EEN LANGE STRIJD. A0. 1894. Vrijdag 29 Juni. N°. 8562. KENNISGEVING. KENNISGEVING. e u i 11 e t o n. Achtenveertigste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, Buitenlandsclie Berichten. UITGEVER: J. ODÉ. Abonnementsprijs, per kwartaal franco per pose, door het geheele Rijk Afzonderlijke norumers t 1.85. 2.50. - 0.10. RVKEAVi BOTKK81R&A1.B 2 7. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courantf 1.10. Iedere gewone regel meer. - 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en' wethouders vak Schie dam; Gezien het verzoek van J, H. VAN DER KLINK om vergunning tot oprichting van een slachterij in het pand aan de Langs Kerkstraat, no. 25, kadaster sectie B no. 777. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van den 2den Juni 1875 Staatsblad, n°. 95); Doen te weten: Dat voormeld verzoek met de bijlagen op de secretarie der gemeente is ter visie gelegd; dat op Donderdag den 12den Juli a.s., des namiddags ten 2 ure, ten raadhuize gelegenheid zal worden gegeven, om bezwa ren egen het toestaan van dat verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen, vóór het tijd stip hierboven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 28sten Juni 1894. Burgemeester en wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATEN ESSE. Be secrU?ris, VERNÈDE. SCHOUW over wegen, voetpaden en kunstwerken. Burgemeester en wethouders van Schiedam Voldoende aan het bepaalde bij art. 6 van het leglement op de wegen en voetpaden in deze provincie [hengen het volgende proces-verbaal door aanplakking ter kennis van belanghebbenden Op heden den 20sten Juni 1800 vier en negentig is door den ondergeteekende, AüGUS- TINÜS NOLEN, architect der gemeente Schie dam, als daaitoe gemachtigd door heeren bur gemeester en wethouders van Schiedam, bij hun besluit van den vijfden April daaraanvoor- gaande, ter voldoening aan het voorschrift vervat in art. 6 van het reglement op de wegen en voetpaden in de provincie Zuid-Holland, opneming gedaan van de niet onder beheer van eenig polder- of waterschapsbestuur staande wegen, voetpaden en kunstwerken, gelegen binnen het grondgebied van de gemeente Schiedam en dienende tot hoofdverbinding tusschen de verschillende be bouwde gemeentekommen. Daarbij is gebleken, dat de Hooge Scbieland- sche zeedijk, op den legger van de wegen en voet paden der gemeente Schiedam vermeld onder volg nummer 5, en de Delflandsche Maasdijk, op dien legger voorkomende onder volgnummer 15, rit voldoenden staat van onderhoud verkeeren. Be gemeente-architect, {get.) A. NOLEN. En is hiervan afkondiging geschied, waar bet behoort, den 28sten Juni 1894. Burgemeester en wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. De secretaris, VERNÈDE. FRANKRIJK. Op het Congres, gisteren te Versailles, ge houden ter verkiezing van een president dei- republiek, werden 851 stemmen uitgebracht. Daarvan verkregen: Périer451, Brisson 195, Dupuy 97, Février 59, Arago 27, verschil lende personen 22 te zamen. Gekozen is dus de heer Casimir Périer. Toen het stemmencijfer, door Périer ver kregen, afgelezen werd, barstten er levendige toejuichingen los in het centrum en de linker zijde. De socialisten daarentegen protesteer den heftigzij hieven de kreet aan sieve de sociale revoiutie!" Weg met de reactie!" Coutant riep: «Weg met de reactie!" Fabe- rotleve de sociale revolutie 1" Nadat de uitslag der presidentsverkiezing afgekondigd en de zitting der Nationale Vergadering gesloten was, hebben de presi dent van het Congres en de ministers zich naar het kabinet van Challemel Lacour be geven, waar Périer zich bjj hen voegde. ChalU mel Lacour richtte eene welsprekende en roerende toespraak tot Périer, die onder het luisteren de tranen niet kon bedwingen, en het volgende antwoordde: «De Nationale Vergadering heeft mij de grootste eer te beurt doen vallen, welke een burger kan ontvangen. Zij legt de zwaartste zedelijke ver antwoordelijkheid op mijne schouders. Ik zal mijn land alles geven wat ik bezit aan geest kracht en vaderlandsliefde. Al de warmte mijner overtuigingen zal der republiek ten deel zijn, en aan de democratie zal ik al mijne toewijding en geheel mijn hart schen ken, gelijk hij het deed, dien wij beweenen." Périer ontving vervolgens degelukwenschen van de leden van Senaat en Kamer, en van de vertegenwoordigers der pers Pénen heeft te 6 uur Versailles verlaten, in gezelschap van den president van den ministerraad. Alle ministers en vele senatoren en Kamerleden, in het paleis bijeen, riepen toen Périer hun voorbijgingsieve de repu bliek 1" Terwijl een compagnie artillerie de nieuwsgierigen op een afstand hield, werd een escorte gevormd door een eskadron paar denvolk. De nieuwe president werd op straat begroet met warme toejuichingen en met het geroep van «leve Périer!" Wegens de omstandigheden werd Périer niet naar het Elysee gebracht, maar werd hij in het ministerie van buitenlandsche zaken geïnstalleerd. Te Parijs heeft zich gisteren geen enkel ongewoon voorval voorgedaan. Alles is er kalm gebleven. De socialistische groep der Kamer heeft een manifest aangenomen, waarin geprotes teerd wordt tegen de verkiezing van Périer als de vrucht eener coalitie van de clerica- len, de rallies en kapitalisten, door welke de republiek in gevaar wordt gebracht. Het ministerie heeft den nieuwen presi dent zijn ontslag aangeboden. Burdeau zal waarschijnlijk opvolger zijn van Dupuy als minister-president en het is niet onmogelijk dat deze weer geroepen zal worden liet voorzitlersgestoelte in de Kamer in te nemen. Het stoffelijk overschot van Carnot zal mor gen en Zaterdag ter bezichtiging worden gesteld. De Ncderlandsche kolonie te Parijs zal een krans zenden voor de begrafenis van Carnot. De laatste woorden van Carr.ot tot het Fransche volk waren die, welke hy aan het banket sprak, dat hem in iiet Palais de Com merce te Lyon werd aangeboden. Er waren daar een 1000-tal gasten. Op den heildronk, te zijner eere ingesteld, antwoordde de president; «In de grootsche onderneming, heden door uwen moed en opoffering tot een goed einde gebracht, volgt u de oplettende belangstelling van geheel het land, en 't is met groote vreugde dat ik, over eenige uren, onze nijver heids- en handelskrachten in oogenschouw nam. In naam der regeering van de republiek, juich ik uw succes toe en ik breng aan de stad Lyon den dank van Frankrijk. «De vereeniging van alle pogingen, de eens gezindheid, medewerking van alle kinderen der stad, hebben u dien bijval verzekerd en u toegelaten, dit heerlijk gedenkteeken op te richten aan den Franschen roem en glorie, 'tls een edel en heilzaam vooibeeld, dat niet zal verloren zijn. In ons geliefd F raak rijk zijn er geene partijen meereen enkel hart klopt in alle borsten, wanneer de eer, de veiligheid, de rechten van het vaderland op het spel staan. «De eenheid van al zijne kinderen kan evenmin aan het vaderland ontbreken, om den onophoudelijken gang te verzekeren naar de rechtvaardigheid en den vooruitgang, waar van liet 't voorbeeld aan de wereld moet geven". Weinige minuten later trof hem de dolk van een sluipmoordenaar. Uit goede bron wordt verzekerd, dat de pogingen tot plundering te Lyon op Dinsdag avond liet werk waren van geïsoleerde groe pen. Die pogingen zijn mislukt. De strenge maatregelen van dan prefect hebben vrucht gedragen, want 2000 arrestatiën zijn zonder genade bewerkstelligd. Door plunderaars is brand gesticht in een depot. Dertig hunner zyn gearresteerd. Te Marseille is Dinsdag niets bijzonders tegen de Italianen voorgevallen. Tal van Ita- liaansche werklieden hebben zich evenwel tot den Italiaanschen consul om ondersten- 32. »Neen, hoe kon ik dat zeggen, zoolang ik rsiet wi«t, of gij ook een spion van hem waart?" «Maar nu zijt gij van het tegendeel overtuigd, niet waar?" »Ik geloof het wel," gaf zij aarzelend ten antwoord. «Hoe zijt gij aan den brief gekomen, •dien gij mij laatst hebt getoond 7" Ik dwong mij zelf om iets te zeggen, dat xnij met de grootste moeite over de lippen kwammaar ik zag wel, dat ik van die vrouw niets zou te weten komen, als ik haar niet kon overtuigendat ik geheel partij koos. Ofschoon hetgeen ik ging zeggen de waarheid was, klonk het voor mij, die Etheleen kende, ■«enigszins dubbelzinnig. «Die brief," zeide ik, werd mij anoniem gezonden waarschijnlijk om mij voor miss Stuart te waarschuwen." «Welzoo," riep zij half van haar stoel op springende, «dus zijn er meer die weten welk soort van schepsel dat meisje isHeeft zij u weten te betooveren, zeg «Ik zou gaarne meer van haar weten antwoordde ikeen rechtstreeksch antwoord ontwijkende. »Tot dusverre weet ik niets van haar geschiedenis." «Neen, dat kan ik begrijpen. Zij zelve zal haar schande niet openbaren, maar ik zal liet doen. Ik weet nu niets meer van u dan den eersten keer gij zijt de zoon van lord Riverton ik geloof, dat gij een man van eer zijt en dat ik u kan vertrouwen." «Dat kunt gij, mevrouw Darviü." «Laat eens zien waar zal ik beginnen V' «Gij wenscht zeker te weten wie ik ben. Ik ben uit Schotland en heet Fraser. Ik was slechts tien jaar oud, toen ik mijn ouders verloor en arm achterbleefik werd opgenomen door de getrouwde zuster van mijn vader, mevrouw Ratliwel. Zij was weduwe en bezat een inkomen van zes duidend pond. Ik geloof dat zij het alleen uit plichtsgevoel deed, want zij heeft nooit veel van mij gehouden." Zij sprak nu bedaard en kalm en men zou nooit hebben vermoed, dat zij niet wei bij het hoofd was. «Met de jaren," vervolgde zij, «werd mijn tante al meer en meer hulpbehoevend. Ik wijdde mij geheel aan haar en zij was daar, geloof ik, dankbaar voor. Hoe dit zij, op een dag vertelde zij mij, dat zij haar testament gemaakt en mij tot haar eenige erfgenaam benoemd had. Terzelfder tijd leerde ik een jongen man kennen, die veel bij goede vrienden mijner tante aan huis kwam. Hij was ongeveer iemand van dertig jaar. Ik weet niet hoe hij er achter kwam, dat ik het fortuin mijner tante zou erven, maar hij vroeg mij ten huwelijk en ik gaf hem het jawoord. Hij zag er knap uit en had iets over zicb, waaraan weinig meisjes weerstand knnnen bieden. Ik wist toen niet hoe valsch hij was en dat hij alleen mijn fortuin op het oog had. «Hij verzocht mij evenwel onze verloving vootïoopig geheim te houden. Hij vond dit beter, daar wij geen van beiden wisten hoe mijn tante over da zaak zou denken. Hij ging dus heen, mij belovende zoo spoedig mogelijk terug te komen. «Voor dien tijd gebeurde er echter iets anders. Een vriendin mijner tante, mevrouw Stuart, overleed. Haar eenige dochter, die onverzorgd achterbleef, kwam bij ons inwonen. Het meisje was twintig jaar en ongeveer acht jaar jonger dan ik. In 't eerst hield ik veel van haar. Zq verstond de kunst zich bij iedereen bemind te maken het duurde niet lang of zij had de ge negenheid mijner tanto geheel voor zich inge nomen het was of ik niet meer bestond. Etheleen, zoo heette zijlas haar voor, gaf haar de medicijnen, deed in éen wooid alleszij kon niet meer buiten haar. Zooals ik reeds zeide^

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 1