eënTange strijd. |A°. 1BS4. Zondag 15 en IVIaandag 16 Juli. SM0. 8574 Ticeede Blad Feuilleton. W' Achtenveerti g 8 t e J" a a r s? a n g. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, UITGEVERJ. ODÉ. Ba i tenl au il s cli e B er ic li ten. ABONNEMENTSPRIJS, per kwartaal Franco par pose, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers t 1.85. 2.50. - 0.10. B «J KB AT.- B O T I! B I T B A A T, E S 7. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant. 1.10. Iedere gewone regel meer. - 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. F It A S K R IJ K. De Kamer heeft gisteren het eerste artikel van het ontwerp tot herziening der directe belastingen, het totale bedrag dier belastin gen op fr. 469 millioen vaststellend, aan genomen. Mevr. Carnot heeft Donderdag het Elysée verlaten en alzoo plaats gemaakt voor Casimir Périer, die nog gehuisvest was in het minis terie van buitenlandsche zaken. Zij was aan den arm van haren oudsten aoon, die luitenant is, en overstelpt van aandoening. Generaal Bonus heeft haar de hulde gebracht van de oud-ordonnance-offi- ■eieren van haren gemaal. Hij zeide haar dat 2ij allen de herinnering zuilen bewaren aan haren achtgenoot, wiens voortreffelijke hoe danigheden zij hebben leeren kennen, en aan deze herinnering blijft die aan zijne echt- genoote verbondenwelke zijne waardige levensgezellin was en thans zoo diep ge troffen is. Mevr. Carnot heeft eenige woorden van dank willen uitbrengen, maar zij kon niet. Geen woord kwam over hare lippen. Zij drukte allen de hand, en allen weenden. Voordat zij het Elysée verliet, hebben haar de Engelsche gezant en zijne gemalin, alsook de Nederlandsche gezant nog een bezoek gebracht. Mevr. Casimir Përier heeft aan het comité van vrouwen eene som van 10,000 fr. gezon den als bijdrage voor het stichten van een werk van liefdadigheid ter herinnering aan Carnot, waarvoor het eene inschrijving heeft geopend. De instructie in de zaak van Caserio zal, indien er zich geen nieuwe omstandigheden voordoen, binnen eenige dagen afgeloopen zijn. In dat geval zal de openbare behandeling van het proces den 23n Juli, als wanneer de zittingen van het hof van assises beginnen, een aanvang nemen. Caserio's familie te Milaan heeft een advo caat, Prodeimei' geheeten, te zijner verdedi ging aangenomen. Het gebeurt nu en dan dat een buitenlandsch advocaat voor het Fransche gerecht komt pleiten. Caserio heeft verklaard, dat het aannemen van een advocaat door zijne familie hem te eenenmale onverschillig laat. Hij verlangt den bijstand noch van een Italiaansch, noch van een Frartsch jurist. Voor het gebouw van het ministerie van buitenlandsche zaken zijn Woensdagnacht twee Engelschen in verzekerde bewaring ge nomen. Men beweert dat het anarchisten zijn. Turpin heeft aan de commissie voor de militaire uitvindingen een model vertoond en eenige mondelinge toelichtingen gegeven op de schriftelijke beschrijving van zijn nieuw verdelgingswerktuig. Een bevriend redacteur van Figaro, die het onderhoud bijwoonde, verklaart dat Turpin een zeer gunstigen indruk heeft gemaakt. Toen hij voor de com missie verscheen, werd hij koeltjes omvangen, maar bij zijn vertrek werd hij door ai de leden zeer hartelijk begroet. De Matin en de Fcho de Faris vernamen van een paar leden der commissie, dat Tur- pin's uitvindingen niet veel om het lijf hebben. De Panama-zaak doet telkens nog een weer klank hooren. Voor het burgerlijk gerechts hof der Seine wordt nu een proces gevoerd, dat reeds in 1891 door wijlen baron Reinach werd ingesteld tegen de eifgenamen van den oud-afgevaardigde Barbe, wegens onrechtma tige uitbetaling van 550,000 frs. Het proces is nu overgenomen namens de Panama-maat schappij in liquidatie, daar de door Reinach betaalde gelden onrechtmatig uit de kas der maatschappij genomen waren. DÜIÏSClflAliD. De Bondsraad heeft in zijne zitting van Woensdag besloten aan het besluit van den Rijksdag in zake het verstrekken van vrij kaarten op de spoorwegen aar. leden van den Rijksdag geen gevolg te geven. Ook Cuprivi heeft Von Bennigsen geluk- gevvenscht met zijn 70-jarigen geboortedag. »Wie van den gang der gebeurtenissen in Hannover ook maar iets weet", schrijft Ca- privi, »weet tevens wat gij in de dagen, toen voor de meesten Duitschlands eenheid nog slechts een schoone droom was, gedaan en geleden hebt voor hare verwezenlijking, waar aan uw leven was gewijd. En toen die droom waarheid was geworden, hebt gij in het Parlement aan het bevestigen van den nieuwen toestand medegearbeid als weinigen; en nog heden herinnert uw optreden in het Parle ment aan die gelukkige tijden, in welke de natie met het vuur der jonge liefde zich verheugde in de nieuwe schepping." Te Berlijn en in de omstreken werden Woensdag op 32 plaatsen openbare socialis tische vergaderingen gehouden, waarin be sloten werd den bierboycot uit te breiden tot alle brouwerijen, die deel uitmaken van de groote vereeniging. De politie behoefde ner gens op te treden. Het lijksdepartement van buitenl. zaken heeft den gouverneur van Duitsch Oost- Afrika, overste Von Schele, machtiging ver leend tot een veldtocht tegen de Wehehe's. Volgens de Hannov. Courier, zal die stam van drie kanten te gelijk met alle beschikbare krachten worden aangevallen, waartoe de gouverneur zelf met de voornaamste strijd macht van de ktistzïjde zal oprukken. De cam pagne heeft ten doel, de Wehehe's, zijnde het lastigste vooversvolk van Duitsch Oost- Afrika, op den duur onschadelijk te maken, hetgeen levens zal strekkeu ten stinife voor de uitmoording der expeditie van Zelewski. De Senaat van Hamburg heeft op aanraden van de sanitaire overheid dit jaar de groote jaarmarkt verboden, teneinde het gevaar voor cholera te vermijden. B E L G I E. Het bericht, dat de anarchist baron Von Sternberg ergens in Servië zou gearresteerd zijn, wordt niet bevestigd. Uit Luik wordt gemeld, dat bij de justitie aldaar er nog niets van bekend is, ofschoon de rechter van in structie in directe verbinding met de Russische justitie staat en de arrestatie door Russische politie-agenten heet te zijn verricht. Ook te Parijs heeft de politie er nog geen bericht van ontvangen. ENGELAND. Terwijl de prins en de prinses van Wales Woensdagavond een rit maakten door Bangor in Wales, drong uit de rij der nieuwsgieri gen een persoon naar het rijtuig der vorste-* lijke personen, die tegen hen heftige bedrei gingen uitte. Lord Penrhyn, die naast het portier reed, bracht den man door een vuist slag tot wijken, waarop deze onmiddellijk in hechtenis werd genomen. Hh verklaarde, dat hij onder den invloed van den drank had gehandeld. Maandag is te Londen een talrijke bijeen komst gehouden, tot het vestigen eener »Na- tionale Vereeniging van waakzaamheid voor het onderdrukken van anarchie", bijgewoond door personen van allerlei politieke en gods dienstige richting. Eenstemmig werd tot de oprichting van zoodanige vereeniging, met 37. Ik begaf mij op raad van Vaux naar mevr. ©arvill en zeide haar dat zij in het atelier haar echtgenoot zou ontmoeten. «Natuurlijk mogen er geen heftige dingen voorvallenwaarschuwde ik. «Alles wat ik wensch te weten, is of wij den rechten man -voorhebben. Daarna zullen wij samen bepraten wat ons te doen staat. Gelooft gij dat gij hem, veranderd als hij nu door een baard is, zult herkennen «Voor mij kan hij zich nooit vermommen," riep zij op schamperen toon. Er werd nu afgesproken, dat zij te halfdrie bij ons zou zijn, daar onze bezoeker tegen vier uur werd verwacht. Natuurlijk verscheen zij lang voor het afgesproken uur. Na haar aan Vaux te hebben voorgesteld, nam zij plaats en bleef in haar eigen gedachten verzonken zitten, totdat de pendule op den schoorsteen vier sloeg. «Nu zal hij weldra komen," zeide zij op springende. «Ja, als hij op tijd komt," antwoordde Vaux. Maar hij kwam niet op tijd. De pendule sloeg balfvijf, toen vijf uur en niemand verscheen. «Gl hebt mij voor den gek gehouden," riep zij toornig. «Het is werkelijk geheel buiten mijn schuld," antwoordde ik, «dat de man zijn woord niet houdt. Hij zeide om vier te zullen komen, niet waar Vaux?" «Ja," zeide Vaux, die over iets scheen na te denken. Of mevrouw Darvill hiermede genoegen zou hebben genomen, betwijfel ik zeer, maar op dit oogenblik werd er aan de kamerdeur geklopt en bracht de knecht een brief binnen. Ik opende dien terstond. Het briefje was kort en luidde «Het spijt den heer Conyers zeer, verhinderd te zijn aan zijn voorgenomen bezoek gevolg te geven hij hoopt evenwel dit genoegen eenige dagen later te hebben." «Dus zal hij ten slotte toch niet komen," zeide mevrouw Darvill. «Wat zegt gij daarvan, Vaux «Herkent gij het schrift, mevrouw vroeg Vaux. «Neen," zeide zij teleurgesteld, «dat is zijn hand niet." «Dit pleit weder niet ten gunste van je veronderstelling," zeide ik tot Vaux. «En weder ben ik het hierin niet met je eens," gaf hij ten antwoord. «Dit briefje heeft hij waarschijnlijk door een ander laten schrijven, en zijn achtertocht zal gisteren zijn opgewekt door onze voorgewende, zoo haastige afspraak te Kensington. Misschien is hij ergens in de buurt gebleven, om te zien of wij zouden uitgaan. Daar dit niet zoo was, heeft hij de zaak niet vertrouwd. Dat soort van schelmen is gewoonlijk zeer voorzichtig." «Maar indien gij nu mocht gelijk hebben, wat moet er dan gedaan worden Ik zie niet in dal wij veel gewonnen hebben." «Ik heb nu alles rijpelijk overwogen," begon hij eindelijk. «Ik ben er zeker van, dat Conyers Darvill is. Hij kwam om te onderzoeken, wat er waar kon zijn van uw bewering, dat miss Stnait niet dood is. Herinner je zijn vragen, toen hij hoorde dat gij te Grenzstadt waart geweest. Hij ontdekte dat gij er u juist bevondt op het tijdstip dat miss Stuart heette te zijn overleden; dat gij haar persoonlijk hadtgekend dat zij u waarschijnlijk het een of ander op hem gelijkend beeld had getoond, want hoe zoudt gij anders zijn portret hebben kunnen schilderen? Hij zou zeker vandaag zijn terug gekomen om nog meer te vernemen, indien zijn wantrouwen niet ware opgewekt. De twee brieven, natuurlijk beide door hem gezonden, dienen alleen om je zoo mogelijk te Londen te houden, daarom schrijft hij in naam van Darvill, dat hij ja over veertian dagen zal komen be zoeken, en als Conyers veronderstelt hij dat gij, om je landschap te verkoopen, wel eenige

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 5