Zaterdag 7 Juli A0. 1894. N°. 8568. lieiin isgeving. gesloten zal zijn. KENNISGEVING. Achtenveertig'st© Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, uitgevërTj. odé. Buitenïandsehe Berichten. Afsluiting Noordvest-singelvoorver- keer met rij- en voertuigen. ODIJRA IT. AbONNEHENTSPHUS, per kwartaal franco per pose, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers f 1.85. 2.50. - 0.10. UtKRAOi BOIKRÏTBAAT, B 2 ST. Advertentieprijs van 1—10 gewone regels met inbegrip van eene Courantf 1.10. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Burgemeester en wethouders van Schiedam brengen ter openbare ken nis, dat met het leggen pan bulzen voor jra§- en waterleiding in den Koord- vcstsingel zal woiden aangevangen op 12 jult a.9„ waardoor die weg, te rekenen van dien datum, gedurende omstreeks veer tien achtereenvolgende dagen, voor het verkeer met rij- en voertuigen Schiedam, den 6den Juli 1894. Burgemeester en wethouders van Schiedam, YAN DI.1K VAN MATE NESSE. De secretaris, VERNÈDE. Kleinhandel ln sterken drank. Burgemeester en wethouders van Schiedam brengen, ingevolge art. 5 der wet tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en tot beteugeling van openbare dronkenschap, staatsblad n°. 118 van 1885), ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een ver zoekschrift om vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein, van H. DE VELD, voor het huis, staande aan de Hoogstraat no. 108 (oud wijk C, no. 150). Schiedam, den 6den Juli 1894. Burgemeester en wethouiws voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. De secretaris, VERNÈDE F R A N K R IJ K. De Kamer van afgevaardigden heeft giste ren tot haren president gekozen den heer Bur- deau met 259 stemmende heer Brisson verkreeg er 137. Na eene krachtige en afdoende repliek van Dupuy, heeft de Kamer met 470 tegen 65 stemmen de motie van orde, voorgesteld door Vkillant, verworpen, waarbij een aikeuiend •oordeel werd uitgesproken over de maatrege len, door de politie in de afgeloopen week genomen tegen de betoogingen in verband met den moord van Carnot. De Kamer heeft met 307 tegen 167 stem men de urgentie verworpen van het voorstel van Viviani, waarbij de regeering verzocht werd, eene algemeene en volledige amnestie te verleenen.. De regeering bestreed het voor stel op grond dat zij reeds in talrijke geval len gratie heeft gegeven. De heer Goron, chef van den veiligheids dienst, is vervangen door den commissaris Cochefer. Deze mutatie zal wel in verband staan met •de te geringe vooizorgsmaatregelen, ter gele genheid van Carnot's reis naar Lyon door den veiligheidsdienst voorbereid. Bij een nieuw verhoor, dat Caserio onder gaan heeft voor den rechter van instructie Benoit, zeide deze hem, dat hij gedurende de meer dan acht dagen dat hij gevangen zit tot nadenken heeft moeten kornen, en hij liet er de vraag op volgen: nllebt gij spijt van uwe misdaad?" Caserio antwoordde: Mijne misdaad nooit zal ik betreuren wat ik gedaan heb." Daarna barstte hij uit in gelach. sHoe 7,lit ge er toe gekomen den heer Carnot .te dooden?" vroeg de rechter hem vervolgens. Caserio antwoordde gelijk hjj reeds meer malen geantwoord heeft: Voor de gezworenen zal ik het zeggen." Bij eene andere gelegenheid heeft hjj ver- - klaard, dat hij het betreurt den dolk, nadat hij den president der republiek doorstoken had, te hebben laten vallen. "Ware dit niet gebeurd, dan zou hij zijn vervolger, en vooral den politiedienaar, die hem gegrepen heeft, wel van zich afgeweerd hebben. Te Parijs worden nog bij voortduring anar chisten in verzekerde bewaring genomen. Te Nimes is een anarchist wegens het ver heerlijken van Caserio's misdaad tegen den president der republiek tot eene gevangenis straf van drie maanden veroordeeldeen ander wegens eene dergelijke misdaad tot eene maand. De twee Fransche officieren Degouy en Delguey, die door keizer Wilhelm ter gelegen heid van Carnot's begrafenis van hun verde ren staftijd te Giatz ontheven werden, zijn vol van de hoffelijke en vriendschappelijke wijze waarop zij in hun gevangenschap zijn behan deld. Daar zij beloofd hadden, in hun brief wisseling geen militaire onderwerpen te zullen behandelen, werd hunne correspondentie zeifs niet door den gouverneur geopendalle aan hen gerichte stukken werden hun onver wijld ter hand gesteld. Zondagochtend te 7 uur kwam generaal Buchholz, de commandant der plaats, in de kasemat waar de officieren zicli bevonden en zeide sVrienden, ziehier welke telegrammen ik aan uwe familie heb verzonden Z. M. keizer Wilhelm heeft de beide gevangenen begenadigd. En nu, wilt gij mij het genoegen doen bij mij te komen ontbijten De Fran sche officieren, zeer bewogen door de vrien delijke wijze waarop de generaal hun gratie had aangekondigd, namen deze uitnoodiging dankbaar aan. Bij hun vertrek werd hun door hun mede-gevangenen, Duitsche offi cieren, een ovatie gebracht. Dinsdagochtend bevonden zij zich te Parijs terug. DUITSCHLAND. Het blijkt dat het gerechtelijk onderzoek in de zaak tegen den wegens de opzienbarende pamfletten in hechtenis genomen keizerlijken ceremoniemeester Kotze geen voldoende rede nen heeft opgeleverd om hem voor de recht bank te brengenKotze is gisteravond weder op vrije voeten gesteld. De rijkskanselier Von Caprivi moet in een onderhoud met den burgemeester van Kiel gezegd hebben, dat naar zijne meening de Europeesche vrede nooit beter verzekerd is geweest dan op het oogenblik. De commissie voor de tweede lezing van het ontwerp tot herziening van het burgerlijk wetboek heeft de verdere beraadslaging over het hoofdstuk lakende het erfrecht tot 8 Octo ber verdaagd. Daar nog slechts ongeveer 300 artikelen van dit laatste deel van het wetboek te behandelen blijven, waaronder echter de van zoo groot maatschappelijk belang zijnde bepalingen in zake de erfopvolging bij ver sterf, kan de afdoening der tweede lezing in de eerste weken van 1895 als zeker beschouwd worden. De Rreuzzeitung oppert het denkbeeld, <.anc belasting vaa vergaderingen te heffen. Drijvers van beroep hebben het houden van bijeenkomsten tot een vrij winstgevend be drijf gemaakt. Talrijke sociaal-democratische smede-arbeiders" hebben openlijk hun bestaan te danken aan de entrees, welke van de ver gaderden geheven worden. Zulk eene belas tingheffing beveelt zich reeds daardoor aan, omdat de vergaderingen aan staat en ge meenten groote lasten door bewaking enz. verooi zaken. De meeste andere bladen drijven met het plan den spot. ENGELAND. Bij de beraadslaging in bet Lagerhuis over de begrooting van oorlog heeft de heer Woodall gisteren verklaard, dat de uitkom sten der invoering yan den arbeidsdag van 8 uur nog veel gunstiger zijn geweest dan er van verwacht werd. Er wordt tijd bespaard en de werklieden ontvangen meer aan loon. De ondersecretaris van buitenl. zaken sir Edward Grey heeft gisteren in het Lagerhuis medegedeeld dat de regeering ten aanzien van Korea aan de gouvernementen van China en Japan eene rnededeeling heeft toegezonden. In het belang van den vrede zullen alle pogingen aangewend worden om eene minne lijke schikking tot stand te brengen. De regeering weet dat er in de Australische koloniën eene sterke overtuiging heerscht O O omtrent het onvoldoende van de eisch tot schadevergoeding in zake de ,osta-Rica- packet". Het antwoord der Nederlandsche regeering op de laatste Engelsche depêche is op het oogenblik in onderzoek, zoodat de regeering daaromtrent voor het oogenblik niets naders kan mededeelen. RUSLAND. De politie te Moskou heeft een nieuwe lijst van personen gevonden, die betrokken waren bij de jongste nihilistische samenzwering tegen het leven van den ezaar. Tengevolge daarvan zjjn te Smolensk 18 personen in hechtenis genomen. OOSTENRIJK. Volgens de officieuse Pester Corresp. zuil en de vorst-primaat van Hongarije en de bis schoppen zich door den al te grooten ijver der fanatieke magnaten niet laten verlokken om den keizer te verzoeken de wet tot invoe ring van het verplicht burgerlijk huwelijk niet te bekrachtigen, aangezien de keizer een deputatie, die zich daartoe bij hem zou aan melden, toch niet zou ontvangen. ITALIË. In de Kamer is gisteravond een uiterst scherp debat gevoerd naar aanleiding van het door Cavallotti gestelde verzoek om inlichtin gen nopens de schrapping van 5600 kiezers van de kiezerslijsten. Cantanne, ondersecre taris van binnenlandsche zaken, verdedigde dezen maatregel, als noodzakelijk gemaakt wegens de vervalschiog van de lysten. De permanente commissie voor de finan- cieele aangelegenheden uit den Senaat heeft de door de regeering voorgestelde verhooging van de belasting op de rente verworpen doch dienondanks is de aanneming van alle financieele voorstellen der regeering door den Senaat verzekerd. Bandi's begrafenis heeft met groot vertoon en onder bewijzen van hartelijke sympathie plaats gehad. De winkels werden gesloten en de rouwvlaggen uitgestoken in alle straten waar de stoet langs trok. De ministers Brin en Pelloux woonden de plechtigheid bij. Tegen de anarchisten te Livorno, die de brutaalheid hadden, den dag na den aanslag op Bandi zingend door de straten te trekken, zullen nu de strengste maatregelen genomen worden. In heel Italië wordt overigens een drijfjacht op de anarchisten gehouden. In het proces der »BancaRomana" is door den procureur des konings het requisitoir ge nomen. De eisch luidt, dat alle beschuldigden tot gevangenisstraf veroordeeld zullen worden. Uit Rome wordt ann de Times gemeld dat de gezondheidstoestand van den paus lang zamerhand slechter wordt. Leo XIII moet aan een der kardinalen een verzegeld stuk ter hand gesteld hebben, om bij 's pausen dood te worden geopendmen onderstelt dat het den laatsten wil van den paus bevat. T U R K IJ E. De Standard verneemt uit Konstantinopel, dat de khedive dermate tevreden is over het onthaal, hem bij den sultan te beurt gevallen, dat hij vermoedelijk aan den Bosporus blijft en van zijn rondreis door Europa afziet! A M E R I K A. De democratische partij in de Vereenigde Staten ;s verre van ingenomen met het tariefontvverp, zooals dat door den Senaat is gewijzigd. Reeds in verschillende steden zijn

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 1