Binnenlandse he Berichten. ning gewend, daar zij naar hun vaderland wilden terugkeeren. Teneinde eene ongerecht vaardigde paniek te voorkomen, heeft de consul geweigerd aan hun verzoek te voldoen. Hij wees op de kalme houding der bevol king en brandmerkte de uitgestrooide insinua tie van lieden, dat de Italianen te vuur en te zwaard verdelgd zullen worden. De politie spoort die lieden op. DUIT8CHLASD. Keizer Wilhelm heeft Zondag te Kiel zijn derden, negenjarigen zoon Adalbert plechtig geïnstalleerd als luitenant ter zee. De beide oudsten, weet men, zijn al bij het leger. Ook de keizerin was bij de plechtigheid aanwezig, die aanving met eene godsdienst oefening in de open lucht en besloot met een toespraak des keizers. Daarin verklaarde de keizer zijn derden zoon altijd voor het dappere zeemansleven bestemd en hem daarom een daarbij pas senden naam te hebben gegeven, Z. M. wenseht daarmede zijne liefde voor en zijn vertrouwen in de zeemacht te toonen. Wel is die nog jong, maar tot nu toe handhaafde ze waardiglijk hare eer. De keizer eindigde met eene herinnering aan Waterloo en eene beleefdheid voor een paar Britsche gasten aan de omstan digheid, dat«Pruisen en Brittannië daar schou der aan schouder kampten tegen den erfvijand. BELG1E, De Senaat heeft gisteren de nieuwe kieswet aangenomen, alsmede de buitengewone staats- begrooting, waarna de zitting bij koninklijk besluit is gesloten verklaard. K D S L A N D. De czaar en zijne gemalin hebben Dinsdag te Borlti de plechtige inwijding bijgewoond van de kerk, aldaar geslicht ter herinnering aan den verijdelden aanslag op het leven van den czaar. De regeering heeft aan den senaat der universiteit te Youriew (voorheen Dorpat) doen weten dat met ingang van het nieuwe leerjaar alle onderwijs, met uitzondering van dat in de godgeleerdheid, in de Russische taal moet worden gegeven. OOSTENRIJK. Volgens bericht uit Weenen zijn de Oos- tenrijksche en Hongaarsche ministers van fiananciën voornemens een verhoogd recht op spiritualiën voor te stellen van 15 llorijnen per HL, met de bedoeling tevens een staats monopolie in te voeren. Die nieuwe heffing zou in Oostenrijk alleen reeds '15 millioen fl, opleveren, waai van de helft zou worden besteed voor verhooging van ambtenaarstraktementen en de andere helft voor plaatselijke financiën. De politie te Arad heeft de hand gelegd op den daar als boekbinder wonenden anarchist August Mii ka, den zoon van een Russisch gene raal,(indertijd naar Siberië verbannen,vanwaar hij ontvluchtte en sedert twee maanden te Arad gevestigd. Allerwaarschijnlijkst behoort hij tot een internationaal anarchistisch verbond. ITALIË. Capatelii is benoemd tot gezant te Kon- stantinopel. De politie in het geheele koninkrijk heeft last ontvangen op de anarchisten in de groote steden en aan de grenzen het oog te houden. Te Spezzia hebben zich gisteren 3000 per sonen, die protesteerden tegen den moord op president Carnot, zicii naar het gebouw van het Fransche consulaat begeven, om hunne had roijn tante eigenlijk nooit veel van mij gehouden, maar nu geraakte ik geheel uit haar gupst. «Zoo stonden de zaken, toen Robert terug kwam." «Mag ik even vragen wie Robert is?" «De jonge man, van wien ik heb gesproken Robert is zijn voornaam, Darvili zijn familie naam." «Dank u. Nu ben ik op de hoogte." «Zoodra hij terugkwam, ontdekte hij twee dingen. Het eerste dat ik niet langer bij mijn tante in de gunst stond, het tweede dat Etheleen veel schooner was dan ik. Hij begon mij nu geheel te veronachtzamen en maakts haar het hof. Eindelijk sprak ik hem er over, omar hij lachte snij uit, bewerende, dat hij daarmede geen erstig doel had en dat hij mij trouw wilde blijven. Ik zag evenwel dat dit slechte meisje besloten had hem mij te ontnemen en daarin maar al te goed slaagde. «Ik trok mij dat alles zoo aan, dat ik er ziek deelneming te betuigen. Zij hieven kreten aan ten gunste van Frankrijk en Italië. Twee per sonen, die de vlaggen aan de manifesteerenden wilden ontrukken, werden gearresteerd. Door het geheele land worden de betoo gingen van sympathie met Frankrijk en met Carnot's nagedachtenis voortgezet. Generaal Yun, die Zondag bij een feest maal van Fransehen en Italianen voorzat ter herdenking van den slag bij Solfevïno, heeft van 200 Italiaansehe Parlementsleden een telegram ontvangen, waarin gezegd wordt dat het ongeluk van Fiankrijk dat van Italië is. Te Messina en te Yerona hebben volks- manifestatiën plaats gehad voor het Fransche consulaat, onder het geroep van«Leve Frankrijk! Dood aan den moordenaar!" De J)iritto> die met een rouwrand ver scheen, zegt dat niets beter bewijst, hoezeer de Italiaansehe natie een zusternatie is van de Fransche, dan de diepe smart die nu het Italiaansehe volk overweldigt. De Trihuna ziet een zedelijk verband tusschen den moord op Carnot aa den aanslag, onlangs tegen Ciispi gepleegd. T D R K IJ E. Koning Alexander van Servië is gisteren te Konstan 'inopel aangekomen en naar het paleis van den sultaa geleid. AMERIKA. De werkstaking onder liet Pulmann-spoor- wegpersoneei te Chicago, dat wil boycotten, is Dinsdagavond hiermede begonnen, dat de bond van Amerikaansche spoorwegarbeiders aan de wisselwachters van de Illinois-Centraal- baan gelast heeft het werk te staken. De lei ders der weikstaking beweren, dat de strike zich ook over de vijf andere banen zal uitbreiden. Uit Buenos-Ayres wordt gemeld: In Peru vvoiden nog steeds personen ge vangengenomen wegens politieke misdrijven. Engeland heeft de regeering van Borcono erkend. AFRIKA. Toen de Britsche inwoners van Pretoria Dinsdag aan sir Hemy Loch een adres over handigden, en de aanvoerder der deputaten daarbij eene toesprank wilde houden, verzocht de gouverneur hem te zwijgen en eet bied te hebben voor de wetten des lands. De Britsche regeering zou zorgvuldig onderzoeken iu hoe verre het recht der Britsche onderdanen was verkort, maar slechts in het alleruiterste ge val mocht hier geweld worden gebezigd. Hij had evenwel hoop op eene bevredigende op lossing en vertrouwde op de rechtvaardigheid van Kruger en van de Transvaalsche regeering. Aan de Times wordt uit Pretoria gemeld, dat de onpartijdige Engelschen krachtig op komen tegen de eenzijdige ophitsende voor stellingen door de geïnteresseerde vijanden der Boeren van den toestand gegeven. De rumoerige betooging te Pretoria was in wer kelijkheid van weinig beteekenis. De voorname burgers zenden aan Kruger adressen waarin zij betuigen vertrouwen in hem te stellen, en hem steun toezeggen. Uit Kaapstad wordt van gisteren gemeld De voorvallen te Pretoria hebben aanlei ding gegeven tot eerie levendige gedachten- wisseling in de Wetgevende Vergadering. Sir Cecil Rhodes en Gordon Sprigg vei klaarden beiden de betoogingen der Engelschen te Pretoria bij gelegenheid van het bezoek van sir Henry Loch ten sterkste af te keuren. Gauer, Merriman en andere redenaars«praken de hoop uit dat sir Henry Loch zijn voor van werd. De dokter beval van verandering van lucht. Ik vertrok en deze twee monsters hebben toen zoo lang geïntrigeeid, tot mijn tante, die van dag tot dag zwakker weid, eindelijk haar testament beeft veranderd. Ik verbeeld mij soms dat zij op de een of andere wijze haar dood hebben verhaast. Zij overleed voor mijn terug komst, en bij de opening van het testament bleek, dat zij mij een jaarlijksche rente van driehonderd pond nagelaten en het overige van haar fortuin aan de slang schonk, die zich in haar genegenheid had weten te dringen." «Bedoelt gij miss Stuart vroeg ik, zoo goed mogelijk mijn verontwaardiging bedwingende. «Ja." «Werd net fortuin onvoorwaardelijk haar eigendom «Neenindien zij vóór mij kwam te over lijden, ging het op mij over." Zij' zat eenige oogenblikken met het hoofd op de hand gesteund na te denken en vervolgde Met groote zelfbeheersching had mevrouw nemen om een bezoek te brengen aan den Witwatersrand niet zal volvoeren, omdat de kleinste prikkeling, bij de bestaande opwin ding, tot ernstige gebeurtenissen zou kunnen leiden. CHINA. De Times verneemt uit Tientsin, dat Japan aan China heeft voorgesteld in Korea ge meenschappelijk op te treden, maar China sloeg dat voorstel af. Daarop besloot Japan zelfstandig op te treden, en zond eene vloot met zesduizend man troepen. Deze bezetten Seoel, de hoofdstad van Korea, waar de koning feitelijk hun gevangene is. SCHIEDAM, 28 Jnni 1801. Aan de leden van den gemeenteraad is kennisgegeven dat blijkens ingekomen schrij ven van den directeur der hoogere burger school, het schriftelijk gedeelte van de over gangsexamens aan die school op heden is aangevangen en het mondeling gedeelte dier examens den 9n Juli een aanvaug zal nemen. De toelatingsexamens zullen gehouden wor den op 12 en 13 Juli. Hedennamiddag te twee uur werd door burgemeester en wethouders aanbesteed het verfweik aan gemeente-gebouwen, bruggen en hekken in 2 perceelen. Hiervoor waren 9 inschrijvingsbiljetten ingekomen, en wel van M. van der Burgh alhier voor perceel 1 f1894.voor perceel 2 f 477.L. Perquin alhier 1 f1894.2 f594.A, J. Schreu- der alhier 1 f1898,2 f600.— Gebr. Yan der Hammen alhier 1 f1932.2 f625.P. Hoogenboezem alhier 1 f '1994. 2 f670.— P. F. van der Hammen alhier 1 f2065.2 f624.T. Stahlie alhier alleen perceel 1 f2125.J. Cleton te Rot terdam alleen perceel 1 f2267.en W.Roo- denburgh te Vlaardingen alleen perceel 1 f2569.-. Perceel 2 werd dadelijk toegewezen aan den laagsten inschrijver den heer M. van der Burgh alhier, terwijl aan denzelfden door het lot perceel 1 werd toegewezen, daar voor dit perceel twee gelijke inschrijvingen waren ingekomen n.l. van de heeren Van der Burgh en Perquin. De openbare zwemplaats aan het spui- kanaal is heden geopend. Hedenmorgen is een paard, gespannen voor een met hooi geladen wagen, dat onbeheerd stond op het erf van Ham, nabij de spoorbrug alhier, op de aldaar gelegen pont geloopen, waardoor deze kantelde en paard en wagen in de Schie vielen. Het paard verdronk. De stoomtram welke te 12.20 van Rotter dam naar Schiedam vertrekt, kwam heden middag nabij de remise in aanraking met den wagen van Brongers, tengevolge waarvan deze een wiel verloor. Na een vertraging van een kwartier vervolgde de tram haar route, zonder persoonlijke ongelukken te hebben veroorzaakt. Van H. M. de Koningin-Regentes zijn ont vangen twee groote zilveren medailles, eene met de beeltenis van H. M. de Koningin en éene met de beeltenis van H. M. de Koningin- Regentes, om te dienen als prijzen bij den nationalen schietwedstrijd, uitgeschreven door het korps koninklijke scherpschutters te Rot terdam, ter gelegenheid van zijn 25-jarig be staan, en te houden va$ 18 tot 22 Julie.k. Darvili tot dusverre gesproken, maar ik zag hoeveel moeite het haar kostte haar kalmte te bewaren. Zij wrong haar groote handen en haar leeüjk, grof gelaat was zenuwachtig vertrokken. Na eenige oogenblikken te hebben gezwegen, zette zij haar verhaal aldus voort: «Ik was nog te ziek en te zwak om de be grafenis te kunnen bijwonen. En toen ik eindelijk terugkwam, waren Robert en zijn medeplichtige verdwenen. Ik vond van die slechte vrouw een brief, waarin zij mij schreef, dat hel haar aangenaam zou zijn, indien ik daar bleef wonen dat ik het geheel als mijn tehuis kon be schouwen, indien ik dit wenschte." «Dat was in elk geval een edelmoedig aan bod," zeide ik vrij onbezonnen. «Het was schandelijkriep zij, mij woedend aanziende. «Zij wist, dat mij alles toebehooren moest. Na tuurlijk nam ik niet de minste notitie van dat aanbod en ging naar Londen om Robert le zoeken, maar hij en zijn medeplichtige waren verdwenen. De gewone audiëntie van den minister van koloniën zalVrijdag29 dezer niet plaats hebben. Blijkens eene bekendmaking van den minis ter van financiën, zijn gedurende het.jaarl893 aan 's rijks munt vervaardigd en afgeleverd A. Voor rekening van den staatlo. Ne derland 800,000 25-centstukken 2,000,000 10-centstukken 2o. Overzeesche bezittingen 2,000,000 )/4-guldens, Ned. Indiëen 5,000,000 V,,,-guldens, Ned. Indië. B. Voor rekening van particulieren Niets uitmakende eene nominale waarde vara 11,400,000. Stil, no. 67 bevat een kon. besluit van den 26sten Mei, houdende machtiging tot uitgifte' van schatkistbiljetten en schatkistpromessen volgens de wetten van 4 April 1870 (Stil. no. 62) en van 5 December lSSl^tóf. no.185). De minister van financiën wordt daarbij gemachtigd tot de uitgifte van schatkistbil jetten en schatkistpromessen tot een geza menlijk bedrag tan f5,000,000. De rente der schatkistbiljetten wordt, zoolang daaromtrent niet nader is beschikt, bepaald 3% per jaar. De katholieke Kamerclub heeft Dinsdag avond vergaderd en een nieuw bestuur ge kozen, bestaande uit de heeren Bahlmann, Hafiïnans en Michiels van Verduynen. Men verzoekt ons te melden, dat het be zoek van eenige ministers en leden der Tweede Kamer aan Rotterdam en den Hoek-van- Holland op aanstaanden Vrijdag een ge heet particulier karakter heeft, en dat het bericht, ons uit 's-Gravenhage toegezonden, met name wat betreft het bezichtigen van eene der Harwichbooten, onjuist is. (JV. B. Ct.) De statistiek der sterfte over Februari 1894 wijst aan, dat in Zuid-Holland, met eene bevolking van 1,021,436 inwoners, het aantal overledenen met levenloos aange- gevenen op 1000 inwoners oer jaar bedroeg 23,44. Op de 1000 inwoners komen in die statistiek de volgende gemeenten voor: Delft met 20,94- overledenen, Dordrecht met 21,32, Gouda met 28,92, 's-Gravenhage met 19,32, Leiden met 25,87, Rotterdam met 24,01 en Schiedam met 19,37. De Hollandsche spoorwegmaatschappij heeft voor de snelverbinding Hoek-van-Holland via Den Haag—AmsterdamBerlijn har mo ra ica-rqtuigen doen vervaardigen door de firma J. J. Beynes, te Haarlem. Dinsdag werd, onder toezicht van de direc tie der II. IJ. S. M., een proefrit gemaakt. De waggons, keurig afgewerkt en zoo doel matig en zoo geriefelijk mogelijk ingericht, komen overeen met de vroeger beschreven rijtuigen van dit model. Door de directie der Belgische staatsspoor wegen is bepaald, dat reizigeis naar Ant werpen, tijdens de tentoonstelling, zoowel bij de heen- als bij de terugreis, met hetzelfde plaatsbewijs gebruik kunnen maken van de- statie (oost) of statie (zuid), hoewel de plaats bewijzen in Nederland genomen, enkel ver melden Antwerpen (oost). Tot nu moest men voor Antwerpen (zuid) een afzonderlijk biljet nemen. Bij de op den 25n Juni j.l. gedane peilingen in den Nieuwen Waterweg, door de beambten van den waterstaat en het loodswezen, is als volgt waargenomen aan de zwarte-tonnen- zijde 78.0 decimeter60 meter benoorden de Zoo leefde ik alleen voort, tot ik nu ongeveer negen maanden geleden een brief van hem ont ving, die mij uit mijn vorige woonplaats in Schotland werd nagezonden hij wenschte mij te spreken. Ik gaf hem onmiddeliijk mijn adres te Londen op. Welnu, hij kwam, vroolijker en mooier dan ooit, bij mij' en zijn eerste woorden waren «Kunt gij aan een deugniet zooals ik vergif fenis schenken Ik ben heel slecht geweest, beste, en heb een goede les verdiend, maar gij wilt mij immers wal vergeven hetgeen ik deed, niet waar «Natuurlijk vergaf ik hem allesik had hem immers lief? Zoodra hij bemerkte dat hij niets meer te vreezen had, kwam hij bij mij zitten en begon op zijn gewone, zoo innemende wijze te praten." (Wordt vervolgd.)'

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 2