zondenZomerdiensten van liet Post kantoor, den Ilollandsclicn IJzeren- Spoorweg, den locaalspoorweg Schie damHoek-van-ESoIInnd en de Stoom tram van hier op Botterdam. Burgemeester en wethouders van Schiedam, Gezien de wet op de schutterijen van den 11 den April '18'27, (staatsblad no. 17), en jii liet bijzonder gelet hebbende op de artikelen dier wet, dieinbe- tiekking staan tot de jaarlijkselie inschrijving, zoo tot de bestaande registers van vroegeie jaren als tot de inschrijving welke gedurende de laatste helft der maand Mei moet geschieden Doen te weten dat de registers ter inschrijving voor de SCHUT TERIJ, van de geborenen in de jaren '1SG0 tot 1809 ingesloten, zullen worden geopend ter inschrijving van alle mannelijke ingezetenen, die tot het laatst- gemelde jaar behooren. alsmede van hell, die, in de voi ige jaren geboien zijn en sedeit de laatst-vorige inschrijving zich alhier metterwoon hebben geves tigd, waaronder ook begrepen z.ijn de militairen, na dien tijd gepasporteeid, en de vieemdelingen, van buiten het rijk gekomen, die alhier zijn komen wonen, voor zooverre deze laatsten het voornemen -om zich in dit rijk neder te zetten, hebben aan den dag gplegd, hetzij door eene uitdrukkelijke verklaring, hetzij door de wei kelijke overbrenging van den zetel van him vermogen en de hoofdmiddelen van hun bestaan naar hier, zonder dat de tijdelijke uit oefening van eenig bedrijf of hand wei k, in cenige ondeigeschikte betrekking, als zoodanig voornemen woidt aangemerkt alien welken zullen worden in geschreven in dat register, waartoe zij volgens hun nen ouderdom behooien. dat van deze inschrijving niemand der hiervoor be- -doelde personen is uitgezonderd, maar dat allen zonder onderscheid daarin begiepen zijn, al ware het ook, dat /ti zouden veimeenen, volgens de wet, tot vrij gestelden of uitgestotenen te behoorenzullende der halve, alle de hovengemeldendaartoe bij dezen opgeroe pen, moeten verschijnen ten raadhuize der gemeente: op Vrijdag den ISden Mei of Zaterdag den 19de» Mei 189'., op beide dagen van des voormiddags 10 tot des middags 12 ure, teneinde zich te laten inschrijven. De opgecoepenen zullen verplicht zij ti. bij hunne inschrijving opgave te doen van hunne namen, voor namen, van de plaats en den tijd hunner ge- hooito. hunner woonplaats met aanduiding van straat en nommer, liet beroep hunner ouders en dat van hen zelf, of zij zijn gehuwd, ongehuwd of weduwnaar, iliet getal hunner kinderen van beider geslacht, sedert wanneer zij ingezetenen der gemeente zijn en van waar zij alhier zijn komen inwonen, en eindelijk de ledenen, die zij vermeenen te hebben, om van •den schutterlijken dienst te worden vrijgesteldof u'Jgesloten V.'oriU'iiJc voorts ieder hunner, luiten deze gemeente geboren, aangemaand, om zich tijdig van eer, geboorte akte te voorzien, eu zicli alzoo van zijnen ouderdom te verzekeren, teneinde de inschrijving behoorlijk kunne geschieden, en om te voorkomen, dat iemand door eene verkeerde opgave van zijnen ouderdom, vervalt in de straf bij de wet bepaald. De hierbij belanghebbenden worden mitsdien ge waarschuwd, om zich van hunne verplichting in dezen ta kwijten; vermits uit krachte van art. 9 der wet en art. 6 van het koninklijk besluit van 21 Maart 1828. al degenp i, welke zich vóór het sluiten der registers, op den eersten Juni eerstkomende, met hebben laten inseinijven, alsnog ambtshalve zullen woiden inge schreven, en dat zij dientengevolge zuilen worden verwezen m eene geldboete, en daarenboven zonder- loting bij de scliutteiij ingelijfd, indien het zal blijken, dat er, tijdens de verzuimde inschrijving, geene lede- nen tot vrijstelling of uitsluiting ten hunnen aanzien bestonden. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 'lsten Mev 1894. 'Burgemeester en wethouders van Schiedam De secretaris, VERNÈDE. Burgemeester en wethouders van Schiedam, Gelet hebbende op art. 7 van het koninklijk besluit van den 7n September 1828 (staatsblad uo. 55), roepen bij dezen aile personen op, die als gehuvvJ of weduw naars met kind of kinderen in het afgeloopen jair, uit dien hoofde in de tweede klasse van de algemeene rol der schuttel ij zijn gebracht, doch sedei t dien tijd, door het oveilijden hunner vrouw o!' kimleien, de bevoegdheid verloren hebben om in die klasse te ver blijven, en dus alsnu in de eeiste klasse der voor dit jaar op te maken algemeene rol gerangschikt moeten worden, om van dusdanige verandering van omstan digheden kennis te geven, of wel zich daar toe ter secre tarie dezer gemeente aan te melden vóór de aan te van gen inschrijving der si huttcrij des morgens van 10 tot 12 ure, en dus uiterlijk op den 15n Mei aanstaande zul lende bij verzuim dezer aangifte, de belanghebbende, ingeval hij, dientengevolge niet op de bijzondere rol mocht zijn overgenomen, dadelijk volgens art 8 van voornoemd besluit bij de schutterij vvoiden ingelijfd, tegen ontslag van hem, die in zijne plaats is opge roepen, alles onverminderd de toepassing van de straf, bedieigd bij art. i der wet van G Maart '1818 (staats blad no. 12). Voorts wordt ter kennis van de belanghebbenden gebiaciit, dat zij, die hun 34«te jaar hebben vol eindigd en tot de reserve behooi en, alsmede van hen, die daarbij vijf jaar hebben gestaan, opgrond van de artikelen 25 en 2G der bovenaangehaalde wet, indien zij zulks verkiezen, kunnen woiden ontslagenwes halve ieder, die van dit recht vvenscht gebiuik te maken, aangemaand wordt om zulks ter kennis van het bestuur dezer gemeente te brengen, door eene verklaring, schriftelijk te doen, en ter secretarie voornoemd te bezorgen, ui ter lij k vóór 30 Juni aan staande, vermits zij, die zulks niet mochten doen, gehouden woiden voor vnjwilhgeis, die met vroeger dan in de maand Juni van het volgende jaar hun ontslag op bovenstaande wijze kunnen aanvragen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den lsten Mei 1894. Burgemeester en weihouders van Schiedam VAN DIJK VAN MATEN ESSE. 'Je secretaris, VERNÈDE. Burgemeester en Wethouders van Schiedam brengen ter kennis van de ingezetenen Dat het voljaars kohier der plaatselijke directe belasting dezer gemeente vooi den dienst 1894, den 17den Api il j.l. door den gemeenteraad vastgesteld en den 23=ten daaraanvolgende door heeren Gedeputeerde staten dezer provincie goed gekeurd, aan den ontvanger der gemeente ter invordering is uiigeietkt en in afschrift gediiiende vijf maanden, te rekenen van lieden, op de se cretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Wordende vocr.s een ieder aangemaand zijnen aanslag op de bepaalde termijnen te voldoen, op stiaffe van vervolging volgens de wet. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 2den Mei 1894. Burgemeester en IVethouders voornoemd VAN DIJK VAN M.VJ EN ESSE. De Secretaris, VERNÈDE, F RAAK R IJ K Zaterdag heeft de Kamer met 412 tegen 83 stemmen het regeenngs-oritwerp goed gekeurd tot regeling van den faecaliën-afvoer der hoofdstad. In liet belang van den gezond heidstoestand en tot reinhouding der Seine zal die voortaan geschieden overeenkomstig het Berlijnsche stelsel van Berieselung, be sproeiing daarmede van eene uitgestrekte reeks dorre velden buiten de stad. Het bekende Senaatslid Bérenger, bepaal delijk door zijne wetsvoorstellen in bet be lang der openbare zedelijkheid, diende thans andermaal een wetsvoorstel in, ten doel hebbende de prostitutie tegen te gaan, gelijk inede het beieedigen der goede zeden door middel van geschriften, teekeningen, gia- vures, zinnebeelden en dei gelijke. De marinebegrootuig, Maandag aan de leden der Kamer rondgedeeld, wijst een vermeerdering van uitgaven aan, ton be- dmge van 10Va millioen, met betrekking tot de voiige begrooting. De Kamer heeft gisteren met 394 tegen 98 stemmen het door de regeering aan vaarde vooistel van Chauvière aangenomen, strekkende lot herziening der gemeentewet, naar aanleiding van het jongste incident in de woning van den prefect in liet raadhuis. Een bericht uit Rome meldt, dat aldaar vei zeken! wordt, dat door het Vaticaan een gediagriijn zal worden vastgesteld, waaraan de Fi arische geestelijkheid zie!) te houden zal hebben in de quaestie der fa brieken, nan geestelijke orden enz. toebe- hoorendteneinde op Jeze wijze een eind te maken aan het beslaande conflict. D U I T 8 C L A X Zooals men zich herinneit, werd bij de be spreking van hot handelsverdrag met Rusland door verschillende conservatieve leden van den Rijksdag beweerd, dat in de Russische grens plaatsen duizenden waggonladingen graan lagen opgestapeld, gereed om terstond na de verlaging der graanrechten naar Duitschland te wol den uitgevoerd en de markt te over- stioomen. Zelfs zou het treinpersoneel der Russische spoorwegen in afwachting daarvan verdrievoudigd en geen materiaal voor liet binnenlandsch verkeer beschikbaar zijn. De minister Tliielen heeft thans in het Piuisi- sche Heerenhuis eens medegedeeld wat van al die donkere voorspellingen waar is geble ken. Van 20 Maart tot 21 April j.l. is per spoor uit Rusland naar Oost- en West-Pruisen en Posen niet meet" dan 2336 ton voeder- granen vervoerd, waarvan 1566 ter versche ping naar Koningsbergen, Dantzig en Memel, zoodat slechts 770 ton, of 77 waggonladingen voor het binnenlandsch verbruik is overge bleven. Van overstrooming der markt kat. dus zeker geen sprake zijn. De minister raadde dan ook de aanvoerders van den Inndbou- wersbond ernstig aan, in het vervolg de land bouwers niet meer door oneerlijke voorstel lingen tegen de regeering in het harnas te jagen, maar 'eerlijk te erkennen dat de harts tochtelijke en kortzichtige leiders niet alleen de conservatieve partij, maar ook den land bouw en bet vaderland met voeten getreden hebben. ENGELAND. Koningin Victoria keerde Zondagavond van baar verblijf in het buitenland te Florence en te Coburg in haar slot te Windsor terug. Bij het gisteren in het Lagerhuis gehou den debat over de tweede lezing der bill lot hervorming der registratie van kiezers, stelde Edward Clarke de verwerping der bill voor, omdat zij geen einde maakt aan de tegenwoordige groote onregelmatigheden in de verdeeling der electorale macht. Aan de talrijke deputatie, die klaagt over vele ontduikingen ten aanzien der wet op den vei koop van margarineboter, alsmede over de vervalscbingen van middelen lot voeding, heeft de lieer Sliaw Lefevre uit naam der regeering verklaard, dat deze aan het comité van het Lagerhuis zal voorstellen deswege een enquête te houden. Te Londen vergaderden gisteren socialisten op de Thames-kade en trokken naar het Hyde-paik, de Marseillaise aanheffende en door eene menigte vergezeld. Er werden redevoeringen gehouden, zonder eenig wanor delijkheid. Later verschenen talrijke anarchis ten ter plaatse. Spi ekers bewierookten Henry eu andere anarchisten. Hierop wierp de volks menigte zich op de estrade, sloeg de anar chisten en vernielde hunne vaandels. De politie deed liet paik door de anarchisten ontruimen. Gisternamiddag werd er een bom ontdekt in de gang van de scbildei ijen-verza- meling nabij de Guildhall Het ding zou echter geen onheil hebben kunnen aanrichten, zoo dat men am eene mystificatie gelooft. R 8 L A N I). Te HelsingfojS is Zondag het daar voor keizer Alexander II opgerichte standbeeld plechtig onthuld. Daarbij werd een schrijven van den tegen- woordigen keizer voorgelezen, waarin deze zijn vreugde en dankbaarheid er over te kennen geeft, dat men zijn vader dus getoond heeft te eeren en te beminnen. Deze gevoelens hoopt Z. M. dat eeuwigdurend zullen wezen en een pand der genegenheid van het Finscbe volk voor zijn heerseher. Volksfeesten en 's avonds eene verlichting voltooiden het feest. OOSTENRIJK. Ofschoon keizer Frans Jozef eerst over vier jaar zijn 50-jarig regeering-jubileum viert, voi men zich nu reeds verschillende feestcomilé's. In eene Zondag te Weenen ge houden vergadering is het denkbeeld eener nationale tentoonstelling berieden en in beginsel besloten tot liet houden van een grooten historischen optocht, den vooi uitgang der 19e eeuw voorstellende, en van eene nationale inschrijving voor de oprichting vim een hospitaal voor misvormde kinderen. Uit Weenen wordt gemeld dat Zondag een geweerschot is gelost op den spoortrein van Buda-Pest naar Galatz, waarin aartshertog Jozef gezeten was. De overheid gelooft dat die aanslag zijn grond vindt i n den houding van den aartshertog tegenover de aan Kos-uths nagedachtenis bewezen eer. Zoodra de Hon- gaarsche academie namelijk besloot aan die belooging deel te nemen, heeft de aartbher- tog ontslag genomen als directeur en eerelid.

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 1