Binnenlandsche Berichten. vertakkingen in geheel Groot-Brittannië en Ierland besloten, ten doel hebbende de re geering bij te staan in het onderdrukken Tan ^onwettige en onzinnige samenspannin gen" als die der anarchisten. De handelingen der vereeniging zullen geheim zijn. Het verzoeningscomité", indertijd krach tens lord Rosebery's scheidsrechterlijke be slissing tusschen de mijneigenaars en werk lieden benoemd, heeft belangrijke besluiten genomen, het minimum-loon in Engelsche mijnen bepalende op 30 pCt. boven het tarief van 1888, waartegenover de werklieden zouden bewilligen in een vermindering van 40 pCt. op het tegenwoordig tarief met 1 Augustus. Tot 1 Augustus 1896 zouden de eigenaars verder geen loonsvermindering mogen invoeren, maar de werklieden zouden van 1 Januari tot 1 Augustus van dat jaar loonsverhooging kunnen eischen tot 45 pCt. boven het tarief van 1888 indien de stand der markt zulks toelaat. Men verwacht, dat de werklieden in deze schikking zullen toestemmen. NOORWEGEN. Het Storthing hechtte gisteren met op 7 na algeineene stemmen zijne goedkeuring aan het apanage van den kroonprins. R 8 L A N D. In April 1,1» werden te "Warschau 240 per sonen gearresteerd, wegens het deelnemen aan patriottische betoogingen. Zonder eenigen vorm van proces zijn 160 hunner naar Sibe rië verbannen. De heer Rotocki, redacteur van de Golos, werd veroordeeld tot vijf jaar gevangenis en daarna deportatie naar Siberië. ITALIË. De wet op het gedwongen domicilie, het daminilio coalto, is door de Kamer aangeno men, doei» niet dan nadat belangrijke wijzi gingen waren aangebracht in het oorspronke lijke regeeringsontwerp. De heer Crispi had gewild dat ietier, die bij een anarchistisch proces of verstoring der openbare orde betrok ken was, ook al moest hij van rechtsvervol ging ontslagen worden wegens gebrek aan voldoende bewijzen, onder zulk een politietoe zicht kan worden geplaatst; tengevolge waar van hij niet zou mogen verhuizen zonder toestemming, op bepaalde uren in zijn woning aanwezig moest zijn, en aan zekere oproe pingen voldoen. De straf zou daarenboven niet door een gerechtshof, maar door den quaestor (commissaris van politie), in overleg met de provinciale veiligheidscommissie uit gesproken worden. Dit nu achtte de Kamer een al te zeer voor misbruiken vatbare regeling. Het ontwerp werd aldus gewijzigd, dat de gevallen, waarin de straf kan uitgesproken worden, scherper worden omschreven dat niet de commissaris, maar alleen de provinciale commissie haar zal kunnen opleggen, en dan nog indien er dagen op hem zult wachten. Als gij verstandig •wilt handelen," dan moet gij juist het tegen overgestelde doen van hetgeen uw tegenpartij verlangt. Ik raad je dus om met de eerste de beste mail naar het vasteland en verder naar Grenzstadt te gaan. Verlies geen oogenblik, want h»j is je reeds een dag voor." De beslistheid, waarmede Vaux sprak, maakte grooten indruk op mij en ik besloot zijn raad te volgen. »Ik ga ook," zeide op eens mevrouw Darvill, Op alle manieren trachtten wij haar van dit plan af te brengen. Ik beloofde haar onmiddellijk te zullen schrijven hoe ik de zaken te Grenzstadt had bevonden, maar zij wilde naar geen rede luisteren. «Maak u over mij niet bezorgd," zeide zij. »Ik ken Duitsch en ben reeds vroeger op 't vasteland geweest. Ik zal niet met u reizen of O ergens mee lastig vallen. Mijnheer Vaux heeft jnij geheel overtuigd. Ik ben zeker, dat mijn echtgenoot op weg naar Grenzstadt is." Het was noodeloos er verder met haar over bepaalde bewijzen voorhanden zijn, en dat de veroordeelde het recht van appèl bezit. Het rapport der commissie uit den Senaat over de financieele maatregelen hecht aan deze hare goedkeuring behalve aan de belas ting op roerend vermogen, waarvoor zij een amendement voorstelt, maar er wordt aan genomen, dat de clausule, die deze belasting ten laste des schuldeischers brengt, niet toe passelijk zal zijn, indien eene overeenkomst, gesloten voordat de wet tot stand is gekomen, haar stelt ten laste van den schuldenaar. De politie-commïssaris Dofi te Syracuse is door een anarchist doodgeschoten. SPANJE. De zitting der Cortes is verdaagd. Men gelooft dat de Kamers niet vóór October weer zullen bijeenkomen. Een hevig tumult ontstond er, toen het besluit tot schorsing der zittingen werd voor gelezen. De Carlisten riepen»Leve don Carlosde liberalen en conservatieven«Leve de Koningde republikeinen op hunne beurtsLeve de republiek Volgens de JEpoca heeft het smokkelen van wapens en oorlogsbehoeften tusschen Gibral tar en Marocco zulke verhoudingen aange nomen, dat krachtige maatregelen tot onder drukking van dien sluikhandel noodig zijn. AMERIKA. In een onderhoud met de aanvoerders der werkstakers heeft president Cleveland beloofd eene bijzondere commissie te belasten met een onderzoek in zake de werkstaking, wanneer de aanvoerders willen trachten de orde te herstellen. Uit New-York wordt van gisteren gemeld Debs, de aanvoerder der werkstakers, heeft de werkstaking der spoorwegbeambten in de Yereenigde Staten geëindigd verklaard. De aanvoerders dergroote werkliedenpartij, »de Ridders van den Arbeid", zijn geducht ontstemd dat hun bevel tot eene algemeene werkstaking zoo weinig gehoor heeft gevon den. Zij zullen dan ook een verzoekschrift aan het Congres der Unie zenden, waarin zij niets minder eischen dan het in staat van beschul diging stellen van den minister van justitie, die president Cleveland heeft aangeraden bondstroepen naar verschillende plaatsen te zenden, zonder dat daarom gevraagd was, en wegens het verleenen van bijstand aan Pullman. De minister zelf maakt het zijnen aanklagers nogal niet lastig, daar hij bij het Congres nieuwe kredieten heeft aangevraagd tot dekking der meerdere uitgaven van de laatste weken. Op rechter Wickes, vice-president van de Pullman-maatschappij, is een aanslag ge pleegd. Een kruier bracht op zijn bureau een pakje, dat hem door een vrouw ter bezorging was gegeven en bij onderzoek een dynamiet- bom bleek te bevatten. De tijdingen uit Amerika gisteren te Lon- te praten, want zij stond op en verliet het huis. Tot mijn groote vreugde stemde Vaux er in toe mij te vergezellen en wij vertrokken roet de nachtboot. Den volgenden avond om acht uur waren wij te Grenzstadt. Ik had mijn hospita reeds een telegram gezonden om haar te verzoeken mijn kamers in orde te maken. Wij gingen evenwel niet terstond naar juffrouw Dahlweiner, maar naar het huis harer zuster, juffrouw Metzger, waar Etheleen woonde, want Vaux had mij overtuigd, dat er geen tijd te verliezen was. Wij gingen naar boven. Op den overloop gekomen, zag ik dat de toegangsdeur tot juffrouw Metzger's appartement openstond. Achter een der gesloten deuren hoorden wij een verward gedruisch van stemmen, alsof er een hevige woordenwisseling plaats greep. Een der stemmen herkende ik terstond het was die van Etheleen waarop ik zonder plichtplegingen snel naar binnen ging, gevolgd door Vaux. Wij konden ons niet vergissen in de kamer, waaruit den ontvangen, bevestigen dat de algemeene werkstaking in duigen valt en dat op de meeste spoorwegen overal de dienst is her vat. Voor het eerst in elf dagen kwamen weer brieven uit Californië te New-York aan. De schatkist is weer begonnen geld naar het Westen te verzenden. De voorzitter van het Amerikaansch arbei ders verbond, thans vergaderd te Chicago, heeft besloten geene algemeene werkstaking te verordenen, vermoedelijk omdat hij over tuigd was dat de opvolging van zijn bevel zeer twijfelachtig was. De regeering der Unie heeft vijfhonderd dollar belooning uitgeloofd voor de ontdek king van de boosdoeners die den trein ter vervoering van militairen in Californië deden ontsporen, met het gevolg dat vier soldaten omkwamen. Men verwacht dat de overige Atlantische stoombootmaatschappijen het voorbeeld zullen volgen der White Star Line"deze heeft niet alleen het vervoer voor tusschendeks- passagiers tusschen New-York en Liverpool tot 40 dollar verlaagd, maar zal hun ook niets extra in rekening brengen voor bedde- goed. Het Lagerhuis van Canada keurde de voorloopige overeenkomst der regeering met Huddart goed aangaande een gesubsidieerden snellen maildienst tusschen Canada en Europa. De rekening en verantwoording van het Canadeesche begrootingsjaar vertoonde met het einde van Juni vijf millioen dollar over schot op 35,328,810 dollar ontvangst. SCHIEDAM, 14 Juli 1894. De Woensdag plotseling opgekomen storm heeft een groot aantal visschers, die van Nieuvvediep ter vangst uitzeilden, in de Noord zee overvallen, tengevolge waarvan sommige hunner min of meer belangrijke schade heb ben beloopen aan vaartuig of zeilen. Aan boord van de vischschuit H D 52, schip per Kooi, geraakte een der opvarenden door het ruwe weer beklemd tusschen de schuit en het korijzer, waardoor hij het ongeluk had een zijner beenen te breken. De meeste visschers zijn te Nieuwediep teruggekeerd. Over de nog in zee zijnde vaar tuigen maakt men zich natuurlijk zeer on gerust. Onlangs werd de bevolking van De Wijk (Drente) vermeerderd met een persoon, die met een der schoonen van De Wijk al wonder spoedig omtrent een huwelijk overeenkwam. Hij ondernam met zijne aanstaande een reisje naar Holland om haar aan zijne familie voor te stellen en bezocht bij die gelegenheid een notaris teneinde zijn gelden voor het in richten van zijne huishouding in ontvangst te nemen betaling kon echter niet voor 15 Juli de stemmen klonken, dus klopte ik aan de deur. Er kwam geen antwoord, maar ik hoorde Ethe leen zeggen «Wat gij beweert is misschien waar, maar ik heb nooit met u samengewoond en ben niet van plan dit ooit te doen". Dit was meer dan genoeg voor mij en de deur openend, trad ik met Vaux binnen. Ik zag het volgende Achter de tafel, die in het midden stond en tegenover de deur, zag ik Etheleen in een toestand van zenuwachtige opgewondenheid staan. Zij hijgde zichtbaar en het bloed was haar naar de wangen gestegen. Aan de andere zijde der tafel, met den rug naar mij gekeerd, stond een man en een ander zat in den donkersten hoek der kamer. Op dat oogenblik herkende ik hem niet. Bij het geluid van ons binnenkomen uitte Etheleen een lichten kreet en Het zich op een stoel nedervaHen. De man, die met zijn rug naar ons toe stond, keerde zich om en ik zag Conyers voor mij. De man in den hoek was Volpian. I geschiedenhet bruidje moest natuurlijk bijspringen. Na de terugkomst van het paar is hij daarop onder voorwendsel, dat zijn moeder ongesteld was, alleen teruggekeerd en heeft laten weten, dat de zaak van het huwelijk slecht stond. Vol gens nadere inlichtingen is de oorzaak hiervan gebleken te zijn gelegen in de omstandigheid, dat de man.reeds gehuwd was. Het geld is natuurlijk verdwenen. Uit eenige nadere bijzonderheden blijkt, dat De Jong het hem niet zou hebben verbeterd. Men schrijft uit Vlissingen aan het N. V. d. I).: »Ook hier ter stede wil men de stad bq gelegenheid der a.s. komst der Koninginnen een feestelijk aanzien doen verkrijgen. Men is voornemens buurt-commissies te vormen, die met het versieren van de verschillende wijken zullen belast worden. Reeds Donderdag avond werd door bewoners der Kleine Markt en der Lange-Walstraat een vergadering ge houden, waarin de te nemen maatregelen besproken werden. sAan het op de werf der kon. maatschappij nDe Schelde" alhier op stapel staande ram- torenschip Evertsen wordt met buitengewone kracht doorgewerkt. Men tracht n.l. dit schip in zooverre gereed te krijgen, dat de koning innen bj haar bezoek aan onze gemeente het schip zouden kunneu zien afloopen. Zelfs worden pogingen aangewend H.M. de Koningin uit te noodigen de laatste beletselen te laten wegnemen. Dit laatste deel ik evenwel onder reserve mede, doch voeg er tevens de mede- deeling bij het uit een goede bron vernomen te hebben." Het lloiterdamsch Dagblad, uitgave van de maatschappij tot exploitatie van De Vlieger, wordt van af Maandag a.s. vereenigd met de Botterdamsche Courantuitgever de heer D. van Meurs. De heer George W. van Biene blijft als medewerker aan dit blad verbonden- Idclburg. Bij het aanstaand koninklijk bezoek worden door particulieren en van ge meentewege reeds tal van plannen en toebe reidselen gemaakt. In verschillende straten zijn al buurt-comité's bijeengekomen, om voor versiering en verlichting te zorgen. De gemeenteraad heeft aan burgemeester en wethouders een krediet verleend voorde kosten voor een degelijke, waardige ontvangst. Van gemeentewege zal de Stationsstraat •worden versierd, eerebogen op verschillende plaatsen worden opgericht, het ruime markt plein in feestdos gestoken en het prachtige stadhuis geïllumineerd en inwendig verfraaid worden, in verband ook met een bezoek aan de oudheidskamer. Op het raadhuis zal ook aan de Koningin nen een diner worden aangeboden. Vlissingen. In een Donderdagavond ge houden vergadering van ingezetenen is besloten Een oogenblik sprak niemand. Nadat wij allen van onze eerste verrassing eenigszins waren bekomen, behalve Etheleen, die er geheel ont daan uitzagbegon Conyers het eerst te spreken. Hij wierp mij een boosaardigen blik toe. Had ik tot nog toe getwijfeld wie hij was, zoo twijfelde ik nu niet langerhet was de blik, dien ik op bet doek had gebracht. Eén oogenblik slechts, en de oogleden vielen weder naar beneden, en met zachte, vleiende stem zeide hij «Dit is een onverwacht genoegen, mijnheer Lindley. Wanneer zijt gij aangekomen üDït is de vraag niet," antwoordde ik toornig. «De vraag iswat gij hier doet «Dat is een zeer zonderlinge vraag," zeide hij glimlachend. «Gewoonlijk vraagt men iemand niet wat hij in zijn eigen huis doet." Wordt vervolgd.}

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 6