A". 1894. Zaterdag 28 Jul N°. 8583. KENNISGEVING. ■A. ch. t n ve er t g-ste Jaargang. Versch nt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, UITGEVER? J. ODE. RTBEAVi EOTKRÏÏRAAT.a 27. Buïienïandsclie Berichten. Abonnementsprijs, per kwartaal Franco per post, door het geheele Rijb Afzonderlijke nommers t 1.85. 2.50. - 0.10. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant. f 1,10. Iedere gewone regel meer. - 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en wethouders y.yn Schie- öam - Gelet op art. 8 der wet van den 2den Juni 4875 Staatsblad no. 95) Geven kennis aan de ingezetenen, dat op heden de navolgende vergunningen zijn ver leend lo. aan de firma GEBRs. VAN DER VEL DEN en hare rechtverkrijgenden tot uitbrei ding harer branderij aan de Willemskade no. 1, kadaster sectie L no. G27, door plaat sing daarin van een stoomwerktuig van 4 paardenkracht en ketel met een verwarmings oppervlak van 5 M5, ter vervanging van het bestaande stoomwerktuig met ketel; 2o. aan C. A. BEUKERS en zijne recht- veikrijgenden tot uitbreiding zijner bran- derjj aan de St.-Anna-Zusterstraat no. 21, kadaster sectie A no. 1181, met een stoom werktuig van 3 paardenkracht en ketel met «en verwarmingsoppervlak van 2 ML Schiedam, den 26sten Juli 1894. Burgemeester en wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. Be secretaris, VERNÈDE. F R A N K R IJ K. De Kamer hervatte gisteren de beraadsla ging over het ontwerp tot beteugeling van het anarchisme, aanvangende met de discussie over een amendement tot beperking van den duur der wet. De minister van justitie verzocht aan de Kamer de verwerping van alle amendementen. Verscheidene sprekers voerden het woord ten gunste van het amendement. De minister-president sprak de hoop uit, dat men aan de wet een blijvend karakter zal geven, om de onderdrukking van het anarchisme te verzekeren. Hij verzekerde dat de wet alleen het oog heeft op de anarchie en niet op eene staatkundige partij en ver klaarde dat, wanneer de Kamer den duur der wet mocht beperken, eene andere regeering baar zal moeten ten uitvoer leggen. Het amendement tot beperking van den duur der wet werd daarop verworpen met 280 tegen 230 stemmen, en dat, bepalende dat in geval van ontbinding der Kamer, de wet zal worden opgeheven, met 31S tegen '148 stemmen. De Kamer beeft daarna de wet tegen de anarchisten in haar geheel aangenomen met 268 tegen 1G3 stemmen. De Senaat heeft de wetsvoordracht tegen de anarchisten urgent verklaard. De commissie uit den Senaat is eenparig ten gunste van het ontwerp gezind. Volgens de Sappel is de regeeriug voor nemens met het oog op nieuwe aanslagen die beraamd zouden zijn, de vreemde anar chisten in massa het land uit te zetten. Ook moeten een aantal geheime agenten naar Engeland vertrokken zijn om daar toezicht te houden op de anarchisten, die zich naar Frankrijk zouden willen inschepen. In de zitting van het hof van assises te Parijs werd de zaak van den anarchist Meu nier gisteren behandeld. De jury bracht een bevestigend verdict uit over alle haar voorgelegde vragen, met aanneming evenwel van verzachtende omstan digheden. Meunier werd veroordeeld tot levenslangen dwangarbeid. Toen hij zijn vonnis vernam, riep Meunier: »De maatschappij zal er niet lang wil van hebbenMoed, kameraden! Leve de anarchie!" Volgens de France Militaire is het begin sel van Turpin's nieuwe uitvinding hetzelfde als door de vuurwerkmakers gevolgd wordt bij liet maken van zwermen waarvan, nadat tij op zekere hoogte ontploft zijn, de stukken elk op zichzelf opnieuw ontploffen. Turpin zou de plannen gemaakt hebben voor de ver vaardiging van granaten die na in kleinere gianaten uiteengesprongen te zijn, een oogen- blik later tot tal van nieuwe ontploffingen aanleiding geven. Intusschen moet Turpin zelf nog niet verder gegaan z^jn dan het theoretische gedeelte. DUITSCHLAND. Baron Nolten, voormalig Russisch consul te Künigsberg, is door de politie ten lande uitgewezen, naar het schijnt, wijl hij onlangs in het gezelschap van een Russischer. admi raal de krijgshaven van Pillau heeft bezocht. Nolten was tot voor anderhalf jaar Russisch consul te Künigsberg. Nu moet op zijne visitekaarten staan sAttaché aan het Rus sische gezantschap te Berlijn." Na zijn ver dacht bezoek aan de Pillauer krijgshaven, was het den officieren van het Königsberger garnizoen reeds verboden met het echtpaar Nolten maatschappelijk te veikeeren. Vroeger was de baron zeer gezien, en nog zeer kort geleden zag men mevrouw Nolten op een weldadigheidsfeest naast de echtgenoote van den regeeringspresident. Mevrouw Nolten vertoeft op dit oogenblik nog op een badplaats in Oost-Pruisen. Zij zal echter ook uitgewezen worden. Dr. Haas, lid van den Rijksdag voor Metz, die de algemeene verontwaardiging op zich had geladen door zijn zoon op de militaire school van" St. Cyr te plaatsen, heeft besloten niet voor zijn zetel in den Rjjksdag te be danken, zooals door velen verlangd werd. De Pruisische inspecteurs-generaal der in dustrie hebben de opdracht ontvangeu aan de kwestie, of en in welke mate het werk van gevangenen van invloed is op den vrijen arbeid, voortdurend hunne opmerkzaamheid te schenken. Zij moeten vooral mogelijke klachten van industrieelen over benadeeling door de concurrentie van het gevarigeniswerk grondig onderzoeken. De inspecteurs zullen deswege, na zich van te voren met de besturen der gevangenissen te hebben verstaan, ook de werkplaatsen der strafinrichtingen, alsook de door de industrieelen gebruikte machines be zichtigen en over hunne waarnemingen, op merkingen en conclusiën verslag geven. ENGELAND. Het IJoogerhuis heeft gisteren de begroo- tingswet bij tweede lezing aangenomen. In het Lagerhuis deelde Grey gisteren mede, dat de regeeringen van Duitschland, Rusland, Frankrijk en Italië, op uitnoodiging van Engeland, aan hare vertegenwoordigers te Peking en te Tokio last hebben gegeven, de pogingen van de Engelsche diplomatieke vertegenwoordigers om een oorlog te voor komen .te ondersteunen. De minister bad geen enkele mededeeling ontvangeu over vijandelijkheden tusschen Japan en China, ofschoon reeds eenigen tijd het gerucht had geloopen, dat de Japansche troepen met de Ivoieanen slaags waren geweest. De afgevaardigden, die het voorstel tot den bouw van een tunnel onder liet Kanaal bij het Lagerhuis ingediend hadden, hebben dit ingetrokken. In goed ingelichte kringen verzekert men, dat de groote kans, welke bet voorstel heeft tot het bouwen van een brug over liet Kanaal om aangenomen te worden, de afgevaardigden tot dien maatre gel heeft doen besluiten. De Schotsche mijnwerkers hebben aan de patroons voorgesteld hun geschil aan den Engelscheu mijnwerkersbond te Londen te onderwerpen, maar de patroons hebben dat geweigerd, omdat zij niet willen dat de Engel sche mijnwerkers zich met hunne zaken be moeien. Er heerscht groote verslagenheid, daar in slechts enkele mijnen gewerkt wordt. liet internationaal congres van werklieden der textiel-mjverheid is Dinsdag te Manchester geopend. Er waren afgevaardigden aanwezig uit Engeland, Amerika, Fiankryk, België en Nederland, die in' het geheel 179,000 leden ver tegen woord ige u De eerste dag werd hoofdzakelijk besteed aan het lezen der rapporten over de textiel nijverheid in de veisclnllende landen, die gedelegeerden hadden gezonden. Naar aanleiding van het proces tegen miss Gillespie, die de kinderen van een gesticht zoo gruwelijk mishandelde, verscheen te Lon den een groote deputatie bij den minister Shavv Lefevre, om te verzoeken een onder zoek in de kindergestichten te laten instel len. De minister achtte een onderzoek door een commissie uit het Lagerhuis het beste en vei klaarde zich tegen groote gestichten. Reuters bureau te Londen verneemt dat bij den Chineeschen noch bij den Japanschen gezant te Londen eenig bericht uit het Oosten is ontvangen. De meening wint ook meer en meer veld dat een oorlog althans voor het oogenblik zal worden vermeden. DENEMARKEN. De koopman Broberg te Kopenhagen is van zijne betrekking als Italiaansch consul ontheven wegens een van hem afkomstig dagbladartikel betreffende de wegzending der Deensche tooneelspelers uit Hadersleben. ITALIË. Uit Massowah wordt gemeld dat generaal Baratieri met het grootste gedeelte der troe penmacht den 23n uit Kassaia teruggekeerd is naar Keren. Hij denkt den 27n te Agordat terug te zijn. Een sterk garnizoen blijft te Kassaia aJiter, met artillerie en een voldoende hoeveelheid krijgs- en levensbehoeften. S E R T I E. De verzoening tusschen de vroeger geschei den ouders des kouings schijnt nu toch wer kelijkheid te zullen worden. Milaan is voor nemens zijn huis te Parijs van de hand te doen en heeft het meereudeel der daar aan wezige meubelen reeds verkocht, teneinde zich weer voorgoed te Belgrado te gaan ves tigen, terwijl de nieuwe gezant te Parijs, Garaschanine, pogingen aanwendt om de ex- koningin Nathalie te bewegen weer met iiaren gemaal samen te gaan wonen. AMERIKA. In den Senaat der Vereenigde Staten duurt liet gehaspel over het ontwerp-tariefwet voort in ten deeie openbare, ten deele geheime vergadering. De leiders der democratische partij in den Senaat leggen het er op aan om het ontwerp aan de uit der» Senaat en het Huis van afgevaardigden gecombineerde com missie zonder nadere instructiën terug te zenden, maar Sherman wist met nadruk zijne meening te doen gelden dat bij bet gekibbel der democraten de kansen voor liet ontwerp toch hopeloos staan. De democraat Harper heeft bij het Huis van afgevaardigden der Vereenigde Staten een voorstel ingediend, bepale ie dat alle invoerrechten, die niet gewijzigd zijn, na 1 September a.s. eene vermindering zullen ondergaan met 50 pCt., met dien verstande echter, dat het recht niet tot minder dan 5 pCt. van de waarde zal dalen. Nu de werkstaking op de spoorwegen in de Vereenigde Staten geheel geëindigd is, heeft president Cleveland, ingevolge zijne belofte, eene commissie benoemd, tot het onderzoe ken van de aanleiding tot die werkstaking. De bij het Congres der Argentijnsche republiek ingediende begrooting voor het volgende dienstjaar bedraagt in ontvangst 34,373,000 dollars goud en 23,S25,000 dollars papier en in uitgaaf IS,418,300 dollars goud en Gl.777,575 dollars papier. Vooral in de Zuidamerikaansche republieken is dit laatste materiaal geduldig.

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 1