EEN LANGE STRIJD. A0. 1894. Vrijdag 27 Juli. N°. 8582. KENNISGEVING. Feuilleton. A. oh. tenveertigste Jaargang. Versch nt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, UITGEVER: J. ODÉ. Dinteiilandsclie Berichten. cumin Abonnementsprijs, per kwartaal franco per pose, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers f 1.85. 2.50. 0.10. W V RE AU: BOTBRST'lAAT, E a 7. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant. 1.10. Iedere gewone regel meer. - 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. De burgemeester van Schiedam vestigt, op uitnoodiging van den heer Commissaris der Koningin in deze provincie, de aandacht van belanghebbenden op het navolgende bericht aan zeevarenden 930. Torpedo-terrein In het Schulpengat, Zeegat van Texel, 3c district. Volgens mededeeling van den Inspecteur over bet Loodswezen in het 3e district, d.d. 18 Juli j.lzullen van 20 Augustus tot 29 September a.s. m het Schul- gtngat, zeegat van Texelbuiten het betonde vaar water ter hoogte van Kijkduin, oefeningen plaats hebben in het leggen van ongeladen torpedo's Het onveilige terrein zal door spitse tonnen worden aangegeven. (Zie »Ned. kri no. 1.) 931. Torpedo-terrein aan den 11 oek-van -Holland, le district. Volgens mededeeling als voren in het 4e en 5e dis trict d.d. 18 Juli j.l. zullen van 20 Augustus tot 29 September a.s. in den Kieuwen liotterdamschen Wa- Imceg, bez. de roode tonnenlijn, ongeveer ter hoogte van Siet fort aan den Soek-van-Holland oefeningen plaats hebben in het leggen van ongeladen torpedo's. tiet onveilige terrein zal worden aangegeven door roode spitse tonnen aan den N. kant en groene spitse tonnen op den Z. kant. (Zie »Ned. krt." no. 2.18.) Schiedam, 26 Juli 1894. De burgemeester voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. F It A Pi K R IJ K. In de Kamerzitting van gisteren werd het amendement van Humbert, machtigende tot openbaarmaking van het debat over de kwestie van incompetentie, met 221 tegen 130 stem men verworpen. Twee amendementen van Carnaud, strekkende om kerkerstraf te ver vangen door boeten, werden verworpen met 333 tegen 401 en 345 tegen 98 stemmen. De paragrafen 2 en 3 werden aangenomen. Bourgeois had de intrekking van par. 3 ver langd. Het geheel van art. 5 werd aange nomen met 314 tegen 147 stemmen. Een additioneel artikel van Viviani werd met 370 tegen 42 stemmen verworpen. De heer Jaurès heeft in de Kamer bij de beraadslaging over art. 6 van de wet tegen de anarchisten een amendement voorgesteld, volgens hetwelk alle vertegenwoordigers, die hun mandaat misbruikt ën pots-de-vin ontvan gen hebben, beschouwd zullen worden als te hebben aangezet tot anarchistische propa ganda. De heer Jaurès verklaarde dat allen, die betrokken zijn in het Panama-schandaal, voor de thans in behandeling zijnde wet stemmen. Er volgde een levendig incident tusschen de heeren Rouvier en den radicaal Jourdan, die aan Rouvier zyne deelneming in de Panama-zaak verweet. Na eene langdurige en zeer geagiteerde beraadslaging is het amendement-Jaurès ver worpen met 264 stemmen tegen 212. Art. 6, luidende aldus»De bepalingen van art. 463 van het strafwetboek zijn toepasselijk op de tegenwoordige wet", is vervolgens aange nomen, onder voorbehoud van de additioneele bepalingen door zeker aantal afgevaardigden ingediend. De verdere discussie is bepaald op heden. De directie van Figaro heeft nog een bezoek ontvangen van den commissaris Clément, be treffende de brieven van Paul Reclus en Vail- lant, door het blad openbaargemaakt. Zg weigerde echter te zeggen, hoe zij aan die stukken gekomen is, zich daarbij beroepend op het vakgeheim. Caserio's proces, dat den 27n in behandeling zou komen, is tot 2 Augustus uitgesteld. De regeering wil, zegt men, de aanneming der nieuwe anarchistenwet afwachten, teneinde het openbaarmakea der debatten te voorko men. Volgens een andere uitlegging is de behandeling der zaak uitgesteld omdat de advo caat Podreider te elfder ure weigert, Caserio te verdedigen nog anderen o. a. het blad Lc Matin meenen dat de regeering de zaak naar een andere zitting verwijst wegens de openingsrede van den voorzitter van het Hof, waaruit aanleiding tot hcoger beroep te putten zou zijn. EN GELAND. Het Lagerhuis heeft gisteren bij tweede lezing de bill tot gelijkmaking der plaatse lijke belastingen in Londen aangenomen. De Londensche correspondent der N. E, Ct. schrijft van gisteren De Council of foreign bondholders maakt een telegram van den agent te Guyaquil be kend, volgens hetwelk een wetsontwerp is ngediend, maar nog niet aangenomen, strek kende om de betaling der coupons van de buitenlandsche schuld te schorsen, hangende eene regeling tot wijziging van de schuld. Middelerwijl blijven de gelden voor de coupon betaling in de bank te Quito gedeponeerd. NOORWEGEN. De zitting van het Storthing is gisteren gesloten. Vóór de sluiting benoemde het Storthing nog de leden der commissie, welke de wapenen van leger en vloot zal hebben te bezichtigen. RUSLAND. Volgens gerucht zou prinses Alice van Hessen, de verloofde van den grootvorst troonopvolger, weigeren haar Luthersch ge loof af te zweren, zooals zjj eerst beloofd moet hebben, en zou de Heilige Synode te Petersburg thans bezig zijn met liet zoeken eener oplossing van dit netelig vraagstuk. OOSTENRIJK. De te Weenen verschijnende Montagsrevue meldtdat de Oostenrijksch-Hongaarsche minister van buitenlandsche zakengraaf Kalnoky, zal aftreden, nadat hij de eerstvol gende gemeenschappelijke begrooting bij de delegatiën zal hebben ingediend. Als aanlei ding tot het besluit wordt de houding van graaf Kalnoky in de kerkelijke kwestie in Hon garije opgegeven, waarbij hij eerst het ont werp der regeering bestreed en later verde digde. Dit bericht zal vermoedelijk officieel worden tegengesproken, daar vanwege het ministerie van buitenlandsche zaken steeds ver klaard is, dat graaf Kalnoky zich niet bemoeit met de binnenlandsche aangelegenheden van Hongarije. De Vossische Zeitung echter heeft uit vertrouwbare bron uit Buda-Pest een bericht ontvangen, volgens hetwelk naar alle waarschijnlijkheid de dagen van graaf Kalno- ky's bestuur geteld zijn. Alle voorwerpen uit de slaapkamer van wijlen Lodewijk Kossuth te Turijn zijn naar Buda-Pest overgebracht, om daar in eene zaal van het nationaal museum te worden ten toon gesteld. ITALIË. De zitting der beide Kamers is Dinsdag bij koninklijk besluit gesloten verklaard. In de aigemeene vergadering van de Banca Romans is besloten de liquidatie op te schor ten. SPANJE. De staf bij het ministerie van oorlog be reidt een veldtocht naar Mandanas voor. De gouverneur-generaal der Philippynsclie eilan den heeft zich naar het terrein der operation begeven. Het onmiddellijke doel van den veld tocht is het bezetten van de steden Panlat en Ullama, die aan Mahomedanen toebehooren. De minister van koloniën heeft, naar aan leiding van liet gevecht op Mindanaho, den 40. sik herinner raij nu ook, dat het een brief van hem was, die mijn toeval ten gevolge had. Se schok van hem te zien deed mijn geheugen wederkeeren." Na even te hebben opgehouden, vervolgde Etheleen sOmtrent een uur alvorens gij binnen- kwaamt, werd er aan de voordeur gescheld. Juffrouw Metzger was uit, dus deed ik open en de heer Darvill en de rechtsgeleerde stonden vóór mij. Wat ik in het eerste oogenblik zeide of deed, weet ik niet meer. Waarschijnlijk liep ik naar binnen, in do hoop hen te ontvluchten, maar natuuilijk volgden zij mij, en weldra bevond ik mij alleen met hen in daze kamer. Toen begon Darvill mij alles te vertellen wat er was geschied. Hij verhaalde hoe hij toevallig had vernomen, dat ik niet dood was en hoe hij nu zijn rechten kwam doen gelden. Ik zat hulpeloos en met een zonderling gevoel in mijn hoofd te luisteren. Eindelijk kwam er orde en helderheid in dien chaos. Ik herinnerde raij het verleden en begreep hetgeen voorviel, en het eerste gevolg hiervan was, dat al mijn vroegere toorn en verontwaardiging tegen hem, die mijn leven verwoest had, met dubbele kracht terugkeerden. Dus stond ik op en zeide, dat al mocht 't waar zijn, dat ik zijn vrouw was, ik toch neoit met hem zou samenwonen. Toen kwamen gij en uw vriend binnen, en u terug te zien was te veel voor mij. Op eens bedacht ik, dat gij mij steeds voor ongehuwd hadt beschouwd, dus dat gij moest gelooven, dat ik u had bedrogen. Daarom kon ik u niet verwelkomen, zooals ik anders zou hebben gedaan, en durfde u zelfs niet aanzien." $Daar gij nu zoo vriendelijk zijt mij uw ver trouwen te schenken, miss Stuart, iou ik u gaarne iets vragen, dat anders misschien onbe scheiden zou zijn." ïVraag gerust alles wat gij wenscht te weten," antwoordde zij blozend, maar met vaste stem. sik zal u de volle waarheid zeggen." »Als ik het goed begrepen heb, dan wist gij, te Grenzstadt komende, dat ge getrouwd waart, en toch liet gij u miss Stuart noemen." sik heb nooit dit huwelijk als geldig willen erkennen, dus wilde ik ook niet dien gehaten naam aannemen." sDus zijt gij niet zeker, dat het een wettig huwelijk is?" vroeg ik met een weinig herlevende hoop. sik zal u alles vertellen, mijnheer Lindley. Na den dood mijner moeder kwam ik bij mevrouw Botliwell inwonen en maakte daar kennis met die arme juffrouw Fraser, die na mijn ver meenden dood met Darvill trouwde. Hij moet haar zoker alleen om haar foituin hebben genomen, want tegenover mij stak hij steeds den draak met haar. Ik had medelijden met het arme meisje, want zij bezat in dien tijd een goed en liefderijk hart. Mevrouw Bothwell hield echter niet van haar, wat niet wegnam, dat juffrouw Fraser het goed bij haar had, ?'»nt deze was haar nicht. Zoodra ik kwam, vatte mevrouw Bothwell een groote genegenheid voor mij op. Ik kon er evenwel niets aan veranderen, ik werd de gunsteling, en juffrouw Fraser werd steeds afgesnauwd en aehlerge- schoven." Bij mevrouw Bothwell leerde ik Robert Darvill kennen sedert lang stond hij bij deze hoog aangeschreven. In dien tijd was ik hem niet ongenegen, ofschoon ik in zijn karakter geen vertrouwen stelde. Hij bezat niets en gaf toch veel geld uit, dus veronderstel ik, dat hij van geleend geld leefde. Waarschijnlijk kende lij alle bijzonderheden van de Schoisclie wetten. ïllij wist, dat mevrouw Bothwell rijk was, en hij besloot zich op de een of andere wijze van dit fortuin meester te maken. Hij maakte dus een plan, dat in geen geval in duigen kon vallen. Bleek het, dat ik de erfgename was, dan zou hij zorgen met mij te zijn getrouwd

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 1