A». 1834. V/oensdag 25 Juli. N°. 8580. Eersle Blad. KENNISGEVING. KENNISGEVING. Buitenlantlsclie lïericliten. Achtenveertigste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, UITGEVER: J. ODÉ. Abonnementsprijs, per kwartaal franco per pose, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers inrichtingen trelhc gevaar, schade of hinder hnnnew veroorzaken. BURGEMCCSTER FN WETHOUDERS VAN SciIIE- 8H; Gelet op art. 17 der wet van den 2den Juni 1875 Staatsblad no. 05) Geven kennis aan de ingezetenen, dat bij hun besluit van den 13den Juli j.l., aan de vei gunning d d. 30 April 1S91, verleend aan H. L. BREVE en zijue rechtverkiijgenden, tot oprichting eener steenhouwerij ij» het pand aan de Schie alhier wijk D no. 93, kadaster sectie A no. 1, de volgende nadere voorwaarde is verbonden Wanneet? bij het verrichten van werk zaamheden in de inrichting, de straatdeuren jgeopend zijn, zullen dpze, ter voorkoming >van het springen over de openbare straat 3van schilfers hardsteen of marmer, moeten iworden vervangen door een deur van min istens 1.50 Meter hoogte, voorzien van gaas 3met zulke kleine openingen, dat zij geen ssühilfcrs kunnen dooi laten" Schiedam, den 21sten Juli 1894. Burgemeester en wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. Be secretaris VERNÈDE Buugemeesteu f.n wethouders van Schiedam, biengen ter kennis van de ingezetenen, dat het 1ste voijaai skohier der plaatselijke du ecte belasting naar het inkomen, voor den dienst 1894/5, den lOn Juli j.l. door den gemeenteraad vastgesteld «n den 16n daaraanvolgende door heeren Gede- puteeide Staten dezer piovincie goedgekeurd, aan den ontvanger der gemeente ter ïnvordeting is uitgereikt en in afschrift gedurende vijf maan den, te rekenen van heden, op de secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Woidende voorts een ieder aangemaand, zijnen aanslag op de bepaalde teimijnen te voldoen, op straffe van vervolging volgens de wet. En is hiervan afkondiging geschied, waar het hehuort, den 24sten Juli 1894. Burgemeester en wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. Be secretaris VERNÊDE F It A N K B IJ K. In de Kamerzitting van Zaterdag werden bij de beraadslaging over de eerste alinea van artikel 2 der anarchistenwet verscheiden amendementen vervvoipen; met name is het amendement van Ramel, door de regeering en de commissie onaannemelijk verklaard, met 267 tegen 229 stemmen afgestemd. De Kamer heeft het tweede en derde lid van art. 2 aangenomen. Monlaud stelde een amendement voor, dat de bescherming der -constitutie ten doel heeft. Het werd aange nomen met 466 tegen 28 stemmen. Het vierde üd werd aangenomen met 271 tegen 199 f 1.85. 2.50, - 0.10. B IJ 8S.K AU: Bhf ERSTRAAT, B 3 7. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant. f 1.10. Iedere gewone regel meer. - 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. stemmen. De minister van justitie, Guérin, erkent dat sommige bepalingen met elkaar in strijd zijn en vraagt terugzending naar de commissie tot een hernieuwd onderzoek. Henri Brisson nam nota van de verklaring van minister Guérin. liet voorstel om de zitting te verdagen tot den 15n October werd verworpen, liet voorstel der commissie om tot Maandag uiteen te gaan werd aangeno men met 280 tegen 237 stemmen. Daarna werd de zitting opgeheven. In de Ivamer deelde de heer Lasserre giste ren mede, dat de commissie en de minister president tot overeenstemming zijn gekomen over de bewoordingen van het ontwerp eener wet tot beteugeling van het anarchisme, dat zij aan de Kamer zulien verzoeken in zijn ge heel en ougewijzigd aan te nemen, als blijk van vertrouwen in de regeering. De heer Brisson protesteerde daartegen en achtte de verklaring van den minister-presi dent nietig en in strijd met de grondwet. De minister-president volhardde bij zijn verzoek. De lieer Naquet werd tot de orde geroepen, met vermelding in het proces-verbaal der zit ting. Het centrum verzocht sluiting der debatten, waartoe besloten werd. De heer Pourquery de Boisserin werd ten tweeden male tot de orde geroepen. Verscheidene amendementen, door de com missie en de regeering bestreden, werden met groote meerderheid van stemmen verworpen. Met 316 tegen 180 stemmen heeft de Ka mer het eerste gedeelte van aitikel drie, de relegatie betreflende, en met 327 tegen 148 stemmen het tweede gedeelte van het artikel aangenomen. Het geheele artikel is toen bij het opsteken van handen aangenomen. Met sterke meerderheid zijn tal van amende menten verworpen. Men hoopt hedenavond gereed te komen met de beraadslaging over de anarchisten- wetten. Het ministerie zal ongetwijfeld het voorwaardelijk vertrouwen der meerderheid erlangen, maar het blijft een precair geval, want zijn gezag is ernstig aangetast door de gedane concessiën. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is te Parijs een anarchistisch manifest aange plakt, waarin, naar aanleiding van het aan hangig ontwerp, met het volgende gedreigd wordtWij zullen in het wilde toeslaan, wij zullen handelen als wilde dieren. Bourgeois Vergif, dolk, dynamiet, brand zullen u wach ten. Worden onze vlugschriften, onze bladen in beslag genomen, onze vergaderplaatsen gesloten en alzoo de propaganda dcor het woord ons belet, wij zullen spreken met ons gebaar, enz. Het stuk droeg tot opschrift »Stad Parijs. Gemeenteraad. Besluit van 20 Juli 1894". Vandaar dat de aanplakkers niet gemoeid werden. Zaterdag hebben zich vijftien beambten]van net bestuur der begrafenissen, onder leiding van den onder-directeur, naar het Pantheon begeven om al de decoration die er aange bracht en de kransen die er nedergelegd waren ter gelegenheid der begrafenis van Carnot, weg te nemen. Twaalf rijtuigen waien er noodig om de behangsels weg te voeren. Het aantal kransen met kunstbloemen en valsche paarlen bedroeg 2380. Dezen werden nedergelegd in de benedengewelven en op het graf van Carnot. De kransen met natuurlijke bloemen, die, gelijk te denken is, alle verwelkt waren, zullen verbrand worden. Doch mevr. Carnot heeft verzocht de linten, die zij bewaren wil te mogen behouden. Aan dit verlangen is voldaan. D b' I T S§ H I A 1 D. In eene algemeene vergadering der ver schillende groepen van het centrum heeft de Rijksdag-afgevaardigde Schalier medegedeeld, dat hij gemachtigd is tot de verklaring, dat de katholieke partij geen genoegen kan nemen met het besluit van den Bondsraad tet weder- toelating der orden van de ïedemptoristen en de paters van den heiligen Geest, maar tot handhaving van het verbod, rakende de Jezuïeten-orde. Het centrum is dan ook voor nemens, onmiddellijk na de wederbijeenkomst van den Rijksdag de motie tot algelteele op heffing der Jezuïeten-wet opnieuw in te dienen en het hoopt dan te zegevieren, daar de regeering bij de behandeling barer belasting- ontwerpen de stemmen van het centrum niet kan missen. In den gisteren gehouden ministerraad, die ook door Caprivi werd bijgewoond, moet er beraadslaagd zijn over voorstellen van den Pruisischen minister van binnenlandsche zaken tegen de anarchisten en tegen het boycottings- stelsel der socialisten. Naar de Yoss. Ztg. mededeelt, heeft Spanje den tariefoorlog tegen Duitschland ook tot zijne koloniën uitgebreid. ENGELAND. In het Lagerhuis verklaarde Grey gisteren dat Italië mededeeling heeft gedaan van de bezetting van Kassala, met de verzekering dat de gebeurtenis in geenen deele een optreden zou ten gevolge hebben dat in strijd zoude zijn met de overeenkomst, met Engeland gesloten. Buxton verklaarde dat de toekomst van Swaziland bij voortduring het onderweip van onderhandelingen vormt. Het wetsontwerp betreffende de verbanning van Iersche pachters is met 259 tegen 227 stemmen in tweede lezing aangenomen. Het Chineesche gezantschap te Londen heeft Reuters agentschap te kennen gegeven, dat het door verbreking der telegraphische gemeenschap sinds Zaterdag geen berichten uit Peking heeft ontvangen. Naar de laatste berichten had China juist eene nieuwe troe penmacht van 10,000 man naar Korea ge zonden. Door tusschenkomst van den Engel- schen gezant lmd China aan Japan voorstellen gedaan. De gezant raadde Japan tot eene vreedzame oplossing mede te werken. Japan had echter de voorstellen van China verwor pen. China had toen Japan te kennen gege ven, dat, als Japan zijne tioepen niet uit Seoel en Chemulpo teragtrok, de onderhan delingen zouden wot den afgebroken. De Chi neesche en Japansche gezantschappen hechten geen geloof aan het gerucht, dat de oorlog verklaard zou zijn. Volgens berichten van Reuters bureau te Londen had de regeering gisteren geene be richten ontvangen, welke wijziging brengen in den stand der Korea-moeilijkheden. De houding der regeering is dan ook dezelfde gebleven. Mannen van gezag vreezen nochtans dat de oorlog niet meer te vermijden zal zijn. ITALIË. Na een langdurig debat is Zaterdag door den Senaat het artikel betreffende de belas ting op de onroerende goederen, in den vorm zooals het door de Kamer werd aangenomen, goedgekeurd. Slechts een 50-tal senatoren stemden tegen. De Senaat heeft daarna, bij geheime stemming met 146 tegen 51 stem men de flnancieele voorstellen der regeering in hun geheel goedgekeurd. De minister-president Crispi verklaarde in den Senaat, dat de bezetting van Kassala noch nieuwe uitgaven, noch nieuwe troepen vereischt, en dat de bezetting ook geen ver andering brengt in de betrekkingen met de mogendheden. De Senaat is vervolgens uiteengegaan. Een depêche uit Kassala, van 18 dezer ge dateerd, meldt dat de vervolging der derwi- schen woidt voortgezet, en dat de Italiaansche colonne reeds te El Fasger, aan de Atbara, is aangekomen. De stammen in den omtrek hebben zich onderworpen. De Italianen von den te Kassala een groote verzameling oor logsbehoeften en levensmiddelenmen ver moedt dat deze proviand hier bijeengebracht was, teneinde in het volgende seizoen een aanval te wagen op Keren en Massowah. Vele slaven die te Kassala gevangen werden ge houden, zijn in vrijheid gesteld. De inlandsche hulptroepen der Italianen bekwamen bij de inname van Kassala 30 dooden en 00 gewonden. Uit Massowah wordt van 22 dezer gemeld Volgens berichten uit Kassala van 18 dezer is de emir Mushid Giudum naar Gadegub gevlucht met een klein geleide van c" .ale- risten. Een Itaüaansch bataljon, dat de der- wischen vervolgde, heeft het spoor der vluchtelingen ontdekt. Generaal Baratieri heeft den half noma- dischen stammen van Kassala et lof gege ven zich te Aligheden te vestigen en stelde een gedeelte der gevonden levensmiddelen te hunner beschikking;

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 1